ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    pechfóglinko, v Řempu to tenkrát byly tuším potahové látky na lehátka, mamina tam taky nakupovala, já jsem byla ještě malá... xD ale účel to splnilo, určitě :)
     
    mamča50 a kerryhill tohle ocenili.
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Ne, ne Když se v textilkách ráno spouštěly stroje, prvních pár set metrů šlo do stoupy.
    Stejně jako tapety, ty se šlo do stoupy. A to byly právě ty řempácké skvosty.l Stejně jako tapety, ty se dostaly i za 30,- haléřů. A že to byly žně.
     
    herda21, kerryhill a Y_n_O tohle ocenili.
  3. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Afták, takže vlastně druhá třída... tapeta za třicet haléřů? o_O No, co se divím, jiná doba, taky jsem tlačila vozíček s kanystrama na benzinu pro naftu do kamen. Litr za nějaké dvě kačky a kousek...
     
  4. davidson00

    davidson00 Baron fóra

    ahoj, také se musím přidat, zrovna v této době jsem dělala referentku v dopravě a já si myslím, že nafta do kamen stála 0,90 Kčs, benzín obyčejný 2 Kčs, dál byl za 2,30 a super byl za 3 Kčs,
    - to bývávaly časy, 50 q uhlí stálo 500 Kč, nákup uhlí v lednu 2018 323 Kč za 1 q,
     
    Naposledy upraveno: 29/9/18
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    davidson00, fakt? To ta nafta byla tak levná? Já jsem si nebyla jistá, tak jsem hledala na netu tabulky a tam mi to pláclo ty dvě kačky a cosi k tomu... To jsme měli doma velmi levné teplo :)
     
  6. herda21

    herda21 Expert fóra

    -pechfógl Herdo, ty jsi takový mládě...
    xDxDxD
    opět jsem se zasmála...mládě jo?
    Ta kola jsme nesjpíš nepoužívali, já nemám v podvědomí ani jiskřičku...já pamatuji- noviny, třísky, polínka, polena a až se to rozhořelo, pak uhlí... :) Možná jsme to nekupovali, protože to bylo drahé, jak říkal tvůj dědeček :)

    Co se květinových dětí týče, tys nosila sukně? Já květované kalhoty...
    Byla jsem ještě školačka. Sukni mi ušila kupodivu máma a byla krásná. K ní jsem nosila ale tričko a ty kopretiny ve vlasech.. A ještě šaty s volánky....Mrzí mne, že z té doby nemám foto, zato jsem našla jedno "úžasné" -v plisované sukni.. (rodinné focení)...:DV devítce jsem si upletla svou první halenku na tělo a k ní jsem měla zvony a později jsem nosila plandy......Vyráběla jsem si ozdoby...Později na výšce fungoval směnný obchod: "Upleť mi nějaký fajn svetřík", "Jj, bezva, a ty mi ušiješ sukni, ano?" A měla jsem své první úžasné džíny - kamarádka z kolejí byla se svými dobře situovanými rodiči v Jugoslávii, odkud si je přivezla. Bohudík si je zkrátila více, než chtěla, takže byly přesně pro mě... Nosila jsem je opravdu až do roztrhání....byly fakt úžasné - jiné, než se prodávaly v tuzexu :) Já si k nim tehdy z brigádnických peněz nechala ušít na míru kabát po kotníky z černého krulu...Panejo, to bylo něco...a k tomu byly in černé důchodky....

    Dnes jsem se vydala na besedu o historii našeho města a pak s historickým spolkem na vycházku do přírody ke skalním sklepům a výletišti... Nádherné počasí, ale kosa jak blázen... Čaj se slivovicí obohacenou zázvorem to doma spravil....

    Y_n_O já taky jezdívala pro naftu. Nafťáky jsme měly se sestrou v pokoji a jednou nám i bouchlyxDbyla zanesená roura....

    Páni, to je hodin. Musím jít spát. Zítra mám zpívat včelařům, tak ať nejsem neschopná :) Dobrou :sleepy:
     
  7. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra




    [​IMG]



    Ahojky závisláčci :) přeji hezké, i když studené ráno. Páni ... léto je fuč
    a v nedohlednu. Pro mě bylo suprové a kdo má raději zimu, se teď raduje :p
    On snad ani nebyl podzim ... tedy kromě burčáků.
    Mě vyprávěla kamarádka,
    že si chtěla koupit burčák a oni ho zespodu fakt zahřívali, aby ještě pracoval.

