Nové sochy na ostrově BAHAMARAMA (18.4.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 15/4/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Papula163

    Papula163 Pisálek fóra

    Pajda, neuvažuje sa o tom, že by sa dali v nejakom rozumnom pomere zameniť hviezdičky za banány? Banánov na novinky dosť nemám - chýba mi ešte jeden strom a dve plodiny a to makám ako drak. Zato mám 3384 hviezdičiek na parádu, lebo ich nemám na čo použiť. Hviezdičky pribúdali pri každej splnenej úlohe z haly, aj keď sa do nej dodávali produkty z Bahy, čo mi príde dosť divné. A lietajúci sob by sa tiež mohol na Bahe preorientovať na banány.
     
  2. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Papula163,

    pokud vím, tak neuvažuje a osobně nevím proč by mělo. ZB a hvězdičky spolu ani trochu nekorespondují. Zatím co hvězdičky jsou pro runy a mají nějakým způsobem hru usnadnit, tak ZB nahrazují levelový systém dosažení standardního (neplaceného) příslušenství hry. Proto jsou ZB prioritně vázané na level. Vím, že RT ZB dalo do dvou úkolů a že je zařazuje do odměn v akcích, ale tím nemění jejich hlavní důvod existence, jen tím umožňuje otevření sochy o nějaký ten level dříve. I když se mnou mnozí nebudou souhlasit, porušení principu, že součet všech potřebných ZB pro aktivace ve Starověkém opičím chrámu se musí rovnat počtu ZB, které je možné získat postupem v levelech nebo případně v úkolech v družstvu či jiné trvale a všem hráčům bezplatně dostupné části hry vidím jako dost nepříjemné a vážné narušení vyváženosti hry. Ono by se totiž v takovém případě mohlo stát, že tu budou hráči v levelu 400 se splněnými úkoly a přesto nebudou mít možnost dosáhnout na všechno standardní vybavení hry. A bohužel se obávám, že přesně k tomuto stavu hra spěje. Hráči v touze mít vše a hned volají po větším přísunu ZB a když je mají a mají vše aktivováno, tak zase volají po novém standardním vybavení hry a následně volají po možnosti rychlého získání ZB atd. atd. atd. Poté si hru spustí nováček, který již nemusí mít možnost získání potřebného množství ZB a bude se moci v chrámu jen smutně koukat na sochy, které již třeba nikdy neaktivuje. Protože RT najednou přestane ZB do akcí dávat a počet potřebného množství ZB přesáhne možnost získání ZB za postup v levelech + splnění úkolů v družstvu.
     
  3. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Zdravím všechny a děkuji Pajdovi, že se alespoň trochu zastal nás mladších farmářů, co se týče nových soch na Baha. Ti, co hospodaří už dlouho, píší, jak se nadřeli, než otevřeli původní sochy na Baha. Myslím si, že až po kustovnici se nadřeme úplně stejně a možná ještě víc, protože RT odbourává všechny vymoženosti, které máte a které my noví už nikdy nezískáme, navíc v úkolech jsou potřeba věci z výroben, které také nemůžeme mít a všechny je musíme kupovat. Včera jste otevřeli nové sochy, někteří všechny naráz, někteří většinu. Kolik dřiny stálo toto otevření? Mám spočítáno, když budu hodně pilně pracovat, možná tak za 2 roky se dopracuji k otevření nových soch,protože 1 lvl už bude v té nové serii trvat pěkně dlouho. Skloňovala se tu královna ve všech pádech, zažila jsem ji, ale vypadátka padají podle doby farmaření a tak, jako každou akci, ti mladší končí těsně před koncem, tak na těch pár tácků toho moc nemohli nachytat. Kdo byl hotový 2. den, ten si nachytal tisíce banánů,SH, SK....a dnes se má. Nikomu to nezávidím, jen se mi zdá, že to má RT divně nastavené pro nové hráče a tímto pojetím hry je určitě neudrží. Ten nový úkol od 14. lvl vyvolává prostě úsměv. Mám pocit, že nám mladším hráčům RT dává nejevo, "kdo pozdě chodí,sám sobě škodí". Ale můj 7-letý vnuk říká:"To není fér."
     
