Mini-akce: Obchodování & Darování / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem pajda361, 24/7/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Tie obchody sú tak pol na pol aj dobre aj zlé, ale je pravda, že každý hráč potrebuje niečo iného a čo je s tým hráčom smoulinek123?
     
  2. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    tronaldo55: reagoval jsem na jeho příspěvek z vlákna Zasílání dárků, vyjádřil se tam i k reakcím (holubí poštou), které dostal. Nepřišlo mi to fér, nechat bez odezvy.

    Edit:
    já nevím, jestli je podvodník, někdo mu i poděkoval za věnovaný dar, každopádně je to opakovací sběrač.
     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
    smoulinek123 a -migos- tohle ocenili.
  3. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    tak ak to správne chápem tak jeden je podvodník čo žobre každé oad a druhý je farmár čo sa po dlhom čase vrátil a hráčom sa to zdá sa pletie, no to je ten problém pri oad keď niečo o niečo žiada...
     
    -migos- tohle ocenil(a).
  4. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký dník s obchodováním :) no myslím si, že je to od RT nedomyšlené dávat O+D tak často. Novinky se tam většinou nemají možnost ukázat, je to zbytečně ztrávený čas projížděním vzducholodě a některé zoufalé nabídky jsou snad z nudy, či nevědomostí nemůžu si pomoci, ale tato akce je snad poslední možnost něco získat (jasně po jarmarku, kde jsem nakoupila a nenávratně vyhodila) xD :wuerg: tak proč kazit další skvělou akci ... próč ... ne že by vzducholoď byla od počátku skvělá, ale občas při delším nastoupením vyhověla, no teď po tak krátkých pauzách tam není co hledat ... tato hra je online a RT roušky nepotřebuje, naopak hodně hráčů potřebuje dotace a RT by mělo něčím příjemným přispět na tuto hru a ne z ní hloupě ždímat (O+D, kde nejsou opět žádné novinky) ... jsem realista, takže pro mnohé Covid - méně práce, ale RT místo nabídky třeba roušek, chce 3 300 kč za hnoje xD fakt smutné a nechutné, protože zrovna RT nepatří v této době mezi ty, co pomáhají lidem bez práce, či důchodcům, či vážně nemocným, či těm zoufalcům bez podpory ....
    To vypadá, že píši hovadiny a klepete si na čelo :D ale před pár lety se třeba v této hře finančně sbíralo na vodu pro afriku ... pár korun za dekorku o málo BZ, ale to srdíčko od nás všech tam šlo a pocit pomoci byl úžasný :inlove: no s touto akcí to určitě nemá co dělat.

    Možná by šlo to okopčit pro RT ať sdílí naše názory 8)





     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
    kiki2305, jana563 a k.vitek tohle ocenili.
  5. Orliček

    Orliček Magnát fóra

    Ahojky, taky si studnu v Africe pamatuju a bylo to hrozně fajn. Věřím tomu, že bychom se určitě složili na několik ventilátorů.

    Ale než se RT rozhoupe tak bude po COVIDu. Skali - napiš jim, prosím.

    Abych nedostala varování. Mám "jenom" 98 XXL jabloní. Neloudím, jen oznamuji. A dost jich je z doby když jsem začínala a prosila tady taky o pomoc do začátků. A jabloně XXL byly super.

    Tronaldo - jak evainfo psala, to bylo jinak. My, hráči, jsme se zapojili přímo. Koupili jsme si dekorace a zato se vykopala studna. Ne že by to Bigpoint poslal ze svých peněz. Každý z nás ví že velké firmy posílají na charitu, na různé projekty, ale to že víš na co tvoje peníze za dekoraci jdou, to je jiný pocit. Měla jsem dojem že i já o tom rozhoduju (tedy máma).
     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
    kiki2305 a evainfo tohle ocenili.
  6. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    98? já jenom 2 xD, ale žádnou nechci aby si to někdo mylně nevyložil :p
     
  7. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Neviem ako je na tom konkrétne RT s tou charitou ale spoločnosť Bigpoint dáva stále nejaké peniaze na dobré účely nemusí sa o tom písať. Kľudne si to môže každý pozrieť na ich stránke. Každá firmá dáva niečo "naspäť". Veď aj McDonalds má charitu skoro každá firma
     
