Farmaramské noci (1.8. - 7.8.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem sopti, 31/7/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Akce se mi nezdá moc složitá.Co nejrychleji napěstuji 4950 ks bílého kaktusu a farmu vrátím víceméně do běžného zvířecího a lesního režimu.Vodopády asi nebudu bourat vůbec,bo tam je zalesněno furt!:)
    Myslím si ,že zde byly daleko horší akce a všichni slintali blahem.o_O
    Na druhou stranu ten stonek je vážně trapnej.To nemohli dát ten bonus na všechny výrobny?!?:p Sice mám momentálně narvanou velkovýrobnu máslem,ale stonek hlídat určitě nebudu,půjde do oblíbených!
     
  2. mimino7777

    mimino7777 Zelenáč fóra

    Dobrý den a co dárky od sousedů budou se moc posílat lampy nebo jehly?
     
    myš59 a bursuk59 tohle ocenili.
  3. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    K diskuzím ohledně odměn:

    Ani odměny typu N x level BZ nejsou při exponenciálním nárůstu "všespásné". N-násobek vždy roste pomaleji než exponenciela.
    Potřebovalo by to řádek s odměnou typu:
    (1x za 24 h) Odměna [BZ] = {BZ[level(n)] - BZ[level(n-1)]}/100, kde n je číslo levelu a BZ[level(n)] je celkový počet BZ, který je potřebný k dosažení levelu n.
    V praxi by to sice znamenalo, že pouhou sklizní jednoho řádku by hráč dospěl do vyššího levelu za 100 dní (reálně rychleji, přece jen něco pěstujeme a máme i další odměny ve stonku), ale bylo by proč hrát. Zdánlivě by šlo o neúměrně vysokou odměnu, ale jednalo by se o odměnu závislou na (k postupu do dalšího levelu potřebném) vzrůstajícím množství BZ. Mezi levelem 200 a 300 je přitom těch levelů 100. To by znamenalo, že takový řádek by umožnil (sám o sobě) postup z levelu 200 do levelu 300 za 100x100=10000 dní, což je něco přes 27 let. To je významně méně než ty současné miliony let do levelu 300, ale bylo by (aspoň
    teoreticky) možné během lidského života hru dohrát. Hráč by tak měl jakousi reálnou motivaci hrát dál a dál. Současný exponenciální nárůst náročnosti představuje pro hráče s levelem >200 spíše demotivující faktor.

    K akci samotné:

    Jak jsem již psal včera, akce se pochopitelně účastním, neboť jak praví klasik (českého filmu):"Nemusí pršet, stačí, když kape!"
    A ve světle současného sucha dodávám: "Co bychom dali za to, kdyby aspoň káplo!"


    No vidíš, jak bude stonek z téhle akce oblíbený! xD

    Oprava: Bez té -1 by odměnou bylo 0 BZ a to by mě asi všichni hnali, za takový nápad...

    pro Medvánek (níže): Souhlasím s tebou, jakkoli by se mi pochopitelně líbilo, pokud bych mohl za svého života do té 300 dorazit. V současnosti to prostě možné není.
     
    Naposledy upraveno: 1/8/18
  4. y.z.y

    y.z.y Stálice fóra

    Krásné ráno všem [​IMG] , veče jsem dala na plantáž stromy místo políček u vodopádů mám zvířátka a stromy a lesík jsem nechala výr., sr., pole. budu plnit jen lucerny. V tom vedru se na pole nedá. Přeji hezkou hru a dávejte pozor ať z vás nejsou zavařeniny [​IMG]
     
  5. bursuk59

    bursuk59 Veterán fóra

    jdu do toho,ale nejdu po stonku, co stihnu, to stihnu, stejně zítra začíná zas 12-ti hodinový týden, tak se uvidí;)vůbec se netěším na to vedro v kuchyni u ploten a je jich 6:(to bude mazec a lidi dovolenkují a papají;)
     
  6. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) tak, klasická porce prvotních negativních emocí už snad byla naservírována - já bych si dovolila něco málo pozitivnějších postřehů:
    1) máme akci na Baha, volali jsme po tom dlouho, běžná farma jede v režimu jaký kdo chce
    2) máme stonek, to jsme také vždy chtěli, pravda, zlaté mince se z něj nesypou, ale jak už bylo poznamenáno výše "nemusí pršet, jen když kape" a z těch tisíců hráčů se určitě najdou tací, kterým se bude líbit
    3) stále je to jenom hra a nejen pro nás dinosaury táhnoucí to již řadu let, ale také pro služebně mladší hráče, pro které mají současné odměny takovou hodnotu jako měly pro nás před pár lety (jaké bylo například terno mít dekorky dávající 50 - 100 BZ za 5 -10 h, dnes jich mám v liště mnoho a musím se smát při představě toho úsilí, které jsem vynaložila na jejich získání)
    4) ano, je pravda, že za současného nastavení hry to vypadá, že ji nelze dohrát (pokud člověk není milionářem a nekoupí si vše, co jde za reálné peníze), na druhou stranu není stejně demotivující představa, že už se nemám kam posunout a "jen" plním úkoly, které se opakují, příliš přidané hodnoty nepřinášejí, atd.
    5) a stejně jsem ráda, že fórum žije, že hra žije, že já žiju, takže pro mne je to jasné, po hlavě do akce a urvat, co se dá, i když to není ze zlata a drahých kamenů, ale jen "namalované"
    xD
     
  7. bubíja

    bubíja Pisálek fóra

    Madvo na baha:)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  8. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Tak zatim jsem nechal 120 policek na Baha... no snad jsem to nespocital spatne, 120 poli * 3 zisk * 3 sklizne * 5 dni = 5400 at je rezerva...
    Druhe padatko je jen pro dekorkare...

