Mini-akce: Baby Boom / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem BlackDragon, 23/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Hezký den :) ... tak včera se zadařila jedna divoká husa, kterou mohu nabídnout za momentální cenu "strážkyně" :mad: a dnes ob-přeskok, ale do skleněných poctivě vyšlechtěné :sleepy: ... tímto šlechtěním získat další parosničku na růžový žebřík vidím v nedohlednu. Utraceno asi 700 SK , tak dnes jdu jen kydat hnůj :p. Na hlavní mám teď žabí farmu, jim ráno dávám poslední šanci xD ... no .. sem balíčkem SK alespoň potěšila svoje sousedy :p.

  [​IMG]

  Ale mě vadí jiná věc ... se to BB nějak postupně, či časem pokazilo a to má špatný dopad na trhu. Vysoké šlechtěnce nelze prodat, protože nabídky na trhu nejsou hodně dlouho žádné!!! (se prodej těchto šlechtěnců vůbec netočí) a tím je cena někde pod lajnou a kdo je má, tak to na trh za směšnou cenu nehodí. Si myslím, že tímto je trh znehodnocený a v budoucnu není žádná možnost ho dostat na svoji hranici, aby se plně využíval pro spokojenost hráčů. 8).
  Teď by mě vážně zajímalo, jestli se to stalo nedopatřením, že při BB se časem utáhli kohoutky pro větší zisky koupí SK, získání vysokého zvířátka ojedinělé (spíše jako návnada pro hráče) a tím si RT neuvědomil tento tržní krach, ... nebo to bylo záměrně? Na co je mi trh, kde si nic nemohu koupit, nebo prodat!! (mluvím o vyšších šlechtěncích, které tam nejsou a nebudou). Samozřejmě je trhů víc, ale je to asi podobné.
  Jsem přesvědčená, že hodně hráčů, stejně jako já, má v liště nějaké nej-šlechtěnce jen na okrasu .... toť můj názor :p.
   
  Naposledy upraveno: 13/8/16
 2. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  No, možná by stačilo nemít přehnané krejcarové požadavky a trh by se rozhýbal raz dva. To nemyslím osobně na tebe evainfo, ale obecně. Pokud někdo něco vyrábí a nabízí to za vysokou (neprodejnou) cenu, pak mu to samozřejmě leží na skladě a jsou jen dvě možnosti - buď půjde s cenou dolů nebo to může zabalit :)
   
 3. osel63

  osel63 Pisálek fóra

  Tak mě se to líbilo.....na mé poměry jsem docela přeskakovala a hlavně....po moji nehrající pauze jsem měla dost SK...cca 800ks,to jsem nikdy ani zdaleka neměla... a plno z úkolů v družstvu(které pořád plním,plním a plním....).Vyrobila jsem si čtyři oranžové chlívky(to je můj standard ,napůl s červenými).No a pak jsem dost zmutovaných zvířat prodala,což jsem potřebovala,protože jsem teď plno penízků utratila při dokupování toho,co za dva roky chybělo.......takže-konto mě od rána narostlo o cca 12mil.-spokojená.Přeju všem hezký víkend....:)
   
 4. Casey27

  Casey27 Polobůh fóra

  krakoramaja: Ahoj, ono je to trochu jinak. Hráči nemají přehnané požadavky.... mají standartní odpovídající ostatním druhům zvířat. Problém je v "inflaci", která na farmě proběhla za několik posledních let.... kr má x-krát nižší tržní hodnotu než dřív a dá se mnohem snadněji získat. Základní cena u šlechtěnců je vlastně jeho protihodnota nastavená od RT. U starších druhů se postupně tržní cena zvedala jak se měnila hodnota kr, ale u nových k tomu nemůže dojít. RT nastaví protihodnotu jako u ostatních a tím pádem je to tržně podhodnoceno. Např. 7. šlechtěnec se dříve prodával za cca 1,5-2M a nastavení na začátku bylo cca 1M..... to se dá akceptovat a trh se rozhýbal. Dnes jsou na trhu 7. šlechtěnci v průměru 14M a cena např u divoké husy byla od RT nastavena na 720K. Copak by to někdo trochu normálně uvažující za tu cenu prodal? Když se za stejnou cenu prodává husa o několik řádů nižší ,-) A tak je to i u ostatních novějších druhů šlechtěnců.... 7. a 8. stupeň se nepohne. Jediná možnost je "umělé" nastavení základní ceny od RT někde k průměrné hodnotě ostatních druhů. Myslím pouze na trhu.... BPH nechat. Kdyby se nastavila někde k 10M základ, tak věřím, že ji hráči nabídnou a ostatní v pohodě koupí.... odpovídající tržní hodnota. Osobně by si taky v reálu neprodala třeba RD za 1M, který si koupila před 2 roky za 1M, když se aktuálně podobné v okolí prodávají za 3,5M ,-)

