Letní soutěž 2015 (4.6. - 3.7.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem BlackDragon, 3/6/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    jaji rozumím. Je otravné číst na každé stránce minimálně 3× stejný dotaz "nemám otevřený kokos, půjde otevřít za floreny?"
    Strašně mě štvou lidi, kteří přijdou, položí dotaz a nenamáhají se přečíst ani dvě, tři stránky zpátky. Moderátoři by měli mít svatozář.
    Na střední škole jsem měla skvělou profesorku, která nás zkoušela formou referátů, jejichž téma nám řekla předem. Mohli jsme mít poznámky napsané na papíru. Chtěla nás tím donutit, abychom si potřebné informace vyhledali. Vždycky nám říkala, že člověk nemůže mít všechno v hlavě, ale musí umět informace najít.
    Stejně tak má jaji pravdu v tom, že moderátoři a někteří hráči to tady dokola vysvětlovali. Proč a jak mohlo k zavírání kokosů dojít a jak tomu předcházet.
    A zlobte se na mě nebo ne, ale pokud sem přijde hráč, který se zeptá jestli půjdou otevřít kokosy dodatečně, že byl na dovolené, to je na pěst. Nechápu, co je složitého na formulaci RT, kdy uvedl "vyzvedni si odměny za denní přihlášení". Pravidla byla nastavena od počátku naprosto jasně.

    Lyzarka

    Amen... lépe bych to nenapsala.
     
    pajaable, evainfo a jaji tohle ocenili.
  2. JMJH

    JMJH Znalec fóra

    wiolan
    - jasně, taky to můžu pochopit, že když je člověk pořád na foru a pořád čte ty příspěvky, co tu přibývají, tak to na něj působí - a podle toho, jaké ty příspěvky jsou, tak na ně reaguje.. Ale můžu taky pochopit ty, co byli na dovolené, nebo jim nešel net, nebo měli jiný problém, a přesto by rádi měli všechny kokosy otevřené, že hledají možnost, jestli by to přece jen nešlo a RT ty pravidla nezměnil. Vždyť už je změnil tolikrát.. A byly doby, kdy ty kokosy nebo ponožky, nebo co to tam bylo v tom kalendáři, šly odkliknout i později.. Taky si tu dobu pamatuju (jestli se nepletu)..

    Ale jak tu někdo psal o urážení se - hm - to taky nesvědčí o zdravém rozumu, když se člověk uráží, a kor ještě kvůli nějakému slovíčku, které pochopil jako útok proti sobě, i když to vůbec jako útok myšleno nebylo..
    Dělat si svoje a nechat vrabce cvrlikat.. Tak nějak to, myslím, radil Don Bosco..
    A já když jsem jako dítě byla u babičky na vesnici a někdo tam řekl něco, kvůli čemu jsem se tak nějak urazila, tak mi strejda (jen o 7 roků starší než já) řekl s úsměvem:
    "Ty seš uražená? Ukaž, kde tě kousek chybí?" A začal mě obcházet a koukat, kde že mě chybí kousek..
    A já najednou viděla před sebou, jak jsem před časem zrovna tak prohlížela hrníček, z něhož se kousek urazil..
    Takže on mě prohlížel zrovna tak, jako já tenkrát ten hrníček - akorát že pouze očima, ne rukama.
    Tak jsem se musela tomu zasmát a už jsme se smáli oba a bylo po uraženosti..
    A od té doby, když přišla zase nějaká situace, kde bych se mohla urazit, tak jsem si na tuto příhodu vzpomněla, i na ta Vašikova slova:
    "Ty seš uražená? Ukaž, kde tě kousek chybí?"
    Nikde mě kousek nechybí. Takže uražená nejsem :)
     
