Historky ze stáje II (28.2. - 6.3.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 27/2/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Fantasiro, každou postavu musíš do toho levelu dostat, když jedna spí, je nutné ji probudit - tj. jedna z postav už ve 4.lvl bude muset postoupit do 5, tím probudíš spáče ve 3.lvl a nakrmíš ho do požadované čtyřky.

    Za mě je akce mišmaš - tím, že přidali padátka a ne málo, a že snížili počet ploch, na kterých lze získat akční, z toho udělali další "náhodnou" akci. Jediné výrazné plus vidím v tom, že akce trvá 6 dní, snad bude stačit čas zotročit padátka aspoň na stonek.
    Kombinace s Královnou je teda divočina na druhou.
     
    Naposledy upraveno: 1/3/19
  2. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Aktualizovaný stav (09:00):
    771 balónů (25,7% z ideálního potřebného množství 3004)
    722 medvídků (44,6% z 1620)
    825 stavebnic (41,7% z 1980)

    Poznámka: Oproti původnímu mylnému předpokladu, kdy jsem počty padátek zapomněl vynásobit počtem nutného počtu dodání pro splnění daného úkolu, a oproti dalšímu mylnému předpokladu, kdy jsem ty dodávky násobil 3x (platí jen při použití duhového boosteru), bylo třeba vše násobit dokonce 4x (co svět světem stojí, platí totiž vztah 12 = 3 x 4), a proto se mi opět (procentuálně) zdánlivě dosažení konečného cíle poněkud vzdálilo.
    To je tak, když si člověk řádně nepřečte návod.
    Nicméně zdá se, že minimálně v množině medvídků a stavebnic nouzí trpět nebudu (lze celkem reálně předpokládat, že po 24 hodinách akce budu na stavu někde okolo 50% potřebného množství) a že nelze vyloučit možnost, že některé balóny nahradím medvídky či stavebnicemi.
     
    Naposledy upraveno: 1/3/19
  3. Fantasiro

    Fantasiro Obyvatel fóra

    Sovinka: Pak tedy platí, že je potřeba dokrmit všech 11 x 4 lvl. Požadavek 3 postav je tedy pěkně zavádějící a zbytečný.

    Jinak s královnou to nebude tak horké a po zkušenostech z minula se zřejmě můžeme těšit na velice pěkné odměny.
     
  4. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Fantasiro, to jsou ale dvě různé věci. Kdo chce jít dál (např. až do konce), ten přirozeně na požadavek = mít v 11.levelu všechny 4 postavy musí projít všemi nižšími též u všech postaviček.
    Ale kdo z důvodu nedostatku času/kytek/nálady/výpadků elektřiny netu mozku všeho chce např. dostat aspoň dekorku Kurz plavání, tak ví, že mu stačí postavičky 3 a nemusí tu pro sebe nejhůř dostupnou budit už od lvl 5.
     
  5. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    To je tak nepřehledný,až to bolí. Když už musíme sázet čtvero kytek,proč aspoň není každá jinak barevná.
    Takhle omylem zasadí 8hodinovku místo 4 a čekám jak blb.
     
  6. fany2020

    fany2020 Hrabě fóra

    Ahojky, podle mně si myslím, že stejně musí do 9 lvl být nakrmena všechna 4 zvířátka, přestože 3 a 7 lvl hlásí 3, nevím jestli by nás to do devátého lvl pustilo,kdybychom krmili stále jen tři zvířátka.
     
  7. myš59

    myš59 Vévoda fóra

    Jak to tady čtu,mám chaos v hlavě , jdu znovu přečíst"návod";)
     
    radyn.m, Honzulka05 a babako tohle ocenili.
  8. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Pro získání řádku musí být nakrmena všechna 4 zvířata v 9. levelu.

     
    Naposledy upraveno: 1/3/19
  9. Fantasiro

    Fantasiro Obyvatel fóra

    Sovinka: Tak jsme si, doufám, sjednotili noty a můžu tu uvést požadované počty fujtajblíků k příští půlnoci (pro šílence jedoucí na MAX 11x4 lvl):
    tulipán1686balón397
    maceška1565medvídek333
    růže1034stavebnice344
    sedmikráska1034
    Jsou to celkové počty, tudíž, kdo již vybírá ceny, musí ke svým stávajícím kusům přičíst i ty použité. Malá tabulka v MS Excel nebo Libre Office k tomu postačuje.
     
    maribeja a radyn.m tohle ocenili.
  10. bbowling

    bbowling Hvězda fóra

    Kdysi dávno nějaký spolužák přinesl do školy velmi zajímavé počtení, které se jmenovalo "Historky z půdy" :) Docela pěkně se to četlo, člověk se z toho hodně poučil. Při názvu akce "Historky ze stáje" jsem čekal pokračování této velmi zajímavé a pikantní publikace a nikdo z vás si nedokáže představit to zklamání, když jsem zjistil, že je to krmení nějakých zvířat .... o_O-.-

    Na protest nehraju !!!
     
