Malí pomocníci (1.6. - 6.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 31/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. bursuk59

    bursuk59 Veterán fóra

    Včera večer po šichtě prvních 10 s SH, vodou hnojem a zuzino a myslíte,že jsem tu hodku a půl vydržela? Nevydržela,spát a ruka mne tak bolela..:(, tak ráno nasadila těch 96 za hodku sklidím a šupito presto do práce, zítra jeden den volný a SO-NE opět rachota..Vidím to asi tak, co stihnu, stihnu ;) tak at se vám daří...
     
  2. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Dodáno do všech stříbrných a ve stodole čeká zatím 33 saponátů. Ostatní úkoly doplním až po namletí všech.
    Pěstuji na všech plochách (kvůli úspoře MJS), nikde žádný strom, jen na mýtině 7 žab, na divošce 1 růžový a 2 neonové krůtníky, na Baha 17 nových chlévů a jedny růžové pandy a velbloudy.
    Žáby při příští sklizni zlikviduji, protože pak za krejcary dokoupím jejich chlévy do počtu 44 a po akci je hodím na jednu celou plochu.
    Přes den tři sklizně akční, na noc růže. Myslím, že s padátky by problém být neměl.
     
  3. Lida7373

    Lida7373 Stará škola

    Casey27
    karafiáty nebo pórek, žito...a podobně...špalda, SH na tyhle pole nedávám....to to tam dám raději 2-3 dny předem. Navíc vidina toho, že toho sklízím málo mě těší.:) Kdybych to víc žrala musím být dávno za 100lv....,ale mám to trošku na háku.

    Ale kdybych to na ty pole dala ještě jednou(než rozpěstuju akční) s tím kaštan. řádkem, neviností...a použila SH, tak mi to dá jen 24-26ks...už to vlastně ani nedělám...nevidím nějak důvod....navíc na konci akce mám vždy přebytek, škoda surovin.

    A i když jsem nešlechtěno neměla, měla jsem to tak vždy......

    A synové dají špaldu a mají z 44polí 43-44 vypadávátek, když to bylo přiškrceno, tak měli 40-42
     
    dana9494, petaM2001 a Trepifajksl tohle ocenili.
  4. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Ahojte farmári.Ja ani jednu akciu neponáhľam.Ako som už písal,že ju ani nebúram nechávam ju stále takú ako ju mám.Legendu mám 30/30.Stromy ktoré majú upg.nechávam tak ako sú.Žiadne cukináče,mrkvový chleba a podobne veci nedávam lebo je to podľa mňa zbytočne.Raz som to skúsil a nevidel som v tom žiadny rozdiel.Ak bola časová úloha a bolo treba do nej BS tak vtedy som ich použil.Akcie aj bez toho urobím a z vypadávatkami problém nemávam.Túto akciu teraz robím lážom-plážom čo s nej chcem tak urobím a tým končím;);).
     
  5. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    já podle svojích zkušenosti když dám všude jenom stromy tak mám daleko míň vypadávatek než když dám obr. stromy a karafiáty na poho pole a okolo stromy tak mám co políčko to vypadávatko jc nemám produkty na zvýšeni bz nepoužívám a když se mi nechce plýtvat sh.tak dávám jenom výrobny ovšem jen obyčejné ne vylepšené tam mám taky co výrobna to podátko rozhodně bych nedávala chlívky tam to z každého nevypadne.o_O:mad::oops::sleepy:jinak mám 453 prachovek a 398 rozprašovačů
     
  6. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Já to neřeším,nechávám tomu volný průběh a výjdeto;)
     
