Pravidla Pravidla chování na našem fóru, Bezpečnost a opatření proti krádežím herních účtů.

Diskuze na fóru 'Pravidla' zahájená uživatelem Aure, 23/7/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Aure

  Aure Guest

  ..:: Pravidla chování na našem fóru ::..

  Ke každému fóru patří pravidla chování, kterými se musí všichni uživatelé řídit.
  Chtěli bychom vás všechny požádat, abyste si je dobře pročetli. Protože vás na ně budeme odkazovat, pokud dospějeme k názoru, že jste se od nich svými příspěvky odchýlili.

  Obecně
  Díky jednotlivým členům žije komunita, do které se samozřejmě může zapojit každý. Aby toto společenství fungovalo co nejpříjemněji, existují určitá komunikační pravidla, která je třeba bezpodmínečně dodržovat. Věcné výměny názorů jsou kdykoli vítány.

  Je ale samozřejmé, že zde nikdo nesmí být zesměšňován, urážen, ponižován nebo zraňován. Respekt vůči druhému je nejvyšší princip.

  Zdvořilost
  Nikdy nezapomínej, že na druhé straně sedí člověk!

  Mnozí lidé v okamžiku psaní svých příspěvků bohužel nemyslí na to, že jejich zprávy nečtou jen počítače, ale také jiné živé bytosti, v prvé řadě lidé.

  Mysli na to vždy a nenech se strhnout ke slovním výlevům. Uvědom si, že čím nápadnějším a nezdvořilejším způsobem se budeš chovat, tím méně lidí bude ochotno ti pomoci, až budeš někdy něco potřebovat.

  Jednoduché základní pravidlo: Nikdy nepiš něco, co bys adresátovi neřekl i do očí před ostatními lidmi.

  Pravopis
  Jen málo lidí jsou učitelé češtiny a ovládají pravopis dokonale. Proto zde může psát kdokoli. Každopádně ale doporučujeme, abyste si před odesláním své příspěvky ještě jednou pročetli. Velké množství pravopisných chyb může vést k nechtěným nedorozuměním.

  Věk
  Kdo se vůči jiným cítí nadřazený, jen protože ten druhý je mladší než on, svědčí to o jeho aroganci – naopak to ale platí také. I 14-letý může pokládat dobré otázky, stejně jako 45-letý může psát hlouposti. Věk by tedy nikdy neměl být předmětem diskuze.

  Slovní potyčky
  Tón vytváří hudbu. Každý člen komunity přispívá k tomu, aby se nehrálo falešně. Pokud má někdo jiný názor než já, je to pro mě maximálně podnět, ale ne podnět k tomu, abychom si vzájemně vyměňovali nevraživé poznámky nebo se uráželi. Vulgární výrazy nebo zjevné nepřátelské projevy nebudou tolerovány. Zkuste jasně odlišovat mezi hrou a skutečností, zde se jedná o herní fórum, které nemá co dělat s běžným životem.

  Porušení tohoto pravidla bude mít důsledky pro zúčastněné uživatele. Jaké důsledky z toho konkrétně vyplynou, bude záviset na závažnosti přestupku.

  Výhrůžky
  Neakceptujeme žádné vyhrožování. Pokud bude někdo přistižen při vyhrožování, bude následovat oficiální výstraha. Další kroky si vyhrazujeme.

  Výzvy k trestným činům
  Kdo zde bude veřejně vyzývat k trestným činům, musí počítat s právními důsledky. Odkazy na stránky s nehumánním obsahem budou smazány – včetně odesilatelů . Pirátské kopírování je rovněž nežádoucí.

  Pravidla pro fórum
  Cross posting (křížová pošta = hromadné rozeslání článku do více diskuzních skupin)
  Pokud máš otázku, pošli ji do jednoho fóra a ne do všech. Tím nezískáš rychlejší odpověď – naopak. Tvůj příspěvěk bude smazán. Cross posting se vnímá jako nezdvořilost a právem rozčiluje uživatele, kteří se snaží na otázku odpovědět.

  Hledej nejprve ve starých vláknech (= ve starých příspěvcích)
  Je docela nepříjemné, když se opakovaně objevuje stále více méně ta samá otázka. Když si projdeš starší vlákna, najdeš často hned odpověď na svou otázku a nemusíš teprve čekat na odpověď. Navíc musíš počítat s nezájmem, pokud opět oživuješ už často položenou otázku.

