Představujeme arboretum a výrobnu (29.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 28/6/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. immortal67

    immortal67 Expert fóra

    Electroworld,OBI,Hornbach co se dá k tomu dodat
     
  2. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím Evoku, jak sem již uvedla, admini nemají možnost vznést tvé dotazy. Takže pokud na ně chceš znát odpověď, kontaktuj je sama přímo na adrese uvedené ve VOP. Nejen, že se nebudou bavit s tebou, ale psala sem, že se o tom nebudou bavit ani s námi, i kdybychom se na uši stavěli a odpichovali jazykem. Když chtějí zpětnou vazbu, vyžádají si jí. Tu například dostávají z každé akce, která začíná a končí (jednu na začátku akce, jednu po skončení akce).
    Když chtějí znát názor hráčů, vyžádají si založení ankety na herním fóru.
    Takhle to prostě funguje.

    danda
     
  3. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ahoj, nejsi sám (a) vrtačky vypadnou jen z nových "zvěřinců" z ničeho jiného.
    Edit:
    kiki: Ahoj, já jsem to pochopil tak, že kdyby modíci předložili otázky neodpoví jim. Samozřejmě, že zpětnou vazbu od hráčů podávají (report na konci akce), ale co si z toho RT vezme nebo ne je ve hvězdách.
     
    Naposledy upraveno: 18/7/16
  4. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Ahoj dando, je to sice OT, ale protože reaguji na konkrétní příspěvek, snad to nebude tolik vadit. Pokud ano, moc se omlouvám.
    Mě totiž tohle hodně zarazilo - až dosud jsem myslela (vycházela jsem z nejrůznějších příspěvků adminů, nejen Tvých samozřejmě), že tyhle diskuze o hře skutečně slouží jako zpětná vazba pro RT. Ovšemže ne každý jednotlivý příspěvek tlumočíte dál, ale zkrátka když se k něčemu hodně hráčů vyjadřuje v podobném duchu, že je to skutečně předáno tvůrcům hry. Teď ale čtu, že se to stane pouze v případě, že si zpětnou vazbu vyžádají a názor hráčů se zjišťuje pomocí ankety (tu jsem zatím zažila jen jednou a dle položených asi nebyla určena cíleně pro Farmeramu, ale spíše všeobecně).
    Neber to, prosím, jako nějakou kritiku, mě to skutečně zajímá. Já si na rozdíl od některých nemyslím, že BP je charitativní organizace, reálné peníze utrácím a nepovažuji to ze strany RT za nic nemorálního. Taky nechodím do práce proto, abych radostně ve prospěch ostatních účtovala MD-D jen pro hřejivý pocit z dobře vykonané práce. Proto jsem trochu překvapena touto "marketingovou strategií".
     
  5. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím kiki, tak nemyslím, že by to bylo OT, myslím, že je to k věci. Ano, pokud se obsah příspěvků zde vztahuje k akci, tak průběžně sepíšu všechny vaše postřehy, jak negativní, tak pozitivní, ale zde z diskuze a pouze k akci. Co hráč, to totiž názor, ale čerpám pouze z příspěvků, které se skutečně vztahují k akci. Reakce je ale jednostranná, my pošleme, ale vyhodnocení jde mimo nás. Z toho si oni sami tvoří marketingovou strategii. Bohužel už se ale taky stalo, že něco jiného hráči uváděli a něco jiného vykazovala aktivita na účtech,.. třeba takové to na akci kašlu a pak BP zjistí, že cca 80% aktivních hráčů akci jelo apod.
    Jako určité % názoru hráčů má vliv na budoucí akce, ale taky se porovnává realita a tu my jako admini nezjistíme, ale BP ano. Nicméně už nám x krát bylo naznačeno, že ne vždy jsou hráči upřímní.
    Takže je sice hezký, že tu Evoku sepsala, co sepsala, ale do zpětný vazby to nedám nebo dostanu zdrbáno, co to má společného s probíhající akcí. V tomto ohledu jsou pokyny dané jasně.
    Takže teď všeobecně, ano podklady z diskuzí slouží pro zpětnou vazbu a BP z nich také vychází, ale MUSÍ se týkat pouze akce. Vše ostatní je irelevantní a nemá co ve zpětné vazbě dělat.

