Předvánoční úsměv fóra s JC

Diskuze na fóru 'Hry na fóru' zahájená uživatelem matlafous123, 13/12/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Nevím proč ale vybavila se mi jedna vzpomínka
    Jeli jsme s manželem k mým rodičům. Po asi 100km jsem mu oznámila aby zastavil u benzínky, že musím na wc. Po dalších 50km jsem řekla že už je to opravdu akutní, dupnul na brzdu a zastavil u asi půlmetrového příkopu, za ním na poli rostl jeden keř, na obě strany nic jiného jenom před námi stálo další auto. Přelezla jsem příkop a utíkala za keř. Tam už dřepěla paní a volala na mě, že mám dávat pozor kam šlapu. Pozdě, už jsem měla na botách i prstech nadělení-bylo léto- Obě jsme přelezli zpátky k autům, tam stály naše drahé polovičky v družné zábavě s cigaretou.
    Co se dělo v autě mé spolutrpitelky nevím ale co se dělo v našem je nepublikovatelné
    U benzínky manžel zastavil asi za 5minut se slovy, že ten smrad nejde vydržet a že nechápe proč jsem přes tu příkopu lezla, zabít jsem jej nemohla ale moc se mi to chtělo udělat,
     
  2. kerryhill

    kerryhill Dozorce fóra

    Šmarjánkote,čtrnáct deset, na farmičce začíná nová akcička,a já se pořád nemůžu vyhrabat z kuchyně.
    Zapínám noťásek a v tu ránu se měním na neslyšící, nemluvící a zcela koncentrovanou osobu.Co kdybych něco
    blbě sklidila,nedej bože zasila !
    Mezitím se z malé procházky vrátil dědek s vnučkou a když viděl tu mojí činnost,jen prohodil : To jsem si mohl
    myslet,zase hraje.
    Vnučka : Ale dědešku,kdo ši hlaje nežlobí.
    Děda : A kdo ti to říkal Eliško ?
    Vnučka : No přeci babiška !!!!
    Děda : No jo , to je jí úplně podobné.
     
  3. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    dasa1143 xDxDxD normalne prskam smichy pri cteni vasich prispevku neverejne, ale tohle se uz proste neda xDxDxD
     
  4. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Naše malá je pěkné dílo. Dneska byla sama v obýváku, měla jsem zapnutou farmičku /sklizeň akční asi za 15 min/ .... byla vzorná, seděla u PC, hlavní plochu mi kompletně celou smazala!!!! Málem mě kleplo... ! Naštěstí jsem přešla z plochy na plochu a vše zpět. Nechápu jak to dokázala. Tatínek se chechtal a malý říká "ajťák"
     
  5. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Vďaka za krásnu a veselú tému - napokon som aj ja pri svojej začínajúcej skleróze vylovila z pamäte zážitok - priamo vianočný, práve doma varím kapustnicu a pri tom na všeličo spomínam. S manželom sme pred 25-timi rokmi ešte len začínali spolu hospodáriť a objavovať vzájomne rôzne skryté vlohy na rôzne činnosti. Manžel vďaka svojej mame vedel spraviť fantastickú kapustnicu a rozhodol sa, že v ten rok ju budem celú robiť ja (predošlé Vianoce bol on šéfkuchár a ja som sa pri ňom učila). Do kapustnice patria samozrejme aj sušené huby - manželova rodina bola silno hubársky podkutá, tak sme mali vlastné a bez obáv, že by medzi nimi boli jedovaté. Chcela som urobiť dojem úplne komplexný, takže fľašu s nasušenou kapustnicovou zmesou (dubáky, kozáky a suchohríby) som po preskúmaní zavrhla - našla som medzi nimi pár plátkov s dierkami po červíkoch. Vzadu v skrini stála však ešte jedna fľaša, úplne plná, podľa vzhľadu to boli síce "len" dubáky, ale každý jeden plátok bol krásne suchý, čistý, bez jedinej dieročky. Kapustnica už bola skompletizovaná, zostávalo len dodať huby a dovariť. Tak som si odsypala z tých krásnych dubákov, prepláchla na sitku a šup s nimi do hrnca. Keď sa manžel vrátil z tržnice domov, hrdo som nahlásila, že kapustnica je hotová - s ochutnávaním som čakala na neho (no čo, začínajúca kuchárka ...). Manžel ochutnal a zatváril sa veľmi zvláštne a podal mi lyžicu. No čo vám poviem, niečo tak hnusné som ešte nejedla. Celá kapustnica bola tak neskutočne silne horká, že sa mi nechcelo veriť. Samozrejme, že manžel prišiel na to, kde je "pes zakopaný". Ako naisto išiel práve pre tú fľašu, ktorá ma zlákala a oznámil mi, že tie sušené huby boli "horkáče". Nie síce jedovaté, ale prudko nejedlé huby (preto aj boli bez dierok - ani tie červíky neboli ochotné to jesť), ktoré sa využívajú v lekárnictve a v maličkom množstve ich laboratórne spracujú na liečivo (úplné podrobnosti som už časom zabudla, ale vtedy sa mi dostalo poriadneho školenia). Celá 4-litrová kapustnica bola súca len na vyliatie do WC, lebo tá horkosť sa nedala nijako odstrániť. Našťastie bol ešte čas obstarať znovu všetky suroviny na ďalšiu kapustnicu, ktorá sa už podarila k úplnej spokojnosti našej i ostatnej rodiny. Odvtedy manžel prestal zbierať takéto rarity a obmedzil sa len na zber "prudko jedlých húb".
     