  7. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Přeji pohodový den,
    každý volá po nějakém universálním návodu, ale bylo by dobré si uvědomit, že každý to hrajeme po svém a každý máme jiné podmínky, ale nedá mi to a tak sem napíši své zkušenosti z této akce po neukončeném jednom dni.
    Pěstuji na 5 loukách, živoucí legenda 28/30, žádný JC, jeden vraní strom, žádné obrstromy ani obrstáje nemám ( a možná právě proto volám po jejich znovuzavedení, aby měli všichni stejné herní podmínky a možnosti, protože volat po jejich zrušení by bylo neruzumné a poškodilo by to ty, kteří je dnes mají a je jasné komu by to hnalo vodu na mlejn) po rozpěstování na velkých polích a zisku základních 90 bio citronů jedu na pidi polích, zalívaných vodou a s MJS - více mi netřeba a moje poslední sklizeň vypadala takto:
    A) hlavní louka - 151 polí, 2 chlívky, 40 stromů (všechny v základu) - 19 rozprašovačů a 13 prachovek
    B) divoká louka - 150 polí, 2 chlívky, 44 stromů (i zde všechny v základu) - 14 rozprašovačů a 17 prachovek
    C) BAHA - 86 polí, 44 stromů (i zde všechny v základu), 7 chlívků - 8 rozprašovačů a 6 prachovek
    D) deštný prales - 129 polí, 3 výrobny, 55 stromů - 8 rozprašovačů a 9 prachovek
    E) lesní mýtina - 100 polí ,6 chlívků, 59 stromů - 22 rozprašovačů a 20 prachovek

    Celkový stav je: 3855 biocitronů, 217 rozprašovačů a 212 prachovek. Až budu mít dost biocitronů, tak přejdu na šlechtěné karafiáty anebo na šlechtěný česnek či cibuli. Akce stíhám zpravidla poslední den... ale znáte to:"Co se vleče, neuteče."

    Zásadně odmítám přestavovat farmu, jsem prostě liný chlap, hraji to pro zábavu a ne pro trhání a překonávání rekordů, od toho jsou tu jiní borci - přeji jim to.
     
  8. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Druid: Já zase razím heslo.... co se vleče mě nebaví :-D Dám si na akci většinou 1,5 dne a víc ani ťuk..... teda pokud to není akce kde se dá něco zajímavého získat opakovaně ,-) Jsem asi akční žena.... mě to baví překopávat a hrát na max využití :-D Každý jsme jiný a hrajem si jak nás to baví.... hlavně když se k tomu zdárnému dokončení akce dostaneme a když ne, tak se taky nepo... ,-) Prosím sousedy, aby neposílali úklidové prostředky a poslali je spíš někomu kdo je potřebuje. Aktuální stav bez použití kaštanů, SH jen na rozpěst a využito několik migrantů... [​IMG]
     
  9. panslamacek

    panslamacek Aktivní autor

    tak uz jen 9x sklidim a mam hotovo. ziskam to co jsem si urcil. tj. SK a kombajn. ostatni pouze v pripade, ze dostanem kombajn v musli. jinak se mi nechce placat kupon na kombjan pro tuto akci. tak at se dari vam ostanim
     
  10. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Druid.Panoramix - mám to podobně, až jsem se té podobné taktiky lekl.
    Na rozdíl od tebe jsem nechal na ploše i stromy XXL (jsem asi o něco línější) a chlívků s výrobnami
    mám celkem 22. Prachovek momentálně 281, rozprašovačů 299 (včetně sousedů) a citroňáků 4585.
    Já myslím, že i tak to dám. A když ne? Tak ne.
    Obrstromy vlastním, ale nepamatuji si, kdy jsem je naposledy měl na ploše, protože zabírají
    na můj vkus moc místa. Samozřejmě, že bych je vyndal, když bych se blížil k nule na zásobách SH.
    Zatím mi to nehrozí a tak jsou dobrou jistotou v záloze.
    :D
     
  11. -mamima-

    -mamima- Rádoby autor

    casey27
    prosím ake kaštany ? nerozumiem, načo pri pestovaní ?
     
    Naposledy upraveno: 2/6/16
    STYBI tohle ocenil(a).
  12. satelit

    satelit Hvězda fóra

    -mamima- Casey27 myslel kaštanový řádek v nebi.

