Rakvový kalendář (17.10. - 1.11.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 16/10/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Miniaplikaci hodiny / stopky používám na sklizeň, normálně si to připnu na plochu ať mi to nemizí když překlikávám stránkama na netu a nastavím si odpočet na co potřebuju.

    To já právě nemusím, protože mám velký monitor. Chápu že každý nemá velkou úhlopříčku, tak to řeší zasouváním lišty.
    Mě kolikrát spíše vadí že samotná farma - nemslím okno - se nedá zvětšit. I když použiju ctrl + roll, tak se mi sice zvětší okno z farmou, ale není to čisté zvětšení ale jen přiblížení daného a neměnného objektu (je to prostě nevzhledné přiblížení)

    Myslím že existuje aplikace (ale nevím to jistě) kde si můžeš ty ikony i sama nastavit, takže ti na ploše může zobrazit třeba jen hodiny, otevřenou stránku a tlačítko na vypnutí, takže bys měla někde v rožku monitoru "čtvereček" 5x5 cm - ale to by ti musel někdo potvrdit že nemelu hlouposti.
     
  2. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Díky za tip, zkusím se na to poptat mezi mladšími příbuznými :)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  3. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    To je jasny ale stale nechapu PROC... kdyz se mi otevre, ja ho ulozim, pak druhy den je zavrenej, tak prece je uplne jedno, KDY ten snimek vznikl... pred otevrenim na nem neni plusko a po otevreni je otevren a po zavreni je tam krizek... co ten cas ma teda za smysl?
     
    kiki2305 a Honzulka05 tohle ocenili.
  4. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

  5. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Tassadar11 - Proč? Protože ten screenovaný čas slouží pro podporu jako důkaz, že konkrétní dárek pro ten konkrétní den byl skutečně ten den otevřený/vybraný.
    Jestliže si dnes udělám screen s dnešním systémovým datem a ID, pak v případě, že zítra budu mít rakev s osmi ZH zavřenou a ikona ZH nad rakví sice bude, ale na bílém podkladu, pak to pro ně bude opravdu důkaz, že dárek byl vybraný a došlo k chybě v systému. Což se zatím ještě nikdy neprokázalo.
    ___________________________

    Screeny si nedělám, mám jen jednu farmu, tak nezapomínám otevírat. Ovšem dokážu pochopit, že majitelé více či dokonce mnoha účtů mohou na některé farmě na dárek zapomenout, zvlášť při současném souběhu několika akcí. A dělat na každé screeny a ukládat je, se prostě nechce, je to zdržující.
    Jen pro ilustraci jsem včera otevřela dárek na jednom z dvojčat, na kterých už půl roku nefarmařím. Na prvním obrázku je krásně vidět, že sice nad rakvemi jsou ikony dárků, ale jsou na bílém podkladu, rakve jsou zavřené a dole je "plus". Kdežto opravdu otevřený dárek je podsvícený žlutě a rakev otevřená. Některé hráče může zmást právě ikona nad dárkem, ale ta je tam jen proto, aby bylo vidět, o co přišel a mohl si to případně dokoupit.
    [​IMG]
    Na druhém obrázku je vidět vybraný dnešní dárek a dole je systémové datum. Pokud by došlo k tomu, že zítra bude u 8 ZH zavřená rakev, ikona podsvícená bíle a dole "plusko", pak bych tento dnešní screen zaslala podpoře jako důkaz, že předmětný dárek byl otevřený a vybraný.
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 27/10/18
    rijkax, Honzulka05 a Milka66 tohle ocenili.
  6. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    krakoramaja : stale nechapu, protoze kdyz budu mit OTEVRENOU rakev, tak bude otevrena, kdyz druhy den budu mit ZAVRENOU s pluskem, bude na ni modre +, ale hlavne ty co NEODPOVIDAJI casu jsou zavreny a bez pluska...
    Absolutne neexistuje moznost, ze by zrovna te lista dole neco dokazovala, tu ti vyrobim na libovolny den kterykoliv den jednim klikem na nastaveni datumu a casu...
     