  4. Helena1313

    Helena1313 Osvícený autor

    pro medved222 - věřím, že jsi rozhořčený, ale můžu tě ujistit, že všechny stáje a výrobny jsme si my, déle hrající farmáři museli koupit vždy v dosaženém levelu. Nic jsme nezískali jen tak. Dnes máte dekorace s tak vysokým bodovým ohodnocením o kterém se nám ani nezdálo. Tyto vám opravdu hodně pomáhají. Hraji farmu už hodně let a nenaříkám si. Jako nováček jsem taky neměla nic a horko těžko jsem akce plnila. Můžu ti říci, že ani sama nemám na všechno dost ZB, ale těším se na postupné otvírání soch v chrámu.
     
  5. disquotek

    disquotek Perspektivní autor

    novy ukol no pěkny než se k němu dostanu tak uplyne rok či dva akorat nechapu proč se malym levlum v družstvu objevuje akorat to nervuje odkud brat ZB a nekrast?
     
  6. Margziam

    Margziam Stará škola

    Pajdo, hlásím chybu v ofi oznámení - nové sochy na otevření nejsou až od 6. místnosti, ale už v 5. místnosti je socha stromu, jehož plody jsou potřebné do krmiva pro tukany.
    Chyba je zde i zde na první stránce. Chybí tam 5. místnost..
    Zjistila jsem to, když jsem jak dlouho marně tento strom hledala ve vyjmenovaných místnostech z ofika...

    Helena1313 - Heli, není to tak úplně pravda. Protože jsou výrobny, které se vůbec koupit nedají, byly k získání kdysi v nějaké akci a dnes je nikde nezískáme. Taky mi chybí. Např. výrobna masky mývala. Taky nemám, kde ji získat.. a na trhu chtějí přes 5 tisíc za jednu masku, jsou po kouskách a cena skáče po 100 tisících...

    medved222 - souhlasím. Taky mám ten problém. Taky jsem od královny dostala jen málo ZB, navíc se mi to špatně chytalo, když nejsem tak rychlá a ještě jsem ani neviděla, kde a jestli vůbec držím ten košík, myš mi ho neposouvala, jak jsem se snažila, jen mě to vyčerpávalo a výsledek byl slabý.. A oproti těm, co tu píší o svých obrovských ziscích, jen nepatrný... Zatím jsem mohla aktivovat jen strom a kytku potřebné do krmiva pro tukany a na tukany budu ještě nějakou dobu čekat.. Na ostatní ještě dýl...
     
    Naposledy upraveno: 19/4/16
  7. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, původní verze textu zůstane zachovaná, tak jak byl původní rozpis a plán. Změny po uveřejnění jsou značeny modře a podstatná je samotná tabulka. Z historického hlediska text upravovat nebudeme, slouží nám k orientaci pro původní verzi a důležité jsou pro vás hráče detaily v tabulce, kde jsou změny vyznačeny výraznou modrou barvou.
    Díky za pochopení
    danda
     
  8. medved222

    medved222 Analytik fóra

    pro Helena- nejsem rozhořčená,jen mě mrzí, že RT tak mění pravidla a to s těmi chlévy jsi špatně pochopila. Nic nechceme zadarmo, chceme si to odpracovat, ale ono to nelze získat (obr stromy, parfumerii, maskovací obchod,výrobnu textilu...), protože to už nikde v nabídce není. Nejsem nováček a přesto kvůli padátkům často akci nedokončím nebo až ke konci. Přijde ti to spravedlivé, aby ti, co zažili královnu, otevřeli všechno za 1 den a ti, co ne, aby na otevření pracovali 2 roky. Ideální by bylo, kdyby všichni hráči vždycky po dosažení určitého lvl mohli projít stejnými úkoly a akcemi jako jejich předchůdci, to bylo spravedlivé, ale určitě technicky neproveditelné.
     