    [​IMG]

    Zatím bez vytuněného skleníku a bez kaštanového řádku

    [​IMG]
     
  13. sopka00

    sopka00 Pisálek fóra

    Tak ja som na tom trošku horšie mám vypadáviek len 259 no možno to dobehnem.
     
    evainfo, STYBI a dana9494 tohle ocenili.
  14. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Při příští akci zkusím taky počítat. Moje taktika je jiná, napěstuji a hodím do úkolu. Zatím mám první a třetí bronzový, druhý a čtvrtý celý, k tomu 141 rozprašovačů a 94 prachovek. Na lesní mýtině mám jenom chlévy,výrobny a stromy, na ostatních plochách pidipole a stromy-asi 2:1-, na Baha pole stromy a pět chlívků. Obyčejně nic neměním a končím předposlední nebo poslední den:p;)

    Jenom,když mi vážně ke konci chybí padátka dám na jednu plochu pohopole, něco vyšlechtěného, SH, kaštánky, vánočku
     
  15. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Tak já mám nyní celkem 153 prachovek a 139 rozprašovačů. Sadím na 4 plochách, které mám, všude akční, pidipole +MJS, k tomu stromy, které na plochách byly, přesné číslo nemám, odhaduju cca 100 na farmě a 30 na Baha. Nejhůř to padá na Baha, ráno jsem tam sklidila jen 1 rozprašovač a nula prachovek, to bylo ach ich. Stromy - výsledky plně srovnatelné s pidipoli, k tomu, ač tady to bude znít divně, mi nejlíp skáče z jabloní a XL stromků, takže jsem ráda, že jsem je tam nechala. Teď z celé farmy zisk 30P+29R. Takže já rozhodně budu muset cíl přizpůsobit výsledkům nejbližších dní, zatím nic nemelu a uvidím, co bude reálnější, zda vybrat nižší cíle a zobnout nějakou dostupnou dekorku, nebo jestli by se povedlo zaútočit na stonek a nechat úkoly do čtvrtého jen se stříbrem.

    Krakoramaja, můžu se prosím zeptat, od kdy (level nebo jiný zřetelný mezník - Legenda? poháry? dosažení nějaké plodiny-karafiát?) nemáš pocit, že je třeba řešit padátka? Jen abych věděla, kam se těšit, momentálně mám nejdelší čtverce v obilí, je mi jasné, že nějakou hranici nepodskočím, i kdybych udělala hvězdu vzad, ale nemáš to tak dlouho za sebou a zajímalo by mě, kdy se to zlomilo u tebe? Pro úplnost, nenakupuju SH, takže tahle forma urychlení pro mě není momentálně dosažitelná, ale s množstvím akční předpokládám nebudu mít větší problém, ten bude asi jen s padátky, pro které není SH nyní tak důležité. Díky předem za reakci.

    Probíhající debata tady je zajímavá a děkuju všem za podněty, které tu padly. A nejvíc děkuju svým sousedům a laskavým nesousedským hráčům za všestrannou podporu, je to velká pomoc, díky.
     
  16. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    bio -citrus: Mám 4354. Ideální stav 3675. Plním na 118,5% Hotovo 24,9%
    prachovka : Mám 302. Ideální stav 189. Plním na 159,8% Hotovo 33,6%
    rozprašovač: Mám 298. Ideální stav 189. Plním na 157,7% Hotovo 33,1%
    KLÍD času dost ;)
     