    Jako vždy nestíhám, je na farmičce víc a víc akcí, probrat infa s akcemi,
    pročíst k tomu diskuze
    a můžu jít zase sklízet :D

    Jestli patřím mezi květinové děti nevím, sukně jsem moc nenosila, ale měla jsem i kytičkové rifle.
    Jeden čas byl moderní manšestr a na květinový vzor jsem stála dlouhou frontu,
    s velikou pomocí nevlastního táty, který byl krejčí, si ušila kalhoty, sako a vestu :p
    a nic jiného jsem dlouho nechtěla nosit ... no děs xD

    Tak jdu zase otravovat budoucího zeťáka :p se mladá tentokrát vydala na tři týdny do Indonésie
    za kamarádkou ze školy, která to tam projíždí už delší dobu. Jasně že se bojím a každý den píši Ondrovy
    jestli je v pořádku, protože je s ní stále ve styku. A to nedávné zemětřesení ... po kom ta holka je xD
    Krásnou neděli a hodně elánu do dalších akcí ... ale nám jich naplánovali.





    [​IMG]



     
  8. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Ahoj ve spolek,
    zastihla mě krize středního věku :D :D chá cháááá
    Nevím zda všichni znají, ale dosti to prožívám :D

    před pár dny jsem oslavila své 4té kulaté narozeniny
    a zároveň jsem se rozhodla si dát dar
    dne 26.8. v 9:32 jsem típla svou prozatím poslední cigaretu
    po čtyřiadvaceti létech.
    Když již tedy vstupuji do druhé poloviny žití tak s velkou parádou :D
    s nervy na pochodu, emociálně nestabilní,
    s chutí po cigaretě, s blížící se hypoškou na krku
    energeticky nevyvážená
    a detoxikační dietou v počátku
    takže ještě k tomu všemu bez čokošky
    :D :D
     
  9. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pavlínko, já už mám za sebou o pěkných pár let víc než těch 4x10, ale protože od třiceti své narozeniny ignoruju, tak jsem žádnou krizi nezaznamenala... doufám, že ta mrška nečeká, až budu senilní a neubráním se jí :oops: :D Gratuluji k té židli, vždyť kdo má židli, ten bydlí ;)

    EDIT: a věřím, že to rozhodnutí, darovat si nekouřit, zvládneš se stejnou grácií, jako všechny další překážky, které se ti kdokoli, kdykoli a jakkoli rozhodl postavit do cesty 8)
     
    Naposledy upraveno: 2/10/18
  10. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    :D děkujíííííí :)
    Když prozradím, že jsem si obě tabatěrky napchala pokrájenou mrkví, ve tvaru cigaret :D :D
    a kdykoliv přišla slabá chvilka, tak byla náhražka po ruce :D :D

    nemusím asi do detailů vypisovat, podivné to, pohledy přihlížejících :D :D
     
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    No a co jako, každej sme divnej... :) Hlavně že ty víš, proč tu cigaretovou mrkev baštíš :)
     
  12. herda21

    herda21 Expert fóra

    anickamalirka
    nemusím asi do detailů vypisovat, podivné to, pohledy přihlížejících :D :D
    Podivné pohledy lidí, na kterých ti nezáleží, TOBĚ přece mohou být ukradené:) A ti, na kterých ti záleží, ti jistě fandí a věnují ti pohledy obdivné ;)
    Mimochodem, k narozeninám dodatečné přání všeho dobrého a to měrou vrchovatou :)

    A jen takový dodatek, čtvrtá desítka není důvod k panice. Tím pro mne nebyla ani ta pátá....Právě naopak, prožívala jsem nádherné období....Takže, klídek...
    Abych nebyla za hrdinku, přiznávám, že šestá mne poněkud zaskočila, ale uvědomila jsem si, že důležitější než číslo, je stav těla a duše..... (léta stejně zpět nevrátím...)
     
    Naposledy upraveno: 2/10/18
  13. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Tak, tak ... aj u mňa máš jeden veľký, úprimný obdivný pohľad, aj keď vidíme len naše písmenká a nie seba navzájom. Zato sa môžeme vidieť našimi dušami, lebo písmenká dokážu vyjadriť aj túto našu stránku (... a veľa si aj domýšľame). K narodeninám želám všetko najlepšie a VYDRŽ v tom krásnom predsavzatí, nech Ti to žiadna starosť nezahatí ...
     
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    No vidíš, Pavlínko, tři sudičky se už sešly, tak to neřeš a buď dál taková ta stejná, vždyť rok narození je jen číslo... :) A to rozhodnutí ti závidím, já jsem jen přešla na ty nehořící cigarety...
     
