Newsletter producenta (4.9.)

Diskuze na fóru 'Vývojářský blog' zahájená uživatelem BlackDragon, 4/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. BlackDragon

  BlackDragon Imperátor fóra

  Ahoj hráči hry Farmerama!

  Vzhledem k tomu, že jsem tu nový, dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Varun, narodil jsem se v Indii a nedávno jsem se přestěhoval do Hamburgu, kde nyní pracuji pro společnost Bigpoint. V týmu Farmerama jsem skoro 3 měsíce a začínám se cítit jako doma.

  Před příchodem do Bigpointu jsem působil jako producent u společnosti Zynga. Během času, který jsem tam strávil jsem měl možnost pracovat na různých příležitostných, arkádových a "mid-core" hrách. Pracoval jsem v Bangalore v Indii, ale moje povinnosti zahrnovaly hodně cestování do San Francisca a Los Angeles. V Evropě jsem však poprvé a pomalu se usazuji. Moji přátelé a kolegové v týmu Farmerama mi jsou velkou oporou. Svoji herní kariéru jsem začal jako moderátor na fórech různých RPG a MOBA hrách. Tyto zkušenosti jsem využil a začal pracovat na plný úvazek jako komunitní manažer. To mi umožnilo vytvořit si s hráči dobrý vztah. Jako vášnivý hráč chápu a sympatizuji s komunitou a rozumím nespokojenostem s tím spojené. Budu se velmi snažit, abyste byli spokojeni a doufám, že vám skrze hru Farmerama poskytnu ten nejlepší herní zážitek.

  Tento zpravodaj bude krátký a nebude se nutně dotýkat detailů na všechna témata, na která byste chtěli odpověď. Nicméně vás mohu ujistit, že tento zpravodaj bude vycházet každý měsíc. Naši komunitní manažeři a týmy na fóru shromáždili všechny otázky a přeposlali mi je - a budou tak samozřejmě dělat i nadále. V tomto zpravodaji bych vám chtěl předložit svoji vizi pro hru Farmerama. Mé bezprostřední priority pro následující měsíce jsou tyto:

  1. Bahamarama 3 / Korálový útes: s radostí oznamuji, že jsme konečně začali pracovat na této masivní funkci. Nějakou dobu jsme plánovali naše úkoly a nyní máme solidní technickou infrastrukturu pro zahájení plného vývoje. V tuto chvíli nechci sdílet příliš mnoho informací, protože se o nich zmíním v příštím zpravodaji. Chci se však podělit o jeden obrázek z této funkce.
  [​IMG]

  Na tomto obrázku pracoval náš 3D výtvarník poslední dva týdny. Doufáme, že se vám líbí a že se na tuto funkci těšíte tak moc, jako my. Zde je krátký souhrn:

  Korálový útes trpí ekologickou krizí. Přístav na ostrově Bahamarama umožní hráčům vyslat výpravy a pomoct místním komunitám obnovit ekologický systém korálových útesů, které obklopují jejich ostrovy. Bude potřeba najít vzorky mořských organismů ve znečištěných vodách, vysadit tyto organismy v místních vodních centrech a obnovit mořský život všeho druhu.

  Bohužel nemohu přesně říct, kdy bude tato funkce pro hráče k dispozici, ale jsem si jistý, že to bude dřív, než si myslíte. Doufám, že v příštím zpravodaji budu moci zveřejnit datum. Snažím se neslibovat nic nadarmo :)

  2. Stabilizace týdenních akcí: Na tomto úkolu jsme v posledních několika týdnech intenzivně pracovali. Bohužel, naše týdenní akce vyžadují spoustu úsilí a mnoho členů našeho týmu. To nám brání pracovat na zlepšení a na dlouhodobých funkcích hry. Spolupracuji s technickými producenty a hlavními programátory, abychom našli řešení. Doufám, že v příštích týdnech tento problém vyřešíme. Navíc pracuji s designéry na správné balanci akcí a speciálních nabídkách. Jsem si jistý, že jste si již všimli některých změn, které jsme v tomto ohledu učinili. Požádal jsem designérský tým, aby vyzkoušel všechno možné. Naši starší hráči nutně potřebují ve hře výzvu, která poskytne tu správnou kombinaci existujícího a nového obsahu. Také jsem se zaměřil na vylepšení existujících mechanik, měnových cenách ve hře, problémy s ovládáním a použitelností a chyby, které se kvůli starému kódu vyskytují v našich týdenních akcích.