  Volba předmětu
  Měl bys vždy volit výmluvný předmět, který objasňuje, o co se zhruba jedná. "Pomoooooooooc“ rozhodně není vzorový předmět. Rovněž mnoho vykřičníků nevidíme moc rádi.

  Rozhodně nepiš texty velkými písmeny, PROTOŽE TO SE NEJENOM ŠPATNĚ ČTE, ALE PLATÍ NA INTERNETU TAKÉ JAKO KŘIČENÍ.

  Prodej a obchodování s herními účty na fóru
  Všeobecně platí přísný zákaz výměny, prodeje a obchodování s herními účty na fóru. Zveřejnění takového příspěvku na fóru se bude brát jako hrubé porušení této netikety a může vést mimo jiné k zablokování přístupu do fóra.

  Spisovný jazyk
  Uvědom si prosím, že tvůj zveřejněný příspěvek může otevřít kdokoli na světě. Z tohoto důvodu bys měl dbát na korektní používání jazyka.

  POKUD NĚKDO PÍŠE JEN VELKÝMI PÍSMENY, NEUVĚDOMUJE SI, ŽE OČI ZAČÍNAJÍ BOLET UŽ PO NĚKOLIKA MÁLO SLOVECH A ČITELNOST TEXTU SE EXTRÉMNĚ ZHORŠUJE.

  Také chybějící interpunkce dělá text protože pak můžou být věty do sebe zamotané a nejsou od sebe logicky oddělené velmi těžko čitelným (jako tento text).

  Taék pŘekelpy a přemsykčy právě nepiřspívjaí k dorbé čitelnosti.

  Proto by sis měl text před odesláním vždy ještě jednou v klidu přečíst, zda se v něm nevyskytují velké chyby.

  Kdo se zjevně nesnaží dobře formulovat otázku, nemůže pak očekávat, že se jiní budou snažit jeho otázku zodpovědět.

  Buď slušný
  I když zveřejňuješ otázku nebo odpověď v časové tísni, přečti si ji prosím ještě jednou, než ji odešleš. Často takový ve spěchu napsaný text vyzní negativněji než je ve skutečnosti míněn. Zapřemýšlej také, zda text nemůže být pochopen špatně. To se především u ironicky míněných textů může stát velmi snadno. Smajlíci jako např. ;) ("mrkání") pomáhají vyhnout se nedorozumění.

  Naléhání
  Některé odpovědi potřebují svůj čas. Těší nás, že se aktivně zapojujete, ale rychlé odpovědi nejsme schopni zaručit. Ani naléhání pak ničemu nepomůže.

  Spamování
  Tak jako i v jiných fórech, ani zde si nepřejeme, aby byly diskuze zahlcovány zbytečnými příspěvky (spamy) a stávaly se tak nepřehlednými. Při opakovaném spamování si vyhrazujeme další kroky.

  Pozor: spamování není samozřejmě možné zaměňovat s příspěvky do skupin a vláken typu „Pokec o všem možném“, které jsou pro volnou komunikaci vytvořeny.

  Zodpovědnost
  Každý uživatel je zodpovědný za svůj vlastní příspěvek. Přitom platí právo každého jednotlivce svobodně vyjádřit svůj názor. Ale i toto v ústavě zakotvené právo svobody projevu a vyjadření vlastních názorů je omezeno určitými zákonnými pravidly, obsaženými např. v trestním zákoníku. Navíc rozhodnutí, zda budou určité obsahy zveřejněny nebo ne, leží v rukou provozovatele fóra.

  Občas taky poděkujte
  Tak jako v normálním životě, poděkování má pozitivní účinek na atmosféru. Pokud ti nějaká odpověď pomohla, bude se pisatel, který ti obětoval část svého volného času, jistě těšit z pozitivní reakce. Kromě toho to je signál pro další návštěvníky vlákna, že už ti někdo pomohl a že je tedy téma vyřešeno.

  Odkazy
  Jelikož neseme zodpovědnost za to, co je zde na fóru online a co ne, jsou odkazy na cizí stránky obecně zakázány. Cizí stránky jsou stránky, které nepatří společnosti Bigpoint, kromě stránek klanů, cechů a rodin či jejich fór.

  Existují tedy výjimky, které ale musí schválit podpora.