  17. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Sovinka - Padátka řeším pořád. Když byla ohlášená "vysoká náročnost", měla jsem docela bobky, jestli to dám. Ale kromě dvou úplně prvních akcí jsem zatím dala všechny.
    Nepodceňuji přípravu. Stromy bourám hned po první sklizni. Jestli mi 200 stromů dá 30 padátek, tak na dalších 30 budu čekat 20 hodin. Za stejný čas otočím akční 4 - 6x (podle času plodiny) a i když padne jen 8-12 kusů, pořád je to v součtu víc jak ze stromů. Chlévy nedávám ani před akcí ani při ní. Vždy Rozpěstuji a pak už jen všude akční.
    Těch "zlomů" bylo víc. 5 celých ploch byl pro mě základ. Víc políček - větší šance na padátka.
    Určitě legenda. Na tu jsem dosáhla brzy, ale až po otevření všech ploch. Do té doby jsem oba poháry stěhovala.
    Velký zlom (spíš psychologický) nastal v momentě, když jsem po 40 dnech hraní měla vyšlechtěné růže. To byla obrovská jistota, že když bude nejhůř, že si k padátkům pomohu.
    Dosáhnutí na karafiáty byla další psychologická podpora, je to nejbodovanější a nejdéle rostoucí plodina. Vyšlechtit se mi je povedlo taky velmi rychle. Vím, že na rozpěstování použiji vánočku a bílou nevinnost, tak ještě v den akce na mýtině pěstuji potřebné, pak včas dám na pohopole karafiát (dříve růže) a 40 padátek z mýtiny je jistých. Než rozpěstuji, tak je ještě jednou otočím. SH neplýtvám, mám ho od královny karnevalu a zásobu se snažím udržet na 800 - 1000 kusech.

    Jinak každou akci je pro mě podstatných prvních 24 hodin, počet kusů z první sklizně je bonus. Podle počtu padátek za první den usoudím, zda svou taktiku změnit nebo ne. Počet dnů akce si vždy zkrátím o jeden, abych měla časovou rezervu. No a podle toho jsem poznala, že stromy na mé farmě moc nevynáší, proto je bourám hned. Na první sklizeň jsou fajn, ale pak už jedu jen akční.
     
  18. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Krakoramaja, moc děkuju za detailní popis tvé zkušenosti.
    Je jasné, že zkušenost jednoho není přenositelná na druhého, v rámci práce a fungování doma si můžu nechat zdát o 4 sklizních denně (většinou) a počítám s tím, že tenhle způsob píle v této době provozovat nemohu, takže výsledky tomu budou odpovídat. Musím říct, že díky tomu mě mrzí, že ze stromů mi vyskakuje relativně málo, protože ty opravdu stačí sklidit max. 2x denně a bylo by to fajn. A SH mám v této chvíli pod 200 a používám jen na první rozpěstování, na Královnu jsem narazila ve vícero zmínkách a soudě dle nich to musela být velmi přínosná (výnosná) akce, to můžeme my služebně mladší jen doufat, že tvůrce hry ještě někdy podobnou věc zařadí :)
    Takže výsledek mých úvah je asi takový - dělám a udělám, co v rámci svých možností a možností mého levelu můžu a buď to bude stačit, nebo nebude, pokude nebude, tak jsem tu získala celkem srozumitelný vhled do toho, kdy to asi tak stačit může začít. Taky se dočkám :) Ještě jednou děkuji.
     
  19. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    No mam dost JC ale zase nepouzivam SH a jedu akcni 3* za den a k tomu nocni delsi kytku podle potreby... presto jsem s tim hnul, takze uz jedu v normalu... plno staji na mytine a stromu na baha, tedy plochy neni kolik muze byt, nicmene dokud stiham, netrham vic nez je treba...

    Vypadavat ma 180 prachovek/den, v tuto chvili ma byt 210 ([2.ukol]+15 ) nebo chybet 690, mam 373 (chybi 527 ), mam 41% hotovo.
    Vypadavat ma 180 rozprasovacu/den, v tuto chvili ma byt 210 nebo chybet 690, mam 379 (chybi 521 ), mam 42% hotovo.
    Stav biocitronu : idealne 4066 kusu (3500/den, [2.ukol]+1096 kusu ), mam 5118 z 17500 (29% ).
    Zatim uplynulo 23% casu, zbyva 92 hodin.
    Nezapomenout na Saponaty z mlyna, chce jich 100 po 1 minute!
     
  20. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    To je NÁDHERNÝ řádek! Bez ohledu na funkci je krásný, za ten bych bojovala duší tělem, i kdyby dával polovinu BZ, než současná nabídka v této akci. Ty sirky. :D
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.