Zpětná vazba Složení krmiva pro masožravá zvířata

Diskuze na fóru 'Zpětná vazba' zahájená uživatelem pajda361, 11/3/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Je pro Vás přijatelné, aby zvířata byla součástí krmiva?

  1. Ano

    25.9%
  2. Ne

    64.1%
  3. Je mi to jedno

    10.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. PepanPM

    PepanPM Pisálek fóra

    A je dobře jak je předběžně rozhodnuto. To by byl další nápor na mlýn a hlavně na krmivo. U mne NE.
     
  2. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Spousta z vás tady píše že v realitě je to taky normální.
    Víte z tím mám problém, protože podle této logiky, by to krmivo vypadalo dost složitě.

    Spousta zvířat žere spoustu zvířat. To znamená že by plocha byla neustále plná chlívků.
    Spousta zvířat ale žere i produkty, takže by třeba liška žrala jak slepice, tak vejce. Medvěd žere ryby, drobnou zvěř a med.
    Takže se obávám aby RT ve své radosti nad novým plánem z farmou, nezlikvidovaly nízké levly. Ono totiž ne všichni mají třeba ty světlušky, nebo nebudou mít levl na ty ostatní věci potřebné do krmiva.

    Nechci nikomu brát radost z toho že se něco změní k "lepšímu" a farma tak bude trochu víc "reálná"
    Takže kvůli řekněme 10 zvířatům, bude potřeba mít na ploše řekněme 18 druhů chlívků. Samozřejmě některé budou muset být ve více kusech, takže se dostaneme na takových 30 chlívků nejmíň. Kvůli 10 zvířatům !

    A stačí aby RT opět do akce přidalo různé druhy zvířat + jejich šlechtěnce, a 80% lidí začne nadávat, protože zrovna ty zvířata co jsou potřeba do akce, jsou součástí krmiva nebo tak něco.
    A nebo že ty zvířata nemají, protože farma není nafukovací a je potřeba mít na ploše dalších xy chlívků jen na krmivo.

    Prostě a jednoduše, pokud bude součástí krmiva další zvěř, bude to znamenat víc problémů a komplikací než užitku.
    Nehledě na nové hráče, kteří si ty krmiva z největší pravděpodobností nebudou moci vyrobit a na trhu se cena drasticky zvýší, právě kvůli nákladům. Zvíře které teď stojí třeba 2 000, bude najednou stát 30 000. Což znamená že nízké levly už si to nekoupí a nastene opět situace kdy bude spousta lidí nadávat na to že v akcích jsou zvířata které nemají (jsou jen z tajemných - kolikrát už takové byly v akcích potřeba) a na trhu se cena neúnosně navýšila takže akce nemají šanci dokončit.

    Hlavně že levly 80+ budou spokojené. Co jim je do hráče který má levl 30 - 40. Ten ať se jde bodnout.
    Co nám je do lidí kteří nekupují tajemné chlívky. Oni si za to můžou samy.
    Fakt logika jak prase.
    Už teď se dost snižuje počet hráčů, a po tomhle jich odejde dalších pár tisíc, protože ať už tomu někdo chce věřit nebo ne, tak spousta lidí to opravdu hraje jen tak pro srandu a ne proto aby kvůli pár prkotinám cpaly do hry tisíce korun ročně.

    Tím že RT přidají zvířata do krmiva, tu farmu likvidují v podstatě sami.
     
  3. .barbarian.

    .barbarian. Zelenáč fóra

    Bezejmenný, napsal jsi to dobře, souhlasím s tebou.

    Nějak mi uniká smysl volání po tom, aby byla farma reálnější, když je v podstatě celá založená na tom, že je absolutně nerealistická. Správné jsou pouze hlavní principy jako že plodiny rostou na polích, zalévají se a hnojí, plody rostou na stomech a zvířata se chovají v chlévech a kadí.
    Téměř vše za těmito principy je mimo realitu. Například na polích seju lekníny a ještě je zalévám, na stromech mi rostou dráty nebo vejce, ve mlýně melu mléko nebo světlušky, chovám čípy nebo ježky, bobři mi pracují na pile a přitom kadí víc než krávy nebo prasata ve chlévě, sýr vyrábím z myší, šnorchly z ptakopysků a hydranty ze psů. A to je jen pár příkladů za všechny.