    danda
     
  6. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Stalo se mi: Dala jsem do megavýrobny 4x Rodeoranč, nakrmila, napojila, uběhla nějaká doba a já si vzpomněla že jsem nedala upgrady. Tak jsem je nasadila bez rušení základních, na normální ploše to jde někdy i bez "znovunakrmení". Jenže ono nešlo nic :)
    Tak jsem dávala F5, na jiné plochy, vypnula-zapnula a zůstalo to stejné.
    [​IMG]
    Po nějaké půlhodině hry se to pohnulo, krmení se započítalo ale vypadá to že nemá vodu a přitom napojit nejde...
    [​IMG]
    Po dalším restartu je to stejné.
    No nic, zas tak mi to neva, nechám dozrát a uvidím co zítra.
    PS: a díky evoku i dandě - danda sice reportovat nemůže, ale evoku napsat může, což je dobrý.
    PPS: dando - to je ale dramatický podpis, fakt hustýýýý jako tma !
    EDIT: tak ráno to je stejné, napojit nelze (vyčištěno, 2 různé pc, 4 prohlížeče). Tak musím počkat až to dojede. Stalo se to taky někomu?
    EDIT2: Tak už dobrý, prostě jsem megavýrobně zamotala šroubky, po sklizení už to šlo normálně. Díky za radu dando a ten podpis - fákt super ! Astridka je 1 !
     
    Naposledy upraveno: 19/7/16
  7. Lenushka70

    Lenushka70 Rádoby autor

    Zákon schválnosti vypadá asi takto: xD
    [​IMG]
    Vrtačka padla, ale někde úplně jinde. Na Farmeramě mám stav tohoto nářadí stále nula.
    Tak konečně se objevila! A tentokrát na správném místě. ;) Pro případnou statistiku - padla ze Zvěřince (2x žáby, 1x čáp a 1x holub - bez SK, jen voda a krmivo).
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 21/7/16
  8. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím tydýtková, pokud máš technický problém, tak bude asi nejlepší požádat o prověření problému herní podporu. Ujisti se, že jsi vyčistila ve všech prohlížečích data Flash Playeru přes webové rozhraní
    http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager09.html
    Nejčastější příčinou problému je právě flash player, který podává nesprávné informace.
    Opravdu jen tímto způsobem ho vyčistíš tak, aby hra fungovala správně. Nespoléhejte se na jiné způsoby čištění FP.

    Prima hru
    danda :)


    PS: kiki chápeš to zcela přesně a tak to opravdu je :) díky za pochvalu, to je práce šikovné Astridky :inlove:
     
    Naposledy upraveno: 19/7/16
    tydýtková tohle ocenil(a).
  9. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Ahoj Dando, díky za vysvětlení, fakt je, že jsem celou vazbu chápala trochu jinak. Samozřejmě je mi jasné, že to, co se píše zde na foru, nelze považovat za reprezentativní vzorek - velká většina hráčů jde na forum jen pro OFI a nenapíše ani půl řádku. Takže pro BP je určitě důležité mít i jiné mechanismy.
    Ještě (a teď už budu OT na 100%, ale nemůžu si pomoct) Ti musím říct, že máš fantastický nový podpis :)
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  10. marian.rom

    marian.rom Perspektivní autor

    Ahojky.Mám na ploše Výrobnu, Zvěřinec i Arboretum....ale kde jsou vrtačky???...padá to vůbec někomu....sem tam jsem přečetla...ale to je mizivé....dopracujeme se někdy k UP ??....nebo to bude záviset na splnění úkolu v družstvu??...zásoby jsou nějak vymydlené...dodávala jsem bohužel předtím do stromu na poslední 30level ....
     