  6. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Sobota 22.12., 23:00
    pepino1972 13 hlasu
    Baroland 11 hlasu
    dasa1143 10 hlasu
    Honzulka05 10 hlasu
    kerryhill 8 hlasu
    MatysekKamilek 7 hlasu
    ašada01 5 hlasu
    Milka66 1 hlas (prihoda krasna, ale bohuzel prihozena natolik pozde, ze prakticky nikdo nestihl hlasovat)

    Poprosim pepinovou, aby si vybrala darek jako prvni, po ni je na rade ruzova kruta krizena s oslem. dasa a Honzulka maji shodny pocet hlasu, takze kdo z nich si po predchozich dvou driv napise o darek, bude jeho a kerryhill se nechava dnes prekvapit (btw za vcerejsek vyberes dekorku nebo omacku?)
     
    MatysekKamilek a Honzulka05 tohle ocenili.
  7. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Zubatá,ač jsem zběratelem žůžovek,ale vzhledem k tomu,že jsem druhý v řadě a navíc jsou ty vánoce,prostě ...šak víš..

    Díl 3. Vejce,vejce a zase vejce.

    Je konec listopadu,snáší všech sedm.Trochu mě překvapuje co a kolik toho taková slepice sežere.Několik druhů obilí,vitamínů,minerálů,ovoce a zeleniny,jako maso psí konzervy,trávy (sena),tvaroh,proteinových doplňků,vápennou drť a těch různých zbytků. Vejce se začala hromadit.Ne nadlouho,najednou byla hned vaj.pomazánka, volský voči,lívance,na tvrdo na chleba s máslem,zakvedlané v polívce,hemenex a jiné způsoby úpravy.Tak jsem se zeptal, zda to už nestačí.
    „ Počkej chvilku“,na to má žena,odběhla nahoru a vrátila se složkou v ruce.Páni,hotovej audit.Jelikož hraje účtenkovku a bere si každém paragon,začínám tušit,že je zle.
    „Tady to máš spočítáno,když sečtu všechny náklady,přidám i budoucí za krmení a budu-li počítat,že každá slepice snese jedno vejce denně po dobu jednoho roku,vychází mě průměrná cena 18,13Kč za kus.Budeš je jíst aspoň tři denně ať to využiješ“.
    „To není možné“,beru ji lejstro z rukou.Ale vždyť ty tam máš započítanou i milvakujku utahovačku a bošku sponkovačku,dokonce i kotouč do mafny,to není jen k výrobě kurníku,to nářadí budu potřebovat i jindy.
    „Dobrá“ kapituluje a počítá znovu. „Tak to tedy dělá 11.26 Kč, i tak máš dvě denně jisté“…
    Teď se modlím,ať mě je nesežere kuna a vydrží snášet i další rok,neb pak prudce klesnou náklady a zase budu jíst jedno tejdně.

    PS. Jen bych rád dodal,že i když mám holky "lehkého" typu a do váhy nax 1.5Kg
    snáší jak pštrosi.

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 23/12/18
  8. Madulka_cz

    Madulka_cz Veterán fóra

    Dobré ráno.
    Já jsem se nasmála a trochu i naprdla hned po ránu mojí inteligencí.
    Koupila jsem si za 33 korun floreny, aktivovala jsem marmošky, sebrala stonek, proklikala jsem všechny plochy abych sebrala mazlíky, protože když jedu o 100% BZ navíc, tak ať to stojí za to. Všechno podle mě uděláno, aktualizovala jsem hru a začala sbírat. BZ i TBZ lítaly o 106. radost velká. Všechny plochy sebrány, když jsem klikla na plochu pro mazlíky. Ježkovy oči, já na tuto skvělou plochu zapomněla o_O. A že tam toho je. No co dodat..... nic. Když se daří, tak se daří.
    Ale že ta čeština je bohatá na slova xDxDxD

    Přeji šťastné a veselé :):):)
     
  9. pepino1972

    pepino1972 Expert fóra

    Dobré krásné ráno všem.
    Matli,můžu poprosit o růžové myšičky?Děkuji.