  9. tykadlo

    tykadlo Osvícený autor

    medved222 - Ahoj. Jsem level na bahama 282 a tohle je můj datum registrace 7. 10. 2010. Na bahamě jsem se sakra nadřela, abych byla v tak vysokém levelu. Vypěstovala jsem snad miliony banánů. kokosů,manga a pomerenců a vanilky na mangovo pomerenčové smoothie. Žádné dekorace na bahamu nebyly a stonek také ne. Aktivovat ostrov si mohl jen ten, kdo nasbíral letecké body, nebo jak se to jmenovalo a na farmě mu dvě hodiny létalo červené letadlo :-D Přece jako začínající hráči nemůžete chtít za pár měsíců všechno aktivovat. Píšeš, že ti to bude trvat dva roky no já myslím, že možná ještě déle a bud v klidu, já jsem sice královnu zažila, ale akci jsem dokončila díky nedostatku vypadávátek dvě hodky před koncem, takže banánů také moc nemám. Jsem v desáté místnosti a těším se, že si to budu otevírat postupně, jak nastřádám další ZB. Jak rychle bude jednotlivý hráč postupovat už záleží jen na něm. Tak jako nelze srovnávat hráče s levelem 30 a hráče s levelen 90, tak nelze napsat, že je hra nespravedlivá. Nevýhodou těch začínajících je to, že vidí desítky akčních stromů i zvířat a chtějí všechno co nejdříve a nejraději hned. Jenže i my déle hrající jsme třeba maskovací obchod dostali až třeba kolem 85 levelu. Všimla jsem si, že RT dává někdy do tajemných chlívů zvířáta, která už byla dávno a pak je tu sem tam akce obchodování. Určitě vám novým hráčům dá RT šanci získat výrobny které jsou už ve hře, jen to chce čas. Všem hráčům přeji pěknou hru ahoj
     
  10. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Ahoj tykadlo, nechci tu vést polemiku a ani nejsem kuře, mám lvl 85/192 a ŽL 22/30, ale vidím, jak to RT očesává, želváků mám sice 15, ale JC žádný a už je zrušili, expres jsem nezažila,recept na JMS sice můžu mít v M4, ale musím si ho koupit za 199 Fl atd. Nepíšu za sebe, je mi líto těch nováčků.Souhlasím s tebou, ať je maskovací obchod třeba až v 85 lvl, ale ať tam někde je. A pokud vidíš jako dřinu a spravedlnost to, že někteří si nachytali při jedné jediné akci tisíce banánů a otevřeli všechno naráz a ti, co akci nezažili, budou na otevření této části ( myslím jen té nové od pondělí, tu původní ať si poctivě odpracují jako my všichni) pracovat alespoň 2 roky, tak jo,je to tvůj názor. A aby nebyla mýlka, nikomu nezávidím, královnu jsem zažila.
     
    petaM2001 tohle ocenil(a).
  11. rossi1972

    rossi1972 Expert fóra

    • Prosím nevkládej více příspěvků hned pod sebe. Když chceš něco dopsat nebo změnit, použij u svého příspěvku volbu upravit. Pajda361
    taky jedu čistě jenom mochyni a makadam strom na tukaní žrádlo a stáje tukana.zbytek jsem neotvíral.ten nový stálý úkol je zbytečně překombinovaný jen proto,abych otevřel vše za stovky ZB.ani náhodou.odměny jsou ubohé za to co všchno musím dodat. a ten recept na konci šestého úkolu mě nezajímá.suma sumárum rozšíření bahamy je zastaralé a přehnaně drahé a tudíž moc hráčů to otevírat určitě nebude.snad toho tukana,ale ten to sám nevytrhne.PROSTĚ ZKLAMÁNÍ JAKO VŽDY !!!!

    sohlasím,souhlasím,souhlasím se vším. rossi1972 aktivace srpen 2011 farma 95 bahama 281 M5,P5,K5,A3(je na nic),SPA3(taky na nic).
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 20/4/16
  12. Lida7373

    Lida7373 Stará škola

    medved222,
    kdyby jsi věděla jak jsme se na ten recept nadřeli většina to vůbec nedodělala a ty co to dodělali tak za 5minut 12.......v dožínkách byl tuším....takže pokud Ti občas něco plivne kino.....za chvilku ho máš.....
    Teda mě kino zrovna moc nejede.