    Takže snaha přidávat reálnější prvky do farmy je proti jejím principům. Navíc při možném zavedení takových prvků se nestačí jen dívat na hledisko "skutečného prostředí", ale je také nutné podívat se na farmu jako celek. Pokud budou přidány zvířata do krmiva, pak budou muset být chována ve větším počtu. Jestli se totiž nezmění nic jiného, tak budou potřeba do krmiva, do výroben a také eventuálně do akcí. Na zvýšený počet chlívků budu potřebovat i zvýšený počet krmiva pro tyto zvířata, takže další možné chlívky, pěstování více potřebných plodin a stromů. To znamená více potřebného místa, ale je třeba si uvědomit, že největším problémem farmy je právě nedostatek místa. Takže pokud se zároveň neupraví logika něčeho jiného jako potřeba zvířat do výroben nebo nové možnosti chování zvířat, pak velmi rychle budeme opět silně brečet po chybějící ploše. A pak už se budeme jen profilovat na ty, co pěstují plodiny na trh, jiné pěstitelé plodů stromů a na chovatele zvěře. A v konečném důsledku se Farmerama změní na ekonomickou hru, kdy budeme chovat a pěstovat na trh a vydělávání peněz na nákup toho, co zrovna neprodukujeme, a z celé farmy se vytratí právě ten její nadhled a "nereálnost".

    Takže za mě jednoznačné NE. A to jsem level 98, u kterého by spousta hráčů tvrdila, že mu to může být v podstatě jedno.
     
  4. paťulko

    paťulko Zelenáč fóra

    hlasujem NIE
     
  5. .Farmerik.

    .Farmerik. Pisálek fóra

    Myslím si, že zvieratá do potravinového reťazca patria, ale nie za tých podmienok ako je nastavená Farma teraz. Keď vezmeme do úvahy, že produkcia väčšiny zvierat trvá 12h (s vodou možno 8h) a viac, tak to potom značne skomplikuje produkciu zvierat na farme. Ako tu niektorí píšu, že to podporí trh a obchodovanie, tak s tým vôbec nesúhlasím, lebo to naženie vodu na mlyn len špekulantom a ľudom čo pri farme sedia 24h. Neviem ako je to na iných trhoch počas akcií do ktorých treba zvieratá, ale na trhu kde som ja, hneď ako sa objaví info čo je do akcie potrebné tak všetky akciové zvieratá bleskurýchle z trhu zmiznú a objavia sa obrovské peniaze. Akcie prestanú byť zvládnuteľné a ľudí to prestane baviť. Čo asi tak touto zmenou RT sleduje ?????? Ako som uviedol, produkcia zvierat trvá dosť dlho. Akým spôsobom sa dá urýchliť??? Bingo, ... no predsa SUPERKRMIVOM. Ako dlho trvá výroba superkrmiva?, Koľko ho môžeme zadať súčasne do výroby?? No a keď si ho nedokážeme dosť vyrobiť tak čo ostáva ako posledná možnosť? Áno, áno, no predsa nákup za skutočné peniaze (euríčka, české kačky ....) no a to je to čo RT presne potrebuje. Veď kto by chcel vlastniť firmu, ktorá neprodukuje zisk? Veľmi dobre viem že aj ľudia z RT potrebujú z niečoho žiť, tak občas dám nejaké to euríčko alebo dve na túto hru, ale ak by to malo byť viac, tak rozhodne s hrou skončím a verím tomu že takých ľudí bude viac.

    Takže tiež dávam jednoznačné NIE

    A to som pevne presvedčený, že hra je nastavená tak aby platiaci hráči boli zvýhodnení oproti neplatiacim. Sledujem fórum počas každej akcie a soť veľa ľudí sa rozhodlo hru vzdať kvôli vyskakovátkam. Ja som mal spočiatku s vyskakovátkami tiež problémy a nedokázal som kvôli nim akcie dokončiť. No od doby kedy si občas počas akcie kúpim nejaký ten mlyn za 2 éčka tak nemám s plnením akcií žiaden problém a zvládam ich v pohode aj keď chodím do práce.
     
