Akce Namrzlé ploutve (11.12. - 17.12.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 10/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. daktari62

    daktari62 Pisálek fóra

    Teda tak už mám první dětičky a všem velký palec nahoru, ještě továrnu na krmivo a bylo by to super........
     
  2. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    Jo, jo . Ledového umělce mám, ale ta ovečka k sobům mi nějak neštymuje, ten Mikuláš už je lepší, taky jsem si na něj vzpomněl. Bohužel, Santovy rychlosaně nemám, ale soused jo. Ukecám ho na výměnu. No, a mezitím tam půjde Mikuláš. Tedy já tady vykládám o stonku, co do něj a kde je psáno, že ho vůbec budu mít, že jo. Třeba nás potrefí zase nějaká ta větrná bouře a jsme ... Posledně nešla televize dva dny - jindy by mně to nebralo, ale měla jít Ztracená brána 1 díl. Bedna nešla, pustil jsem si ji na YT. Tak díky všem za inspiraci a Dobene, nečerti se, nechtěl jsem se tě nijak dotknout. Fanoušky kupuji do zásoby u piráta, takže mám vždy nějakého v záloze. Ale u vánočních řádků se snažím, aby to k sobě páslo. Tak pěkný předvánoční večer a zítra u akce se těší Trepifajksl.
    [​IMG]
     
  3. kutílek1929

    kutílek1929 Aktivní autor

    [​IMG]Chtěl jsem si něco vyzkoušet, zkoumám stav stájí, no běda. Sobíků jen 29 - vlastní stáj nemám, takže co dal trh, něco už jsem umístil do úkolů. Ryby jsou na tom lépe a oslíci o něco míň. Našlechtěno moc nemám, hned to frkám do družstva. Buď rychlejší mlýn nebo Rockefellerovu peněženku. To je můj sen... Ježíšku, slyšíš? Vyplň mi alespoň jedno mé přání. Já vím, že bude turbomlýn, ale s 45 floreny ho nekoupím. Proto by to chtělo tu šrajtofli starého pána R. Snad tu akci dám, zatím jsem dal jen troje sobíky, víc krmiva jsem neměl umleto a přece je nebudu krmit SKáčkem. Zdraví Kutílek1929
     
  4. hansicek

    hansicek Znalec fóra

    Tak ja vseobecne nadsenie z tejto akcie nezdielam, pretoze som si zobral na pomoc excel a trosku to prepocital:
    slachtenecryby1ryby2ryby3osly1osly2osly3
    protihodnota20005600180002400670022000
    1x3000030000155,41,712,54,51,4
    2x40000800004014,34,433,311,93,6
    3x500001500007526,88,362,522,46,8
    3x600001800009032,110,075,026,98,2
    3x7000021000010537,511,787,531,39,5
    3x8000024000012042,913,3100,035,810,9
    2x900001800009032,110,075,026,98,2
    1x1000001000005017,95,641,714,94,5
    dodatspolu ks1170000585208,965487,5174,653,2

    tie pocty slachtencov su brutalne (a samozrejme aj pocty zakladnych zvierat) a vzhladom k tomu ze preskoky su minimalne posledne 3 BB postupne slabsie a slabsie tak enormna bude aj spotreba SK (pod 500SK) asi nepojde. Sice mam zasoby v stodole, ktore by mi potrebne mnozstvo protihodnoty pokryli na cca 70%, ale vybielit si stodolu kvoli stonke s BS a BBS nemienim.
    takze akcie sa vobec nezucastnim (prvej za dva roky co hram) - teda pokial sa nebudu dat dodavat aj zakladne zvierata, co podla ofi mozne nie je
     
  5. .evalumar.