  Obrázky
  Zde na fóru máš možnost posílat obrázky, pokud jsi je nahrál na obrázkové servery.
  Tyto obrázky jsou samozřejmě povolené, pokud neporušují platné právo nebo naše pravidla pro fórum.

  Zakázané jsou například:
  - pornografické obrázky
  - obrázky zobrazující násilí
  - rasistické obrázky
  - politicky motivované obrázky

  To bylo jen několik příkladů. Pokud si nejste jisti, zeptejte se moderátora fóra, zda je obrázek ok nebo ne.

  Uzavřená témata (vlákna)
  Když moderátor nějaké téma uzavře, neotvírej prosím nové. Uzavřené téma má svůj důvod, i když se nezdá na první pohled zřejmý. Proč bylo téma uzavřeno se můžeš dozvědět vždy u příslušného moderátora fóra.

  Domníváš se, že moderátor uzavřel téma z vlastního zájmu nebo máš konkrétní kritiku či stížnost? Pak pošli osobní zprávu vrchnímu moderátorovi nebo administrátorovi fóra.

  Soukromé zprávy (SZ)
  V portálu (když klikneš na "Home") máš možnost posílat ostatním uživatelům soukromé zprávy.

  Tam si můžete povídat, plánovat klanové a alianční akce nebo si vyměňovat vaše ICQ, MSN kontakty.

  Můžete si posílat i odkazy na stránky (např. Teamspeak nebo Movie Studio), což není ve fóru dovoleno.

  Chovejte se k sobě ohleduplně a tak, jak je to zvykem u civilizovaných lidí. Urážky, vyhrožování atd. nebudou tolerovány a vyhrazujeme si další kroky.

  Politické názory
  Každý má nějaký politický názor. Někdo spíše mírnější, někdo jiný třeba extrémnější. Je jedno, zda levicový, středový nebo pravicový. Tyto názory a postoje nás tu nezajímají. Takže si je nechte pro sebe a nikomu nic nevnucujte.

  Na fóru je třeba s politickými výpověďmi nakládat opatrně. Je na uvážení moderátorů, zda takové příspěvky upraví nebo smažou.

  Kontaktní údaje
  Nikdy nevíš, kdo tady na fóru může najít tvoje údaje. To se týká veškerých osobních údajů (ICQ, MSN, Skype, TS, Yahoo Messenger, adresa, telefonní číslo, mobil atd.).
  Proto posílej svoje kontaktní údaje jen pomocí soukromých zpráv tomu, kdo je má skutečně dostat!

  Reklama pro klan/cech
  Je hezké, že se identifikuješ se svým klanem/cechem, ale používej pro reklamu jen vyhrazené oblasti. (Většinou dole na fóru). Pokud by každý umisťoval svou reklamu v jiných oblastech, mohlo by se stát, že důležité věci už nebude možné vůbec najít.

  Přezdívka
  Na našem fóru máš téměř neomezený výběr přezdívek. Ale i zde je třeba dbát na několik věcí.

  Nevybírej si přezdívku, která uráží jiné uživatele nebo má za cíl provokovat jiné hráče. Samozřejmě jsou zakázány i rasistické nebo násilí propagující přezdívky.

  Obtěžování
  Pokud budeš na fóru extrémně *edit**edit**edit**edit**edit**edit**edit* obtěžován, udělej prosím screenshot a poznamenej si přezdívku, datum a čas. Můžeš samozřejmě „ohlásit” obtěžující příspěvek a upozornit na něj moderátora fóra. Přesto bys ale měl nejprve předem udělat screenshot.

  Jinak můžeš také podat trestní oznámení na policii. Ta může s naší pomocí zjistit, kdo tě obtěžoval a může podle toho jednat.

  Řekni "Ne"
  Nikdo tě nemůže nutit vést rozhovor, který je ti nepříjemný. Nemusíš nikomu odpovídat, pokud nechceš. Pokud tě někdo obtěžuje, ozvi se moderátorům nebo administrátorům. Ti budou obratem informovat podporu.

  Setkání? Nikdy sám!
  Chce se s tebou setkat někdo ze hry? Rozmysli si dobře, zda to skutečně chceš a promluv si o tom se svými rodiči nebo přáteli. Vyber si nějaké rušné místo a domluv se s několika dobrými přáteli, aby byli případně nablízku. Zůstaň také na domluveném místě, ať ti kdo cokoli slibuje. Nikdy nevíš předem, jaký člověk tě tam očekává.