    Veselka a šamanka. tohle ocenili.
  6. mat13

    mat13 Zelenáč fóra

    Já sem pro vytvoření nové plochy protože mám půlku mýtiny a celou divokou louku zaplácanou zvířatama PROBERTE SE takhle se to nedá hrát
     
    27tomino, simca67 a samec tohle ocenili.
  7. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    mat13 proč by se to nedalo hrát?Hra jede už několik let a jde to.Přidali nám plochu na Baha,na farmě hřbitov,kvůli šlechtění taky nic bourat nemusíme,tak co ?Já si udržuju normální zvířata na 1000 a TS tak kolem 200 minimálně.Zvířata dávám mezi akcemi.Když je akce a pěstuje se akční,tak vždycky zbyde nějaká hodina s mrkvovkou,tak toho využiju k pěstování.Pokud je málo plodů,dám aspoň na tři dny všude stromy,tak jako teď.Hraju to už taky nějaký ten rok a jsem docela spokojená.Jen si farmáři musí uvědomit,co je pro ně důležitější,jestli rostliny,zvířata,plody a podobně.Co se týká těch zvířat na krmení,taky dávám NE.Mě to vyhovuje tak jak to je.A že někteří masožravci žerou zelené?No a co,každá hra nemusí být jako realita.Proto je to hra,nebo ne?
     
  8. simca67

    simca67 Rádoby autor

    Dávám ne-.-byla by třeba víc místa na stromy a stáje,je toho už hodně:)
     
    mat13 a 27tomino tohle ocenili.
  9. 27tomino

    27tomino Pisálek fóra

    -.-Hraju už taky dost dlouho,ale je třeba víc plochy krmivo at zůstane jak je:)
     
    mat13 tohle ocenil(a).
  10. tomokoco

    tomokoco Velmistr fóra

    Nehlasuji. Jak už tu někdo psal, ani mně se moc nelíbí, že by se opět zasahovalo do složení již existujícího krmiva, naopak u případných nových zvířat by mi nevadilo, kdyby bylo na krmivo potřeba rozumné množství zvěře. Samozřejmě za předpokladu, že by se toto nové zvíře dalo potom nějak rozumně prodat.
     
  11. VeraDekeresova

    VeraDekeresova Pisálek fóra

    Že sa RT chce priblížiť k realite? No ani náhodou, pretože táto bláznivá farmerama má štýlom hry veeeeeeľmi ďaleko k realite. Ešte keby nám povolili mlieť SK aj na BAHA, tak áno, ale takto .... Možno práve o to im ide... Aby sme kupovali ešte viac SK a tým si oni zvýšili príjmy. Za mňa NIE.
     
    samec tohle ocenil(a).
  12. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Přeji všem hezký sobotní večer.
    Abych se přiznal, tak na mě takto položená otázka působila taky jako určité morální dilema protože tuto hru hrají i děti a tak aby se nevyděsily, že začnou krmit některé druhy zvířat masem. :music::music:

    Kdysi jedna reklama mobilního operátora říkala:"Nevaž se, odvaž se." A RT se touto reklamou zjevně inspirovalo. Farma jako taková je v tomto pojetí je stejně vykloubená z pantů, protože i evidentní masožravci se zde krmí rostlinnou stravou, takže začít krmit dravce masem by mi připadalo naprosto normální, ale jak už tu naznačil někdo přede mnou - zájmy RT bývají mnohdy vypečené, takže by bylo dobré specifikovat blíže o jaké dávky zvířat a pro které masožravce by mělo jít, ale nevidím na tom nic nenormálního - už dnes si anakondy pochutnávají na slepicích a králících a pavouci na světluškách, takže proč ne i ostatní, ale pak bych se přimlouval za zvýšené počty zvířat už v základních chlívcích o + 2, případně do dalších řádků zakomponovat aby řádek produkoval za cca 6 hodin jeden kus nějakého jatečného zvířete v základní verzi, aby najednou nevznikl nějaký krutý nedostatek zvířat. No a pak už bude jen záležet na každém z nás, jak s tím budeme umět zacházet.
    Takže na mě ANO..... ale pokud řekneme A - tedy krmit masožravce masem, tak musíme říci i B - zabezpečit takové podmínky, aby ho bylo dosti a to současné podmínky neumožňují.
    Pak by byla další možnost, aby se každé jatečné zvíře dalo rozbourat přímo na maso, takže příklad z králíka by vznikly 4 porce králičího masa a tím by se krmilo - pak by to chtělo do dílny dát Masokombinát, který by fungoval podobně jako mlýn.
    Myslím, že v takto upravené podobě by se o tom dalo uvažovat. No a pak už jen dořešit otázku jak se naloží s dříve udělaným krmivem, zda zůstane a plynule přejde v poměru 1:1 na nový systém anebo stávající bude vráceno v surovinách a začne se od nuly. Je tady příliš mnoho nejasností, ale ty se dají vyřešit.
    Ten nápad s mletím SK ve mlýně na Baharamě bych taky podpořil..... něco za něco? xDxD
     