  8. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Je zvláštní, že jste si všimli jen těch dvou jmenovaných hráčů.
    A co takový Honzulka05, který prý ví "jak to na farmě chodí", ten se všem zamlouvá?
    Škemrá pro své vedlejší farmy (prý mmj. Emča5232) a pak si z ní ocení původní příspěvek?
    (Zasílání a výměna dárků přísp. č. 80 ze včerejška). Hraje už dlouho a většinou v OaD, pokud
    si dobře pamatuji, chtěl samé růžové stáje a výrobny jen tak.
    Asi něčemu nerozumím.

    Pokud jde o šmoulinka123, jistý si nejsem. Styl je až moc podobný s nahur42.
    Není ani jeho spolupracovník?
    :DxD
     
  9. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    dúfam, že nie :D čo sa týka Honzulky, nechápem načo majú niektorí hráči viacero fariem? načo Vám to je dobré? sa doma nudíte? :D
     
    Pitrýsek47 tohle ocenil(a).
  10. máťochov

    máťochov Stará škola

    Zdravím farmáři, tato hra dle mého už dávno není pro děti. Pokud do ní nevložím své finance, nemůžu chtít mít na své farmě všechny novinky ( a to ani investice vždy nepomohou k tomu co chci ), tak to je. Jsou tu lidé, kteří každé OD žádají o všechny možné novinky a neviděl jsem je aspoň někdy něco zajímavého nabídnout. A co se týče hráčů co začínají nebo po letech obnovují farmy, upřímně si ani neumím představit, co vše musí potřebovat. Nedávno jsem ze zvědavosti mrknul na farmu mé manželky, přestala hrát cca v roce 2012 myslím. Přihlašovací údaje stále fungují. Jak se vše změnilo a kolik je toho nového to je fakt síla. Mě by to od pokusu začít znovu zcela jistě odradilo. Podpořit takového hráče se asi hodí, tedy pokud vydrží.

    P:S: Díky všem, kteří ode mě v posledních 2 OD postupně odčerpali cca 190 papoušáků a obohatili mě o jiné úžasnosti, které pod vlivem změny strategie hry zase někdy pošlu dál za úplně jiné úžasnosti. A o tom to je ( barevné obrázky );).
     
  11. -migos-

    -migos- Veterán fóra


    Zdravím, ano psaný projev na fóru je podobný s nahur42, ale komunikace přes zprávy s nahur42 a smoulinek123 je diametrálně odlišná. První jmenovaný bombarduje zprávama typu hned posílej, potřebuju nutně, musím to mít atd. Kdežto druhý je opravdu hráč, který žádá o pomoc a nechce nové věci jen aby je měl, žádá o ty věci, které mu rychleji pomohou s plněním úkolů a rozšiřováním farmy a odemykání nových věcí. Někdy to chce opravdu dvakrát měřit než jednou řezat. ;)


    EDIT: Z Tvé úvahy jsou vidět pochybnosti, které jsou v tomto případě liché ;) A nejsi sám kdo tyto pochybnosti má.

    Přesně, to samé jsem měl s nahur42. Dokonce byl ochoten posílat co minutu zuzi poštu, abych mu to poslal. No přešel jsem do polohy mrtvého brouka a byl klid a doufám, že i bude.


    Hezkou hru ...
     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
  12. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    migos - a proč myslíš, že jsem ke své úvaze dal dva smajlíky?
    Neměřím a neřežu.

