Hejno hus (1.6. - 7.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem BlackDragon, 1/6/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Mě se husy moc líbí.Tedy graficky.Soutěž hotová.Teď si jich pár nachovám na pak.

    Jo a želvy u nás za 29 tisíc
     
  2. Margziam

    Margziam Stará škola

    Už jsem tu v několika příspěvcích četla, že tuto "akci" nazývají "soutěž".. Nechápu.. Proč? Přece se tam nijak nesoutěží s ostatními ???
    Nebo že by mysleli/y jako soutěžení to, že se část lidí snaží mít to co nejrychleji za sebou?

    A ve čtvrtek už - bude další akce? Takže zase žádný pěstování zvířat, ale raději všechno zlikvidovat co nejdřív a dát místo toho pohopole s nejdelšími rostlinami a vodou?? Ale to mi zas nevyjde.. Mám tu i ryby a ty jsou na dlouho.. A SK jim dávat nemůžu.. :(
    Za jak dlouho bude na pohopolích kosatec s vodou (případně hnojem)?? Kdy nejpozději se musí nasadit, aby byl do 14 h ve čt?
    Nebo co mám dát jiného, aby z toho bylo dost padátek? Nebo raději půlpole??
    Prosím, pomozte mi někdo..
    Růžový chlívky nemám, obr stromy ani obr chlívky taky ne, modrý strom taky ne..
     
    Naposledy upraveno: 2/6/15
    lacrima a petaM2001 tohle ocenili.
  3. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Wiolan - ten krunýř né a né změknout (se to blbě žvejká)

    Ale husy nikdo neprodává, co to? Za 188 kr - krásná to cena o_O
     
  4. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    Margziam

    Kosatec na pohopoli s vodou 55 hodin a 27 minut. A s vodou a obyčejným hnojivem 49 hodin a 54 minut.
    Takže chceš-li sklízet ve čtvrtek ve 14.00 hodin, měla bys už mít zaseto.
     
  5. Margziam

    Margziam Stará škola

    Děkuju, wiolan, ale to nemůžu, protože jsem teprve asi před hodinou nebo dvěma nasadila husy a ostatní zvířata, nakrmila, napojila a Hejno hus ještě nemám.. Tak co mám dělat jinak?
     
  6. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    pro Margziam http://farmarime-ic.cz/?rozliseni=1366/
    Tady najdeš časy plodin,chlévů a stromů.

    To až bude klid vezmeš to řádek po řádku a zjistíš co je kde zajímavého.Nejsem už nejmladší,ale zorientovala jsem se dobře.;)
     
    Naposledy upraveno: 2/6/15
  7. Margziam

    Margziam Stará škola

    Děkuju, Jani, ale potrvá mi, než se v tom zorientuju a k něčemu se dohrabu.. hlava mi zase nemyslí v tomto.. Nemám strategické myšlení, ani ekonomické, ani jiné takové podobné.. a zapomínám už hodně..
    Tak nic, budu to asi řešit, až dokončím tuto akci..
    Krmivo pro husy mám zatím jen na tu akci, teď se mele ovčí, pak stovka husího... Takže jak je budou postupně "sklízet" do úkolů (pokud nezapomenu napřed odkliknout start úkolu), tak je pak budu dávat z plochy pryč.. a nahrazovat něčím jiným.. jestli nezapomenu..
     
    petaM2001 a -wiolan- tohle ocenili.
  8. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Tak s husama jsem u ovci, za dve hodiny sklizen, nemam na to cas pres den tyhle casovy ukoly...
    Takze zitra musim dat posledni husy at je na ctvrtek klid, zase kdybych vedel zda bude potreba divoska, usetrilo by to praci s vytrhavanim zvirat co tam vyuzivaji kazdou mezeru aby se doplnily pocty...
    A se zelvama vedu - 32 tisic chteji...
     
  9. Margziam

    Margziam Stará škola

    Tassadar11 - Tak to máš dobrý, u nás mají želvy za 24.500 a trochu míň.. Ale já žádný nemám, takže si počkám...
    S husama mám hotový husy a králíky a rozdělaný třetí - čekám na "dozrání" oranžových oveček..