    Naposledy upraveno: 12/3/16
  13. samec

    samec Magnát fóra

    Hezký večer---jasné slovo---NE!!!--- RT chce něco reálného? Je nám všem jasné co chtějí reálně----Zeptám se RT--je reálné,že zde sbíráme např. ze stromů dráty,mléko,vajíčka atd ... a.že pěstujeme až šlechtíme myši na farmě.kde v opravdovém reálu se jich farmáři zbavují a nastavují pasti a různé jedy.....? A najednou přijdou s takovou reální věcí,kde bychom neměli už místo na pěstování z polí už vůbec kvůli navíc pěstování zvířat --a proč vůbec tady máme hlasovat? Stejně si RT udělá co bude chtít! Například proč jsme hlasovali před x- lety na Korálový ostrov? Stejně není.....Tak tohle tady je jen jejich hra.....;)
     
    27tomino a VeraDekeresova tohle ocenili.
  14. SPIN406

    SPIN406 Pisálek fóra

    ahoj chtěl bych vědět jak jsi to docílil za hodinu neskutečnéééééééééé nikde jsem tě v prodeji neviděllllllllllllllllllll
     
    Naposledy upraveno: 12/3/16
  15. Pig_boy

    Pig_boy Rádoby autor

    Myslím si že cpát do potravinového řetězce v této hře je uplný nesmysl i když v realu je to jiné, Například at RT sníží časový limit všech pěstíren, o 5-8hodin, a v mlejně přizpůsobí k tomuto i výrobu pokrmů pro zvířata. Ne že musim na 1000ks čekat měsíc, to by mě v realu všechny zvířata pochcípala. Za mě z daným složením, HLASUJI NE
     
  16. mat13

    mat13 Zelenáč fóra

    Ano ale já si udržuji určitý standard a stromy nechávám kde jsou (polovina mýtiny) chlévy taktéž (druhá polovina mýtiny a celá divoká louka) na pěstování mi zbývá pouze hlavní louka. Prosím nepleť sem bahamaramu (ať už ostrav pokladů či deštný prales) protože na bahamaramě stromů a chlévů je PODSTATNĚ méně. A hřbitov už vůbec protože je jeden nebo dva dny v měsíci když teda není opravdu něco výjmečného a nedají to na týden, což je v této hře svátek (a stejně se dalo pěstovat pouze na hlavní louce). OPRAVDU SI MYSLÍM (a věřím že nejsem jediný) ŽE BY TO CHTĚLO VELKOU PLOCHU KLIDNĚ POUZE PRO ZVÍŘATA.
     
  17. osoba.v

    osoba.v Pisálek fóra

    Tak proč to děláte?
     
  18. Briann.

    Briann. Pisálek fóra

    sem zásadně proti přidávání další plochy.Dávání zvířat do krmiva ,dávám NE. Stačí že hafo zvířat je potřeba do poháru,do úkolů v družstvu a na šlechtění .
     
    skalara.v tohle ocenil(a).
  19. farmařkastatkařka

    farmařkastatkařka Vycházející hvězda fóra

    Já jsem za jasné ne. Jedna plocha by byla dobrá musela jsem zbourat pár chlívků které nejsou tak důležité, a dát tam pole. Když chci pokročit v řemesle tak musím mít napěstováno, když chci šlechtit tak potřebuji zvířata, na produkty jsou také potřeba zvířata. Tak pak nevím čemu se (osoba.v)diví. pokud nechci vše kupovat ,tak do úkolů je toho požehnaně. A to myslím že jich mám uděláno dost, v družstvu mi zbývají převážně šlechtící, a hrůzostrašné. Takže je stále co dělat, a pokud do toho nechci strkat reálné peníze, tak jen sklízím a seju, a to pořád dokola.
     
  20. timonek.

    timonek. Pilný autor

    Pamatuji že se anakonda krmila dvěma slepicemi... RT se zeptalo chcete upravit složení krmiva ,
    hráči odpověděli ano a ted chce na krmení čtyři slepice a dva králíky... takže preventivně ne
    Ale dokážu si představit pěstovat na polích sojové maso ;)
     
    Naposledy upraveno: 13/3/16
    skalara.v a Trepifajksl tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.