    A nemáš tak docela pravdu. Každý příspěvek nahur42 obvykle začínal.
    "Strašně hodně moc a naléhavě prosím.... smilujte se někdo.....", čímž
    na někoho určitě zapůsobil. To začal dělat, když byl napomenut, že má
    poprosit.
    Musím ale konstatovat, že i on měl kdysi světlejší chvilky a občas i něco
    vyměnil. Jenže pak toho, kdo s ním měnil, začal otravovat holubí poštou
    o další výměny. Mám s ním jednu zkušenost.
     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
    Veselka, alexandrakerulova00 a -migos- tohle ocenili.
  13. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Zdravím, nemám žádnou zkušenost s hráčem nahur, ale s hráčem smoulinek jen tu dobrou. Minulé nebo předminulé OaD se tu za něho přimlouval tuším Pitrýsek47, tak jsem mu mu poslala víc věcí a i normálně mu občas posílám MJS. Nikdy po mně nic neptal a za každou drobnost i radu okamžitě vždy poděkuje. Což se nedá říct o některých jiných, kterým jsem toho dřív taky poslala dost a nějakým poděkováním se neobtěžovali. Po minulém OaD mám novou sousedku, která toho také potřebuje hodně, protože delší dobu nehrála, tak se snažím. Nezapomněla jsem, jak mi pomáhali nezištně sousedé, když jsem získala řádek z akce a neměla do něho, co dát, produktovými stromy, které jsem nemohla získat výměnou atd. I přesto a přes mou píli, jsem jen farmář 2. kategorie bez obrstromů, kaštánku a s mizerným šlechtěním.
    Mě zarážejí při OaD žádosti typu "Potřebuji nutně", "Pošlete" a pak jsou vyjmenovány téměř všechny výrobny v růžovém provedení a všechny novinky. Protože mi to šlechtění nejde a výměny jsou možné jen za JC, za 6 křeččích pastí apod, mám růžových výroben sama jen pár, ale styděla bych se něco takového napsat. Největší radost při OaD mám, když můžu sousedům poslat něco, co jim udělá radost.
     
  14. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK


    Ahoj, já si dovolím několik poznámek - vezmu to popořádku (ale je to jen můj úhel pohledu a své názory nikomu nechci vnucovat):
    K novinkám v O/D - neřekla bych, že nemůžeme posílat novinky, když nepočítám surikaty a kudlanky, voskovník červený a mongongo - těm prostě ještě nedozrál čas - je to tak vždycky (cca 4 měsíce), tak proč by to mělo být toto O/D jinak... Lze obchodovat např. s opičím pomerančovníkem, lískou, havýšem, úhořem, mravencem...a spoustou dalších věcí.

    Za "zoufalé nabídky z nudy" můžeš obviňovat zase jenom hráče. To je prostě v lidské povaze a s tím asi nehneš. Vidíš to jak na farmě, tak v reálném životě.

    A k tomu RT - je zapotřebí nemíchat jabka s hruškama. RT je tým lidí, obyčejní zaměstnanci, kteří se starají o chod hry, o vymýšlení akcí, nových herních prvků apod...A nad nimi je majitel společnosti. Pokud si dobře pamatuju, majitelé jsou z Číny. A jak víš, že takové BP nepřispívá - tam u nich v jejich zemi - lidem bez práce, zavřeným podnikům, důchodcům, nemocnicím....? Já to teda rozhodně nevím, tak bych si ani nedovolila něco podobného vypustit z pusy a jakkoli je napadat.
    A vydělávat společnost musí - co je na tom nechutného ? Kdybys byla majitel firmy, chtěla bys vydělávat taky, nebo ne ? Navíc ani nevíš, na co všechno z těch zisků penízky odtékají. Tož tak. Nic ve zlém, ale musela jsem reagovat.

    A ohledně pomáhání komukoli kvůli situaci s koronavirem - pomáhat můžeme přeci všichni - někomu, kdo to potřebuje, stačí se rozhlédnout okolo sebe, popátrat po netu, zeptat se v okolí...atd. Na to přeci nepotřebujeme nějakou společnost, ještě navíc v daleké Číně - nebo se mýlím ?


     
  15. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Minule OaD jsem nabizela ze daruji potrebne veci, kdyz budu mit. Minutu nato mi prisla zprava od nahur42, ze chce poslat neonove chlivky (uz si nevzpomenu, ktere konkretne, ale byly 4). Odepsala jsem mu strucne, ze mluvim o potrebnych vecech. Nato prisla zprava, ze teda nevi, co je pro me potrebne. Dalsi komunikace uz tak byla naprosto zbytecna tzn. nenamahala jsem se ani odpovedet a byl klid.
    Ted pocitam, ze priste se objevi s novym nickem, protoze stavajici se tu ted momentalne radne proflakl.
    Jedine, co na tyhle lidi muze fungovat je: neposilat hned kazdemu, kdo se ozve na foru, ale resit to nejdriv soukromou postou, kde vetsinou poznate, s kym mate tu cest. Btw s 80% novacku mam tu zkusenost, ze jim naposilate XY veci a oni s tim po mesici stejne seknou, takze to reknu naprosto uprimne: novackum bez historie na foru nebo doporuceni jineho hrace uz neposilam nic.
    Co se Honzulky tyce, tam bych rekla, ze jemu spis chybi obycejna socialni brzda, nez by to byl u nej zly umysl.
     
