Představujeme arboretum a výrobnu (29.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 28/6/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Já tuto situaci nevnímám tak, že by nás někdo oklamal, spíš zklamal - v tom je dost rozdíl. Možná se to projeví na nákupech chatiček na baha.... jako marketingový tah se mi to ale opravdu jeví dost kontraproduktivní za předpokladu, že majitel plánuje hru dále a dlouhodobě provozovat.
    Možná poklesnou tržby za floreny, možná ne - ale v každém případě se povedlo nasštvat velké množství hráčů za velmi krátkou dobu. Je možné, že i toto je jeden z marketingových cílů a pak je namístě začít uvažovat, jestli dávat do hry jakékoliv peníze (krom kombajnu).
     
  2. immortal67

    immortal67 Expert fóra

    Tohle je ukázkový příklad toho,jak dneska je to tolik rozjetý,že i když skončí 10000 hráčů,ani to nepoznají,takže si můžou němci s arogancí sobě vlastní dělat co chtějí.A taky to dělají.Už se vlastně jen baví a o nás hráče už jim nejde,nahrabáno mají nadosmrti.
     
  3. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Osobně postoj RT, tlumočený zde ve zkratce Dandou-Vnovis, chápu tak, že uvolnění vrtaček není záhodné z konkrétního záměru, který RT již má, ale zatím jej nijak netlumočí hráčům. Propočty, které tu někteří dělají, že i při frekvenci vypadnutí 1 vrták týdně je to práce na roky, se mi tomu zdají být velmi nakloněné. Chápu, že RT si přeje zavést prvek, který nebude hotov do konce prázdnin. Ale při počtu budov, které nastupují najednou do hry, je úvaha o takto dlouhodobém nízkém levelu vypadávání tak nelogická, že se vážně domnívám, že dojde k zařazení nějaké nové herní okolnosti, ze které bude možno vrtačky získat, tak, aby pro zkrácení té několikaleté doby byla zejména tato nová možnost pro širokou hráčskou komunitu dostatečně žádoucí.
    Úvahy o tom, zda se vytvoří forma košů nebo jakou variantu nakonec vymysleli, to si netroufám jako celkem nezkušený hráč tipovat, předpokládám, že jednoznačně půjde o variantu florenovou.
    Alespoň v této konkrétní situaci jsem ráda, že mě to míjí, protože hvězdy/banány ještě nějakou dobu budu potřebovat na naléhavější věci a i investice florenů se mi zdá jinde vhodnější, například do některých řemeslných receptů. Opravdu ale doufám, že RT neplánuje aktivitami, které znechucují širší hráčskou obec, hru postupně tlumit a snižováním počtu hráčů docílit možnosti pozvolného dojezdu. To nám doufám neudělají...
     
    Ivuška08 a kiki2305 tohle ocenili.
  4. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    V tomto ohledu to vidím stejně jako čaro, o oklamání tu nelze hovořit, ale daný prvek vyvolává u hráčů pocit zklamání z důvodu nedostatkového materiálu (vrtačky). A nemyslím si, že je to tím, že mají nahrabáno, ale tím, že se bojí dopadu na trh a svoje obavy přehnali, ale zase oni jsou ti, kdo dále počet vrtaček ve hře regulují a podle mě dokud neuvidí dlouhodobější dopad, tak vrtačky nepustí. Až si budou jisti, že je dopad dobře propočítán, tak pomalu budou uvolňovat do hry víc. Je to regulace, kterou chtějí mít pod kontrolou. Takhle bych to viděla já. Můžu se mýlit, ale pokud bych chtěla něco strategicky řešit, tak bych to viděla stejně. Takže neřeším a čekám, jak to bude. Když uvidí, že je to utažené příliš, pak očekávám, že logicky promyslí, co s tím. A pak z nich ty vrtačky všichni vymámíme.

    danda
     
  5. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dando jaký dopad na trh by to mohlo mít?
    Pokud myslíš trh typu nákupy florenů - tak to by mohlo být jedině ve prospěch provozovatele hry: a) nákupy domků za floreny a za b) pravděpodobně zvýšený nákup SK na šlechtěnce kvůli splnění úkolů v družstvu (získání stavebních plánů)
    Pokud myslíš trh ve hře, tak se mohou pohnout ceny dobytka a šlechtěnců, nic víc - a nebude to dlouhodobý výkyv. I když mě osobně by potěšilo, kdyby to zlevnilo dobytek na trhu.

    Dneska se už i děcka na střední škole učí, že tvrdá regulace trhu je kravina, která se nevyplatí ani střednědobě a dlouhodobě už vůbec. Maoismus je fakt zastaralé učení - a neosvědčilo se ....
     
