Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

  2. kutilka70

    kutilka70 Hvězda fóra

    Ahoj. Tak sem zatím chodím jen nakukovat jak vám to jde :) Makám na tom asi takto [​IMG] ;)
    Uvidíme jak dlouho mi bude trvat získat tu poslední pětistovku :music:
     
  3. barca279

    barca279 Vážený autor

    už som myslela že mam halucinacie,ale ta časomiera neni v poriadku,ešte som si aj budik dala na pol dvanastu a zrazu som tam mala réno o druhej čiže o 2.5 hodiny pozdejšie.
     
  4. bačkora85

    bačkora85 Veterán fóra

    Ahoj, také se přidávám k těm, co si ta časomíra u zákazníka dělá, co chce :D;). Také jsem si říkala, že už z toho všeho blbnu ;). Ok, tak jsem ráda, že jsem v pořádku a nejsem v tom sama :). Hezký večer;)
     
  5. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra






    Hezký den :) a na toto bych se chtěla zeptat. Při použití se fáze růstu navýší, ale plody odpovídají té původní, v pořádku.

    Ale hned při dalším použití je počet plodů ještě menší, než má být ta původní - tedy než jsem instantní strom použila.


    Taky jsem si všimla, že každá další fáze růstu má menší počet plodů. Třeba Buk americký fáze 2/6 15 plodů, 3/6 25 plodů,

    4/6 jen 20 plodů - instantní strom jsem nepoužila.

    Co se týká zákazníků, tak mě chodí na čas :p ale rádi si přeskočí na další - nový čas bez možnosti dodávek. Někdy nepomůže ani restart, časy si zapisuji a tak si teď pár minut navíc počkám na farmičce a zákazníci jsou už připraveni na dodávky ;) Asi nejsou rádi, když u nich stojím a čekám na nabídky xD



     
  6. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Jdou bonbony získat nějak jinak než od zákazníků? Už dlouho mi žádný nenabídli.
     
  7. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    Přeji všem hezký víkend :)
    První meta dosažena, 10tý lv je doma. Měním taktiku na plné potunění všeho, na úkor zákazníků.
    Su zvědav, co provede s přísunem BZ řádek s 1000% :D

    edit: pro někoho se možná bude hodit výsledek malého pokusu: Modíci opakovaně píšou dle čeho zákazníci požadují plody, tož jsem zkusil nechat na ploše pouze višně (hodnota plodů), a meruňky (přísun kmenů). Ve stodole se zbavit všech plodů modřínů (nasypány do odznaků), a plodů buku (zbytku jsem se zbavil u předposledního zákazníka včera). Žádné nové modříny ani buky nevyrobeny. Po cca 10ti hodinách, všichni tři zákazníci si vyžádali pouze větve, jantar, meruňky a višně ;). Velice pravděpodobně to nebude platit pokaždé, ale na úkor ABZ, by šli dodávky "nepohodlných" stromů ignorovat bez větších ztrát.
     
    Naposledy upraveno: 7/1/23
  8. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Nojono,když o ty ABZ jde především!:wuerg:
    Možná hloupej dotaz.Jde v tesařství nějak poskládat stromy tak jak chci já a ne podle poslední aktivace?!? Docela by mi vyhovovalo kdybych měl : meruňky,višně,buky.....
     
  9. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    evainfo v podstatě sis sama odpověděla. Po použití instantního stromu se posuneš do další fáze růstu, takže počet plodů odpovídá dané fázi růstu. Počty plodů u stromů s více fázemi růstu ze začátku stoupají a v pozdějších fázích opět klesají. Tudíž pokud hráč z nějakého důvodu potřebuje maximalizovat výnosy, může být výhodnější strom pokácet dříve za cenu nižšího počtu kmenů. Ale řekl bych, že v tuto chvíli se to moc nevyplatí.

    ašada01 sladké výměny lze získat i za nejdelší recyklaci.

    kaolín11 momentálně to nejde.
     
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Dob děkuji :) s instantním stromkem jsem si jen chtěla srovnat rozdílné zasetí buku a s tím jsem viděla ty rozdíly :p no buk má ke konci hodně druhů dřeviny, která se občas nedostává, tak asi toho někdy u páté fázi využiju :p
     
  11. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Dodat hodnotu na nejdelší recyklaci je se současnou kapacitou skladišť takřka nereálné. Takže budu doufat, že se zákazníci polepší.
     
  12. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    ašada01
    Jednou se mi to podařilo,ale raději zůstávám u recyklace za 200 ABZ. I kdyby jsi dostala dvě cukroví místo bodů,tak stejně ve finále je to pouhých 80 ABZ navíc! Kvůli tomu rozhodně za 400 nepojedu,a navíc,spotřebuješ hafo produktů,abys dosáhla té šílené protihodnoty!:wuerg:
     
  13. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    kaolín11
    Také jedu na 200, o 400 jsem se ani nepokoušela, za tu sumu se to nevyplatí. Cukrátka jsem používala pro víkendového zákazníka, dává nejvíc ABZ a moc toho nechce. V odměnách mi ale nějak vymizely.
     
    Naposledy upraveno: 8/1/23
  14. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Cukrátka dávám Šarlotě,dává 240 ABZ. Víkendovej jen 115 ABZ.A Papušík 120 ABZ.
     
  15. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Ale Šarlota chce třeba dvakrát 36 meruněk (už chtěla i 62) a pak mi nezbydou plody na odznaky. Irena max 10, většinou 3-5, a višni třeba jen jednu, takže v poměru je výhodnější. Navíc má jen tři požadavky.
     
    Naposledy upraveno: 8/1/23
  16. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    Zkusil někdo aktivovat meruňku korejskou? Pokud ano, má nějaké výhody nebo přínos pro použití od 10lv do 16lv? Předem díky za info :)
     
    moncicak7070 a dinoalesi tohle ocenili.
  17. kajesy85

    kajesy85 Pisálek fóra

    konečně mám na kontě 2500hvězdiček ale na stromě moudrosti nelze protěžové údolí aktivovat je fak že ještě asi 4 runy pod touto nemám aktivní, musí se to aktivovat postupně nebo je zádrhel někde jinde?
     
    moncicak7070 a Richards76 tohle ocenili.
  18. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Také mám dotaz. Když zvýším růstový stupeň u buku (v cestě moudrosti), to bude mít místo pěti šest?
    A kolik pak bude dávat plodů?
    Děkuji.

    radyn.m
    Korejskou meruňku mám aktivovanou, ale ještě jsem ji nevysadila, mám ji nachystanou do foroty.
     
    radyn.m, moncicak7070 a bačkora85 tohle ocenili.
  19. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    ašada01
    No,záleží co je pro tebe důležitější. Já jedu na postup. Jestli vyrobím odznak dneska nebo zejtra,či za tejden,je mi úplně jedno!8) Stejně dřiv nebo později jich budu mít opět plno a vylepším zase další strom. Nebo už konečně dojde na buky a odznak arboristy 2.:) Od posledka už mám zase 5 odznaků ve stodole!8)
     
  20. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Snažím se stíhat obojí, jak postup, tak odznaky. Ještě nemám všechny stromy vylepšené, chtějí těch odznaků čím dál víc ;).