FarmOraculum

Diskuze na fóru 'FarmOraculum' zahájená uživatelem FarmOraculum, 26/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. scorpius50

    scorpius50 Pilný autor

    To vypadá, že nás čeká nějaká novinka na farmě - možná, že by šlo nějak víc "vytížit" Hřiště pro mazlíky. Tam zatím nic nemám a asi ani jen tak mít nebudu :-(
     
    Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  2. FarmOraculum

    FarmOraculum Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Zvířátko toužící vlastnit plod dubu, které žilo během doby ledové a pokoušelo se ukrýt svůj cenný poklad. Díky své posedlosti zapřičinilo několik katastrof během doby ledové, absolvovalo kurz poškozování krajiny a zavinilo globální oteplování.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Doba ledová by bez veverky nebyla tím, čím je :)
    Tak to vypadá na tu akci na spešlploše... A na severu rozebírají básničky naší kouličky, jak kdyby to bylo psané přes Enigmu... 8)
     
  4. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Tak jsem četl vážení Farméřky a Farméři ten váš prehistorický přehled.
    No a nebyl sem vůbec z toho moudrý, rozhodl sem se že se půjdu zeptet zdejší vědmy o které už jsem zde psal.
    No bohužel nebyla přítomna neb odletěla na školení do Země Nezemě.
    A nebyla doma ani její kočka která by mohla zdejší dohady o šavlozubci ujasnit.
    Bylo doma jen její dcera a tak jsem toho využil a zadal otázku: co si myslí o šavlozubé akci?
    Odpověď neumím přesně přeložit a tak jsem jí vyfotil...

    [​IMG]
     
  5. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Teda, jestli do akce budeme potřebovat veverky, tak jsem nahraná - mám jich 32 xD
     
  6. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    njn,:music:
    Manny – srstnatý mamut
    Sid – leňochod
    Diego – šabľozubý tiger
    Scrat – šabľozubá veverica - je posadnuta vlastnit plod dubu
    takze ideme kde ???
    kam to speje nasa farmerama ???:sleepy:
     
  7. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jonsdorf - tak nevím, ta kočka se kultivovaně směje nebo potřebuje přistavit kyblík?
    Doba ledová a veverka především mě napadla první (škoda, že jsem to sem nenapsala), ale říkala jsem si, že tak nechutní plagiátoři by to snad nebyli... No tak to jsem se asi spletla.
     
  8. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    alexandrička, vracíme se ke kořenům... Když to řeknu vzletně. Normálně bych na plnou hu... ústa řekla, že farma degeneruje...
     
  9. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Ježíši zůstaňte sedět pevně na tom na čem právě sedíte!
    Bigpoint si myslím nemá pár milionů dolarů aby si mohl dovolit vycucnout postavičky od filmové firmy.
    Farmička má své díla a ty se měnit nebudou.
    :D:D:D

    -pechfogl-
    No není to zrcadlo neboj...

    Hned bych je prásknul za copyright.
    :D
     
    Naposledy upraveno: 18/3/19
  10. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Ale základní postavičky příběhu obšlehnout můžou, když si k tomu sestaví nějaký vlastní infantilní text... 8)
     
    Naposledy upraveno: 18/3/19
  11. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    To bude nějaká bojovka s hledáním pokladu ,-) a boj to bude jako ve čtvrté místnosti ,-)
    Od 20.3. jsou v kalendáři dva divné názvy akce ,-)
     
  12. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Proste 'Praakcia'!Ešteže to nebude nastálo(dúfam);).
     
