Obchodní magnát (28.9. - 3.10.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem sopti, 27/9/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Preceja - tak jasně, s akční nic nevymyslíš - má krátkou dobu růstu. Proto je potřeba dohánět to dlouhodobkami. A tam se dá experimentovat do alejujá a nemáš-li nebo nechceš-li do toho sypat mraky SH, tak je to, myslím, dobrá cesta ;)
    Měla jsem kdysi ve skleníku vytuněné borůvky (pokrácenou dobu růstu - s vodou a hnojem) a sklízela je za cca 6 hodin (pokráceno ještě produkty od alchymisty, někdy se povedlo zkrátit ještě i u SPA managera). Docela slušně to z nich padalo - na těch pár hodin růstu.
    Teď jsem skleník trochu vypustila, bo přišly delší rostliny - bér, šípek, vodnice, hořec - jsou neskutečně dlouhé, ale zkracuji to zase alchymistou, takže sklizeň za cca 12,5 hodiny a padá to z nich krásně.
    Když je akce, kde nechtějí tolik padátek jako teď, dávám na noc třeba i pohopole s akční (se SH) - zabiju dvě mouchy jednou ranou...
    Vlastně pořád něco zkouším....:)
     
  2. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    archiewolf na to aby se připravil hráč na akci není potřeba VŠ, stačí když dá na začátek svou nejdelší rostlinu a stromy v základní verzi. Žádné xxl, nebo červené a růžové chlívky, ty větší přínos nemají. Teď nepíši o těch, kdo hrají kratší dobu a ještě není v jejich možnostech dotáhnout akci do konce, ale pokud někdo ve vyšším levlu rezignuje na skleník, alchymistu, barmana .... asi nehledá.
     
  3. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Zkoušíš ve skleníku dávat tu možnost se třemi květináči? Sežere sice dost rostlin, ale do třetího vysazení (myšleno 3x 3 pokusy) mi nějaký bonus dá vždy. Vezmu ho i když ho vůbec nevyužiju ať se mi příště nevyšlechtí znova a neplácám tak rostliny.
    Zkoušela jsem šlechtit i tu nejlevnější variantu s jedním květináčem, ale tam mi to právě ve valné většině nevyšlechtilo nic. Fakt z vlastní zkušenosti doporučuju tu se třemi květináči, určitě ti to do třetí sady šlechtění nějaký bonus nabídne.

    Šlechtit bonusy se vyplatí každopádně. Ne přímo, na první pohled se to může zdát jedno jestli je rostlina zkrácená nebo ne, ale při akcích jako když to najdeš. Třeba u karafiátu se mi doba růstu pomocí šlechtění zkrátí z 19 hodin na nějakých 10:30, což je pak při akci 8:30 času k dobru, což je jedna nebo dokonce dvě otočky akční. A hned mám volnější ruce na prostoje, na častější točení akční nebo zase dlouhodobek, a je super i při nutnosti dohnat padátka pomocí SH (i bez kaštanového řádku). Každá půlhodina je hodně znát. Takže rostliny vložené do šlechtění se při akcích pěkně otelí a navíc se vlastně vrátí, protože jak jsou zkrácené, člověk je pak hodně při akcích točí a navíc díky MJS pěkně přibývají.

    Takže kdo nemáte vyšlechtíno, šup šup do skleníku i když už blíží zima, ať máte do vánoc hotovo. :)
     
  4. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    archiewolf Nevim, jestli pro tebe bude neco mit hvezda fora (rekla bych, ze uz ne), ale ja urcite: precti si prispevek Prepperky (nad timto) - treba se neco priucis od hrace, ktery jeste ve tvem lvl zdaleka neni, nehraje ani polovinu casu, co ty a presto chape, kde je zakopany pes... :p
     
  5. Preceja

    Preceja Mistr fóra

    Skali- mám vyšlechtěné karafiáty a růže, spolu s alchymistou se docela osvědčily na noc nebo když jsem v práci, ale myslela jsem to spíš tak, že když fungují různé plodiny na různých farmách jinak, dá se to časem odchytit, ale akční by měly být pro každého stejné, aby měli všichni rovné podmínky, a to zjevně nejsou, když někomu napadá o třetinu padátek víc než jinému. a s tím se dá těžko něco udělat. Ale co , mílovými kroky se blížím k první tisícovce kamenů, nic není ztraceno xD
     
  6. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    hotovo :D, mala by som aj skôr, ale grilovačka ma zdržala :pxD

    [​IMG]
    a ináč to mám len vďaka šťastnému, či náhodnému číslu8)xD
     
  7. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Preceja - rozumím ti. Ale když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž...Musela bys otestovat min. dvě farmy - nejlépe najednou, za naprosto stejných podmínek (lvl, ŽL..) při nějaké akci - stejný počet políček, stejné plodiny (chlívky, stromy...), stejné bonusy, časy sklizní.... A pak by se vidělo, jak to vlastně je.... čert ví, co všechno má na padátka na jednotl. farmách vliv...Ráno to padá jinak, večer to padá taky jinak. Každý den jinak...
    Lepší nad tím asi nedumat ;)
    Jinak s kameny nemám problém (díky dlouhodobkám), ale zase mi vázne akční. No, holt nemůžu mít všechno xD

    DANKA722 - ty jsi šikovná baba ;) A koukám, že nemáš chybu u ukazetele - tož to asi opravili :D
     
  8. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    Skali, áno, všimla som si, že Casey tu už chcel "machrovať", že už je, ale ja mám hore lepšie známostixD

    a moje tajomstvá [​IMG] [​IMG], krokodíla odtajním zajtra;)
     
  9. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    DANKA722 - no, já hore známosti nemám (proto taky ještě nejsem) :sleepy: Opravdu krásné tajomstvá....se těším na toho krokodýla xD
     
  10. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Dievčence len aby sa ten krokodíl neutopil v tej bažine a nepozeral na vás leňoch c++,oranž opica xDxD.Na mňa urobil kuk zlatý leňoch.
     
