Perfektní hrášek (27.5. - 1.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 26/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Parížanka

    Parížanka Zelenáč fóra

    Zelenamys - sme už taký ľudia nespokojný, tu musíš na tejto hre len chváliť lebo až nie tak Ti zablokujú prístup k napísaniu Tvojho názoru. Ked sú akcie má na výber - hráš alebo nehráš. Nikto nikoho do ničoho nenúti a tak je to aj s kupovaním hra je zadarmo ak chceš kúpiš ak nie nekúpiš.
    Ja mám rada hráškovú polievku ale toto je guľáš. Potrebuješ si to viackrát prečítať a potom sa to ani nezdá také zložité.Máme tu moderátorov sú milý a poradia. Tak až chcete hrať tak hurá do niečoho nového a nebojte sa hra je hra.
     
    ldivacka a Xenie6161 tohle ocenili.
  2. MartinVydrz

    MartinVydrz Pisálek fóra

    Hlavně, že ne větry ;)
     
    evainfo a marenka tohle ocenili.
  3. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Ještě bych doplnila můj první příspěvek ze včerejška. Další hrachy určitě nebudu rozpěstovávat po jednom, tak jak je budu získávat, ale počkám si na počet 13 kusů, které pak rozpěstuji stejným způsobem jako ty předešlé. Jedna sklizeň z malých dá 468 hrášků. Tím pádem nebudu muset každé 2 hodiny hlídat dávkovač. Nebo jen 12 a zbytek do 450 dosbírat z dávkovače.
    No a nakonec napěstovat žluté. Jak už psala zelenámyš, s MJS to bude záležitost na jednu sklizeň a kousek. Záleží na tom, kolik polí uvolníte na pěstování.
    Spotřeba SH na rozpěstování je kolem 100 kusů - jen na těch prvních 10, pak už není třeba. Spotřeba Zuzi je o něco vyšší - cca 200.
    Zvažuji, zda si nekoupím košík, nabídka hnojiva v něm je zajímavá a po akci ještě zbyde, + je tam MJS, bez které si pěstování už neumím představit. A také toto není návod pro ostatní, pouze jsem popsala svůj způsob plnění. Každý má jinou strategii a já zkrátka při akcích bourám vše.
     
  4. martina19751

    martina19751 Analytik fóra

    prave, kazdy ma jinou strategii, ja treba zas nikdy nebouram obrstromy, ani pri akcich, ale vzdycky dokoncim, no uz jsem zvedava, co mi vyleze ze staji, ze by konecne ta vydra nebo jezevec????????
     
    burds, evainfo a krakoramaja tohle ocenili.
  5. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    No jasně, kdo má obrstromy a nebourá, tak zase má výhodu v dostatku SH a Zuzi a může je při akcích hojně využívat i na menším počtu polí. Mnozí je nemáme a ani šanci je ještě někdy v budoucnu získat, tak holt musíme zvolit jinou strategii. Případně akce vůbec nedělat a pěstovat a chovat si dle svého. Pro relax a potěšení z obrázků. Pro mě osobně jsou akce vítané zpestření hry, jen tak si třeba měsíc pěstovat do stodoly by mě nebavilo.
     
  6. Levlef

    Levlef Baron fóra

    No, povětšinou jsem jedna z prvních, kdo akci překládají do lidské řeči - tady vážení, tady jsem ovšem v koncích a vůbec nechápu, která bije. Jediné, že je to pěstovat pěstovat, pak to narvat do úkolu a ten vyplivne něco jiného na pěstování... ale víc z toho nějak nevymyslím :)
     
  7. zdenkaamirek10

    zdenkaamirek10 Osvícený autor

    Hezké dopoledne, akci bych chtěla udělat, ale za půl hodiny odcházím na autobus a jedu hlídat vnoučka. Rozpěstovávat se bude až zítra před polednem, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Všem, co budou plnit, držím palce.
     
  8. Bobulka1

    Bobulka1 Rádoby autor

    Tak tedy vůbec stále nechápu, co vlastně RT po nás chce. Modrý, zelený, červený, velký, malý.....no, nevím, proč vymýšlí tak komplikované akce. Možná, až začnu sázet, že to pochopím, ale zatím nevím vůbec nic. Co mám nebo nemám sázet....Zlaté akce, před 4 roky. Přehledné, srozumitelné a hlavně pro každého splnitelné....
     
    puntík50, ananuki a Iwuska tohle ocenili.
  9. irísek1960

    irísek1960 Vážený autor

    Může být něco zmatenější než želva ? Po přečtení podrobností k akci už to vím - JÁ !!!
     