    Ivuška08, farmarkamaja a matlafous123 tohle ocenili.
  6. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Pohyb na trhu jsem osobně zaznamenala - během zavedení budov došlo k vykoupení mnoha položek, jistě vlivem toho, že hráči urychleně plnili družstevní úkoly. Na tomto vyskakování vrtaček nic neovlivní a lze si všimnout, že mnoho hráčů plní i úkol k upgradování jednotlivých budov za účelem zisku stavebních plánů předčasně - tudíž dopad na trh to má stejně, vrtačky nevrtačky. Nicméně umím pochopit, že tvůrci chtějí mít pod kontrolou cosi v tomto duchu, beru. Otázka tedy je, jak dlouhá doba je pro ně dostatečně vypovídající, aby na tom základě vyhodnotili, jestli to nedrží zkrátka opravdu příliš úzkoprse...
     
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Sovinka trh ve hře je nastavený jako dynamický a i když jsou tam nějaké regulační prvky, jsou dostačující. A máš přesně pravdu v tom, že dopad na trh zavedení budov mělo - ale toto se ustálí a nebude to mít dlouhého trvání. Toto jsou běžné výkyvy, které se objevují před a v průběhu každé akce a už jsem zažila mnohem dramatičtější zvraty na trhu než teď v souvislosti se zavedením dobytčáků. Chtít mít tenhle trh pod kontrolou je projev nemocného mozku....
    Mně spíš připadá, že někdo propustil analytiky (psychology), kteří vyhodnocovali reakce hráčů na jednotlivé herní prvky a typy akcí a na jejich místo dosadil penzionované velitele NATO ....
     
  8. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Sovinko. né každého vedla při urychleném plnění družstva vidina získání plánů, ale celkem zajímavý přínos bodů.Například u zvěřince stačilo dodat zařící a skleněnou, kdybych je dodala do družstva, dostala bych 96 tisíc BZ bodů. Po přehoupnutí na nářadí a plody je zisk víc než 2 a půl milionů BZ. Celkem jsem získala dost přes 10 milionů BZ a když potřebuješ k potupu 5O, 6O.. sice kapka, ale vydatná:)
     
    Sovinka, evainfo a krakoramaja tohle ocenili.
  9. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    Ahoj Gordon ,
    já bych ten významný zisk bodů nepřeháněla, 10 mega BZ hráči kolem LV 100 získají tak za 10-14 dní, to zas takový posun není, já bych spíš viděla motivaci v KFC, to smysl dává.
    ;)
     
    Naposledy upraveno: 25/7/16
    Sovinka, evainfo a krakoramaja tohle ocenili.
  10. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    GordonSargent, ajtyk, díky, souhlas, že těch motivací může být víc, podstatné pro mě bylo, že se na trh vrhlo zřetelně spousta hráčů najednou a na dlouhé týdny udržují trh výrazně poloprázdný v některých položkách (hlavně produkty a vícebodová zvířata, ceny se drží hlavně u produktů pořád dost nahoře), budovy mají ještě na Baha přibývat. Trh se šlechtěnci nekomentuju, tam ten pohyb být musí taky, já s nimi zatím téměř neobchoduju, ale tohle všechno se už děje a RT rozhodně vhozením budov a úkolů k nim připojených do hry tomuto nepředejde tím, že nastaví vyskočení vrtaček téměř na nulu. Tyhle věci se odehrávají už teď a čím víc by se mohl rozkývat trh, to už mě tedy příliš nenapadá. Inflaci už mají ;)
     
  11. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Co je prosím KFC, nějak jsem to v diskuzi prošvihla a nechce mi to systém najít ;)
    EDIT: Už jsem to našla a je to to, co už pomalu ztrácím, tím jak se Farmerama vyvíjí a ubírá směrem, který se mi přestává líbit
    :oops:
     
    Naposledy upraveno: 25/7/16
    Ivuška08 a ajtyk tohle ocenili.
  12. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Ahoj Ajtyk, jak sama víš, tak se od určitého levlu ten teploměr na farmě moc nehýbá a do dalšího mně chybí ještě 55 mega a tak počítám i ty vydatnější "kapky", stejně asi jako jiní, kteří se poflakují někde mezi 95-1OO. A mimochodem, nedávno jsem si všimla. že jsi dala na trh rolinie o krejcar níž než já, to se dělá, takhle kazit ceny:D
     
  13. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    ahoj Gordon,
    já bych to dala ráda třeba jen o halířek mín, ale já už na to špatně vidím i s duplovanejma čočkama,
    takže příště kdybych dala na trh rolinie za cenu kukuřice, tak se na mne nezlob více.
     
  14. kokes1

    kokes1 Zelenáč fóra

    proc nedostavam vrtacku
     
  15. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.