  15. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    A herda, furt se to zkracuje, pak už to nechodí po desítkách, ale po pětkách, občanku i jiné doklady ti vystaví na dožití a praktická lékařka nabádá, aby sis podala přihlášku do domova důchodců, že termíny jsou dlouhé....:cry:
    No, přestat kouřit je záslužné a obtížné, ale když je po ruce šidítko jako např. Mrkvička? Co my alkoholici - jaké šidítko si máme vynajít?
     
    Naposledy upraveno: 3/10/18
  16. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Koukám konečně téma hodné tohoto vlákna xD
    ------------------

    Aničkamalířka velká gratulka jak ke kulatinám, tak k předsevzetí. Přestat kouřit je dárek, který ti nikdo jiný dát nemůže. Dala sis jedinečný dar, který je vážen zdravím. Hodně sil, trpělivosti a radosti do dalších dní.
    A nezapomeň si koupit pořádně velké prasátko na ušetřené penízky, můžeš za ně pak vyrazit třeba na dovču. :)
    Mimochodem já vstoupila do té dekády co začíná na 4 před přesně 14ti dny, tak mě těší že tu mám "spolužačku". ;)
    -------------------

    herda
    - čtvrtou desítku jsem u tebe ještě pobrala, u té páté jsem pozvedla obočí, ale tu šestou ti prostě nevěřím. Vím že stáří není o věku ale o stavu mysli..... ale až tak? :music:
    Připomnělo mi to mého dědečka, který když mu bylo 94 let pronesl památnou větu směrem ke svému synovi: "A kdo se o mě postará až vy tu nebudete?"
    --------------------
    Y_n_O však to je taky dobrý začátek ;)
     
  17. herda21

    herda21 Expert fóra

    pechfógl nevím dle jakých kritérií se považuješ za alkoholika. :) Víno si dávám od 15 a alkoholikem jsem se rozhodně nestala:) Možná záleží na tom, jak má kdo nastavenou hranici (?) Šidítko hledat nehodlám a budu i nadále užívat nefalšovaných darů přírody.
    Připouštím, že ta první část tvého sdělení je o poněkud stresující stránce věci..Opět je to v lidech, jak citlivě či necitlivě ti to naservírují.... Každopádně se budu snažit být na to po tvém varování připravena....
     
    Naposledy upraveno: 3/10/18
  18. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    herda nevím jestli si tak úplně rozumíme, asi jsem se vyjádřila neobratně. Ten text o tvém věku byl kompliment, že bych ti tolik netipovala. Moje sdělení tudíž nebylo o tom že ti nevěřím, ale že dle textů bych ti tolik nikdy netipovala, máš velmi svěží mysl a mladistvého ducha. Takže moje sdělení bylo myšleno jednoznačně pozitivně.

    A co ti vadí na výrazu stáří nechápu už vůbec. Ta věta je přece o tom, že každý je starý ne podle toho kolik mu je, ale podle toho jak myslí nebo se cítí. A ty myslíš velmi mladě, takže se právě o stáří nedá vůbec mluvit. Zato někteří dvacetiletí dnes by už šli nejraději rovnou do důchodu. A nejen stylem myšlení, ale i fyzicky tomu odpovídají.
     
  19. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Ja som príspevok od Prepperky pochopila presne tak, ako ho teraz vysvetlila - po toľkých prečítaných príspevkoch od nej som ani nič iné v tom nepredpokladala. Asi tu často záleží aj na tom, v akom rozpoložení je človek, keď číta príspevky a veľmi, veľmi záleží aj od toho, kto príspevok napísal - čo od jedného vezmem v dobrom, od druhého by to bolo iné ... Niekto rád zveličí, aby trošku pohol našou bránicou alebo prinútil zamyslieť sa (však, pani Pechfóglová?), tak si aj ja pri čítaní preberám, od koho ten-ktorý príspevok je a čo tým mohol myslieť - za tie tri roky hrania a čítania fóra už viacerých poznám a len občas sa prekvapím (občas milo, občas nemilo - ako to tak v živote chodí).
     
  20. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Ahojte, musím se s vámi podělit o drobnost, která mi před chvílí vylepšila pošmourný a zamračený den - jak ohledně počasí, tak nálady z roboty...
    Přišla jsem domů, uvařila jsem si kafíčko a nakopla PC dědu. Přihlásím se, sklidím a ejhle - nový level je tu. Akorát když jsem si přečetla, jaký budu chvíli nosit titul, dostavil se uvolňující záchvat srdečného smíchu...

    [​IMG]
    V mém věku a na podzim býti tímto roztomilým tvorečkem zvána je přesně to, co jsem dnes potřebovala :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.