  7. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Přesně takhle jsem uvažovala taky, proto zabírám screen tak, aby tam bylo vidět jméno a ID, ale časovým údajem jsem se nezabývala. Jsem počítačové nemluvně, ale vycházím z logiky, že když existuje screen bez pluska, je naprosto jedno, kdy byl pořízený. Jestliže v kterémkoliv čase byl dárek otevřený a teď je zavřený, musí být chyba někde v systému.
    Samozřejmě neuvažuji situaci, kdy nejprve zaplatím, potom udělám snímek s otevřeným dárkem a pak se teprve obrátím na podporu. Ovšem myslím, že zrovna tohle se dá snadno odhalit.
     
    Sovinka, Honzulka05 a krakoramaja tohle ocenili.
  8. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Tassy - ty ani já a mnozí další ty screeny opravdu nepotřebujeme :). Ale jsou tací, co tvrdí, že otevřeli a druhý den byl dárek zavřený. Tak těm by se to jako důkaz pro podporu asi hodilo. A určitě je nám oběma i dalším jasné, že se nestává, aby se něco otevřeného samo zavřelo. A je to nejspíš jasné i podpoře.
    Času z 27.10. odpovídá dárek 8 ZH, ostatní už neřeším. Když zítra tato rakev s 8 ZH bude zavřená s pluskem, pak se mohu obrátit na podporu, protože mám důkaz (dnešní screen), že byla otevřená. Jinak ti to už vysvětlit neumím, ale přeji ti hezký den.
    Jo a ještě mě napadlo - fakt bys vyrobil z toho prvního obrázku postupně všechny znovu tak, aby bylo patrné, že ten který den (s tebou "dodaným" časem) byl vždy ten jeden konkrétní otevřený a ostatní samozřejmě zavřené? Pokud ano, tak smekám.
    Edit: ta bublina je zapomenutý kurzor při dělání otisku :)

    kiki - může být pořízený kdykoli během 24 hodin toho dne. A jestliže systém sleduje, zda dám marmeládu před sklizní nebo po ní, tak určitě pozná, zda bylo nejdříve zaplaceno, pak udělán obrázek a pak poslána stížnost. A to Tassadar jako programátor určitě ví taky.
     
    Naposledy upraveno: 27/10/18
    Pitrýsek47, Honzulka05 a Milka66 tohle ocenili.
  9. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    krakoramaja : ano, dokazu udelat snimek kdy v mem plne otevrenem vyrobim zavrenou kterykoliv den... taky dovedu udelat kterykoliv otevreny, staci jeden vzor... ale o to nejde, to je podvod, jde mi o smysl toho komplikovat zivot prave lidem, co maji ruzne nastroje na obrazovky, treba i ty Vystrizky maji peknou funkci na "jen okno", ktera uz nebere listu ani kdyz je trvale videt a kvuli nepochopitelnymu pozadavku to musi prehazovat...
    To s tou bublinou mi taky nefunguje, mam pekne "cisty" obrazek :)
    Tak drzim palec at se nikomu nic nezavira, ja proste cekam... a koukam parkrat za den...
     
  10. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Já se přidám. Otevřela jsem rakev ráno, přišla z práce a po nářku na tomto fóru raději překontrolovala - rakev byla otevřena. Chvilku před půlnocí, kdy jsem čekala na otevření další rakve jdu na kalendář a ejhle. Rakev zavřená. Polil mě pot, rychle jsem jí otevřela - jednalo se o parfém de luxe. Jenom nevím, jestli jsem dostala 2x20 parfémů. Pokud ano zlobit se nebudu, ale nevím nepočítala jsem je.
     
    Honzulka05 a Sovinka tohle ocenili.
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Jak jsem psala dřív, screeny už nedělám. Když otevřu "kandelář," těch pár vteřin počkám a pak F5... buď je otevřeno nebo není... Zatím vždycky bylo. Ono se ne nadarmo říká: "Pospíchej pomalu." ;) Před půlnocí další kontrola. A než se odhlásím před vypínáním PC, kontrola nová, nově otevřené rakvičky. Asi mám štěstí (a taky čas...) 8)
     
  12. rijkax

    rijkax Aktivní autor

    A to já se přiznám, že když nemám ikonku akce přímo na ploše (třeba jako je lampička u tajemného labyrintu), tak na to prostě občas zapomenu. Zvlášť teď, když je v rozbalovací liště tolik akcí...Halt za sklerózu se platí, a ta moje mě už stála 10 fl...;)
     