  10. marenka

    marenka Vycházející hvězda fóra

    Ty budou potom :D
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  11. ell1956

    ell1956 Komisař fóra

    Do akce se vrhnu tak jako tak, většinou nechápu, ale po spuštění mi to docvakne a bude to pohodový:):)
     
  12. Dela76

    Dela76 Aktivní autor

    Pro mě je to zatím taky k nepochopení,ale to bylo i při minulé akci se sekyrkama...až to uvidím na vlastní oči,doufám ve zlepšení;) Nemám jaksi dobrou představivost
     
  13. mamča50

    mamča50 Imperátor fóra

    Dobře popsat akci , aby jí každý rozuměl, je obtížnější, než když se potom rozjede a všechny sounáležitosti se objeví. Kdo má hodně SH, bude mít lepší rozjezd, ale my se ke splnění také dopracujeme a nemusí to být hned zítra! Je to jenom hra a ta má být pro zábavu a ne se stresovat, jestli ji skončím včas. Přeji nám všem, ať se nám daří a zvolíme tu správnou taktiku. Odpoledne hlídám vnučku, tak budu začínat někdy pozdě večer až půjde spát a doufám, že to dám včas!!!;););)
     
  14. Levlef

    Levlef Baron fóra

    Děti, blondýně se rozsvítilo, už je to jasný :)

    Prostě, pěstujeme "základní rostliny" (červený, zelený, malý, velký) a pěstujeme a pěstujeme. Až jich máme dost, podíváme se do družstva na úkol a nahážeme do něj, co máme. Tím ZÍSKÁME "pokročilé rostliny" a to tak, že pár kusů z odměn a když budeme hodně pěstovat a dosáhneme na diamantový stupeň, získáme plivátka (pardon, dávkovače). Ty nám budou taky dávat pokročilou plodinu, aniž bychom ji museli pěstovat.
    No a tak pěstujeme pokročilé plodiny a pěstujeme a pěstujeme A sklízíme plivátka. Až jich máme dost (těch pokročilých plodin, ne plivátek), podíváme se do družstva na úkol a nahážeme do něj, co máme. Tím získáme lepší plivátka, co nám budou dávat hyperpokročilou plodinu - no a tu zase zasadíme a pěstujeme a pěstujeme, až jí máme dost a nahážeme ji do ukolu v druzstvu.

    PROSTĚ A JEDNODUŠE: pěstuj hrášek, až budeš mít hotový ukoly první čtyři ukoly v družstvu. Pak se vykašli na hrášek a pěstuj pokročilý hrášek, dokud nedoděláš další tři ukoly v družstvu. Pak se vykašli na hrášek i pokročilý hrášek a pěstuj hyperpokročilý hrášek.
    Mezitím nezapomen usadit plivátka a vybírat je, abys měl víc pokročilého hrášku a pak hyperpokročilého hrášku.

    Už všem jasný? :)))

    (pro rejpaly: samozřejmě není nutné plnit ukoly komplet, ale bez kompletu nebudete mit plivatka. Takze zalezi na kazdem)
     
  15. Bobulka1

    Bobulka1 Rádoby autor

    Jé sláááva a děkuji. Tvůj návod si oskenuji, ať se sem nemusím vracet. Díky za obsáhlé vysvětlení, jsi zlato...pááá
     
    Levlef tohle ocenil(a).
  16. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Nooo, jde o to zda teda najedem bez chyb, zname svy lidi... ale to pestovani je fakt na pocitani, protoze to snad ani na maly policka nema smysl, kdyz z velkych je vic nez potrebuju... takze maly kdyz ma clovek cas presne si spocitat, kolik kteryho vlozit na presny pocty...
     
    dana9494 tohle ocenil(a).
  17. libakos

    libakos Polobůh fóra

    Tak 4 druhy hrášků rostou a já se musím vrátit na první stránku,asi jsem tomu blbě porozuměla.Myslela jsem že vše napěstuji najednou,naivka:)Tak jdu číst;)No už to vím,to bych měla moc jednoduché že?No jo do mé hlavy to už tak rychle neleze:)
     
    burds tohle ocenil(a).
  18. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    Levlef

    Konečně srozumitelnej návod za mě velká 1*
     
  19. Katule008

    Katule008 Veterán fóra

    Krucajs takovýho hrachu to ze vzneseme a vyrobíme si vlastní bioplyn....problém je ten, že chci stonek a nevím nevím. Popis mi moc jasný není, ale zkusím co se dá.


    Teprve teď jsem si všimla, že na Baha nejde zasít ty zmutovaný barevný hrachy. To je zrada! A já tam mám připravený místečko!
     
    Naposledy upraveno: 27/5/16
    petaM2001 tohle ocenil(a).
  20. STYBI

    STYBI Velmistr fóra

    takže prostě jako vždy vyhrnout rukávy a hurá do práce a sázej a pěstuj do zblbnutí - opravdu "originální" akce - zase pěstování kvanta plodin jak jinak :D;):p
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.