    A pro dnešní den:Když je nám hodně ouvej a mozek si nemůže vzpomenout na něco veselého,pustíme toto.Synovec tomu říká,malá zoo.Je tam krocan,osel...koukejte až do konce.Já fičím do práce.Krásné požehnané Vánoce všem.

     
    alexandrakerulova00 a Honzulka05 tohle ocenili.
  10. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pepino1972 Ruzove mysky jsou v darcich az pro dnesni den. K 22.12. patri tyto:
    22.12.2018
    Rybník s japonskými kapry III. červený
    Králíkárna IV. růžová
    Diospyros XXL
    Rajský věnec
    dekorace dle seznamu
     
    Naposledy upraveno: 23/12/18
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  11. pepino1972

    pepino1972 Expert fóra

    jéjda ,já jsem ale...tak to červené,japonské,díky.
     
    matlafous123 a Honzulka05 tohle ocenili.
  12. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    ahoj matlafousko rád bych si zarezervoval dekoraci hřiště pro kočky
     
    matlafous123 a Natálka29 tohle ocenili.
  13. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pepino1972 V pohode pepino, cerveni kaprici jsou tvoji! ;)
    Oslik dostane do sbirky zuzove kraliky (ne, ze si pak budes stezovat, jak s temi vejci) :p
    A protoze dasa1143 mi psala, ze svuj darek venuje Honzulkovi k vanocum, tak Honzulko: vybiras, krom dekorky Hriste pro kocky jeste jeden darek, takze co ti udela radost? Diospyros XXL, rajsky venec nebo jeste jedna dekorka? :)
     
    Naposledy upraveno: 23/12/18
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  14. Preceja

    Preceja Mistr fóra

    Jednou v létě jsem jela z práce,jezdím příměstským autobusem, tím, kde se nastupuje jen vpředu a jízdenky prodávají u řidiče. Byl hic, davy lidí a autobus měl zpoždění. Lidi byli nevrlí a když konečně autobus přijel, dávali to řidiči pěkně najevo. Autobus byl narvaný k prasknutí a totéž řidič patrně zažíval na předchozích zastávkách, takže toho měl akorát tak dost a jen hledal někoho, na kom by si mohl zchladit žáhu.
    Jeho chvíle nadešla, když jsem nastoupila já. Dav lidí mě zarazil přesně v místě vedle řidiče, kde člověk blokuje výhled do strany, dál to prostě nešlo, dolů taky ne, na schůdcích stáli další dva lidé.
    Řidič mě sjel pohledem a na celý autobus zahlaholil," Ženská, postupte si dál, máte velkej zadek, cukne to a rozsednete mi automat na jízdenky!" Celý autobus ztichl v očekávání , co bude dál. Nemůžu si pomoct, ale mě to v tu chvíli pobavilo. Uznejte,řidič někoho seřve každou chvíli, ale takhle originálně, to se hned tak někomu nepodaří.
    Podívala jsem se na řidiče, který byl připravený na útok z mé strany a s úsměvem jsem mu řekla: " To nebylo moc slušné, i když je to pravda." Řidiči došla slova, jako zázrakem se dav v autobuse směstnal, já i s těmi dvěma na schodech jsme si mohli postoupit a vrazili jsme.
    Vystupovat jsem, kvůli množství lidí, musela předem kolem řidiče, ten se mi sám od sebe omluvil a od té doby pokaždé, když jsem s ním jela, mě zdravil první.
     
  15. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    matlafousko tak už jsem se rozhodl pro dekoraci trable s lucernami
     
  16. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Ještě jednou z rodinné dovolené. Měli jsme pronajatou chalupu, bylo nás tam 5 dospělých a 3 děti. Nejstarší Ondrášek (2,5 roku) si to moc užíval, protože většinou je celý den jen s maminkou a dvojčaty. Stále nás chodil kontrolovat, zda jsme všichni, jak někoho neviděl, hned volal babi není, teta není a dotyčný se musel ukázat. Když třeba rodiče odjeli na nákup, tak stále opakoval mami schází, tati schází a byl moc rád, když konečně přijeli. Když jsme vyrazili na výlet, byl jak ovčácký pes, objížděl nás na odrážecím kole a jak se někdo zpozdil, hned ho popoháněl.
    V garáži jsme objevili šlapací traktůrek s přívěsným vozíkem. a s tím se kluci hodně vyblbli. Zahrada byla do mírného svahu, Ondra traktůrek vždycky vytlačil do kopečka, do vozíku posadil Jirku nebo Honzu, sedl za volant a už si to drandili dolů.
    Všichni jsme si pobyt užili a doufám, že příští léto zase někam společně vyrazíme.
    .
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 24/12/18
  17. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Honzulka05 Mas ji pripsanou.
    kerryhill Prekvapeni se nekona, neb nam zustal mezi darky jeste diospyros xxl a rajsky venec, takze co to bude? ;) A za 21.12. na tebe jeste ceka olivovka nebo dekorka?
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  18. kerryhill

    kerryhill Dozorce fóra

    Tak ten věnec olivku , děkuji ;).

