ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Zdravím. Obracím se na Vás s brosbou. Trochu změním téma a požádám Vás o pomoc. Jelikož si myslím, že jste "zvířomilové", tak předpokládám, že máte své veterináře, oblíbené zveráče atd.... Potřebuji sehnat kočičí granulky.... nemohu jmenovat značku, tak jen napíšu nápovědu bez výrobce. Jedná se o kočičí granulky, gastro veterinární dietu a výrobce ji označuje i/d (snad takto může být). Samozřejmě se tahle dieta dá v pohodě koupit, ale já potřebuji balení s původní recepturou.. ještě než výrobce na základě výzkumů v USA upravil složení a dle ohlasů chovatelů změnil i tvar a velikost.... asi blbý britky (nic proti nim) neumí kousat menší granulky a polikají to jako prášky ,-) Prostě to vylepšili jako RT občas Farmeramu ,-) Takže hledám balení s exp 12/18 a starší... to ale ještě není jistota, na obrázku na obalu jsou granulky vyfocené.... musí to být malé válečky (ne kulaté čočky) a úplná jistota je si na granulky přes obal sáhnout.... jde to cítit zda jsou to opravdu válečky. Samozřejmě už jsem scháněl kde se dá.... centrální sklady, výrobce, obchoďáci, e-schopy atd... proto se teď obracím na Vás... třeba se ještě někde najdou ,-) Nemusíte hned teď sedat do auta, na kolo a jiné přibližovadlo ,-) Stačí, když půjdete kolem vet nebo prodejny, vzpomenete si a zeptáte se jestli náhodou.... Pokud by se zadařilo, tak je prosím zamluvte a sovou mně pak pošlete kontakt kde je mají.... už si zařídím ostatní. Cenu a velikost balení neřeším... beru vše. Díky všem kdo si vzpomenou a zeptají se.
     
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jsem tupá jak šavle - začáteční písmena jsou RC nebo to začíná na Hi?
     
    Y_n_O, robin2151 a kerryhill tohle ocenili.
  3. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    -pechfogl-: začíná to na citoslovce smíchu, takže Hi ,-)
     
    Y_n_O, robin2151 a kerryhill tohle ocenili.
  4. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Hele, my mysleli, že jsi motorkář a ty ujíždíš na kočkách!xD
     
  5. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Casey - kup jim sušený papání pro vlčáky - je to jedno jestli pro kočky či psy, výroba a obsah masa - tedy malý - vyjde na stejno a velké kousky musí kousat. Nenech se ovlivnit tím, co píší na obalu - je to prostě stejné. Hlavně aby to bylo na dobré zažívání a srst, jestli kočka nebo pes, zbaští to stejně. Nakupuji baštu pro pejska v internet. obchodu začínajícím na M a končící LL a pěkně mi to pošlou až domů, nemusím nikam jezdit po zverimexech a tahat se s tím, asi tak
    xD;)
    jooo a všem Vám přeji dobré jitro a příjemnou neděli
    :inlove:
     
  6. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    -pechfógl-: Copak ty nevíš, že každý správný motorkář má mít pěknou "kočičku"? Tak já mám tuhle ,-)

    evoku57: Ahoj, děkuji ti za snahu o radu a pomoc, ale opravdu potřebuji to co scháním. Nechtěl sem se tady moc rozepisovat proč, co, jak atd....bylo by to na román. U kočky neřeším dietou "banální" prdíky, stolici, línání, změnu barvy srsti, vyrážku atd..... kde by to mohla být alergická reakce na nějakou složku potravy a já měl prostor "experimentovat" s nějakým "marketovým" hypoalergenním krmivem. U 90% lidí by tu kočka už nebyla 2,5 roku a u 99% cca půl roku, protože nejsou takoví blázni jako já ,-) Jen ve zkratce: Číča má IBD což je nemoc autoimunního charakteru... pro představu o co se jedná je u lidí asi nejzámější Crohnova nemoc. Takže v případě propuknutí několik dnů kapačky, ATB, kortikoidy, léky proti zvracení.... pak snaha o rozkrmení na gastrodietě a doufání, že se chytne peristaltika. Samozřejmě většina z nás ví jak jsou na tom kočky a ledviny. Takže se k IBD přidalo chronické selhání ledvin + srdíčko. Je to možná kontraindikace léků na IBD, možná by to přišlo i bez. Každopádně IBD vs ledviny je potřeba 2 absolutně protichůdné diety rozdílného složení. Podařilo se mně na základě symtomů kočky najít ideální konbinaci a poměr dvou diet, na kterých je schopná "fungovat" klinicky a zároveň jí to aspoň trochu chutná i přes nechutenství od ledvin a něco sní. Jakákoliv sebemenší změna znamená problémy. Prostě si nemohu dovolit zkoušet jiné krmivo. V případě propuknutí IBD bych musel nasadit popisovanou léčbu, ale má to háček... už nemám prostor na zavedení kanyly (žíly už nedrží) a nasazení léků by dorazilo ledviny + srdíčko. V případě zhoršení ledvin jsme tam rovnou. To jsou jen hlavní důvody... pak jsou zde takové drobnosti jako reakce na prášky proti zvracení, kdy to její mozek "nebere" a číča regulerně "vypíná". A to je vše přátelé ,-)
     
  7. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Akosi mi tu chýba smajlík čo sníma klobúk z hlavičky, tak si ho predstavte aspoň 100x a platí nášmu motorkárovi. :inlove:
     
  8. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Milka66: Děkuji za uznání... jen jestli by nebyl vhodnější ten smajlík co hlavičkou bouchá o zeď ,-) Jinak samozřejmě prosba platí i pro hráče z SK, bral sem to nějak automaticky a teď mně došlo, že by si mohl někdo myslet, že platí jen pro ČR ,-) Asi by bylo vhodné dát info pro koho vlastně sháním, ikdyž někteří si pamatují foto s "lampičkou a chůvou"a příběh se sprcháčem ,-) Tak hodím jen jedno s jejím oblíbeným "polštářkem" ,-) Víc to tu nebudu spamovat. Díky všem kdo se poptají.