  11. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Dobré ráno všem nadšeným farmářům! Sklidila jsem tajemnice na baha - z devíti kousků vypadl 6x ledvinovník. To po ránu potěší, opravdu. Takže nejspíš založím plantáž, v liště se válí dalších asi 45....Tajemnice na farmě snad ani nemám odvahu. Ještě že už není sezóna katalp, jak nás zásobovali těmito stromy kdysi, páč to by u mě byla jedna vedle druhé.Takže tajemnice opět veliké mínus.
    Snad vy ostatní budete mít větší štěstí!
     
  12. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    xDxD Ty jsi taky cislo! Gratulace ;)
    To moje stoji asi za starou belu, pac mi nedodalo jeste 5871 kytek a 352 sutru, toz snad se do vecera umoudri -.-:D
     
  13. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    Krásné brzké nedělní ráno. [​IMG]Nedobrovolně kvůli synovu zápasu jsme museli na můj vkus vstávat brzo ..... [​IMG]
    A abych tedy stihla před odjezdem sklidit, měla jsem zasetu vojtěšku. Ač mám hotovo, zkusila jsem jednu plochu o 200 políčkách sklidit s JC a druhou plochu o 200 políčkách bez JC. A rozdíl je opravdu propastný, i když i bez JC by byl na obou plochách také nějaký ten rozdíl, ale takový určitě ne..
    Sklizeň bez JC: 89 kamenů a sklizeň z JC (27 ks) 169 ks kamenů.

    Teď jsem dala bér, tak jsem zvědavá na ty kameny po návratu.

    Všem hezkou neděli, zatím to vypadá, že snad vyleze i sluníčko, tak kéž by to celou neděli vydrželo ....
     
  14. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Další ráno kdy opět žasnu - z 581 polí karafiátů se vysypalo 401 mramorů. Hlavní 143, divoká 130, mýtina 128. Pšenice na dorovnání času dala 5, tak chybí už jen 404. Bez JC, bez košů, bez SH. Kamenný kytky budou v poledne, těch mi chybí už jen 1810.

    Na skleník nedám dopustit. Pravda, používám z něj jen karafiáty, ale úspora času je to obrovská. A není pravda, že skleník nic nedává. Za každé šlechtění se něco dostane - půl kytek zpátky, nějaké krejcary nebo bonus. Vždy jsem šlechtila na ten střední a na rozdíl od mnohých, kteří se o hlavní bonus snaží několik měsíců, jsem měla vyšlechtěno za pár pokusů. Asi taky to zpropadené náhodné číslo.

    Lyzarka - on ten rozdíl bude ještě větší, protože při použití JC sklízíš "jen" ze 173 polí.
     
    Naposledy upraveno: 1/10/17
  15. Mkuře

    Mkuře Vážený autor

    Tak už chytám padátka, chybí necelých 800 kousků, snad to dlouhodobky zachrání.
     
  16. y.z.y

    y.z.y Stálice fóra

    Krásné ráno, nějak se s tím táhnu [​IMG] , dnes dopěstuji a pak musím dlouhodobky jinak těch 1000 kamenů nebude, ale času dost, karafiáty mě zachrání (snad) .
     
  17. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Skali: Ale kdeže... prd a šišky opravili. To se dřív naučím háčkovat a udělám 3 dečky, než to bude OK... takže Casey "stále kvoká". ,-)

    DANKA722: Ty nevíš, že Casey nemachruje.... max někoho nasejří ,-) A snaží se sem psát minimálně, protože : je to marný, je to marný.... ,-) To bylo jen potvrzení chybky. A nebo že bych přece jen zamachroval? Tak joooo.... tyhle jsou aktuálně navíc, tak si je rozeberte ,-) [​IMG]
     
  18. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    Dobré ráno,tak mě chybí zhruba 400 kamení,takže spokojenost,tolik mě vypadlo ráno z šípků.Večer by mohlo být hotovo(max zítra ráno)kdyby vypadlo míň.Je fakt,že jsem na začátku párkrát otočila vytuněnou cibuli s SH,protože když jsem tam viděla tolik padátek,tak se mi skoro protočili panenky,ale určitě by to napadalo i bez toho.Ale nerada dodělávám akci na poslední chvíli.Kdo má hotovo -gratulka,kdo ne -držte se ,ještě je dost času. :);)
     
  19. -kocija-

    -kocija- Zelenáč fóra

    Co je prosím JC? Vím, co je Sk, SH, ZH, MJS, ale JC?
     
    petaM2001 tohle ocenil(a).
  20. mariejosefa

    mariejosefa Obyvatel fóra

    kocija
    JC - John citrón = dekorace, co zvyšuje počet padátek na dané ploše
     
    petaM2001 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.