  13. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Y_n_O: A výstižně je pojmenujou. O což my zůstaneme ochuzeni, neb máme vlastního kreativního překladatele.
    Víte, co mi chybí: Věta ze začátků farmy, kdy se čekalo na akci: Já se tak těšíííím! xD
     
  14. coneznam

    coneznam Osvícený autor

    pechfógl, to já se pořád těším na akci, protože stále doufám v bomba akci. A hned jak ji vyhlásí a zjistím, že to není bomba akce, tak se zase těším na novou akci
     
  15. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Ale já si tu větu říkám při každé akci dosud. Vždy, když už jsem těsně před finále, (někdy nejen) v duchu křičím: "Já se tak těším (na to, až to budu mít za sebou)!!!" xD
     
  16. FarmOraculum

    FarmOraculum Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Zatímco na úsvitu věků byla planeta jejich, dnes tyto rostliny rostou pouze ve východní Asii, vzácněji v Austrálii, Africe a na Madagaskaru. Z hnědého šupinatého základu raší téměř metr dlouhé, zpeřené listy v ladných obloucích. Patří k nejstarším žijícím rostlinám na Zemi. I když tato rostlina není palma, velmi se jí podobá a většina lidí ji i mezi palmami hledá. Ve skutečnosti je více příbuzná kapradinám. Zmiňovaná rostlina je považována za živoucí fosilie, ale ve skutečnosti jí není. Může žít velmi dlouho, je známo, že ty nejstarší exempláře mají i přes 1100 let. Pozor - tato elegantní a oblíbená rostlina, pěstovaná i jako pokojová, patří bohužel k nejnebezpečnějším. Jedovaté jsou všechny její části a konzumace často končí smrtí zvláště pokud jí pozřou domácí mazlíčci.
     
  17. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Hmm baobab už máme, co takhle ravenala, tváří se jako palma a není to palma, ale je to palma poutníků.

    Edit: může být ,-) a je jedovatý.
     
    Naposledy upraveno: 19/3/19
    vilm4 a Honzulka05 tohle ocenili.
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Z pravěkých rostlin si pamatuju (teda ne já osobně, ze školních učebnic xD) přerostlé přesličky, kapradiny a plavuně. Akorát netuším, co z toho vypadá jako palma a pěstuje se to doma...

    EDIT: tak už vím, jmenuje se to cykas. Ještě že ten strejda poradí se vším...
     
    Naposledy upraveno: 19/3/19
  19. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    a co takto - cykas?
    toto som si vygooglila - wikipedia
    Cykasy (Cycadopsida) tvoří souhrnnou třídu pro všechny cykasy – chráněné nahosemenné rostliny z oddělení cykasorosty(Cycadophyta). V současnosti je popsáno nejméně 303 druhů[1] těchto rostlin, které patří mezi nejstarší živé organismy na světě. Cykasy kdysi dominovaly v rostlinné říši podobně jako dinosauři v živočišné a spolu s nimi také většina vyhynula na konci druhohor.[2] Vyznačují se řadou archaických rysů, a jsou proto považovány za živoucí fosilie,[3] avšak nesprávně, protože historie recentních druhů sahá maximálně do svrchního miocénu.[4] Cykasy mohou žít velmi dlouho. Délka života některých starých jedinců v Asii se odhaduje až na 1100 let[5][6] a je pravděpodobné, že mohou žít i podstatně déle.[7]
    Cykasy se na první pohled podobají podsaditým palmám, se kterými ovšem nemají nic společného. Jako nahosemenné mají blíže k jehličnanům. Podobně jako jehličnany také vytvářejí šištice, které jsou největší v rostlinné říši.[8]
    tak Y-n-0 bola rychlejsia :);)
     
  20. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Škoda, v práci máme taky histori této planety.
    Ale do historie siluru či devonu se nedostanem.
    Tehdy zástupci rostlin dosahovaly ohromnýh rozměrů.
    I dnes najdeme po celém světě, však musíme být opatrní abychom na ně nešlápli!
    To v permu kdy vrcholil jejich vzestup to byly obři dosahující ohromných rozměrů.
    No nedivme se, tehdy byla celá planeta jako ohromný skleník, dostatek dusíku, vláhy a světla.
    Dnešní zástupce najdeme i na našich zahradách i ve sklenících.
    Jsou to však jen vzdalení zástupci kapradin.
    Tak že "V stínu kapradiny spal, svět nad hlavou mněl" si můžeme jen zpívat.
    Nebo si hrát v kreslené farmičce...
     
    Naposledy upraveno: 20/3/19