  K BB ať nejsem mimo..... pár (200) domků žab, ryb, včel, pštrosů..... klasika.... následující šlechtěnec + 2 nebo 6 základů zpět ,-)
   
 5. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Každá cena je prodejná a už jsem koupila šlechtěnce do polívky za 29 melounků ... si to zase vydělám :p, ale ta možnost koupě tu byla! a plnila jsem družstvo ... o tom ten trh je, ber .. nebo nebudeš mít :). No hodně vysokých se na trhu dlouho neukazuje a tím klesá tržní hodnota.
  Si vezmi třeba nové "jeleny", či jakékoli nové zvířátko. Dokud to tam pár nešťastníků (i nováčků) nezačne házet za směšné ceny, se tím cena začne zvyšovat, až potom začnu prodávat i já ... ale se množí, prodávají a trh u nich bude fungovat. No kde měsíce a déle není nabídka ... to jsou ti šlechtěnci, kterých je moc málo na to, aby se tam nabídka vůbec udržela. Šlechtěnci jsou jen z BB, takže problém vidím tam ... není nabídka, není co kupovat.
  Mě Casey předběhl a napsal, či vysvětlil celý problém mnohem lépe ... díky ;)
   
  Naposledy upraveno: 13/8/16
 6. liliana3211

  liliana3211 Perspektivní autor

  tak u mna šlachtenie už asi 10x na bode mrazu, len o jeden posun, nič viac a minuteho vyše 400SK,,končím....
   
  monsaf a evainfo tohle ocenili.
 7. monsaf

  monsaf Vycházející hvězda fóra

  Zdravím :) velká gratulace k přeskokům:D:D:D(ty jsem měla hoooodně ráda) ale po vykradení účtu se už nesnažím:sleepy: Nějak mě to přestalo bavit. Čekám na příští týden jak to dopadne u podpory. Moc se chlubit nevyplácí :(
   
  Trepifajksl a evainfo tohle ocenili.
 8. -Kuteno-

  -Kuteno- Ikona fóra

  Ahojte.Tak ja som 2 x mimo BB dal do domčeka sklenené žaby myslel som že mi padnú princovia ale skočili na dúhové tak ružovka továreň na rebríky už pracuje.Ešte 3 princov mám v stodole tak ich tam nechám lebo aj rybník mám.Keby som ich šľachtil teraz cez BB tak by mi s nich na 100% padla genetika.Takto som si ich ušetrilxDxD.Nešľachtím na genetiku SK míňať nebudem.
   
 9. skalara.v

  skalara.v Orákulum fóra

  Tak pořád se snažím husit...koukám na ty výsledky [​IMG]...genetika, genetika, genetika, zlatá husa, genetika, gene...cože [​IMG]
  [​IMG] Jdu si volat rychlou xD
   
 10. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Casey27 - aha, díky za vysvětlení. Inflaci jsem v potaz nebrala, hraji krátce. Ve své naivitě se domnívám, že nemusím akceptovat cenu stanovenou RT, že mohu prodat třeba za krejcar, spodní hranice přeci není omezená, nebo ano? Takže tím, že farmáři chtějí vydělat, se cena drží vysoko. Nechtějí riskovat ztrátu poplatku, tak raději nenabízí, než by nabídli s prodělkem. Rozhodně bych to chápala, pokud by se k vyšším šlechtěncům dalo dojít pouze genetikou. Tam by bylo zohledněno to obrovské množství zvířat, které museli nachovat. Ale když ze čtyř obyčejných vyjde přeskok, který třeba nepotřebuji, budu dřít z ostatních kůži? Hmm, asi nemám to správné kapitalistické smýšlení...
  Ale i prodělek je někdy výdělek. Co s nepotřebným barákem, cpát do něj, udržovat ho, investovat do něj? Ne, to ho raději za ten 1 mega prodám.
  Každopádně děkuji za osvětlení zákulisí při stanovení cen. Kromě nutných akcí nešlechtím, tak vývoj cen až tak nesleduji.

  evainfo - zrovna dnes jsem koupila 10 jelenů za "směšnou cenu" od "nešťastníka" :) Čistě náhodou jsem byla ve správný čas na správném místě (trhu).
   