    Vypadavat ma 165 jehel/den, v tuto chvili ma byt 0 (nebo chybet 990 ), mam 0 (chybi 990 ), mam 0% hotovo.
    Vypadavat ma 42 lamp/den, v tuto chvili ma byt 0 nebo chybet 252, mam 0 (chybi 252 ), mam 0% hotovo.
    Stav bilych kaktusu : idealne 0 kusu (825/den ), mam 0 z 4950 (0% ).
    Zatim uplynulo 0% casu, zbyva 144 hodin.
    Nezapomenout zamestnat mlyny pro 55 kusu kobercu, celkem cca za 4,6 hodin.
     
    myš59, Honzulka05 a safira65 tohle ocenili.
  9. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Jak ? -...bylo by možno hru dohrát. Copak to jde ? Tato hra nemůže míti dopředu daný konec. Ježkovyvoči to by bylo keců (tak dlouho se dřu..co budu dělat pak..apod.)
    Jenom si zvykejte,že se jednoho krásného rána probudíme...a už se nepřihlásíme ! (Ani na fórum,aby si nešlo stěžovat)
    8)xD

    Jen doufám,že to nebude dlouho trvat...dochází kjupóny. :music:
     
  10. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Na první straně se píše:

    Jehly (Ihla)

    [​IMG]
    Jehly budou vyskakovat při sklizni rostlin, stromů, stájí i výroben.
    Kouzelný strom bude po dobu akce při své sklizni dávat 1 ks jehly.

    Kouzelné lampy (Kúzelná lampa)
    Kouzelné lampy budou vyskakovat pouze při sklizni stromů, stájí a výroben.
    [​IMG]

    Počet kusů zjistíte ve Stodole > Ostatní.
    Jdou posílat i jako dárek. Poslat dárky > Sezónní dárky
    Můžete poslat 5 volných dárků denně (s runou 7). Hráči s prémiovým účtem mohou denně poslat dárků 13 (s runou 15). Dostat můžete 20 dárků denně.
     
    myš59 tohle ocenil(a).
  11. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    [​IMG]

    Takže beze mě. Chtěl jsem plnit jen tu část kde se dodávají lampy - kvůli dvěma upgradům továrny - protože mě stonek a dekorace ani trochu nezaujaly.
    Ze 3 ploch nacpaných výrobnami, chlívkami a stromy, mi vpadly neuvěřitelné 3 lampy !!!
    Takže nazdar a z takovýma akcema jděte do háje.
     
  12. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Tak lampy nekdo ukradnul, z nekolika neonovych staji+zverinec nic a tezko neco vetsiho jde mit... zato jehel je dost... z jedny plochy napsalo 90 kusu ale mam zlomek... zase spatne?
     
  13. mamba54

    mamba54 Stará škola

    Tak mi vypadlo 85 jehel, ale ani jedna lampa, a to jsem zatím sklízela jen chlívky a stromyo_O
     
  14. anna32173

    anna32173 Pilný autor

    Rovněž ani jedna lampa
     
    evainfo, hanynkach a Peto121 tohle ocenili.
  15. Lenca_85

    Lenca_85 Osvícený autor

    Me vypadly lampy cele 2, v podstate z plochy zvirat. Ale vzhledem k tomu, kolik je potrebnych lamp k splneni ukolu se nedivim ;) Ono to pujde
     
    evainfo, hanynkach a myš59 tohle ocenili.
  16. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Vážení,mám blbý pocit,že s tými lampami to bude horšie,ako s obsidiánmi,tri plochy a vypadlo 8 lámp!!!Čo dodať?
     
  17. Jara268

    Jara268 Dozorce fóra

    Nevím jak ostatním, ale ukazatel skore mezi dodáváním lamp a koberců mi nejde odkřížkovat a překáží mi. To se mi hooodně nelíbí.

    EDIT - 3 x restart, 2 x F5 a už křížek funguje, asi mu bylo teplo. Jára
     
    Naposledy upraveno: 1/8/18
  18. farmarka_e

    farmarka_e Stálice fóra

    vypadlo 303 jehel a 13 lamp... trochu nepoměr (30% z celkového potřebného počtu versus 5% v případě lamp... ) u lamp bude hlavní zdroj dárky
     
    evainfo a myš59 tohle ocenili.
  19. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Lampy mám 2, tož prosím sousedy o posílání lamp... Jehel mám 146... to půjde.
     
  20. Lenca_85

    Lenca_85 Osvícený autor

    Ja bych nepanikařila ;) Dodala jsem darovane 3 koberce a získala 6 lamp, takze uz jich mam 8 z 252 potrebnych ;)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.