Newsletter producenta

Diskuze na fóru 'Vývojářský blog' zahájená uživatelem BlackDragon, 9/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. BlackDragon

    BlackDragon Imperátor fóra

    Ahoj Farmeramo!
    Jsem tu celkem nová, a tak bych se nejdříve chtěla představit. Jmenuji se Souni, jsem Kanaďanka a je mi 32 let. Žiji v Německu již 6 let a 4 roky pracuji pro firmu Bigpoint a jsem novou producentkou. Na hře Farmerama pracuji už několik měsíců a konečně mám pocit, že tuto masivní hru poznávám!

    Mojí hlavní prioritou bylo vyřešit technické problémy, které se týkaly neočekávaných odhlášení. Minulý měsíc jsme našli a opravili problém, který byl zodpovědný za téměř 100.000 neočekávaných odhlášení denně. Také jsme opravili něco, co by mělo vylepšit výkon. S technickými vylepšeními jsme ještě neskončili, ale jsme již dost daleko na to, abychom se mohli soustředit i na další věci. Zde jsou naše priority, jak je vidím já:

    1. Mentoring: Jak všichni víte, mentorský systém nefunguje tak, jak by měl. I kdyby fungoval, faktem je, že budou vždy velké rozdíly mezi počtem nově registrovaných hráčů a aktivních hráčů za den. Budeme muset přehodnotit celý systém... a na tom momentálně pracujeme! Možné nápady jsou následující:
    a. Umožnit vám výběr jazyka/země, ze které mláďě pochází, čímž dostanete vyšší šanci mládě získat.
    b. Lépe integrovat mentorský systém do seznamu přátel.

    Mějte prosím na paměti: Přehodnocení mentorského systému je náročný úkol a 10 lidí tuto práci neudělá 10x rychleji než 1 člověk. Momentálně pracujeme na konceptu, což je hlavní priorita. Kódovací a grafické práce přijdou později, ale myslím si, že to před začátkem roku 2014 nebude.

    2. Více místa / Nová mechanika akcí: Je těžké mít očíslovaný seznam priorit, protože máme vždy tolik práce! Řekla bych ale, že více místa a nová mechanika pro akce jsou přibližně stejně důležité jako další bod na mém seznamu.
    a. Nový prostor: Bohužel vám všem nemůžeme dát novou herní plochu. Existuje pro to mnoho důvodů, ale v krátkosti - z technického a designového hlediska by to nemělo ve hře smysl. Můžeme vám ale dát místo, kam si můžete uschovat extra stromy, příbytky a další předměty. Nebude to další inventář, ale místo, které si můžete vyzdobit nebo dokonce použít všechny vaše extra předměty. Budou s tím spojeny nová herní pravidla a podmínky. Více informací vám k tomu dáme jakmile budou k dispozici.
    b. Nová mechanika akcí: Tato práce je složitější, než si myslíte! Víme, že nemáte rádi akční rostliny, ale jsou důležitým vyrovnávacím faktorem - fungují jako úzký průchod, kde hráči na nižších levelech mají (téměř) stejnou šanci na dokončení jako hráči na vyšších levelech (avšak extra herní pole to hráčům na vyšších levelech usnadňují). Budeme se ale snažit najít způsob, jak učinit akce zábavné i náročné pro hráče všech levelů. Pokud máte nějaké nápady, dejte nám vědět!

    3. Zprávy / Vylepšení uživatelského rozhraní: Chtěli bychom vylepšit uživatelské rozhraní, aby hráči lépe rozuměli tomu, co se na obrazovce děje. Dále bychom chtěli oznamovat informace jasněji a dříve - nejen na fóru.

    4. Zušlechťování rostlin: Opravdu bych chtěla přepracovat zušlechťování rostlin! Předtím ale musíme dokončit práce, na kterých už jsme začali a práce, které jsem již výše zmínila, takže to bude chvíli trvat. Máme skutečně spoustu práce!