  Reklama
  Na zdejším fóru není dovoleno propagovat produkty nebo služby jiných firem než Bigpoint.

  To neznamená, že je zakázáno uvést, jakou myš kdo používá nebo jaké auto má, ale nemělo by se zacházet dále.

  Signatura
  Svou signaturou můžeš svým příspěvkům dodat individuální profil. Aby se neztratila přehlednost, měli byste ale dodržovat několik pravidel: V signatuře je povolen max. 1 banner. Max. velikost je 468 x 60 pixelů; tuto velikost stanovil VDZ (Svaz německých vydavatelů časopisů) jako standardní velikost reklamních bannerů. Pokud zvládnou inzerenti vměstnat svá poselství do této velikosti, neměl by to být problém ani pro vás. Pokud budete mít problém s místem, vynechte jednoduše některé grafiky. K obrázku jsou povoleny navíc 4 řádky textu a 2 prázdné řádky. Upozornění: Velké písmo snižuje počet povolených řádků!

  Stížnosti
  Hra žije díky tobě a celé komunitě. Tvoje mínění a tvá kritika či pochvala je pro nás proto velmi důležitá a vítaná. I stížnosti považujeme za velmi dobrou možnost, jak v budoucnu lépe vycházet vstříc přáním uživatelů.

  Myslete ale na to, že je třeba i zde zachovávat pravidla slušnosti! Výzvy ke stávkám, nadávky, urážky zaměstnanců firmy a jiných hráčů, jakož i výzvy, aby tvoji spoluhráči změnili hru, jsou absolutní tabu. Ty nemají na fóru co dělat a budu ihned odstraněny. Tím škodíš koneckonců jen sobě, protože urážlivé reakce nezohledňujeme.

  Zvol tedy prosím věcný tón, ve kterém budeš vyjadřovat svůj názor. Budeme se jím rádi zabývat a pomůžeme ti problém v co nejkratší době vyřešit.

  Tento seznam nepovažujeme za dokonalý, ale domníváme se, že je to použitelný základ. V případě potřeby bude seznam rozšířen nebo upřesněn!

  Ještě několik online zkratek
  IMHO - "in my humble opinion" - podle mého skromného mínění
  LOL = Laughing out loudly - hlasitě se směju
  ROTFL - roll on the floor laughing - směju se, až se z toho válím na podlaze
  TTFN - ta ta for now - ... zatím pa
  CU - "see you" - nashle, ahoj, uvidíme se
  RTFM - "read the ****ing manual" - přečti si ten zas…. manuál

  Nepište zlostné odpovědi. Počkejte do dalšího dne a reagujte pak přiměřeně. Chovejte se k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám.
  Pokud se chceš účastnit diskuzí s tím záměrem, abys psal urážející příspěvky, musíš počítat s tím, že ti bude (právem) odebrán přístup.

  Uvědomte si, že internet není žádný bezprávný prostor! Paragraf 185nn. StGB (německého trestního zákoníku), který se týká hanobení a urážlivých výrazů, se uplatňuje mimo jiné i v oblasti internetu.

  Děkujeme za vaši pozornost.

  Váš portálový tým podpory
   
 2. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Popis postihů a co znamenají
  • 0 - 10 bodů - Varování
   Tato forma slouží jen k tomu, abyste se vyvarovali dalších prohřešků
  • 11 - 20 bodů
   Blokace přístupu na fórum po dobu 1 dne
  • 21 - 30 bodů
   Blokace přístupu na fórum po dobu 5 dnů
  • 31 - 50 bodů
   Blokace přístupu na fórum po dobu 2 týdnů
  • více jak 50 bodů
   Blokace přístupu na fórum po dobu 1 měsíce
  • Trvalý (permanentní BAN)
   Je nejtvrdší postih a znamená omezení přístupu na fórum navždy.
  Základní pravidla a postihy za jejich nedodržení
  Jakékoli protesty proti udělení postihu je možné uplatnit jen na podpoře hry. Nesouhlas nebo protest na fóru hry je nepřijatelný a vyvolá pouze další postih.