  16. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    neda mi aby som tu neprispela poznamkou-hrac smoulinek123 mi vobec nepripomina hraca nahur42,je medzi nimi jeden ale obrovsky rozdiel,nahur42 chcel vsetko a hned a zadara,neobtazoval sa ani poprosit alebo dokonca podakovat,chcel rovno celu farmu
    smoulinek123 len slusne poprosil o pomoc,osobne som mu poslala par veci ,za kazdu a jednu vec pekne podakoval,ospravedlnil sa,ze mi to nema ako oplatit,nechce byt mojim dlznikom,vratil sa k hraniu hry po dlhom case,preto je samozrejme,ze nema tolko veci ako my co hrame viac ako 10 rokov.je mu velmi luto,ze ho hadzete do jedneho vreca s nahur42.
    pokusa sa znovu hrat,nekazme mu to tym,ze ho budeme odradzovat prirovnavanim k nahur42.

    rada ho budem podporovat pri hrani hry,nezabudam na to ako mne pomahali hraci na zaciatku a bolo to velmi mile gesto
    smoulinek123 neboj sa znovu tu napisat a pytat sa,je to hra a ver mi,ze je tu este vzdy dost hracov s velkym srdieckom
    zaroven dakujem hracom (oni uz vedia ktori) co ma potesili darcekmi ;):)
    uzivajte si nedelu a vela zdaru pri vymenach :);)
     
  17. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    tak jo... že je nahur profláknutý ví snad každý, smoulinka si pamatuji z jeho začátků, pak zmizel a je zpátky, nic víc nic míň. Honzulka, kdo pamatuje, neřízená střela, ale já s ním mám opačnou zkušenost. Slušný kluk za kterého jsem se i přimlouvala.Že je dnes potřeba trošku farmářům pomoci o tom žádná. Na co nám stačil měsíc, dnes dny .Nebo je pošleme na velké pole jako za nás? K charitě na studnu pamatuji, ale taky na Malalu na kterou jsem také přispěla a za kterou jsem dostala sodu, jako bych snad podporovala terorismus. Přitom to je fond na podporu vzdělání. ;)
     
    Naposledy upraveno: 17/5/20
  18. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Pridavam se k alexandrakerulova00 co se smoulinka123 tyce. Uz si nevzpomenu, jak k tomu doslo, ale posilala jsem mu denne (tusim 2-3 tydny) kazdy den MJS a kazdy den od nej prislo podekovani. Psala jsem mu i, ze nemusi kazdy den dekovat, jen at se pripomene, kdybych na nej zapomela. Dekoval i tak kazdy den dal. Jednou pri nejake akci me slusne prosil, jestli bych nemela tropic coladu, ale nikdy se neozval, kdyz jsem na nej zapomela. Takze do jednoho pytle s nahur42 urcite nehazet.
     
  19. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Ahoj,jsem trochu rozpačitá z toho co tady čtu,byla doba,kdy nejmenovaný hráč mě obvinil že jsem nahur a víte proč?Podle nicku.Nahur je modrá ovce a vše co je modré tudíž musí být mojexD sorry jako:sleepy:
     
    dasa1143 tohle ocenil(a).
  20. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Víte co? Nemá to cenu, stejně nezjistíme jak to je. Když po mě někdo něco chce a mám to, rozhodnu se sama jestli mu to pošlu nebo ne:)
    Ve vzducholodí stejně nic nenajdu a když :pmůžu někomu udělat radost, proč ne_;)
     
    michalka59, Pitrýsek47 a modro.ocko22 tohle ocenili.