Podivuhodné stromy Farma, Baha a Měsíční svět / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem BlackDragon, 21/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. zahradnice4

    zahradnice4 Baron fóra

    Já jsem moc spokojená: ze dvou zakoupených popelek se vyklubal blahočet a ořechovec a ze dvou stromboli voskovník XXL a ještě něco normálního, co jsem zapomněla. Takže budu schopná (snad) udělat nějakou časovku.
     
  2. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] ... hezký den všem :) jak jsem vždy psala, nové stromky mě nedají a chci je získat :p se přiznám, že častý přísun z akcí i novinek mě hodně plete názvy "podivuhodných stromků" a v liště jich mám stále docela dost :D.
    Koupila jsem z každého po 10-ti a na baha vyrostla 1x Eugénie, 2x voskovník XL a 1x XXL. Na farmě nic, tak jsem dala dalších 10 sazeniček a konečně 1x Ořechovec, 2x Ambroň XXL a 1x Ambroń XL ... ale asi bych dál už nekupovala, protože nové úkoly zatím dělat nebudu a j
    ako vždy je budu jen zuzit a prodávat xD. Tak všem držím palečky za novinky ;)
     
  3. 70zinka

    70zinka Rádoby autor

    Kúpila som celkovo asi 60 sadeničiek a mám jeden pekan a 4 staryx stromy, zvyšok úplne zbytočné. Týmto končím definitívne s nákupom... ten nechutný biznis v tejto hre už nemá hraníc.
     
    bionta tohle ocenil(a).
  4. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    4 baha a 4 faremní Popelky. Fakt nevím, co se tím sleduje,pojmenovat je stejně v nabídkové liště. Na ploše ostal jeden zlatolist, jinak vše lišta. Pro jednou jsem koupil ještě po pěti, a uvidím.
    Hodilo by se vše nové + ambroň. Tu sice mám, ale jen jednu chudinku sirotka.
     
  5. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    Mě se tajné sazenice nepovedly 2 vrby jívy XXL a dnes modřín ambroň mi nevyšel to je dost sklamání:( a novinka také nepadla tak já asi ambroň budu shánět při OaD a měl jsem jen 22 florenů 3 sazenice farma a 1 BAHA a tam to nebylo moc lepší něž na farmě na BAHA mám Mango XXL což je také dost slabé :( nezadařilo se ale blahopžřeji všem co získali novinky nebo Voskovník XL,XXL a na farmě ambroň XL,XXL a novinky mě se to moc nešlo:(
     
  6. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Kupovala jsem 11 sazenic na Farmu a 6 na Baha, k tomu ještě kousek z úkolů a nevedlo se vůbec, mrzí mě, že žádná ambroň a jsem si jistá, že kdybych byla včera doma, kupovala bych víc sazenic právě kvůli ambroni, mám vlastně štěstí, že jsem nebyla vystavena pokušení. Novinky samozřejmě nikde, série mirabelek xl, břízy a vrby jívy, k tomu nádavkem datlovník xxl a jedle xxl.
    Novinky počítám, že se nakonec nějak snad vynoří (doufám, že to oboje není obdoba ambroní, ale pokud ano, stejně bych se svým štěstím houby nadělala), mrzí mě ta ambroň (abych předešla nedorozumění - jednu zázračně vyrostlou zez kdys mám, jen jsem toužila po další).
    A vůbec nejvíc mě mrzí, že byl zrušen balíček za 110fl. (myslím, že takto býval nabízen), když jsem začínala hrát, asi půl roku se v akcích nabízel a ten jsem teda občas koupila. Velký balík mě vůbec neláká - vůbec nemám radost ze stromků za takovou cenu, navíc to teď bývá prakticky jednou měsíčně a k tomu se různě míchá strombola. Být tenhle "střední" balíček ve hře, tentokrát by moje floreny do něj s jistotou natekly.
     
  7. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Sovinka: nic si z toho nedělej, mně vypadlo jak ze zkušebně koupených 2 + 2, tak i z úkolů získaných sazenic velké potěšení rovnou do lišty.
    Je to jednoduché - s těmihle náhodami já ušetřím, RT prodělá. Tady není co řešit, že?
    A že nemohu plnit úkoly a své oblíbené časovky, to už mne také nebere...
    ;)xDxD
     
    Honzulka05 a matlafous123 tohle ocenili.
  8. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    Z pěti dalších sazenic na baha jedna Eugenie a na farmě z téhož odpad.
     
    krakoramaja a doben tohle ocenili.
  9. doben

    doben Ikona fóra

    Já jsem dal včera na plochu baha TS z družstva. Samozřejmě, že jsem na ně zapomněl, sklidil kombajnem a připravil plochu na akci. Tudíž díky Trepifajksle, že jsi mě donutil mrknout do lišty, jelikož jsem tam našel Eugénii. :D
     
  10. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Mám jen tři otázky:
    1.Kdo doprčic překládá názvy stromů a jejich plodů ? Chlebovník -Žakie,to může vymyslet jen (jo,ten !) Už vidím ty dotazy"kde to seženu",přitom slováci mají normálně chlebovník.
    2.Proč má Tiky strom XL a XXL stejnou dobu růstu ?
    3.Zajímalo by mě, zda člověk který po mě chce 20 až 80 Florenů za sazeničku co si mohu koupit i v obchodě je PŘÍČETNÝ ??
    Nic na tom nemění,že mě může přijít i "novinka" Tu si mohu pořídit i po 5 Fl.