  Poslední aktualizace 23.09. 2014
   
 3. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Význam jednotlivých sekcí fóra a odkazy na jejich pravidla
  • Pravidla - obecná pravidla fóra pro uživatele (neplatí pro moderátory/administrátory tohoto fóra)
  • Centrála
   • Oficiální oznámení - sekce pro oficiální oznámení: aktualizace,…
   • Technická oznámení - sekce pro technická oznámení: výpadky,…
   • Akce - sekce pro oficiální oznámení ohledně akcí
   • Vývojářský blog - oznámení o plánovaném vývoji hry
  • Časté dotazy ke hře
   • FAQ - Hra a Fórum (CZ) - návody k ovládání hry a herního fóra pro Českou lokaci
   • FAQ - Hra a Fórum (SK) - návody k ovládání hry a herního fóra pro Slovenskou lokaci
   • FAQ - Akce - popis akcí
   • Technické FAQ - návody na řešení nejčastějších problémů hry
   • FAQ - Platby - vše okolo banky, florenů atd.
  • Nápověda
  • Uživatelé a hra
  • Uživatelský koutek
   
 4. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Porušení VOP nebo nabádání k jejich porušení  Na fóru hry není přípustná debata o jakékoli formě porušování VOP. Tímto je myšleno hlavně nabízení herního účtu, zveřejnění přístupových údajů k účtu, využívání pushingu, sdílení přihlašovacích údajů ke svému hernímu účtu nebo účtu jiné osoby, nabádání k využití chyby hry či jiného softwaru ovlivňující chod hry. Mějte na paměti, že při porušení VOP může dojít i k uzavření herního účtu.

  Postih: 50 bodů, při opakování 100 bodů u dalšího opakování permanentní BAN

   
 5. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Nevhodný nick

  Nevhodný nick je takový, který obsahuje vulgaritu, urážku, nabádání k porušování zákonů a pravidel a navozující dojem, že jste členem moderátorského týmu fóra nebo jakékoliv jinak pobuřující a matoucí jméno.

  Postih: permanentní BAN

   
 6. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Nevhodný avatar

  Avatar je vaší vizitkou, ale i u něj je nutné se držet slušnosti.

  Jsou zakázány:
  • pornografické obrázky
  • obrázky zobrazující násilí
  • rasistické obrázky
  • politicky motivované obrázky
  • obrázky připomínající avatary členů moderátorských týmů her Bigpoint
  Postih: 50 bodů

   
 7. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Politické, náboženské názory, sexuální podtext

  Fórum je určené pro hru a ne pro propagaci politických stran nebo církví. Zároveň je na fóru zakázáno publikovat text ze sexuálním podtextem.
  Takový obsah bude z fóra ihned odstraněn.

  Postih: 10, 20, 50 bodů v závislosti na opakování nebo hnutí, které je propagováno

   
 8. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Používání vulgarit, urážek, dehonestace, napadení

  Nikdy nezapomínej, že na druhé straně sedí člověk!

  Jakékoli vulgarity a urážky jsou naprosto nepřijatelné. Příspěvek obsahující takovéto projevy bude *editován (zbaven nevhodných výrazů ******).

  Citace příspěvku obsahujícího vulgarity a urážky bude odstraněna a autor může být též potrestán.
  • Vulgarita: sprostá slova, vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Za vulgaritu se považuje i její náznak pomocí teček a jiných znamének.
  • Urážka: je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest.
  • Dehonestující (urážlivé) jednání: komunikace s jinou osobou či o ní, které má za účel ji ponížit či zesměšnit a to i bez přímého použití vulgarit.
  Postih: 20 bodů
  Použití hrubé vulgarity, urážky, napadání nebo opakování takového jednání 50 bodů ,
  Použití extrémní vulgarity, urážky, napadání nebo opakování takového jednání PERM BAN

   
 9. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Nepravdivé informace

  Matení, vědomé či nevědomé uvádění v omyl, slíbení nebo nabídnutí odměny, které není možné apod...
  Vydávání se za člena teamu Farmerama a to i pouze podobností stylu příspěvků.
  Nepravdivé informace jsou velmi vážným prohřeškem. Dochází k matení hráčů.

  Postih: 20 bodů

   
 10. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Nepovolená reklama

  Žádné prací prášky ani jiné výrobky se na fóru propagovat nesmí a to ani formou odkazu na jiné hry nebo weby. Takováto reklama je nepřípustná.

  Reklama: je jakákoliv forma propagace výrobku, služby, společnosti, obchodní značky nebo myšlenky, která má za cíl především zvýšení prodeje. Reklama může být televizní, novinová, internetová, rozhlasová, plakátová nebo jiná.

