Newsletter producenta (28.5.)

Diskuze na fóru 'Vývojářský blog' zahájená uživatelem BlackDragon, 29/5/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. BlackDragon

  BlackDragon Imperátor fóra

  Ahoj všichni,

  nejdříve vám chci popřát vše nejlepší do roku 2014! Vím, že od posledního zpravodaje uplynula dlouhá doba a omlouvám se za to - měli jsme spoustu práce a čas utíká jaksi bez varování.
  V tomto zpravodaji vás chci aktualizovat ohledně funkcí/úkolů, na kterých jsme letos pracovali, odpovědět vám na některé z vašich otázek, které byly vybrány našimi moderátory a administrátory a informovat vás o tom, co se ve Farmerama týmu poslední dobou dělo.

  Tak pojďme na aktualizace!

  Update: Mentorování
  Před dvěma týdny jsme začali s přepracováním určitých technických implementací a můžete očekávat velké změny! Přeorganizujeme několik budov, což vám umožní najít všechny funkce týkající se komunity a přátel snadněji. Zlepšíme a zjednodušíme vaše kontakty a zabudujeme herní funkci, která usnadní hledání sousedů. Celý systém bude založen na hráčských přání, což znamená, že namísto automatického párování si můžete vyhledat a najít své vlastní mentory, mláďata, sousedy i manželské partnery. Samozřejmě, že pokud nechcete být nalezeni, nemusíte - tato možnost tu bude.
  Jakmile bude tato verze mentorování online, můžeme začít na druhé fázi, která nabídne interaktivní funkce (možná něco jako "Top 5 nejkrásnějších farem" ^^) a další zajímavé interakce s ostatními hráči. Ale nebojte - nebudeme vás nutit zvát přátele přes facebook!

  Update: Nová mechanika akcí
  Právě jsme skončili naši třetí komiksovou akci a připravujeme čtvrtou. Naším cílem bylo pomalu ale jistě připravit nový druh akcí, kde se určité požadavky výrazně liší od "tradičních" akcí ... jak jsem již zmínila v narozeninovém podcastu, je to velmi složité a musíme na to jít pomalu. Do každé komiksové akce jsme zavedli zcela novou mechaniku (leden - platby mlýnskými výrobky, březen - náhodně vygenerované požadavky na základě levelu hráče nebo dalších faktorů, květen - sklizeň určitých rostlin/předmětů během určité doby) a budeme tak i nadále pokračovat. Tímto způsobem zjistíme co funguje a co ne, co se vám líbí a co ne, atd. V průběhu roku budeme pravděpodobně i dále "experimentovat", neboť naším cílem je najít mechaniku, která je férová a zábavná pro všechny hráče, bez ohledu na level.

  Myslím, že to vyjasňuje ty hlavní aktualizace, které jsme zmínili v posledních zpravodajích. A teď komunitní otázky!

  Komunitní otázky - začátek 2014

  1. Proč ještě nemáme včelí chov, když jsme si o něj požádali jako další?
  Ráda bych využila této příležitosti a odpověděla na všechny možné verze této otázky!
  Jsou 3 různé důvody, proč se něco nestalo, i když jsme řekli, že se to stane nebo proč se něco nestalo v tom pořadí, ve kterém jsme řekli, že se to stane.
  1. V případě "včelího chovu":
  Během ankety o včelím chovu jsme měli v chovatelské produkci připraveno již mnoho dalších zvířat. To jsme vám ale samozřejmě měli v anketě zmínit. Promiňte! Včela je v tuto chvíli také v chovatelské produkci, ale je možné, že to nebude další chovatelské zvíře, které ve hře uvidíte, protože ne všechna zvířata jsou dokončena (práce na chovatelských zvířatech trvá hodně dlouho!). Ale zaručuji vám, že včela je v produkci a přijde.