  Moje herní vize:

  V posledním měsíci jsem pracoval na vytvoření herní vize. Chci, aby hra i tým pracovaly jedním směrem a k jednomu cíli. Tímto cílem je poskytnout ten nejlepší farmářský zážitek pro naše hráče. Chci, aby hraní hry Farmerama bylo tou nejlepší částí vašeho dne, na kterou se budete nejvíc těšit.

  Toto jsou mé následující priority:

  1. Opravit balancování a problémy s cenami
  Obdrželi jsme od hráčů řadu stížností ohledně balancování hry. Některé úkoly jsou pro nové hráče příliš složité a starším hráčům zase chybí výzva. Na řešení těchto problémů pracujeme. Po převzetí hry jsem upřednostnil vývoj některých nových funkcí a mechanik. Kromě toho také pracujeme na určitých populárních mechanikách, které byly zavedeny v nedávné době, a které budou použity pro větší rozmanitost úkolů ve hře.

  2. Poskytnout obsah pro dlouholeté hráče
  Ve svých rozhovorech s týmem jsem všem připomněl, že naši dlouholetí hráči jsou naší nejvyšší prioritou. Vážíme si času a úsilí, které jste do této hry v průběhu let investovali. Momentálně vyvíjíme novou akční mechaniku, která uspokojí naše dlouholeté hráče. Co přesně bude tato akce zahrnovat? Více informací dostanete již brzy. Naše dlouhodobé plány také zahrnují aktualizace obsahu a nové mechaniky úkolů. Pracujeme i na způsobu, jak využít nadbytečné hvězdy našich dlouholetých hráčů. Komunita si toto žádá už delší dobu a my se pokusíme vám nabídnou odpovídající funkci.

  3. Poskytnout více místa
  V posledních několika měsících jsem hrál hru Farmerama ve značné míře a zjistil jsem, že největší nespokojeností našich hráčů je nedostatek místa. Podle mého názoru byl tento problém až příliš dlouho ignorován. Přestože bychom rádi přidali další herní pole, tato práce vyžaduje měsíce práce a její realizace není snadná. Nicméně, v současné době vytváříme funkci, která se jmenuje "Skladovací čtvrť", která vám umožní skladovat vaše stáje a chovné chlévy, aniž byste je museli deaktivovat. V tuto chvíli je to však pouze koncept a více informací získáte v příštím zpravodaji!

  Co se týče dalších novinek, začal jsem prosazovat kulturu poctivosti a transparentnosti mezi herním týmem a hráči. S tím souvisí určité novinky ohledně přepracování mentorování. Bohužel jsme během vývoje této funkce narazili na spoustu technických problémů. Tyto problémy nemají rychlé nebo krátkodobé řešení. Tým se nakonec kolektivně rozhodl pozastavit vývoj této funkce. Je mým přáním, aby naše funkce a provedení byly té nejvyšší kvality a chci zabránit práci na funkci, která by se v budoucnu musela dělat znovu. Chci vás ujistit, že vývoj na této funkci nerušíme, je jen dočasně pozastaven. Jakmile budeme mít k dispozici vhodné zdroje a technickou infrastrukturu, budeme ve vývoji pokračovat. Bylo to těžké rozhodnutí, ale doufáme, že naše rozhodnutí schvalujete. Doufám, že vám na toto téma přinesu lepší zprávy v dalším zpravodaji.

  Velmi vám děkuji za vaši trpělivost a doufám, že s vámi budu komunikovat častěji. Budu aktivní hlavně na anglických fórech, a doufám, že se tam uvidíme. Já i celý tým se těšíme, že vám budeme moci poskytnout ten nejlepší herní zážitek.

  S pozdravem

  [​IMG]
  [​IMG]
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.