  Trepifajksl tohle ocenil(a).
 11. Casey27

  Casey27 Polobůh fóra

  krakoramaja: Buď jsem nepochopil tvou odpověď a nebo ty můj první post ,-) Spodní hranice je neomezená.... tedy je 0,10kr ,-) Problém je u horní.... ta je odvozena od základní ceny ( v případě nově přidaného šlechtěnce je rovna BPH). Základní cena se mění podle ceny posledních prodejů (dynamický trh).... je poptávka...cena roste.. mohu nabídnout dráž, není poptávka cena klesá a mohu nabídnout za míň. U nových vysokých šlechtěnců není problém v poptávce a nejde o poplatek, ale cena od RT je nastavena tak nízko, že to za ni nikdo nepustí do světa. A pokud nebudou prodeje, tak se nezvedne.... začarovaný kruh ,-) Asi jako kdyby u toho baráku si chtěla prodat za 3,5.... kupec chtěl koupit za 3,5 a nějaký úřad ti určil, že můžeš prodat pouze za 1M, ikdyž sousedé ( na farmě jiný druh zvěřě ) prodávají za 3,5M.
   
 12. GordonSargent

  GordonSargent Imperátor fóra

  Krakoramajo, než bych prodala astromyš pod tři miliony, tak jsem ji raději věnovala na charitu. On to byl sice úkol do zvěřince, ale stejně jako u charity jsem kromě dobrého pocitu nedostala nic, v tomto případě další vrtačku, stejně to dopadlo i s agentem, nejdříve jsem ho strčila do solo výběhu a i když dnes je prodejný, tak jsem si už na něj zvykla.:) Z popůlnočního mixu chamíků - 3x základ + trenér, přeskočil kromě duhového ještě i policajt. Dnes už je to slabší, jenom na fitnes.

  [​IMG]
   
  Naposledy upraveno: 13/8/16
  evainfo tohle ocenil(a).
 13. Trepifajksl

  Trepifajksl Polobůh fóra

  Ahojky, se mi podařil krásný mix - jsem si ho tedy nevyfotil, bohužel. Dal jsem jednu huňatou a tři obyč kuku vejce a vyšlo mi = 1 x ušák, 2 obyč a karnevalová... Padla mi brada o dvacet čísel dolů... Ovšem dal jsem také 2 x po 4 byznys opicích, říkám si, co kdyby. Ó nikoliv, jsem šťastným majitelem dvou goril, grrrr. Z hus a krav padala pouze genetika, také ryby se nepředaly, takže potěšil jen spunds ze základních pesanů. Do sudu tedy nešel, ten půjde do úkolu. Za pandy byl úspěch, když z mixu 1 x zen + 3 obyč - 2 x malá panda, a jednou tančící. A já jich do toho jednoho úkolu potřebuji daleko víc, jojo...
   
  DANKA722 a evainfo tohle ocenili.
 14. JáJůJá

  JáJůJá Rádoby autor

  Takže rekapitulace - mám perlovou rybu, žabího prince a velblouda s červenou čepicí + pár těch šlechtěnců pod nimi......investice cca 1.800 SK a protože jsem dokupovala tak asi 25 mega krejcarů a to se vyplatí:) Takže asi nejlepší přeskok dne bude ten že z toho asi přeskočí mě.
   
 15. kometak96

  kometak96 Polobůh fóra

  Naštvání z minulého babyboomu se přeneslo i do tohoto, takže jsem šlechtil jen ze zásob SK, což bylo zhruba 250 SK a povedl se z těch lepších tento přeskok ;). Jinak jsem trošku zkusil mixovat kukačky a husy, ale v těch nižších řádech, tam se docela dařilo. Ve vyšších už nemám tolik odvahy a nechci zbytečně přijít o šlechtěnce :p. Gratuluji všem k přeskokům :).

  [​IMG]
   
  Trepifajksl, michalka59 a evainfo tohle ocenili.
 16. michalka59

  michalka59 Komisař fóra

  Gratuluji k přeskokům, všem komu se to povedlo. Já jsem zkoušela ,mixy všeho druhu ;), ale všechno bezúspěšně. BB mi prostě nepřeje.
   
  Trepifajksl, evainfo a kometak96 tohle ocenili.
 17. abc23

  abc23 Komisař fóra

  Zdravím zde, taky se přidám se zkušenostma ze šlechtění.
  Pár vysokých jsem vždy spíše projela a od té doby moc neriskuju, takže volím 4 stejného druhu a pak je výsledek většinou jenom genetika, max o 2-3stupně výjimečně a zpět do základu.