    To byla ostuda.......ale hezky popořádku.Ještě za totality v osmdesátých létech,se konal na Čantorii den
    pro dětičky.Největší atrakcí byl pan Loprais s tatrovkou,hasiči a taky pohraniční celníci,kteří se dostavili
    i s psovodem.Jejich ukázka ,,Zadržení pachatele v pohraničním pásmu ,, byla až na posledním místě.
    Problém nastal,když začali oficíři shánět figuranta.Všichni ze samého strachu před služebním psem nabídku
    odmítli.Proto zašli do blízské nálevny hledat mezi pijanama.Našli,místní celebritu s přezdívkou Šangala.
    Chlap bez zubů,vlasy jako vodník a pěkný tak,že by se ho lekli i divočáci v kukuřici.
    Na pravou ruku Šangalovi navlékli cvičný rukáv do levé vrazili suchý klacek a poslali ho pěšky se schovat
    za nevelké stromečky směr Polská hranice.Psovod mezitím hodil řeč k dětičkám a přitom hecoval zvíře .
    Pes štěkal ,cenil zubiska a když dostal rozkaz k zadržení pachatele , rozběhl se přímo k ,,narušiteli,,
    a zakousl se mu do toho rukávu v místě lokte.Jenže.....Šangala přitáhl ruku i se zakousnutým vlčákem k tělu
    a dal se na úprk.Přímo do Polska . Velitel scepeněl a zařval : ,,Jménem zákona pusťe toho psa ,, .
    Děti v nastalém zmatku křičely,pohraničníci se rozběhli za zběhem,takže z ukázky zadržení pachatele,bylo
    nakonec ,,odcizení psa a překroční hranice ,,.
    Učitelky,když se nikdo nedíval smíchem bulely...
     
  19. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Nedele 23.12.2018, 23:00 hod.
    Baroland 12 hlasu
    Preceja 12 hlasu
    kerryhill 10 hlasu
    Madulka_cz 8 hlasu
    ašada01 6 hlasu
    pepino1972 2 hlasy

    Bara a Preceja se shodnym poctem hlasu podle zajeteho zvyku "kdo driv prijde, ten driv vybira". Nasleduje je kerryhill a Madulka. Na asadu pak zbyva prekvapeni ;)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  20. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Zubatá,mě stačí žůžovky...já su skromnej

    Kdysi....
    Dnes si ráno vzpomenete,dáte do kapsy hotovost,či plat.kartu a hurá do světa.Navíc se kurzy měny odvíjí od pěti základních a jsou (+-)všude stejné.
    Tenkrát,když chtěl někdo vystrčit nohu k sousedům,musel mít tři věci.Výjezdní doložku-povolení,že tu nohu může od nás vystrčit,vízum-povolení od nich,že ji k nim může strčit a devizový příslib.Za ten vám banka prodala předem stanovenou maximální částku měny kam jste jeli.Na hranici vám ještě zkontrolovali zda náhodou nevezete víc valut,zda nemáte českou měnu ve vyšší jak ve 100korunové bankovce a zda co vyvážíte,máte řádně vypsáno(totak,ještě aby jste tam něco prodali,nebo přivezli zpět navíc bez evidence).U sousedů proběhla druhá kontrola,mimo pasu, i vlastníte-li požadovaný počet hotovosti jejich měny,musí na turismu přeci něco vydělat.
    Druhá rarita byl převod měn. Každá země si tu svou vůči sousedům cenila jinak.
    Např. u nás byl rubl za 10Kč,Rak.šilink,za 2.50Kč
    Tenkrát má žena projevila zájem o fritovací hrnec.Jen si to představte,prý v něm jde smažit i deset řízků za ráz! Zajedem si do příhraničního města u jižních sousedů. Měli tam jakousi slavnost a po pěší lávce se přešlo jen na pas.V místním OD friťák měli za 110 šilasů,odkráčel jsem do banky,položil 43 rublů co mě zbylo z jiného výletu,na pult a říkám si...to je našich 430 kč,za to i s polatkem by mohlo být tak 150 šilinků. Paní za přepážkou striktně drobné odmítla,vzala 4 desetirublovky a vysázela na pultík JEDENÁC šilinků! Vzal jsem zpět ruble a šli jsme domů.Friťák jsme koupili ve Vídni o tři měsíce později,až jsme si vyřídily ty potřebné papíry.
     
    Naposledy upraveno: 24/12/18