    Farmu mám od 7/2010. Políčka se bourali za peníze a podobně.....pole se plevelili, zalívali vodou, pokud jsi nehnojila.....na BAHA to bylo jen o do zblbnutí pěstovat, když mi chybělo na Liči asi 3 měsíce(myslím, že jsem asi rok pěstovala a pořád nic, nejvyšší plodina byla paprika), udělili na BAHA přeměnu......s odstupem času ty banány na odemčení vidím jako super krok.....na spoustu věcí se nemusí čekat roky.
    Jak to bylo na BAHA máš od jiných....myslím, že pečlivě sepsané.

    A pak si tu část hráčů pamatuje (stalo se to jen některým a odškodnění ŽÁDNÉ, akce Brazilie, pěstovali se bromelie jako akční kvítí.....večer jsi zasela, ráno jsi zjistila, že něco není dobře, že Ti toho chybí strašně moc.....bodejď ne.... o 2 dny zpět to vrhlo celou farmu během akce......takže znovu....to nevím co by na to říkali dnešní nováčci, kteří tu pořád skuhrají.

    Spoustu věcí nemám.....jakmile se jedná o TS tak moje farma není ta šťastná....O a D....je můj kamarád....a stejně i tak spoustu stromů vůbec nemám. Za ty roky mě farma naučila opravdu velké trpělivosti. nováčkům pomáhám.....sousedovi jsem o OaD vypomohla, naposílala mu výrobny....neměl na ně matroš.

    Takže já ještě nevím co si o tomto myslím.....počkáme pár měsíců...a uvidíme, třeba budou ZB v odměnách.
     
  13. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Opravdu přínosná diskuze. Já, já, já, já,.......... když já jsem jel na baha 5 let,tak ať ti nový jedou 10.:p
    Nechápu kdo takdy komu co závidí.Bylo to fakt dřina, 2x sem zavařil letadlo a vůbec na ostrov nedoletěl, k tomu 3x výmněna palce a ukazováčku,každej rok návštěva psychiatra jestli sem normální,5x nová myš............atd, fakt rasovina!
    Takže navrhuji kvůli nováčkům přidat dalších 400 levelů, ať si řádně zafarmaří a maj možnost také vše otevřít!o_O
     
  14. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Já jsem chytl ještě letecké míle, a když už jsem měl odlítanou cca polovinu, tak to změnily.
    Neříkám že by se mělo udělat cokoliv pro nováčky, nebo tady nechci říkat jak jsem to měl těžké já, ale musím dát 100% za pravdu Pajdovi.
    Ten systém je dost divně nastavený, a co se královny týká, tak ta vážně narušila rovnoměrnost a stejné šance pro všechny.
    Já jsem z královny vydoloval banánů jen pár, a je to sakra znát, když jsem díky tomu odemkl 5 soch na které bych musel jinak udělat tuším 20 - 22 levlů.

    Když už přidávají nové stromy, chlívky a rostliny (k tomu 10 místností které se zadarmo neotevřou) tak by měly ty banány dávat do akcí a do úkolů v družstvu. Nebo i do farmářských zakázek v chalupě.
     
  15. SasaGonzales

    SasaGonzales Zelenáč fóra

    Hraju už roky,téměř od začátku hry.Musím nesouhlasit,protože akcí nebylo tolik co teď,bývalo více stálých úkolů.Na konec akce mohli dosáhnout i začátečníci.Nebylo ani tolik stájí a už vůbec nebylo tolik stromů,které by šli pořídit pouze za floreny nebo,že se objevily pouze z časových úkolů.Nemám moc banánů,protože nechci pouze sedět u počítače a sázet plodiny.Odměny mi připadají za takový velký množství na napěstování dost ubohý,prachy do toho cpát nehodlám.Takže dost akcí poslední půl rok vynechávám.Začíná mi ti totiž krutě nebavit.Jsem sice větší lw,ale když jede akce na vypadávátka a padá ubohý množství z dlouho rostoucích plodin,zavírám počítač a odcházím,kašlu na to.Nejdřív mě to vztekalo,teď už mi to začíná být prostě jedno.Jen se chci zastat tady nováčků,protože jsou to hráči,kteří by třeba časem do toho reálný prachy strkali.Takhle si je RT odrazuje,nebaví to ani hráče co hrajou dlouho_Okolo mě plno lidí odešlo,naštvali se jak začalo to nesmyslný honění za banánama.Stížnosti hráčů nebyli brány ve zřetel.Nedokážu třeba pochopit,proč mám neustále odemykat možnost pořídit nový stromy a rostliny za 45banánů.Už to budu odemykat po třetí,je to trapárna.Takže až to rozdejcham,tak se možná vrátím hrát,možná že RT ztratilo dalšího hráče,což je úplně jedno,když nevrážím reálný prachy.Jenže z dlouhodobého hlediska,to nakonec může být tak,že Ti co odešli nemusí dělat moc dobrou reklamu hře.
     