  Postih: moderování (zneviditelnění) příspěvku a 20 bodů

   
 11. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Uveřejnění externích informací, povolené odkazy

  Důvodem je nepřesnost informací z jiných zdrojů a velké matení hráčů neznalých cizího jazyka.
  Za jediný oficiální zdroj informací lze považovat jen a výhradně Novinky ve hře s nastavenou CZ lokalizací a Oficiální oznámení na herním fóru FARMERAMA CZ.

  1. Co je možné na herním fóru FARMERAMA CZ odkazovat?
  • odkazy vedoucí na Fan stránky: (Pokud je na uvedených fan stránkách jakákoli informace, která není v oficiálním oznámení, berte jí jako neoficiální. Chcete-li se o informaci na fóru podělit, dělejte to formou odkazu, ať si hráči mohou vybrat, zda-li chtějí neoficiální informaci znát nebo se nechají překvapit.)
  • odkazy vedoucí na veřejné úložiště obrázků
  • odkazy vedoucí na herní fórum FARMERAMA CZ
  • odkazy vedoucí na ostatní Bigpoint hry (ne však jejich herní fóra)
  2. Co je zakázané na herním fóru FARMERAMA CZ odkazovat?
  3. Co je zakázané na herním fóru FARMERAMA CZ uvádět?
  • informace čerpané ze zdrojů neuvedených v 1. bodě nebo v seznamu oficiálních Fan stránek hry Farmerama.
  • jakýkoli návod a nebo popis programu porušující VOP.
  Postih: moderování (zneviditelnění) příspěvku a 50 bodů

   
 12. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Obrázky na fóru

  Je povoleno vložit obrázek i bez komentáře, pokud se vztahuje k danému tématu.

  Nevhodné a zakázané: veškeré obrázky, ať už v příspěvcích, profilu či avataru, nesmí být urážející, pornografické, vulgární nebo s rasistickým či politickým podtextem apod.

  Obrázek můžete nahrát na veřejné úložiště obrázků

  Postih: 50 bodů

  Obrázky uložené na jiných webových stránkách z výjimkou úložišť určených k ukládání grafiky, budou z herního fóra odstraněny.

  U obrázků je nutné dodržovat i toto pravidlo Psaní velkým písmem.

  Poslední aktualizace: 17.3. 2016

   
 13. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Uveřejnění soukromé korespondence s podporou hry

  Důvodem tohoto pravidla je hlavně ta skutečnost že soukromá zpráva je určena vám a vztahuje se ke konkrétnímu problému nebo otázce, kterou jste na podporu hry zaslali pomocí formuláře.

  Podpora prověřuje všechny možnosti a uvede postup řešení, který vám pomůže, pokud se budete řídit poskytnutými radami.

  Postih: odstranění citace a 20 bodů

   
 14. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Obcházení BANu z jiného účtu

  Hráč, který má zamezen přístup na fórum, nesmí na fórum psát z jiného účtu.

  Postih: 100 bodů


   
 15. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Zahlcování fóra, zbytečné příspěvky
  (Spam, Post-hunteři, Troll, Hejtr)

  Tento bod pravidel je velmi důležitý prostředek pro zachování přehlednosti fóra. Jsou zde spojeny zásadní a velké nešvary, které jsou hlavně na našem fóru až příliš časté a budou potrestány podle níže uvedeného bodového trestu.

  Spam: Jedná se o příspěvky, které nemají žádný význam např. : Jé... Jůů... To se my stalo... se mi melýbí ... a další podobné, které vám řeknou vše, co nepotřebujete znát.
  Vyjádření nadšení, obav nebo dalších emocí je částečně tolerováno v diskuzích a debatách, ale vždy je lepší pokud je příspěvek více propracovaný a sdílnější.

  Post-hunteři (lovci příspěvků): jde o příspěvky, které odpovídají na již zodpovězené otázky. Tato neřest je také velmi oblíbenou kratochvílí mnoha hráčů.

  Trolling - troll: jde o uživatele a přispěvovatele herního fóra, kteří záměrně vyvolávají hádky, konflikty a píší off-topic příspěvky. Jejich cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní reakci nebo narušit normální věcnou diskuzi. Trolling bývá často spojen s internetovými útoky a kyberšikanou.

