Oznámení Otevřená beta Unity/WebGL klienta

Diskuze na fóru 'Oficiální oznámení' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 2/10/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Hlásná trouba

  Hlásná trouba Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj farmáři a farmářky,

  otevřená beta verze nového Unity/WebGL klienta probíhá již od včerejška.

  Nejen, že se nám ulevilo, ale zároveň jsme šťastní! Potěšila nás vaše zpětná vazba, množství nahlášených chyb a také konstruktivní komentáře. Naši moderátoři odvádějí jako vždy skvělou práci. Chtěli bychom zdůraznit, že zpracovávají a předávají vaši zpětnou vazbu a třídí veškeré nahlášené chyby, aby měl Farmerama tým přehled o vašich zkušenostech s novým klientem. Jsme si vědomi, že to pro ně znamená hodně (opravdu spoustu!) práce navíc a jsme jim nesmírně vděční, že věnují tolik hodin podpoře Farmeramy během tohoto velkého kroku. Pamatujte na to, když potkáte moderátory na fóru a prokažte jim své uznání!

  Verze Farmeramy v Unity je již hratelná o něco déle než 24 hodin. Situaci pozorně sledujeme a chtěli bychom zdůraznit pár důležitých detailů:
  • Nebuďte smutní, pokud se do nového Unity/webGL klienta nedostanete. Jak jsme uvedli dříve, již pracujeme na alternativách, o kterých vás budeme informovat!
  • „Problém s přiblížením" je kritický nejen pro vás, ale také pro nás! Momentálně je to naše hlavní priorita. Zvětšování herního okna může mít za následek množství různých problémů. Jedním z problémů je špatné fungování miniher u Renza, zejména Střelby na balónky. Druhým častým problémem je, že při ručním sklízení se nezobrazuje správná nabídka jako ve Flashi. Budeme vás informovat, jakmile tyto chyby opravíme!
  • Věříme, že vypnutí animací a snížení limitu FPS (nastavení grafiky) pomůže velkému množství z vás, kteří si stěžují na špatný výkon. Chápeme, že to není ideální, ale chceme poskytnout určitý kontext těm, které to zajímá:
  Toto nastavení provádí v Unity odlišné věci než ve Flashi:
  [​IMG]

  Nastavení grafiky má ve Flashi vliv na vyhlazení písma a hardwarovou akceleraci Flashe, ale v Unity nemá toto nastavení vliv na vyhlazení písma, protože je ve výchozím nastavení již vyhlazeno.

  Takže nastavení grafiky v Unity Běžná/Lepší/Vysoká má vliv na snímkovou frekvenci klienta (tzn. jak velkým množstvím snímků za sekundu je počítač zatěžován).

  U nastavení grafiky Vysoká je snímková frekvence limitována na 60 snímků za sekundu, což je standardem u monitorů a také u mobilních telefonů. Toto nastavení zajistí, že budou veškeré animace plynulé, pokud je váš systém schopen jej utáhnout.

  Nastavení grafiky je velmi důležité pro hráče se stolními systémy a notebooky nižší třídy, protože při správném výběru kvality bude mnohem méně namáhán systém. Notebooky zároveň nebudou automaticky snižovat svůj výkon kvůli zvýšení teploty. To mívá za následek zasekávání obrazu a nízkou snímkovou frekvenci.

  Problém, který nyní nastal je ten, že nastavení je společné pro Flash i Unity, takže pokud máte ve Flashi kvalitu grafiky nastavenou na Vysoká, budete mít stejné nastavení i v Unity.

  Budeme uvažovat nad oddělením nastavení, aby jej měli Flash i Unity zvlášť. Zároveň budeme v budoucnu přemýšlet nad zavedením základního nastavení v Unity na Běžnou nebo Lepší grafiku. Ale nyní je to na vás. Děkujeme za spolupráci.

  Je nám jasné, že je to velké množství informací, ale věříme, že pomůže velkému množství hráčů. Navíc chceme poděkovat všem, kteří aktivně testují. Znamená to pro nás hodně a postaráme se, aby byly všechny nahlášené a potvrzené chyby opraveny co nejdříve.

  Dnes jsme se také rozhodli, že otevřená beta Unity/WebGL klienta bude ukončena 4.11.2020 ve 14:00. Máme několik důvodů, ale hlavní z nich je, že jsme si jistí, že 5 týdnů testování bude dostatečné, abychom si udělali celkový obrázek. Jako vždy vás budeme opět informovat skrze oficiální oznámení, pokud budeme mít další zajímavé informace.

  Nadále pište zpětnou vazbu a hlaste nalezené chyby. Moc si toho vážíme.

  Jako malý dárek jsme pro vás vytvořili 2 bonusové kódy:

  RENZOISBACK vám zajistí 5 Renzových lístků

  HPYTSTNG vám poskytne 1x Bonusové BZ/TBZ ze ziskových předmětů

  Tyto předměty vám budou připsány po využití bonusového kódu na váš herní účet. Oba bonusové kódy platí do neděle 4.10.2020 23:59 a na každém herním účtě je lze využít jen jednou.

  Děkujeme vám a užijte si víkend!
  [​IMG]