  11. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím marian.rom, dopracujeme, ale bude to trvat a nebude to otázka pár týdnů. Nicméně vypadávání nezávisí na splnění či nesplnění úkolu v družstvu, takže není nezbytně nutné je hned dokončovat.
    danda
     
  12. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    ahoj Dando,
    nebylo by vhodné sloučit všechny diskuze o velkokapacitních skladech pod jedno vlákno?
     
    evainfo a evoku57 tohle ocenili.
  13. immortal67

    immortal67 Expert fóra

    No já pokud dobře počítám,kdyby nám rada dala týdně jednu vrtačku,trvalo by to skoro rok a půl,než bych dosáhl všeho na 100%.To mě příde jako slušně dlouhej čas,nebo se platu.A mám vše od začátku,sklizeno asi tak 50 x a nikde ani stopa po vrtačce,takže jestli dostanu jednu měsíčně,budu čekat asi do 85 let,než budu mít arboreta komplet.Tak to tedy pěkně děkuji.
     
  14. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím immortal67, taky nechápu jejich vizi, co se vrtaček týče a ani jejich zpětnou reakci, ale jedno chápu zcela jistě, tvrdě si za svým názorem stojí a oni jsou ti, kdo rozhodují.

    danda

    PS: taky nemám vrtačku a nečekám na ní, jedna vrtačka mě osobně nevytrhne.
     
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    immortal67 já tomu jejich postoji rozumím asi takto:
    Chcete ušetřit místo? Kupte si baráčky za floreny....a kdo nemá dost hvězdiček nebo ZB, může je získat v družstvu celkem rychle, taky za floreny - u spousty úkolů to jde.
    Podle mého názoru je to kontraproduktivní přístup, ale pokud si marketingový manažer umane, nelze s tím hnout, dokud ho akcionáři nevymění ;)
     
    eli2006 tohle ocenil(a).
  16. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) já už bych to považovala za oklamání spotřebitele - v dobré víře jsme zakoupili produkt, u něhož byly slibovány určité vlastnosti, tedy i možnost rozšíření ... ve skutečnosti je tato možnost (deklarovaná vlastnost zakoupeného produktu) v rozumné době nedosažitelná, i jednoduchý propočet ukazuje, že při stávající četnosti výskytu vrtaček, lze očekávat plnou funkčnost v řádu let ... bohužel stěžovat si můžeme jen na lampárně ... můj názor na tento marketing lze vyjádřit jen slovy, jež by zde podléhala cenzuře, proto si je nechám pro sebe ... snad mohu jen sdělit, že takovéto praktiky ve mne vyvolávají zhnusení a pohrdání těmi, kteří je používají, což mě sice může hřát u srdce, že nejsem jako oni, ale vrtačky mi to nepřinese ...
     
  17. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    Medvánek, Čarodějka ..
    Pajda má na to jiný názor, nejde o klamání, ale o to že RT neslíbil, že rozšíření bude hned nebo v dohledné době.
    To je nyní jedno, mě spíše zajímá proč na tom RT tak důrazně trvá. Je jasné, že rozšíření se konat nebude a to musí mít racionální základ.
    Já uvažuji následovně : Co by se stalo, kdyby velkokapacitní skladiště dosáhly maxima výkonu. Nestalo by se nic jiného, že by se o nějaké malé procento zvýšila výnosnost hracích ploch, předpokládám, že většina dlouhodobých hráčů se pohybuje kolem LV 100/+-10/, pro ně to tak velký rozdíl nebude, noví hráči v nízkých LV na upgrade stejně nedosáhnou, takže jim je to rovněž jedno a hráče, kteří jsou na LV 200 to rovněž neovlivní. Nejvíce získají hráči s nízkým LV. Že by je měl RT zájem dostat rychle dopředu ? Tomu nevěřím, z toho zlato neteče i když nějaká naděje , že ve vyšším LV trochu platit budou je.
    Je tu ale jiná cesta. Řekněme , že skutečně nejvíce hráčů je kolem LV 100. To jsou hráči, kteří ať to přiznávají nebo ne, nějakou korunku do hry vrazí. Ale system hry je naučil syslit "produkty" tak, aby bylo dost na jakoukoliv akci. To ovšem znamená, že nekupují "koše" atd. a to je špatné. Ponechme stranou českou mentalitu, že kupovat koše zpravidla nebudeme. Podle mého se snaží RT snížit zásoby "produktů" tak, aby hráče dostal pod tlak jejich nedostatku. Napovídá tomu zbytečně obrovské množství produktů nutných ke splnění úkolů souvisejících s novými velkokapacitními sklady a to připomínám že nás již brzy čekají na Baha ještě dva.
    Teď bych řekla , že to do sebe zapadá, RT nechce velké zásoby , tak proč by podporoval upgrade!
    Z toho mě vyplývá, že vrtačky prostě nebudou a můžeme se těšit na úkoly s mnohem náročnější dodávkou produktů tak, aby bylo pořebné použít SH, SK atd.
    A ještě jedna poznámka. Stávající počet produktů je již tak velký, že hra se stává málo přehledná, pro nové hráče nepochopitelně nepřehledná a ještě k tomu toto množství druhů produktů je limitováno správným chodem programu, řekla bych, že nějakým velkým počtem nových produktů cesta k rozvoji hry nevede a tak tržby za tajemné chlívky atd. nebudou perspektivní.
    No, ale mohu se fatálně mýlit, uvidíme.
     