  3. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    JMJH

    Ano, a to je přesně ono. Ačkoliv sama za sebe můžu říct, že bych od srdce všem neúspěšným přála možnost otevřít kokosy znovu, jsem ale ráda, že RT dodržel podmínky akce a nic tentokrát za chodu neměnil.
    Nepřišlo by mi to fér vůči ostatním, kteří dělali všechno pro to, aby pravidla dodrželi.
    Pokud jde o ty dovolené, lze na to říct jen jediné. Tahle akce byla bonus. Bonus za každodenní přihlášení.
    Asi máme každý jinak nastavené chápání pravidel, jinak opravdu nevím, co je nepochopitelné.
    Zkusila jsem to tady uvést na příkladu, pár lidí se na mě sesypalo, ale stejně ho zopakuji.
    Prodejce elektroniky vyhlásí akci. Od 1.7. do 10.7. (data jsem si vymyslela) při zakoupení lednice dostanete kávovar zdarma. Odjedu 30.6. na dovolenou a vrátím se 11.7. Tedy den po akci. Půjdu do obchodu a budu se dožadovat lednice s kávovarem s argumentem, že jsem tady v době akce nebyla. Mám pocit, že se mi v obchodě vysmějí.
    Nebo jiný příklad. Můj syn pracuje ve firmě, kde přítomnost bez absencí (nemoc, dovolená) zaměstnavatel hodnotí vysokými prémiemi. Ovšem stačí jeden den v práci nebýt a prémie se mu krátí.
    Totéž se stalo u této akce. Ti, kteří byli na dovolené, přišli o bonusové dárky.
    RT vytvořil pravidla a dodržel je do puntíku. Přijde mi to naprosto v pořádku.
    Rozdíl mezi touto hrou a firmou mého syna je jen v tom, že on nepřítomností přijde cca 7 000 Kč měsíčně. A to bolí. Ovšem tady se lidé rozčilují kvůli virtuální hře, ze které nemají žádný hmatatelný požitek. Přijde mi směšné, jak mají někteří lidé srovnané priority.

    A než mě tu někdo nařkne, že bych reagovala jinak, kdybych neměla otevřený nějaký kokos, věřte mi, že ne.
    Mám mnoho šedivých řádků na stonku, protože jsem některé předešlé akce nechtěla nebo nemohla dohrát. Ano, štvou mě tam. Ale ne proto, že mi nepřinášejí kýženou odměnu, ale protože mi tam překáží.
     
  4. dana9494

    dana9494 Analytik fóra

    Veľká pochvala, ďakujem za super kokosky. Bol to milé letné prekvápko.
     
  5. jaji

    jaji Vévoda fóra

    tak to pozor!!! ja pisu o materske skolce- tam se totiz detem neustale opakuje jedna a ta sama vec!!!!!!! NIKDY jsem o nikom nanapsala ze je tupec!!!!!!

    odpověděla jsem pouze na Tvou otazku, jestli nejsem nejaka chytra - ano jsem chytra, to byla ma odpoved, protoze se mi nestalo to co ostatnim, byla jsem na to pripravena.
    Smeju se tomu, ze tu byly neustale prispevky o otevreni za floreny, nikdy jsem se nesmala spoluhracum!!!!!!!!!!!!

    pro farmik84, burds, bubak1960 a ostatni - take jsem za meho mladi mela ve skole jen rustinu, dokonce porizovani screenu jsem se naucila nedavno od tenisty99 a taky farmarky astrid(cislo nevim, omlouvam se - jim jsem vdecna ze umim to, co chci a potrebuji.

    a ta elektrika? Taky u nas jeden den nesla, ale nasla jsem si zpusob, jak na farmu jit a odkliknout kokosy... z toho vyplyva jedine, kdo chce hleda zpusoby, kdo nechce hleda duvody...

    Nikdy jsem se do nikoho nenavazela, nikdy to delat nebudu, ale nenecham na sebe hazet to, co jsem nikdy neudelala a nenapsala.

    Dekuji -wiolan- a Lyzarce, napsaly to obe hezky. Tak to proste je a bude.
    A znovu opakuji, ze si velmi vazim tech, co priznali ze neodklikli - zapomneli a nesvaluji to vsechno na RT.

    Modikum dekuji za to, ze tu do "zblbnuti" neustale opakovali potrebne k otevreni kokosu a trpelive odpovidali, ze za fl to nepujde...
     
    Naposledy upraveno: 4/7/15
  6. Johnny

    Johnny Polobůh fóra

    Kokosky byly super,neměl jsem žádmý problém,protože na farmu chodím několikrát denně.Dík

    Farmerama 96+ *** Bahamarama 253+
    říjen 2010
     
  7. 227peta

    227peta Zelenáč fóra

    A můžu se prosím zeptat, co byla ta hl. výhra? (odměna za otevření všech kokosů)
     
  8. nezmarka.cz

    nezmarka.cz Velvyslanec fóra

    Ahoj 227peta,
    jako hlavní výhra za všechny otevřené kokosy byl stonek.
     