    .evalumar. Vážený autor

    Hmm, tak dostatek mám jen oslů, sobíků 28, rybek 65, takže je to hezké, že mohu šlechtit sobíky, ale těm teda moc nedám. :-D
     
  6. eleanorelik1

    eleanorelik1 Vycházející hvězda fóra

    Stav zvěře v mé stodole je celkem tristní. V důsledku toho, že jsem neměla stáje sobů, tak jich mám 18. Hm, oslů 174 a ryb 517. Šlechtěnci jsou na tom celkem dobře, Štefan a operní osel to jistí. Snad se proplížím k těm dekorkám a stonku. Zatím jsem hodila na plac 8 stájí sobů a melu jim papání na zítra. Je jasné, že to budou muset zachránit rybky. Inu, plní přání, tak sebou musí mrsknout. Také by se mi líbilo SK, ale nevím, nevím... Mírně znepokojená Eleanorelik1

    [​IMG]
     
  7. gazela52

    gazela52 Aktivní autor

    Prosím, poraďte. Mohu dodat celý úkol č.1-stříbrný, zlatý, diamantový? Jestli ne a je nutno dodávat postupně, nejdou dodávat vyšší šlechtěnci, protože by spousta protihodnoty propadla.
     
    babako tohle ocenil(a).
  8. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Trepifajksl a co tam zkusit dát obyčejné jedle nebo smrky - to jsou taky dekorky za pár krejcarů a tematicky se docela hodí ;)
     
  9. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    gazela52: při přesáhnutí odevzdávané protihodnoty ti přebytek propadne. Tedy nelze plnit více stupňů najednou.
     
    babako tohle ocenil(a).
  10. nepleska

    nepleska Aktivní autor

    splnila som ešte pár úloh v hale a doplnila Sk, zajtra zacnem so slachtenim sobikov... mam ich 104, zvazujem ze cast odpredam, ale najprv si asi pockam, ako mi to pojde so slachtenim.. ja som rybky a ani oslikov neslachtila, takze som prakticky na nule...pomohli mi akurat aktivacie run, mam aspon jedneho donkey konga :) a chyba mi par hviezdiciek na štefana kapraaaa... tychto by som tam nerada hadzala, ale ak to nevyjde, tak budu ako poistka :)
     
  11. gazela52

    gazela52 Aktivní autor

    pajda361:pak je úplně nedomyšlené, protože asi tak třetina šlechtěnců propadne.
     
    blondmary, Trepifajksl a babako tohle ocenili.
  12. Kostejnesmrtelny333

    Kostejnesmrtelny333 Znalec fóra

    Jdem do toho a máme nový způsob šlechtění což se mě líbí, zakopanej pes je zase v SK ted jsem si ho udělal dost mě se ho nechce kupovat je to hra nejde s tím něco fakt udělat.Přeju všem hezké šlechtitelské zážitky.
     
  13. Iluze

    Iluze Zelenáč fóra

    Akci asi vynechám, protože zrovna tahle zvířata u mě nebývají. Spíše se budu věnovat šlechtění do družstva a stodoly. :)
    Co mi udělalo obrovskou radost byly sobí stáje, s radostí jsem si jich pár koupila do sbírky. :)
    Přeji všem šlechtitelské úspěchy. :)
     
  14. rossi1972

    rossi1972 Expert fóra

    tato akce mi VELMI silně připomíná šlechtění kukaček.Taky tvrdili nechte si je na další akci...a jak to dopadlo ??? jen stálé úkoly a trapné oměny. Tato akce je kopie toho co bylo před rokem. JÁ čekám na babeboom a pojedu Pandy a Velbloudy. Sob mě absolutně v této kopirováné akci nezajímá. Jo a sobů mám jen 328. fandím všem kdo promrhají soby a výsledek bude jako u kukaček.
     
    evainfo, babako a anajavonuj tohle ocenili.
  15. hrabenka1951

    hrabenka1951 Stará škola

    Zase akce na tahání peněz z lidí, nové zvíře, nové úkoly a vy plaťte. Vím, že to dělat nemusím, ale když jeden hraje tak dlouho, tak už mu to nedá. Což nás třeba nechat došlechtit staré?
     