    Kaolín11 - díky moc za tip ve venkov. čmár. - dala jsem místo hotových hus a kukaček pohopole s kedlubnami, vodou a hnojem a uvidím... Postupně tak chci zaměňovat i další chlívky, jak se k nim dostanu až budou zralé..
    Teď jenom neodkliknout moc brzo ty zbylé zralé husy.. a potom obyčejná prasátka.. ještě mají pár hodin na dozrání..

    Dívala jsem se v ofiku na tu čtvrteční akci, ale nic tam o ní ještě nevidím.. Takže nevím ani, kdy přesně začne, jestli v 10, nebo 14, nebo někdy večer.. nebo později.. Ani co do ní budou chtít a co to bude obnášet..
     
    petaM2001 tohle ocenil(a).
  10. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    Margziam

    A ty máš pocit, že z pohopole ti vypadne víc hopsátek? Nebo se jen zítra nedostaneš na farmu a proto dáváš pohopole?
    Jistě ti tady poradí někdo v pohopolích zkušenější, ale moje zkušenosti moc dobré nejsou. Je fakt, že pohopole používám jenom když jsem delší dobu mimo farmu. Nedávno, když jsem byla na školení a netušila jsem dopředu, jestli se na farmu dostanu, tak jsem pohopole použila. A když jsem sklízela, neměla jsem pocit, že by mi hopsátek vyskákalo víc. A pokud ano, tak určitě ne o tolik, aby to bylo zajímavé.
    Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale když nyní uvažuji: nevím jako kdo má strategii, popíšu svou.
    Protože nekupuji pomocníky, mimo akce pěstuji plodiny ručně a na polích 2×2. Tahle pole osázím dlouhodobkami před akci.
    Nejdelší mám karafiáty. Když nasadím na louku 44 polí s karafiáty, vypadává mi +- 25 hopsátek. To znamená, že zhruba 60 % polí mi dá hopsátko. Když nasadíš pohopole, prodloužíš si dobu růstu plodiny 4×, ale rozhodně ti nevyskáče 4× více hopsátek.
    Pro mě je to nepoměr, neřekla bych, že to má výrazný efekt. Ale počkej, až se ozve někdo, kdo používá pohopole častěji. Jak říkám, já mnoho zkušeností nemám.

    Abych nebyla mimo téma - na mém trhu se prodávají husy za 172 krejcarů. Jen jsem nakoukla, zajímala mě cena.
    Zvláštní je, že než jsem se rozkoukala, byly prodané.
     
  11. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] Pěkný podvečer přeji všem farmářům :) tak ráno jsem si nasadila všechny zvířátka naráz a teď po příchodu z práce jsem je hodně pomalu klikala po jednom úkole.. jeden za druhým jako malá ( jsem si říkala, že jestli to kliknu špatně se sama přidám jako husa k jejich hejnu) [​IMG] .. ale je hotovo :p akce trošku jiná a o tom to tady asi je - jen pěstovat kvanta akčních rostlinek:oops: tady se člověk zabaví a přemýšlí. Tak všechny husy ještě pozdě večer nakrmím a ráno je dám do regálu xD.
    Ještě bych se chtěla ozvat na tento příspěvek od Twinulky.. mi vážně tekly slzy smíchem xD


    Twinulka napsala: "A když už se tady probírá vzhled chlívků, tak ten jejich domek mi přijde asi normální, ale při prvním pohledu na husu vlevo, jsem si myslela, že má nějakou genetickou vadu zobáku xD Až pak mi došlo, že to je rohožka před baráčkem."
     
  12. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Je pravda,že si každý musí vyzkoušet, z čeho mu to padá nejlépe!Mně se nejvíce osvědčily obrstromy a obrstáje.Na bahamce hůlkárny z kobercárnama! Doplňuji stromy z TS. Při nedostatku času doplňuji karafiáty,nebo něčím podobným a můžu říct ,že je to opravdu katastrofa.Většinou nevypadne vůbec nic.Sice je to jen pár políček,ale sem tam by mohlo něco vypadnout! Naštěstí to vůbec nevadí,stejně mívám po první sklizni kolem 160 ks vypadávátek!
    Nevím jak to padá z polí 2x2,ale z pohopolí s dlouhejma plodinama je to celkem slušný!:)
     
  13. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    tak jsem dodělal 3 úkol jedu lážoplážo zítra 4 a uvidím jestli nebude potřeba udělat přípravu na nějakou akci jež má prý začínat ve čtvrtek jak jsem tuna někde vyčetl :)
     