  Hater - hejtr: má podobné chování jako troll, vnucuje vám myšlenku, že to s vámi myslí dobře a nařizuje vám, že se máte jeho radami řídit. však to přeci myslí s vámi dobře, bohužel opak je pravdou.Jedná se termín, který se vztahuje k osobě nebo skupině, která vyjadřuje nenávist na veřejných nebo soukromých fórech.
  Hateři se odlišují od trollů, kteří se snaží upoutat pozornost tím, že píší provokativní poznámky. Takové komentáře mohou být považovány za akt kyberšikany a on-line obtěžování (viz počítačová kriminalita), protože mohou být agresivní nebo urážlivé.


  Pokud se vám podaří odpovědět na dotaz, ale někdo vás zrovna předběhne, tak je zde možnost smazání příspěvku:. volba smazat - tlačítko [​IMG]

  Postih: 5 bodů

   
 16. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Psaní příspěvků mimo téma vlákna
  (Off Topic)

  Off Topic (OT): je výraz přejatý z angličtiny a znamená mimo téma. Tento výraz se dává většinou na fóra jako označení stavu, kdy přispěvatelé mluví z cesty.
  Postihu se můžete vyvarovat, pokud vám skutečnost, že jste porušili pravidla, dojde dříve, než zasáhne moderátor nebo uposlechnete výzvy zkušenějšího hráče a příspěvek smažete.

  Postih: 5 bodů

   
 17. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Více příspěvků pod sebou
  (Multiposting)

  V běžném tématu na fóru není přijatelné, aby jeden autor zbytečně vkládal dva příspěvky pod sebe. V případě, že chcete cokoli doplnit do svého příspěvku, použijte funkci upravit.

  Multiposting: je označení více příspěvků pod sebou a je považován za zbytečný a zahlcující.
  Postihu předejdete, pokud příspěvky navíc smažete.

  Postih: 5 bodů

   
 18. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Psaní velkým písmem

  Na fóru máte možnost v příspěvku nastavit velikost SIZE=7 (velikost 7), ale v běžných příspěvcích je takováto velikost nepřijatelná. Důvodem je to, že takto velký text je velmi nepřehledný a zabírá příliš mnoho místa.

  Běžná velikost textu v příspěvcích je SIZE=4 (velikost 4). Tato velikost textu je dostatečná a vyhovující. Pro zdůraznění můžete použít tučné písmo.
  V příspěvcích je tolerovaná i velikost SIZE=5 (velikost 5), pokud je tato velikost použita ke zvýraznění určité pasáže nebo nadpisu.
  Toto pravidlo se vztahuje i na písmo v obrázku. S výjimkou grafického nadpisu, kde může být vyjímečně použito písmo do velikosti 18 px.

  Větší velikosti písma jsou povoleny v případě vytváření návodů a nápověd.

  Není dobré psát text v příspěvcích SE ZAPNUTÝM CAPS LOCK. Považuje se to za křičení a oči při čtení dostávají zabrat.

  Pro přehlednost není vhodné "Začínat Každé Slovo Ve Větě Velkým Písmenem". Vyvarujte se takového psaní, není příliš přehledné.

  Postih: upravení velikosti písma a 5 bodů

  Poslední aktualizace: 17.3. 2016


   
 19. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Cizí jazyk

  Na CZ-SK fóru je povoleno používat český a slovenský jazyk. Jiné jazyky jen v nejnutnějších případech.
  Důvodem je zaměření fóra na českou a slovenskou hráčskou komunitu. Toto pravidlo se vztahuje nejen na příspěvky, ale i na podpis.

  Postih: 5 bodů

   
 20. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Zbytečná citace a příliš dlouhá citace
  Za zbytečnou je považována citace příspěvku, který je hned nad odpovědí nebo reakcí. Citace by měla sloužit pouze k připomenutí příspěvku. Citovat celý dlouhý příspěvek je značně nevhodné a to hlavně proto, že váš příspěvek zabere spoustu místa a tím je fórum značně nepřehledné.
  Většina odpovědí a reakcí se obejde bez citace, stačí jen do předmětu uvést na koho reagujete nebo komu je odpověď určena.

  Nejvhodnější je k odpovědi použít pouze editor pod posledním vloženým příspěvkem a tlačítko [​IMG].

  Postih: odstranění nebo zkrácení citace, 5 bodů

   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.