    nanyblacks tohle ocenil(a).
  9. 227peta

    227peta Zelenáč fóra

    • Prosím necituj príspevok pod ktorý píšeš. Stačí,keď dotyčného oslovíš jeho menom,ďakujem
    *odstránená zbytočná citácia*
    OK
    Takže jsem o nic velkýho nepřišel. :) Navíc se mi podařilo vyhrát řadu na stonku v rybaření. Kdyby to byl třeba florenovník, tak by mě asi trefilo.
    Díky moc za odpověď :)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 4/7/15
  10. JMJH

    JMJH Znalec fóra

    Wiolan

    Díky. Ale co se týče férovosti, já to zas vnímám jinak. I když se snažím, abych ty kokosy všechny oklikala včas, tak s těmi "pravidly" pro ten letní kalendář taky nesouhlasím a vidím je jako nespravedlivé (čili nefér) vůči mnohým.
    Mnozí tu volali po možnosti otevření za FL, aby mohli mít všechny odměny, nebo aspoň ten stonek na konci.
    Takže bych považovala za fér hru, aby jim to RT umožnil a nedával "pravidla" jinak hned od začátku, aby je pak "musel" dodržet..
    Ti, co to vše poctivě odklikali včas, mají odměny zdarma. Ti, kteří je z nějakého důvodu včas neodklikli, si je musejí zaplatit, pokud je chtějí. Nechápu, co na tom považuješ za nefér.. já jim to přeju, aby ty odměny a stonek měli taky, jako je mám já.. Ty jim to nepřeješ?
    Pokud to srovnáváš s tím kávovarem k lednici, tak to placení za FL by podle mého odpovídalo tomu, že ti, co přijdou pro lednici po akci, si ten kávovar můžou koupit k té lednici taky - za peníze.. když ho budou chtít.. Samozřejmě, pokud ještě bude na skladě..
    A srovnávat to s prémiema v podniku - to bych nesrovnávala. Sama uznáváš, že je v tom podstatný rozdíl. Tvému synovi chybí 7.000 měsíčně, ale tady RT nechybí nic, když nám to dá všem..
    Nebo nevím o tom, že by RT dostávalo za přihlášení každého z nás na farmu tolik peněz, co Tvůj syn dostává za přítomnost zaměstnanců každý den..
    Nehledě k tomu, že tu bylo i dost těch, kteří se na farmu každý den přihlásili, ale po rychlém odkliknutí ořechu a rychlém odchodu z kalendáře se to otevření neprojevilo tam, kde mělo, a při dalším příchodu viděli ořech opět neotevřený a přišli tak o odmenu ten den, i o tu celkovou. Takže toto vůbec nevím, jak bys chtěla srovnávat s firmou Tvého syna.. Pracovníci do práce přišli, pracovali, ale stejně prémii nedostali.. To je podle Tebe fér?
     
    Naposledy upraveno: 5/7/15
    burds, farmík84 a bubák1960 tohle ocenili.
  11. karolinka79

    karolinka79 Perspektivní autor

    Ještě se musím pochlubit, co jsem dostala z těch tajemných nákladů, takže : stříhárna ovčí vlny žlutá, ovčín červený, krůtník žlutý, guáno žluté a kachní peří žluté, supéér, ten červený ovčín mi to zkazil xDxD;):p
     
    -Kuteno-, pajaable a skalara.v tohle ocenili.
  12. Monicka79

    Monicka79 Vycházející hvězda fóra

    Tak z kokosů z tajemnejch stájí jsem získala Růžové králíky a oslíky parfumerii červené oslíky a aby nechyběl bobr c++
     
    pajaable, skalara.v a kaolín11 tohle ocenili.
  13. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Drahouškové, nechcete se už na ty výměny názorů vyfláknout? Je jasné, že všichni nebudou mít stejný pohled na věc. Ale ty diskuse tady, to je hrůza o_O Akce skončila, kalendář je fuč. Hoďte to už za hlavu ;)
     
  14. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Tak nevim, tolik dotazu a prekvapeni, co bude ta hlavni odmena... protoze jsem to vedel, sel jsem do toho s tim ze proste budu kontrolovat co to jde...
    A jak jsem to vedel? No umim cist prvni prispevek :
    Pokud si vyzvedneme všechny dárky z kokosových ořechů 1 - 30, získáme 30. den hned tři dárky - běžný, bonusový a ještě jeden navíc - řadu na magickém stonku, která nám každých 12:00 hod. přinese 10000 BBZ.
     