  14. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    kaolín11

    Tak já si musím vystačit s karafiáty, stromy XXL + stromy z TS, červené a růžové chlévy a výrobny.
    Ani nevím, kdy se obr stromy a obr chlévy získávaly. Buď už je to hodně dlouho, než jsem vůbec začala farmu hrát, anebo na ně nemám štěstí. Mám jedině bobra, ale obra žádného. :cry:
    Ale za tip na továrnu na koberce děkuji, tu jsem nezkoušela. Ono mě to vlastně ani nenutilo, protože za posledního 3/4 roku dokončuji všechny akce i tak a obvykle výrazně před limitem. Na vyskakovátkách jsem nepohořela už hodně dlouho.
    Ale fakt je, že jsem hodně překopala strategii díky hodným farmářům, kteří mi tady na fóru poradili.:)
    Než jsem sem přišla, myslela jsem si, že dělám všechno dobře. A náhle jsem zjistila, že jsem tele a dělám všechno špatně. xD
     
  15. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    To bych asi moc nerozváděl ,že máš "Bobra"!xD Ono se to dá vyložit různě!;)
     
  16. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    Krásný večer. Tak akce hotová - dá-li se tomu vůbec akce říkat, když jí člověk začne plnit ráno a v poledne je hotov. Tahle akce se snad ani nesplnit nedá.
    No a teď už začnu asi chovat nějaké ty husy do stodoly na to avizované šlechtění. Ale zas to s nima nebudu moc přehánět, přes den otočím 3x dvaadvacet chlívků, na noc přehodím kivi ptáky, trošku jim přilepším SKáčkem, stejně jako želvám a ptakopyskům. V žádném případě husy větší stabilní plochu na několik dní či týdnů na mé farmě určitě nedostanou.

    A jak je to u mě s přípravou na další akci? Žádnou skoro nedělám, jen ráno zkrátka hlavní, divošku ani mýtinu nesklízím, mám tam převážně obr stromy a pár chlívků a okolo stromy s 20-ti hodinovou dobou růstu - stromy z tajemných sazenic. Sklízím jen stromy na Bahamce a dávám podle hodin do začátku akce buď zázvor, čaj, ibišek apod., stromy se mně moc neosvědčily.
    Ale v době, kdy nebyly obr stromy a byl to boj o každé vypadávátko, dávala jsem vždy poslední tři nejdelší rostliny, které jsem měla - na každou plochu jinou. A na políčka 1*1. Na Bahamku vždy to nejdelší. A mnohdy třeba z té kratší vypadlo víc vypadávátek než z té nejdelší. A protože nebyla runa na poháry, stěhovala jsem poháry, pak aktualizovala hru a sklízela další plochu. Jestli to pomáhalo nevím, ale měla jsem takový dobrý pocit, že jsem pro ty padadla udělala co se dalo. [​IMG][​IMG]
     
  17. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    kaolín11

    Po holoubkovi mi, prosím, pošli svou soukromou adresu. Pošlu ti obratem účet za čistírnu, mám totiž kafe úplně všude.xD
     
  18. Feris1

    Feris1 Expert fóra

    tak hlasim ze akcia hotova bola to fuska hlavne ked som zistil pri zbere husi ze nemam na ploche ziadneho zajaca ani ovcu ani prasa a ako citam vyzsie mal som mat vylozeneho aj bobra :) a ja pridavam ze hodili by sa aj kozy
     
  19. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    -wiolan-
    kvůli účtu za čistírnu Ti kaolín11 soukromou adresu posílat nebude, tomu nevěř. Měla si ho nechat v napětí, třeba si myslel, že když je řeč o bobrech .....

    A jen abych nebyla "ouplně" mimo - teď jsem dala vyrábět krmivo pro husy, nerostly by víc po bramborách nebo kukuřici než ostružinách?
     
  20. hanči56

    hanči56 Pisálek fóra

    Já hlásím taky hotovo,trvalo mi to asi 3h.,to jen kvůli prasátkům(žl.stáje,vaj.koňak,valentýnský květináč, řádek a sk),ty trvali nejdéle a při sklízení velký vykřičník abych nepoužila kombajn.No nevím na co to bylo,ale alespoň se něco děje.
     
    evainfo, tydýtková a lacrima tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.