Představujeme muzeum! (15.6.2022) / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 14/6/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Batory

  Batory Pilný autor

  tak nevím přečetla jsem si to ,ale nerozumím.Mě se zdá Muzeum vlastně k ničemu
   
  Janka79 tohle ocenil(a).
 2. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  No,byla to fuška krapet to nějak sladit.Nakonec jsem dal jedno muzeum na hřiště a druhý do parku.:)
  Jen by to ještě chtělo trocha doladit!:wuerg:
  https://1iq.cz/i/album/npmD2ae
  Doufám,že snad půjde upgradovat sídlo i v muzeu? Co se stane když dám do sídla ,třeba jednu dekoraci na danej počet použití?Dále bych teda zakázal dávat do něj bedny piccolo.Představa,že v můzeu omylem odtajním jacka nebo postřikovací umění!:cry:
   
  Naposledy upraveno: 16/6/22
 3. moncicak7070

  moncicak7070 Velmistr fóra

  Zatím mám jedno "vytuněné" muzeum, ale nějak nevím co do něj dát, abych něco nezblbla 8). Půjde do mazlíkárny a pravděpodobně do něj dekorky co jsou moc velké.
   
 4. Štika

  Štika Expert fóra

  Muzeum mám a protože je mě BZ celkem ukradené tak určitě zůstane při jednom. Doplněné dekorky 2x2 osm ubylo z lišty až jsem se té díry v liště lekla. xD Pro mě naprostá zbytečnost pro RT naděje,že se bude kupovat za tu nehoráznou cenu :p a v tom vidím podstatný účel nabídky.
   
 5. bačkora85

  bačkora85 Obyvatel fóra

  Dobré ráno ... také mám jedno komplet vyladěné Muzeum ;). Ale zatím pouze stojí připravené prázdné a já jsem stále na vážkách, jak a čím ho nejlépe naplnit :). Ještě musím přemýšlet a pak uvidím :D. Hezký den :)
   
 6. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Na moment jsem se zaradovala, že muzeum u majáku využiju na odtajnění piccolek. Nadšení mě však vzápětí přešlo, když jsem si uvědomila, že odtud dekorky s + nedostanu na plochu.
  Muzeum v mazlíkárně už je plné.
   
 7. Dob

  Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Zkrácený formát čísla u počtu BZ je nahlášený. Když dáš do muzea jednu dekoraci na daný počet použití, tak ji budeš stejně jako na ploše normálně sklízet, dokud se nevypotřebuje. Pokud se jedná např. o dekoraci , která je sezónním dárkem pro sousedy, tak bude po vypotřebování rovnou odstraněna. Pokud se jedná o dekoraci s (+), tak je potřeba ji odstranit ručně. Upgradování dekorací přímo v muzeu je bohužel možné pouze v případě, že do něj hráč umístí základní dekoraci. V takovém případě se mu objeví možnost upgradu jako např. ve zvěřinci. Ale funguje to opravdu jen na první upgrade, takže např. u Sídla pro ďábělského psa je stejně nutné ho upgradovat vedle. A ano, odtajňovat v něm bedny Piccolo je z mého pohledu značně nevhodné, protože pokud v něm člověk odtajní třeba Jackův dárek, tak jej sklidí při každé sklizni muzea, tudíž jej buď vyplýtvá, nebo si zablokuje celé muzeum a ve výsledku mu dekorace 1x1 zabere místo o velikosti 2x2. Jediná věc, na kterou se tato vlastnost muzea alespoň trochu hodí jsou podle mě velikonoční vajíčka.
   
 8. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Dob
  Asi jsme si nerozumněli.Šlo mi i to,že pokud vypotřebuji dekoraci (+) ,tak jestli se pak celý muzeum nebude chovat jako zvěřinec,když nějakej rafan nemá krmení?!?:cry:xD Naposledy jsem takhle měl na bahamce několik dní výrobnu. Zřejmě bych asi jedno muzeum nepřehlíd,ale nikde není psáno,že již brzy jich nebude více!o_O
  Jinak,upgradování mimo mě nepotěšilo,ale co už.Budu to dělat jako teď,tj.sbourám čtyry sovy na hřišti,vyndám sídlo,upgraduji dekorku a pak ji zase vrátím do muzea.
  Jinak díky za info.;)
   
  moncicak7070 a -Jara05- tohle ocenili.
 9. Dob

  Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  kaolín11 bohužel se to tak chovat nebude, tudíž jedinou možností je každý den muzeum po sklizni kontrolovat, jestli už jsi nevypotřeboval všechny náplně. A toto se dá udělat pouze po rozkliknutí.
   
  moncicak7070 a -Jara05- tohle ocenili.
 10. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Proč bohužel?!? Například budu mít v muzeu 7 normálních dekorací a jednu (+) a bylo by mrzuté ,kdyby po vypršení účinnosti stálo celý muzeum.
   
  moncicak7070 a -Jara05- tohle ocenili.
 11. Dob

  Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  kaolín protože takto nezjistíš, že tam máš tu jednu dekoraci zbytečně a plýtváš tím pádem místem. Když máš dekoraci s + po vyčerpání na ploše, tak při sklizni hned vidíš, že u ní není výkřičník a máš ji nahradit něčím jiným.
   
  moncicak7070 a Pitrýsek47 tohle ocenili.
 12. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Je docela zvláštní,že během krátký doby jsem vytočil 4x šejkr! Jen dneska 3 kousky! RT ví ,jak podlořit nákup muzea!8):wuerg:
   
  moncicak7070 tohle ocenil(a).
 13. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Orákulum fóra

  No nazdar, to je zase vyšší dívčí :D pochlubte se kam jste muzeum umístili a jakými dekoracemi jste ho naplnili, já ho mám zatím v liště.
   