    Trepifajksl a babako tohle ocenili.
  16. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    Nenechte se zmást složitostí

    Pro ty co budou klonovat
    je nejvýhodnější z hlediska SK dodávat 1. klon sobů (elf sob), který má nejlepší poměr výnosu protihodnoty na 1 SK, každý vyšší klon má tento ukazatel o cca 30% horší než předchozí nižší klon. Pokud budeme dodávat osly, budeme oproti sobům na tom ještě o cca 10 % hůř a u ryb o cca 20 % horší, přičemž nevýhodnost vyšších klonů těchto zvířat zůstává nezměněná , jako u sobů. Pokud dodržíte limit 5 % protihodnoty navíc , neztratíte jediné SK, takže těch 5% dodržujte a nemusíte se o nic víc starat a zbytečně se trápit . Při nejvýhodnější variantě spotřebujete na celé splnění úkolu 1828 obyčejných sobů a 918 SK, samozřejmě bez vlivů přeskoku a pod. myslím , skutečnost bude tak poloviční.
    Tabulkou vás tentokrát nebudu zbytečně zatěžovat, protože funkce je lineární.

    Pro ty co budou kupovat
    je rada mnohem složitější , každý trh má jiné ceny a ta se bude navíc se v průběhu dodávání měnit.
    Nicméně cena (KR) za dodanou protihodnotu se chová úplně opačně než klonování, to znamená nejlepší je kupovat nejvyšší klony ryb a nejhorší je kupovat nejnižší klony sobů. (vše s výhradou, ruku do ohně za to nedám)

    Pro ty co mají zásoby
    mě zůstává jenom velká gratulka
    :inlove:;)
     
    Naposledy upraveno: 11/12/15
  17. JMJH

    JMJH Znalec fóra

    Díky.. Fantazie.. 1.828 obyčejných sobů a 918 SK..?? Kde bych to vzala? A tomu říkají STŘEDNÍ obtížnost??
    SK mám 339 ks, ryb 729, oslů 296, sobů 135. A ani o fous víc..
    Ale je fajn, že budeme moci nakoupit za KR další sobí výběhy a že nám zůstanou. Tak budu muset ještě něco napěstovat.
    Dobře, že můžeme šlechtit jen v tom jednom domě a plochy mi zůstanou na zvířata.. Jen nevím, jak to bude s krmivem, když teď melu superko.. ještě 22 hodin 44 minut..

    Už jsem se dočetla, že už ty soby někteří koupili (výběhy), tak jsem se šla kouknout a s radostí je koupila taky. Aspoň 50 abych jich měla (měla jsem jen 3 - 2 novější a 1 starší). Tak doufám, že mi ze stodoly nezmizí..
    :)

    Trepifajksl - A co tam dát obyčejné sněhové iglú? Stojí pár KR, nebude velká škoda a na zimu se hodí :)
     
    Naposledy upraveno: 11/12/15
  18. zdenkaamirek10

    zdenkaamirek10 Osvícený autor

    Dobré ráno všem. Na akci se těším, nějaké sobíky mám ve stodole, pár šlechtěnců taky a nějaké SK jsem si taky stihla namlít. Počkám na BB a snad bude řádek na stonku. Všem, kteří se rozhodli, že do akce jdou, přeji hodně úspěchů u šlechtění a mnoho radosti ze splnění úkolu. A nový tulidomek se mi líbí, žádné bourání, žádné stavění. To se musí vyzkoušet. Tak hurá na to!
     
    Naposledy upraveno: 11/12/15
  19. fany2020

    fany2020 Hrabě fóra

    Dobré ránko všem, ten Tuli domek je prostě super, akorát že mám vždycky málo SK, tak toho zase tak moc nevyšlechtím, nevadí jedny sobíky mám, něco vyšlechtím, a je fajn, že nechají po skončení akce zbylé šlechtěnce v našich stodolách, všem přeji ať se daří.
     
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Ve stodole v rozku se mi krci 147 sobu a 25 se jich pase na hlavni, tak je zkusim proslechtit a uvidim, co z toho bude... 3., 5. a 6. ukol bych rada zvladla cely (zbytek klidne obetuju), ale vic, jak 200 SK do toho nedam ani nahodou a budu ho radsi setrit na neonky!
     
    Naposledy upraveno: 11/12/15
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.