  16. Lida7373

    Lida7373 Stará škola

    Já si myslím, že sem spoustu zážitků bylo napsáno, aby si ty s nižším levlem nemysleli, jaký jsou chudinky.
     
    babako a petaM2001 tohle ocenili.
  17. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Zdravím všechny, nechtěla jsem k tomuto už nic psát, ale někteří mi pořád podsouvají myšlenku, že někdo chce něco zadarmo a pořád zdůrazňují, jak oni se nadřeli. Ať se nadřou i ti další,ale ať mají srovnatelné podmínky. Jak píše Bezejmenný, systém je divně nastavený.Hru jsem brala i jako dobrý výchovný prostředek,ale teď už na ta dětská proč, nemám odpověď. A jinak:" Přej druhým a bude ti přáno.":):inlove::)
     
    babako a petaM2001 tohle ocenili.
  18. pavca67

    pavca67 Expert fóra

    uplně stebou souhlasím taky hraju od začatku a ty ukoly nebyly tak šílene a hlavně ty vypadavky i ted mam problem nahrabat vypadavky a je malo místa a pořad předělavat farmu je to už na hlavu ještě jsem se s takovou hrou nesetkala že se musí tak dlouho čekat než se překročí level a ty banany jsou jen pěkna hovadina za jak dlouho nasbírám přes 500 bananu asi se toho možna ani nedožiju a bude ve hře pokračovat vnučka.
     
    babako a petaM2001 tohle ocenili.
  19. akyraa

    akyraa Aktivní autor

    taky se asi přidám k této diskuzy ač nerada. bohužel musím souhlasit s Pajou, hru hraji nějaký tři, možná čtyři roky, královnu opic jsem zažila a hrála a nedostala jsem se k ní, je fakt že mě to mrzelo ale beru vše sportovně. i když jsem vysoký level přiznávám, že ledacos nemám, floreny nekupuji, bohužel nemámz čeho, nové stromky dostávám z akcí, když jsou v odměnách sazeničky a jsem upřímně nadšená ze všeho co padne nebo zkouším vyměnit při akci obchoduj daruj, pokud je daná věc dostupná. Farmu hraji i tak nadšeně. nevadí mi že nemám noviky, však já se k ním tza určitý čas dostanu, pro mě je zábavnější se pořád o něco snažit jako když jsem začínala než mít všechno hned a pak si stěžovat. jedu poctivě a jediné co mi chybí vždy ke štěstí je kombajn, který spíš nemám než mám a odklikat políčka je fakt dřina. Kdo vůbec tvrdil že práce na farmě je kliknutí na kombajn? nikdo, farmáři se dřou sami od rána do noci a na výběr nemají, tu je spoustu podpůrných věcí co nevyužívám jako třeba skleník, však to jde i bez toho. Tohle je hra a myslím že by se tak měla brát i když něco občas zamrzí, pokud z toho že něco nemá hned je naštvaný tak je problém někde mezi židlí a počítačem, neříkám že mě RT občas nezvedlo mandle, jen nechápu proč z toho dělat problém u všech, někomu se to třeba líbí :)
     
  20. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Hmm a co myslíš že by se změnilo tím, že kdyby nebyly ZB a poslední předmět by se otevíral natvrdo například v 397. levelu. To by nebyla z tvého pohledu pěkná hovadina?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.