  U prvního šlechtění žab se mě ze základu podařila poslední Parosnička, u tohoto BB jsem si naplánovala, že zkusím druhou.. Nedávno jsem se na trhu nachomejtla k 1 Žabímu princi za 6M (no nekupto ale taky to byl jediný, co jsem tam zahlídla). Tak jsem nějak nashromáždila Skleněnky, s tím že to při BB dotáhnu na další parosničku.. No nevím, jak jsem došla k tomu, že když dám šlechtit 4 skleněnky, vyklube se princ a z princů bude raz dva poslední kus parosničky na žebříky. Princ sice byl ale teprve druhý a čekala jsem, že budu mít 4 kousky :D-.-
  Takže ještě potřebuju dva prince ale to až někdy v daleké budoucnosti :oops:

  Takže obdiv těm, co mají nervy na mixy ;)
   
  evainfo, mituli a kometak96 tohle ocenili.
 18. pavca67

  pavca67 Expert fóra

  iDavis je to pěkné a nechápající ja šlechtila kukačky měla jsem 620ks zbylo mi 150ks a přeskoty 2-3 proč to někomu jde a druhému ne :(
   
  evainfo tohle ocenil(a).
 19. ajtyk

  ajtyk Velmistr fóra

  Inflační proces

  Již od počátku hry bylo zřejmé, že kritérií pro úspěšnost hráče je zbytečně mnoho:
  BZ - hodnocení úspěšnosti / píle / hráče při práci na farmě, původně stanovená téměř jednotnou hodnotou
  u všech komodit na cca 6 BZ za hod/velké pole,
  časem zdiskreditovaná nárůstem dekorací, stonkem, upgrady stromů a zvířat
  KR - hodnocení finanční úspěšnosti trhem, který je nyní více závislý na dodávkách při akcích než na racionální ekonomice
  body protihodnoty - zohlednující level hráče, po produktivním začátku pokles a pak postupné zvyšování ve vyšších LV,
  toto kriterium propadlo do chaosu po zavedení příliš velkého počtu pěstovaných komodit všeho druhu
  a pokračování v tomto systému by vedlo k tomu,že by se nižší LV nemohly účastnit plnohodnotně akcí
  poměr mezi skutečnou a herní měnou (euro/KR) nastavené zbožným přáním neodpovídajícím realitě

  Takže původní, nepříliš promyšlená kombinace hodnocení, je nyní zcela v troskách a nese sebou i problémové stanovení správných cen trhu a logicky postihuje šlechtění nejvíce právě pro jeho náročnost.

  Níže připojený graf zobrazuje vývoj ceny zlaté ovce mého trhu, vyčteme z něj dva vrcholy v na konci roku 2012 a v roce 2014./hi hi, co se to tenkrát událo pamětníci ?/
  To jsou období, kdy se prudce zvyšoval počet druhů zvěře a trhu trvalo nějakou dobu než se vrátil na standardní inflační křivku
  /hráči doplnili zásoby/
  Současné ceny na trhu šlechtěnců, viz konec grafu jsou důsledkem, zásadní změny pohledu RT na zásoby zvířat,
  které RT asi hodlá u hráčů minimalizovat. Důvody se mohu jen domnívat, může to být snaha, aby obtížnost při plnění akcí byla pro hráče nízkých a vysokých LV obdobná, může to být snaha o vyšší nákup akčních balíčků atd. Fakt, že se jedná o rozsáhlé snížení zásob je zřejmý i z objemu dodávek do velkokapacitních skladů, i když jsou vzhledem k nedostatku vrtaček vlastně nesmyslné a plní je pouze vyšší a vysoké LV postižené KFC.
  Tento stav způsobil kolaps trhu, který nepůjde napravit bez změny strategie RT, což nepředpokládám.
  Cílem, podle mých dohadů, je útok na stálé, běžné hráče, kteří neplatí, nebo platí podle představ provozovatele málo a důvodem
  nemožnost dalšího extenzivního rozvoje hry /počet hracích polí i počet komodit je omezen hratelností hry/
  Nové hráče to neovlivní a ty, kteří jsou ve velmi vysokých LV to rovněž příliš nezasáhne.

  Proč tento nezáživný příspěvek o inflaci v klonování píši?
  Asi nás čeká ještě vyšší tlak na reálné peníze, nebo hra je dávno za zenitem a blíží se konec,
  ale nás nedostanou, budeme hrát jak to umíme, budeme se vzájemně podporovat i škádlit,
  sdílet si svoje malé i velké výhry a prohry.

  Třeba jsem úplně mimo, ale zato přeji pěknou a zábavnou hru všem.
  :inlove::D


  [​IMG]
   
  Naposledy upraveno: 14/8/16
 20. polacka

  polacka Vévoda fóra

  Při BB jsem občas zakoupila SK, abych si zašlechtila a udělala radost z nějakého krásného přeskoku. Delší dobu je šlechtění v troskách, SK nekupuji, protože jsou to vyhozené peníze. Třeba se RT zamyslí a něco vymyslí. Jinak šlechtění je ztracená zábava.