Maják volá (1.5. - 4.5.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 29/4/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím majce38, nejen ve mlýně, ale i v družstvu samozřejmě, kam zmrzlinu dodáváš a samozřejmě ve stodole v ostatních.
    zde obr.
    [​IMG]

    Příjemnou hru danda
     
    Julinka11, mituli a petaM2001 tohle ocenili.
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jde to celkem snadno,zatím umleto 22 zmrzlin!:)
    Hořec 967 ks,Protěž 66 ks, čokoláda 9 ks ( celkem 229 ks):)
     
    bbowling a petaM2001 tohle ocenili.
  3. Milli-4M

    Milli-4M Pisálek fóra

    Jak zvládnete napěstovat 5500 od každého? Jde to vůbec bez použití SH?
     
    petaM2001 tohle ocenil(a).
  4. Viky007

    Viky007 Baron fóra

    Myslím,že akci jsem sice se zpožděním 2 hodin odhodlaně začala, ale i také skončila. Nasela jsem po pěti rostlinách, ale na poli jsem je nenašla, zmizely. Po restartu také nikde. Budu čekat dalších 5 hodin zda dostanu nové
     
    petaM2001 a evainfo tohle ocenili.
  5. mendalam2

    mendalam2 Perspektivní autor

    Z první sklizně nejdelších dlouhodobek co mám (borůvky) odevšad mi napadalo dohromady 40 čokolád. Myslím, že to ty tři dny bude docela hoňka za padátky, a kdoví s jakým výsledkem. 8)
     
    Michalka8383 a petaM2001 tohle ocenili.
  6. farmář-Šimon

    farmář-Šimon Aktivní autor

    Taky jsem začala později a navíc první sklizeň bez MJS :p Pořekadlo "pospíchej pomalu" má něco do sebe...
     
  7. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    tak se už rozpěstovává :) jsem sklízela už ráno tak je čokoládek jen 42 ks, ale ale určitě to dopadá ... není jich moc ;)
    .. zmrzliny začnu až večer ... zatím se mi mele SK no a v noci bude chladněji, tak se mi nerozpustíxD .. to bude snídaně :music:
     
  8. drevenakova

    drevenakova Perspektivní autor

    Danda vnovis
    díky, mám je tam, zmrzliny jsou uvedeny téměř na konci
     
    petaM2001 a evainfo tohle ocenili.
  9. Ria30.

    Ria30. Guest

    Ahoj Milli-4M, ak si rastlinky rozpestuješ, potom zmeníš políčka na mini a zbieraš s MJZ (Mrkvovo-jablková zmes), tak sa to dá zvládnuť. Prípadne ak nemáš MJZ, tak môžeš použiť aj tekvicovú marmeládku, no s ňou to ide o trochu pomalšie.
     
  10. jaji

    jaji Vévoda fóra

    tak mám rozpěstováno a namleto prvních 10 zmrzlin - ani na ně kupodivu nemám chuť....
    to o čokoládě, to je jiná písnička, škoda že ve skříňce žádná néjni... už jsme je spapali... :cry:
     
  11. kamarad100

    kamarad100 Rádoby autor

    Tak ahoj zdravím všechny milovníky čoko a zmrzlinky na začátek 85 to ujde ............ pak se uvidí nasadím kuliočka a jdu na to tak fajn hru;)
     
    jaji, evainfo a petaM2001 tohle ocenili.
  12. jaji

    jaji Vévoda fóra

    tak přemýším, jestli plácat hnojivo na pole, nebo ho dát na trh a vydělat 3 mega... těžké to rozhodování
    cena hnoje leze hezky nahoru :)
     
  13. ondra_k

    ondra_k Osvícený autor

    tak pro zacatek 153 cokolady ..... to by mohlo jit ;)
     
  14. Hrnkajda

    Hrnkajda Vážený autor

    Krásný první máj.
    Už jsem políbená pod rozkvetlou třešní. Mám rozpěstováno a umlelo se mi prvních 10 zmrzlin. Zvířenu i plodiny mám, takže spokojenost.
    Všem držím palečky a hlavně ať to skáče, moc se tomu nechce.
     