    Děkuji.
     
  11. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Baroland,

    bohužel o překladateli víme jen to že existuje, kdo to je fakt netušíme. Ta doba růstu je opravena, díky za postřeh, to je moje chyba. Na poslední dotaz raději odpovídat fakt nebudu.
     
  12. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    Baroland chlebovnik je na slovensku,v cechach je znamy pod nazvom zakie
    Jackfruit jsou mohutné, až 30 m vysoké, stálezelené, hustě olistěné stromy. Květy a plody na stromě najdeme přímo na kmeni jako u kakaovníku. Plod je velký připomínající vodní meloun, uvnitř hrbolaté slupky najdeme množství světlých oranžovožlutých dílků s jemně gumovitou strukturou. Dužina celkem představuje asi třetinu váhy celého plodu, obsahuje vysoký podíl uhlovodíků, vápník a fosfor.
     
  13. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    alexandrakerulova00: Ne tak úplně. Strom chlebovník je i v češtině chlebovníkem. Žakie/jacquier/jackfruit je pouze plodem chlebovníku různolistého. Někde se to uvádí i jako název stromu, ale to mi připadá trochu matoucí. Chlebovníků je více, žakie je jen jeden druh.
     
  14. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Hele vy dvě ....pod tímto stromem(a mnoha jiných,jejichž názvy ani nejde vyslovit) jsem stál,jeho plody -náležitě upravené(opečené),jedl.:p
    Nicméně jsem přesvědčen,že pojmenovat strom a jeho plody různými jmény této hře nijak nepomůže,ba naopak.

    Pajdo díík,přesto do reportu by žádost (prosba) o stejné názvy šli vložit,že ?
     
    alexandrakerulova00 tohle ocenil(a).
  15. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Baroland: jj jde o to požádat. Smůla je, že každý jazyk má asi svého překladatele, občas se to snažíme řešit dodatečnou žádostí o přejmenování, ale ne vždy tato žádost dopadne na úrodnou půdu.
     
  16. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    pajda tak nejdříve řádně zrejt a až pak teprve těmi žádostmi házet. Budou tak mít větší šanci na tu úrodnou půdu a tím i na uchycení. Rytí doporučuji nejen pluhem, ale také pořádnou sukovicí a možná bych přibrala i bič, ať je ta půda zúrodněná co nejvíc.
    8)

    Asi investovat nebudu a počkám, až mi na farmě sami přistanou. Ještě uvidím jestli do nákupů budu mít chuť nebo ne. Ale zatím to vidím spíš na trénování trpělivosti než si ke mně sami najdou cestu. Abych teď utrácela vzácné floreny a pak sazeničky dostala zadarmo jako odměnu v některé z akcí, to mě ani moc neláká.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  17. DračiHanka

    DračiHanka Perspektivní autor

    kupovat nic nebudu vždy mi přijde co nechci a mám to tedka moc jen čekám na farmářskou masinku abych to tam nahazela sem zvědava co mi stoho vyjde
     
    bubák1960 a Honzulka05 tohle ocenili.
  18. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Z vláčku budu čekat oba stromky /aby to nebyla náhodou "druhá ambroň"/ a obyč TS .... nevím, ještě se rozhodnu.
     
    bubák1960 a Honzulka05 tohle ocenili.
  19. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Nevím zda budu něco kupovat, novinky ke mně nespěchají ani z vyhraných tajemnic, ani z těch koupených, takže náklady na koupi bývají zbytečné. Mám ale dotaz, bude tentokrát jezdit vláček i s nadbytečnými stromky z Baha? Minule nám dali možnost vozit pouze z farmy, zatímco získat jsme mohli i stromky pro Bahamu. Vyčerpala jsem tehdy, co se dalo, novinek jsem měla poskrovnu, na něco jsem čekala až do letošního jara a slibovaný vláček pro sazeničky z Baha - "někdy příště" zatím nedorazil.
    Pevně doufám, že opět nebudeme nakládat pouze z farmy? Koukala jsem a za ten rok toho zase tolik nepřibylo, pokud se člověk drží rozhodnutí neutrácet zbytečně, neroste mu ani tolik zbytečné xl šepleti - zatímco na Baha lišta přetéká...
     
    kiki2305, bubák1960 a Prepperka tohle ocenili.
  20. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Sovinka - bohužel, stromky z Baha do vlaku naložit nepůjdou. Jen z farmy a ze hřbitova :(