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    JMJH v této akci bylo jasně od začátku nastaveno pravidlo, že zpětné otevření kokosu nebude možné - pravidlo bylo dodrženo a to je fér. Pokud si hráč z jakéhokoliv důvodu kokos neotevřel nebo správné otevření nezkontroloval, má smůlu. Tedy i v případě, že si nezkontrolovali, že kokos zůstal otevřený - když už srovnáváš hru s prací: za to, že přijdeš do práce a práci odflákneš, si taky premie nezasloužíš, takže i toto je fér.
    Farma je hra a úplně všechno v ní za peníze získat nelze - někdy to naštve, ale v tomto případě je to fér.
     
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Je sice bezva, že RT dodržel podmínky a trval na tom, co napsal do FAQ., Ale pouze v případě, kdy by nedodržení původního plánu bylo pro hráče výhodné - tedy mohli si odkliknout apespoň jeden kokos zpětně. Jinak ovšem RT vesele pravidla nedodržuje v případech, kdy by to bylo nevýhodné pro něj a vesele je mění i během akce, ač bylo původně nastaveno jinak. Třeba takový mlýn.... A to mi vadí.
    P.S. Kokosy jsem měla odkliknuté všechny. Jen jsem doufala, že tam nebude další stonek.
     
  17. kouboj01

    kouboj01 Pisálek fóra

    Pravidla uznávam, já mám riadok kompletný, orechy som otvoril všetky, stonek funguje, len je nefér pre tých, ktorý nemajú stonek, hoci boli na farme každý deň. Odmeny za ten deň čo zabudli odkliknúť orech, že nedostali, to suhlasím, to nemali dostať, a je to aj nefér voči tým, ktorý mali technickú chybu, a nedostali tiež nič. A to, že mama orech odklikla to viem, len sa jej neotvoril. To sa stalo aj mne, a neskôr my to už išlo a jej stále nie. Viem to, lebo som bol pri nej, a štvalo ju to......my sa totiž pretekáme, a občas sa jej aj zasmejem, keď nezíska lepšie z TCh a TS, ale to je o náhode a nie o chybe v hre
     
  18. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    JMJH

    čarodějka007 to řekla za mě a výstižně naprosto souhlasím.
    Já jsem stará škola, už jsem babičkou a ctím zákony, různá pravidla, vyhlášku silničního provozu, zkrátka, co je psané, to je dané. Počítám s tím, respektuji to, přestože se mi to mnohdy nelíbí.
    Já zase nechápu co na tom není jasného tobě. Všichni si mohli pravidla akce přečíst a přizpůsobit se jim. Že to někdo neudělal, není věc RT, ale jen jich samotných.
    A mimochodem, přečti si ještě jednou můj komentář, na který reaguješ. Srovnání firmy mého syna platí pro ty hráče, kteří tady vůbec nebyli, byli např. na dovolené. Nevím co je na tom nejasného.
    A pokud jde o srovnání lednice s kávovarem, pak i tady si hráči přece mohou většinu položek koupit. SK, SH, atd. je přece běžně k dostání za reálné peníze. Tak ať je hráči zaplatí a koupí si je, stejně jako by si za peníze mohli koupit ten kávovar.
    Vůbec ti nedochází, že dodatečné otevření za floreny by opravdu bylo nespravedlivé vůči ostatním. Uvědom si, že pro to ostatní taky museli něco udělat. Někteří se na to vykašlali s myšlenkou, že to nějak dopadne, jiní si třeba překopali harmonogram některých dní, aby se na farmu aspoň na chvíli dostali. Třeba si odpustili hodinu denně ležení u vody nebo se připojovali i ze zahraniční dovolené.
    Řekla bych, že celá tahle debata je zbytečná. Podtitul akce zněl "vyzvedni si odměny za denní přihlášení". Myslím, že k tomu není co dodávat.

    matička3
    Neslyším, ale přečíst si to dokážu. Jen nechápu, co tím komentářem chceš říct.
     
    Naposledy upraveno: 5/7/15
    pajaable tohle ocenil(a).
  19. matička3

    matička3 Perspektivní autor

    Wiolan, slyšíš to?za dennní přihlášení
     
    burds tohle ocenil(a).
  20. evulik011

    evulik011 Rádoby autor

    Ano, keby to bolo za: " vyzvedni si odmeny za denní prihlášení" , a hra by išla bez problémov, tak tieto debaty by tu ani nemuseli byť
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.