  11. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    bbowling, jsem ve tvem tymu,take nehraju
     
    maribeja a Honzulka05 tohle ocenili.
  12. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Fantasiro, tvoje tabulka obsahuje které druhy požadavků, ty s nejnižší náročností (za 3 body), nebo používáš jiný klíč?
    Protože pokud za 3 body, tak u balonů bude asi nějaký renonc, vzhledem k tomu, že na řádek je třeba téměř dvojnásobek balonů proti medvídkům, by dílčí cíl měl balonů určitě požadovat víc. Možná ale plníš jinak, jen z tabulky se to nedá určit.

    Pokud dojedu, tak pojedu s plněním tříbodových dávek u akčních i padátek. Ze stodoly podle toho, co nejraději obětuju.
    Počítám s cílem = řádek, dál zatím nepočítám a neřeším.

    EDIT: Dočítám, sice nevím, kde vznikly pochyby, ale je jasné, že ke splnění řádku v 9.lvl je třeba mít všechny postavičky v devítce. Tabulka v ofi je přehledná, každý musí kouknout na svůj nejvyšší cíl a vidí, dílčí cíle mají hodnotu jen pro toho, kdo na daném stupni v plnění skončí.
     
  13. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Fantasiro - tvým výpočtům vůbec nerozumím - to jsou počty čeho ?
    Píšeš: "Jsou to celkové počty, tudíž, kdo již vybírá ceny, musí ke svým stávajícím kusům přičíst i ty použité."
    - tak to nepobírám už vůbec :eek:
     
  14. Lenca_85

    Lenca_85 Osvícený autor

    Vazeni, z vasich poctu se mi zamotala hlava :-D Jak tak na to koukam, radsi nepocitam a jedu :) Ikdyz je to takova nejistota - zvladnu, nezvladnu... Je toho fakt hodne pestovani. Ale jsem rozhodnuta udelat akci celou, stejne jako se vrhnu na královnu :) Jen kolo stesti moc nespolupracuje :p Protoceno 99 obyc listku + 55 party a nic. Teda jo... +1 na zvířata... Coz mi je prd platny, když jsem je včera všechny zavrela do stodoly (pry se blizi zase mrazy) xD
     
  15. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Myslím si že Skali už to tady napsala, kolik je počet plodin na stonek(pokud budu dodávat za 3 body).
    Duhová maceška: 4x340x5=6.800 ks
    Duhový tulipán: 4x425x5=8.500 ks
    Duhová sedmikráska:4x225x5=4.500 ks
    Duhová růže: 4x340x5=6.800 ks
    Zatím jen pěstuji plodiny a dodal jsem jen plody ovoce.:)
    Průběžný stav
    tulipán-6.537 ks,maceška-3.583 ks,růže-1.019 ks,sedmikráska-2.603 ks
    balón-1.028 ks,stavebnice-1.021 ks,medvídek-912 ks
     
    Naposledy upraveno: 1/3/19
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    bbowling, taky bych se přidala a zařadila do řad kibiců ... ale ta dáma která se zrovna ve výšce 6OO levlů prozatím vedle Tebe jen vydejchává, na dotaz, když mám volno jen v pátek a ve středu, které akci mám dát přednost ? odpověděla, že ji to nezajímá a budu dělat obě. Je jen otázkou času, kdy se zaměří i na Tebe...xD
     
  17. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Pestuju jak to vychazi, zatim mam hlavne kratkodobky a na noc dlouha... nejak blbe jsem si spocital kolik je potreba padatek a rikal jsem si ze pojedu akcni i neefektivne, ale asi ne...
    Takze 2-5-2-1 mam splneno, ruzne pocty kytek, ale kolik je toho do konce jsem nechal byt... je to jedno, bud stihnu nebo ne, proste kdo jak muze tak stejne vic neudela... jdu se mrknout kde jsem to s tema padatkama spatne spocital...
     
    Honzulka05, dasa1143 a radyn.m tohle ocenili.
  18. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak taky pěstuji, co je potřeba a s počítáním se nezatěžuji, hotové dvě odměny a teď si jdu pro továrnu :p


    [​IMG]
     
  19. radyn.m

    radyn.m Analytik fóra

    Tentokrát vyjímečně nedodávám, jen pěstuju akční, dodávky jsem dělal jen první, ty co se týkaly plodů. Až bude sdostatek akční skladem, tak to tam "nahulákám" naráz, ať pořád nemusím mudrovat nad tím, co a kolik čeho mám pěstovat a k tomu počty padátek. Dorazím to pokud možno po stonek a pak dál se uvidí. Ty mraky akční a padátek mne deprimují xD...
    Výhodou je, že padají koše pro královnu i z farmy. Nebo se jen nestihly zobrazit, jak jsem rychle přešel z Baha na farmu a zobrazily se dodatečně ...
     
  20. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    radyn.m: ano, padátka pro královnu jsou i z farmy :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.