  2. Sedm "řemeslnických profesí" (a další řemeslnické recepty/vylepšený alchymista a spa manažer)
  V průběhu let již Farmerama měla několik producentů, komunity manažerů a hlavních designérů a vypadá to, že každý z těchto lidí slíbil něco jiného ... A pak tento slib nepředali svým nástupcům. To mě v posledních měsících často vedlo k hanlivým nadávkám a snažím se tento kruh zlomit tím, že jsem velmi opatrná co se týče slibů.
  Obecně nezmiňuji nadcházející plány, ledaže jsou tyto plány už ve vývoji a jsem si poměrně jistá, že budou úspěšně dokončeny. Mějte prosím na vědomí, že nevím o všem, co se stalo před 4 lety a že když řeknu "přemýšlíme, že toto uděláme" - znamená to, že o tom přemýšlíme - ne vše je vždy možné a máme pouze omezené množství lidí, času a obchodních cílů, které musíme respektovat a hromadu super nápadů, na které bychom potřebovali desítky let, abychom je všechny splnili.
  Co se týče spa manažera a alchymisty: Spa manažer už dostal dva nové recepty a máme v plánu vylepšit i existující recepty alchymisty. Také máme na mysli dvě zcela nové profese a nový recept pro alchymistu (který by mohl zahrnovat hvězdy ...), ale to může trvat déle.

  3. Proč nejsou komiksové akce rozmanitější?
  Jak jsem již zmínila výše, nová mechanika akcí (která je v komiksových akcích) je opětovný update, což znamená, že zavádíme nové mechaniky a možnosti každý měsíc (nebo každý druhý) a ne všechny najednou. Proč to tak děláme? Pokud bychom to chtěli udělat naráz, vývoj by trval asi 6 měsíců, což by pro vás bylo velmi nudné. Ale stejně důležité je i to, že chceme jít pomalu a zhodnotit přijetí každé změny, abychom měli dobrou představu o tom, co funguje a co ne. Nemá smysl investovat 6 měsíců do funkce, o které si myslíme, že se vám bude líbit, abychom nakonec zjistili, že se vám vůbec nelíbí. ^^

  Doufám, že vám tyto odpovědi pomohly a že jsme vybrali správné otázky. Na fóru se každý týden tážete tisíce otázek, a proto je vždy obtížné vybrat ty nejlepší.

  Nyní bych vás ráda informovala o tom, co máme nachystáno do druhé poloviny roku:

  Pohled do budoucnosti: Polovina - konec 2014

  1. (Brzy) Je čas se rozloučit
  S těžkým srdcem vám oznamuji, že na začátku července, po téměř pěti letech, opouštím společnost Bigpoint (a s tím i Farmeramu), abych následovala svého přítele do Holandska. Až přijde čas, tak se s vámi náležitě rozloučím a seznámím vás s mojí náhradou, ale už teď chci říct, že mi bylo potěšením a ctí pracovat s celým Farmerama týmem, moderátory, administrátory a s vámi všemi a pokusit se vytvořit tuto hru co nejlepší.

  2. III. rozšíření ostrova Bahamarama - Korálový útes (pracovní titul)
  Minulý měsíc jsme vás požádali o radu ohledně čtyř různých konceptů pro novou expanzi ostrova Bahamarama. Naši designéři by vám chtěli moc poděkovat za vaši účast v anketě, která byla na fóru! Předložené koncepty představovaly různé motivy a my jsme chtěli vědět váš názor. Tyto koncepty byly: Rybaření při západu slunce, průzkum ztracených ostrovů, dobrodružství v chrámu džungle a záchrana korálového útesu. Nakonec to vyhrál motiv : "Záchrana korálového útesu".
  Výsledkem bude zbrusu nová část hry! Tady je předběžný plán:
  Nová část bude přístupná z přístavu na hlavním ostrově Bahamarama. Odtud pak můžete spustit "výpravy" do korálových útesů, kde najdete domorodce, kteří budou potřebovat vaši pomoc při záchraně ohroženého ekosystému korálových útesů. Pokud chcete místním obyvatelům pomoct, budete muset sbírat vzorky mořských organismů, obnovit korálové útesy a zachránit jejich křehký ekosystém.
  Tato funkce je stále ve velmi raném stádiu a to je pro tuto chvíli vše, co s vámi můžeme sdílet. Jsme z ní však velmi nadšeni a doufáme, že se vám bude líbit!

  Fajn hru
  [​IMG]
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.