    Naposledy upraveno: 24/7/16
  18. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Jak si tak pročítám toto vlákno, vyvstala mi kacířská myšlenka - proč se tu vlastně stále tak prahne po rozšíření? :)
    Když uvažuji pouze v mantinelech hry "zadarmo", nižší lvl nedosáhnou ani na základ (nemají dost hvězdiček ani banánů), o rozšíření tedy netřeba dumat. Vysoké lvl mají zase dost značné zásoby a výkonnější výrobny i chlívky (barevné) a rozšíření vlastně taky nepotřebují - při vyprázdnění stodoly ji dokážou dost rychle znovu naplnit.
    Trochu se vymykají střední lvl (kam počítám i sebe), které asi ušetřené místo ocení nejvíc - ale zase dost z nás dá přednost plnění jiných úkolů než zrovna rozšiřování "superbudov". Tak komu ty vrtačky vlastně tolik chybí? :p

    Mimochodem, zrovna v tomto případě bych nesouhlasila s tím, že jde o špatnou marketingovou strategii, naopak z obchodního hlediska je to dobře promyšlené. Proč dávat možnost získat další 4 místa pro stáje zadarmo, když ještě není nasycený trh a je dost zákazníků, kteří za tato 4 místa jsou ochotni zaplatit reálnými penězi?:)

    EDIT: Kecynaa, přesně to jsem měla na mysli ;)
     
    Naposledy upraveno: 24/7/16
  19. Kecynaa

    Kecynaa Rádoby autor

    Ajtyk: dobré ráno musím ocenit tvůj rozbor strategie RT. Prostě rozšíření nebude. :)

    Ale musím se pro přehlednost stavu vrtaček v českých zemí informovat, že mi padla 1. vrtačka... takže ještě těch 50 let na ty ostatní..
    Hezký den.

    kiki2305: No právě pro to až bude tolik všeho, že to nebudeš mít kam dávat, až pak si nakoupíš základ a až všichni budou mít koupený základ (tak za 5 let), tak udělají super akci na vrtačky.. :)
     
    Naposledy upraveno: 24/7/16
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  20. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) vzhledem k tomu, že se v životě řídím heslem mého otce "co nemám, to nepotřebuju", tak mě absence vrtaček příliš netrápí, hrála jsem léta bez nich, budu bez nich hrát i nadále, jen jsem poukázala na to, že postup nebyl férový - ono by stačilo v ofiko oznámení doplnit, že vrtačky budou úzkoprofilové zboží a cesta k upgrade bude velmi dlouhá ... a vše by bylo v pořádku - RT by dosáhlo svého nám zatím neznámého cíle a my bychom věděli, že nás nikdo něchtěl oklamat ...
     
    matlafous123 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.