  15. jaji

    jaji Vévoda fóra

    padátka padají hezky, zmrzlina se mele, už je jí víc jak půlka, takže to vypadá na brzský konec akce a víkend by mohl být bez honění :)
     
    Naposledy upraveno: 1/5/15
    Julinka11, evainfo a pajaable tohle ocenili.
  16. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    Milli-4M

    Každý má jiný systém, ale počítej se mnou.
    Akce trvá tři dny, tj. 72 hodin.
    Pěstovat můžeš na hlavní louce, divošce a mýtině. Pokud odstraníš vše, co tam máš a postavíš mini pole 1×1, máš jich k dispozici 588 (202 hlavní, 202 divoška a 184 mýtina). Při použití MJS ti jedno pole dává 4 kusy plodiny. Počítat musíš ale jen se třemi, protože jeden kus potřebuješ na další zasetí. Takže 588×3=1764 kusů po jedné sklizni na všech plochách. Po dvou sklizních 3528 ks a po třech sklizních 5880 kusů (u poslední třetí sklizně už můžeš počítat se 4 sklizenými kusy, protože už zasévat nebudeš).
    Takže obě plodiny máš vypěstované na 3 otočky (a ještě ti zbude, plodiny budeš mít navíc).
    Protěž má základní čas růstu 7 hodin, tedy 3×7=21 hodin potřebuješ na vypěstování potřebného počtu.(s vodou a obyč. hnojivem snížíš čas na 5 hodin, takže 3×5=15 hodin celkem)
    Hořec má základní čas růstu 4 hodiny, tedy 3×4=12 hodin pro potřebný počet. (s vodou o hodinu méně. U hořce se nevyplatí hnojit, je to krátkodobka, hnojivo zkrátí čas jen o pár minut)
    Ty časy jsou vypočítané jen v základu. Čas snížíš samozřejmě vodou a hnojivem, případně SH.
    Takže celkově obě plodiny máš za 33 hodin, když nebudeš zalévat a hnojit. To není ani polovina času, který máš k dispozici na celou akci.
    Nezapočítala jsem do toho počáteční rozpěstování. To může trvat různě dlouhou dobu, záleží, jakou volíš taktiku.
    Já rozpěstuji na polích 2×2, první zasetí s vodou +SH + Zuzino superhnojivo, které ti přidá 2 ks plodiny na jedno políčko + před sklizní použiju MJS, takže z jednoho pole sklízím 9 ks plodiny. Po první rozpěstování mám tedy 45 ks od každé plodiny, pak druhá otočka úplně stejně, takže mám od každé plodiny 405 ks a poté už přecházím na minipole jak jsem psala výš.
    Někdo má možná jiný systém, na tom nezáleží, jen jsem ti chtěla ukázat, že to vypěstovat jde.
    Samozřejmě pokud nemáš Zuzino superhnojivo, nebo SH, trvá to déle, ale jde to i tak.
     
    Naposledy upraveno: 1/5/15
  17. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Start dobrý.Mám 16 zmrzlin.Rozpěstováno.Teď dám hořec a na noc protěž.
     
  18. bbowling

    bbowling Hvězda fóra

    A proč se vlastně švýcarská akce jmenuje "Maják volá" ... ? :eek: Mrknul jsem na globus Švýcarska a žádný moře tam není ....
     
  19. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím bbowling, tak to jsi další, koho by to zajímalo. :) Bohužel zřejmě to bude tím, že farma je bláznivá. Jiné vysvětlení nemám :D

    JanaHr56 takový problém zatím zaznamenán nebyl. Dovoluji si tipnout, zda si se spíš nepřehlídla. Jinak nezbývá než herní podpora.
    danda :)
     
    Naposledy upraveno: 1/5/15
  20. Amalka1070

    Amalka1070 Expert fóra

    Třeba byl RT pořád okouzlen majoránkou z České akce a neuvědomil si, že v Českém Švýcarsku je skála Maják, která není zase ve Švýcarsku. No jo, ale tam zase mají čokoládu a fialový krávy, tady u nás nejsou, čert aby se v tom vyznal, ta globalizace je hrozná věc. :D
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.