 14. evoku57

  evoku57 Živoucí legenda fóra

  Mám muzeum taky v liště a zítra ráno po sklizni parků ho nasadím na mazlíkárnu, tam mám nejvíc dekorek 2x2 ;)
   
  moncicak7070 a bačkora85 tohle ocenili.
 15. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Na hřišti jsem dal jen dekorace 2x2.Zhruba i časově k sobě:Fantastická továrna,sídlo ďábelského psa,pětihvězdičkové bistro,legendární dům na stromě,zámecké hřiště V,pětihvězdičkové silo,balící automat III a houpací maják.
  V parku jsem dal: 2x karetní psi,tractörhead,nový hrad z písku,vikingský disk,strašidelná tikisvatyně,zuzin věneček V a sklizeň hroznů III.
  Samozřejmě to do budoucna vylepším!:)
   
 16. goro19

  goro19 Pisálek fóra

  Ještě včera jsem se domníval, že do muzea mohu dát na jedno místo
  4 dekorky 1x1, 2 dekorky 1x2 nebo 1 dekorku 2x2, stejně jako
  na plochu a ono zřejmě ne. Dekorka 1x1 obsadí celé místo jako dekorka 2x2?
  To mi hlava nebere. Pouštím muzeum k vodě.
   
  Janka79 tohle ocenil(a).
 17. jan.svatek

  jan.svatek Titán fóra

  goro19
  Chce to se zamyslet a najít a pobrat všechny dekorace 2x2 na podporu BZ
  (předpokládám, že o to hráčům jde především), co jich má hráč rozesety na Farmě či Baha. Uvolněné místo v mazlíkárně či v běžných parcích využít pro přesun dekorací na podporu přísunu BZ z Baha parků nebo pro různé Křeččí pasti apod.
  A místo následně uvolněné na Baha parcích jsem využil pro umístění různých "skluzavek" (dekorace 2x1. které dávají různé bedny) či dalších vychytávek, které mi poskytují luxus nehledět na ztráty při masivním využívání SH, ZH, UH či SK během akcí (jako dlouholetý hráč jsem takových dekorací nastřádal tolik, že je nemám ani kam umístit, pokud chci ještě farmařit, tj. pěstovat a chovat, a ne jen se honit za co největším přísunem BZ/TBZ). Ostatně TBZ jaksi nepotřebuji (pokud tedy nedojde k nějakému dalšímu úletu BP ve formě zavedení dalších Baha levelů s exponenciálním růstem náročnosti postupu o level výš).
  PS: Mně se celkem snadno podařilo zaplnit 2x2 dekoracemi na podporu přísunu BZ obě dvě plně vytuněná Muzea. Klidně bych přivítal další Muzea (vrtaček mám, že bych musel být stonožka, kdybych na každé koleno zlikvidoval jednu vrtačku).
   
 18. goro19

  goro19 Pisálek fóra

  jan.svatek - ano, zamyslel jsem se už včera:D a zjistil jsem, že se za BZ asi "příliš" nepachtím. Určitě ne tolik,
  jako někteří jiní farmáři. Bohatě mi stačí ten přísun BZ co mám z dekorek typu tečk. deštník, křeččí past, květ. melodie,
  sněhulák v krabici, plav. zábava doplněné nejvýkonnějšími dekorkami 1x2. Např. v parku jsem nenašel žádnou dekoraci 2x2
  a nedávám je ani na žádnou pěstební plochu.
  Občas, když se objeví nějaká vydatnější dekorka, nahradím jí slabší. Tak mi to vyhovuje.
  A o TBZ už mi vůbec nejde, protože jsem už nejméně rok na konci. Na Baha to mám přesně tak jako ty už dlouho.
  Většinou ty dekorace, co kromě TBZ dávají i něco v bednách. Mám dojem, že TBZ se ale dál přičítají.
  Ty velkokapaciťáky všeho druhu mě neoslovily a mám od každého jenom po jednom a netoužím po dalších.
  Muzeum jsem sice instaloval, ale zatím neobsazené. Zjistil jsem, že do něho momentálně ani nechci nic dát.
  Pravděpodobně ho uložím na horší časy.
  Tak asi tak.
   
  modro.ocko22 a moncicak7070 tohle ocenili.
 19. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Orákulum fóra

  goro19: Tak to by bylo vylepšení, víc dekorek do okénka, kaolín díky, dobrá pomoc s názvy dekorací. V tom "bludišti" na plochách je dát dohromady je umění.
  Už jsem muzeum naplnil (2x2) uvolní se místo na ploše a trůní na hřišti.
   
  Naposledy upraveno: 16/6/22
  moncicak7070 a kaolín11 tohle ocenili.
 20. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Hezký večer :) když jsem ráno zjistila, že muzea jsou k mání, rychle jsem je rozšířila a nacpala co šlo s 2x2 protože nebyl čas, když jsem utíkala do práce :D o víkendu po akci dám farmu (dekorek) do svého režimu a na plochách, kde je mívám vím, které podporují BZ/TBZ a které jiné věci, když v liště se to hůř hledá :p


   
  Naposledy upraveno: 16/6/22