    GordonSargent a krakoramaja tohle ocenili.
  13. X-mole

    X-mole Znalec fóra

    Ajoj :)
    28.10. - 10x úplňková bedna
    Krásnou neděli. :inlove:
     
  14. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Polacka, cca před rokem se mi stalo něco velmi podobného, kontrola v odstupu cca deseti hodin během jednoho dne mi ukázala dárek otevřený, viděla jsem přičtené kapičky vyzvednutého SH na počitadle, přesto o pár dní později byl v době otevírání bonusového dárku tento dárek zavřený. Screen jsem ale v té době neměla, šetřila jsem u hry každým klikem navíc, tak jsem dvojitou kontrolu v různých částech dne brala jako rychlejší řešení, navíc mi to pomáhalo řešit možné opomenutí, což byl u mě daleko nejčastější důvod, proč jsem tou dobou pár dárků za floreny odemykala. Beru to tak, že když nemám screen, je to můj problém a hlavně jsem se díky tomu o sobě dozvěděla, že jde opravdu jen o namalovaný obrázek a že mi to tedy vadí méně, než bych si myslela.

    Nícméně souhlasím s Tassadar, pokud nějaký screen, tak datum mi přijde nadbytečný údaj - pokud je dárek na obrázku otevřený, měl by být systémem započtený, ať jej udělám uvedený den, nebo třeba o týden později, když je stále otevřený (později snad naopak víc, protože je vidět, že systém viděl dárek otevřený delší dobu). Datum se graficky dá skutečně zfalšovat, i když to žádá podvod a třeba by byl odhalen, nicméně proč by měl být snímek obrazovky například za proběhlý týden méně cenný v dokladu, že dárky byly otevřeny, než v den, kdy byl dárek poprvé k dispozici, když někdo reklamuje jejich znovuuzavření a tudíž má novější stav s modrým plusem?
    No, to je jedno, hlavně abychom to pokud možno nikdo nepotřebovali.
    Já si ve volnějších obdobích screeny dělám a v těch ostatních to beru tak, že kdyžtak přijdu o obrázek a oč jde.... Ale datem se nezabývám. Pokud bych byla podporou odmítnuta kvůli datu, asi by to pro mě bylo víc nepochopitelné, než znovuobjevení pluska u již otevřeného obrázku...
     
    Honzulka05 a Apachie1 tohle ocenili.
  15. marianko77

    marianko77 Pilný autor

    mňa by len zajímalo že ked robim screen na mobile kde nemám dátum ale len čas či by to podpora uznala ako dôkaz.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  16. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ten kalendář je nějaký zmatený změnou času. Šel jsem se pro jistotu mrknout jestli mám vyzvednutý dárek (ráno jsem otevíral) a mrká na mě rakev, odkliknu ji, kostra vyleze, ale odměna nad ní není (a je to 13 den), je 23,24 hod. Asi si tam mám ustlat ,-)))

    Edit: ráno lístky nad rakví, vše v pohodě ,-)
     
    Naposledy upraveno: 29/10/18
  17. GOJI31

    GOJI31 Zelenáč fóra

    Chcem späť svoje floreny. Neviem prečo mi ich zasa vzalo. Otvárala som tú rakvu o 23,15 hod. Máte tam zrejme zle nastavený čas. Nemôžem za to, že ste nezaregistrovali prechod na zimný čas.
     
  18. lustr2

    lustr2 Pisálek fóra

    No ja to mam taky cele spatne. Otevre se rakev, ktera nema "obsah". Zmena casu asi postihla i mrtvolky ... no nic, stejne ty odmeny stoji za prd! No je pravda, ze jsme kriceli, ze se nudime, tak ted toho je tolik, ze pro samou akci clovek nestiha kontrolovat druhou. Asi to ma byt konecne spravna strategie, jak z nas vytahnout penize. No spis mne to odrazuje, nez pritahuje :sleepy:.
     
  19. pajzelík

    pajzelík Zelenáč fóra

    [​IMG]
    Dnešní dárek chce po mě floreny a přitom ještě není půlnoc.
    Změna času s kalendářem pěkně zamávala.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  20. esubil56

    esubil56 Pisálek fóra

    I já jsem otevírala rakev ještě před půlnocí a platila jsem 8 florenů. Myslím si, že to není správné.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.