    Ptáte se, na čem momentálně pracujeme? Nemůžu vyjmenovat vše, ale zde je přehled:

    Nový design pro Družstvo: Zde bude design zcela přepracován, aby vyhovoval "novému" stylu Farmeramy a aby byl jasnější pro nové hráče. Další vylepšené funkce:
    - Budete moci procházet kroky úkolu, aniž byste museli úkol dokončit. Budete tak moci zjistit, jaká je konečná odměna již na začátku a rozhodnout se, zda máte o ni zájem.
    - Filtr, kde můžete zobrazit pouze úkoly na Bahamaramě, akční úkoly, atd.
    Přepracování farmářského kola: Dokončili jsme koncept jak udělat farmářské kolo lepší a zábavnější a už se na tom pracuje. Již brzy vám předvedeme ukázky!
    Samozřejmě také vždy pracujeme na akcích jako je Halloween, dožínky, atd.

    Teď odpovím na otázky, které byly vybrány mezinárodními týmy naší podpory!

    Nějaké novinky ohledně akce "Obchodování a darování"?
    Bohužel, nic uspokojivého. Zhodnotili jsme kód a měl by fungovat ... posledně to nešlo a myslíme si, že to bylo kvůli problémům hardwaru, které jsme od té doby opravili. Když jsme to testovali v "dokonalých" podmínkách, tak to šlo - ale nedaří se nám reprodukovat stejné podmínky online, když vy všichni obchodujete a darujete. Další krok by byl ten, že tuto akci znovu zapneme s upozorněním, že se jedná o test a může vést ke ztrátě položek - tuto možnost nyní zvažujeme. Co myslíte?

    Máte v plánu nabídnout hráčům jiné možnosti jak získat zlaté banány?
    Ano! V závislosti na zveřejnění tohoto zpravodaje je možné, že už jich pár budete mít. Zlaté banány budou také součástí akčních a úkolových odměn a také jako odměny od Renza.

    Přibudou v budoucnu nové ostrovy?
    Samozřejmě!

    Máte v plánu i nějaký Expres Intersemenáč se zvířecími příbytky?
    Jak už jsem zmínila výše, momentálně na tom pracujeme! Ale abychom se vyhnuli dalším druhům zvířat, hlavní cenou v Expresu bude zcela nový druh příbytku, nabízející něco, co hráči skutečně potřebují...

    Budou na farmářském kole nové odměny?
    Jak jsem již zmínila výše, nejen nové odměny, ale na cestě je i nové kolo.

    Renzův jarmark - budou přidány nové mini hry a odměny?
    Odměny budou zcela jistě. Mini hry ... možná. Práce na mini hrách je zdlouhavá a my máme tolik práce...

    Proč se za některé úkoly a akce nabízí pomocníci místo kupónů?
    To je jako otázka proč mají některé úkoly a akce lepší nebo horší odměny. Snažíme se, abychom nabízeli odměny podle náročnosti a bylo by velmi nudné, kdybychom dávali pořád ty stejné položky. Také mějte na paměti, že kupóny jsou novější, takže jsem si jistá, že stále existují staré úkoly, které jsou náročné, ale nabízí za odměnu pomocníky!

    Proč mají některé země speciální nabídky nebo akce (například: akce pro film "Keinohrhase und Zweiohrküken" pouze pro Německo, Rakousko a Švýcarsko?)
    To je trochu složitější! Stane se to pouze tehdy, když spolupracujeme s externími partnery. Někdy, jako v případě "Keinohrhase und Zweiohrküken", to bylo proto, že byl náš partner zastoupen pouze v určitém regionu (věřte mi, Kanaďané neví, kdo je Til Schweiger!). Jindy, jako v případě Looney Tunes, je to kvůli tomu, že nám náš partner nedovolí uvádět jejich produkt ve specifických regionech. Jsem si vědoma toho, že nedoceníte události, které jsou "regionálně specifické" a budu to mít na paměti, až budu jednat s externími partnery. Nemůžu vám ale slíbit, že už se to víc nestane - tyto spolupráce nejsou téměř nikdy rozhodnutí jedné osoby.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.