    [​IMG]
     
  9. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Milka66 - jj tenhle člověk je neskutečných lidských kvalit, takových po světě moc nechodí. Já už jsem tajenku rozluštila, takže rozhodím své sítě. Každému, kdo se do téhle smysluplné akce připojí, držím palečky ;)
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Zdravím přátele a přeji krásné nedělní dopoledne...
    Casey27 hoď my název do herní pošty, zítra jedu směrem NSR tak můžu juknout i tam?
    -Jonsdorf-
     
  11. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    dinoalesi: Ale no tak... zase nepřeháněj ,-) Přesně kvůli těmto komentům jsem se nechtěl původně moc rozepisovat co a jak a napsal jen co potřebuji sehnat. Ale pak jsem rozhodnutí změnil, aby se někdo, ikdyž v dobrém, zbytečně nesnažil mně doporučit něco jiného. Pokud něco dělám, tak protože chci a ne kvůli ocenění. A protože už mně došly možnosti kde sehnat, tak jsem oslovil ostatní... přece to nevzdám ,-)

    Jonsdorf: Jj NSR by byla taky možnost.... složeni klinických diet by mělo být stejné jako u nás. Narozdíl od normálního krmiva, kde je různé složení pro "východní a západní blok"..... stejně jako pro nás lidi. Název ti hodím do pošty..... díky. Jen je opravdu důležité aby to byla stará receptůra. Prodejce ti sice bude tvrdit, že nic nezměnili krom tvaru a velikosti. Ze mě se taky původně snažili dělat kastrovaného býka, ale pak na základě argumentů musel nejmenovaný zástupce výrobce z centrály s pravdou ven. Najednou sem se dozvěděl co vše a jak změnili ve složení a na základě jakých studií ,-) Třeba by to nedělalo problémy, ale to jsem nezjistil, protože to nové složení prostě odmítá. Ještě mě napadlo, že sem později doedituji přesně popis jak poznat to staré i s foto obou druhů granulek... mám je doma, tak jak bude chvilka nafotím.
     
  12. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Nemyslela jsem to špatně, Casey. Taky mám kočičku, taky na dietě s ledvinama a taky používáme tuhle dietu. Tak jsem rozhodila sítě, ale teˇ, když je hezky, lidi budou číst až večer. A má tvoje kočkena zuby? Mojí je hned po diagnóze ledvinového selhávání vytrhali, takže jí to musím ještě máčet, aby milostivá vůbec okusila.
     
  13. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Casey27: Napiš mi prosím do pošty, mrknu ve zveráči v našem zapadákově a v Hradci Králové ... Netuším odkud jsi, tak jestli ti to pomůže, jo a foto by se šiklo, protože našim 5ti čičinám stačí ty z penny....
     
  14. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Casey já vím plomiň, ale nemohla jsem si pomoct ;o) Udělal jsi moc dobře, za zkoušku to vždycky stojí a navíc tahle komunita je skvělá a umí krásně spolupracovat, jak se ukázalo při nedávné robotí akci ;)
     
  15. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    -pechfógl-: Však já jsem to špatně nepochopil a taky se pokusil o vtipnou odpověď.... asi jen pokusil ,-) Navíc Casey už si něco prožil a ví, že když nejde o život, jde o lejno a rozhodně není urážlivý, vztahovačný a i kdyby to bylo myšleno jakkoliv, tak se nebude nervovat ,-) Že máš číču ne ledvinové dietě vím, jen jsem nevěděl, že chuděra nemá kusadla. Ta moje má zuby jako kokodýl ,-)

    Jinak jak jsem slíbil, tak plním a přikládám foto + info. Nejsem grafik, tak prosím bez komentů a snad to takhle projde u mod? Jen to chvilku trvalo.... připadám si jak na ústředně ,-) Ale snad je to na dobré cestě a nějaké to balení se najde v zahraničí ,-) Zítra budu chytřejší?
    [​IMG]
     
  16. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Urobila som si fotečku do mobilu a tiež sa za tým pozriem, číča je krásna a jej "polštárik" jakbysmet :)
     
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra




    [​IMG]


    Hezký večer závisláčkům :) venku je nádherně a já to proležela s nějakým škaredým bacilem.
    No občas jsem šla sklidit a trochu něco zobnout, ale za chvilku to chtělo ven ... no nemám pech :oops:
    Zítra jdu až na odpolední tak snad už bude dobře jinak budu na sucharech,
    ale ten květáček bych si taky dala, se dá z něho udělat hodně skvělých mňamek :p
    Ta kočička je moc hezká i ten polštář :) tak se mějte pěkně .. pá


     
  18. doben

    doben Ikona fóra

    Dnes nám skončila letošní volejbalová sezóna, takže bych konečně mohl mít zase více času na farmu. Žádný velký úspěch jsme tentokrát neuhráli, ale podařilo se nám udržet v extralize kadetů i juniorů, což byly naše hlavní cíle, takže si myslím, že můžeme být spokojení. :)
     
  19. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Casey, promiň, tak to jsem vůbec netušila, že jste na tom takto. Dělám si také foto a jak půjdu kolem zverimexu, juknu ;)o_O ale aspoň jsem tě svými žvásty donutila napsat o kočičce něco více a hned je nás plno, kdo se bude snažit pomoci :D:inlove::p
     
  20. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Hezký slunečný den a pro nás holky svátek.
    [​IMG]
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.