Farma nostalgie (24.1. - 29.1.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 23/1/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. x-men-cz

    x-men-cz Vážený autor

    casovka xDtak tuto akci opet vynecham
     
    Sirovodik, hanynkach a alena1480 tohle ocenili.
  2. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    Copak o to vlnu ovčí i angorskou mám venku a pilně střádám do úkolu, poněvadž moje zásoby už lehly popelem. Kozí mlékárny mám jen dvě, nebudou stačit stromy? Těch mám 5. Vajíčkovníky jsou rovněž přítomny na ploše.
    A dotaz: je možno ty časovky plnit postupně? Poněvadž v akci si zaplevelit farmu 400 stromy je poněkud tristní. Nehledě na to, že budu muset pilně dokupovat: jabloně 214, švestky 21,moruše 46 a ořechy 17. Stav ve stodole, ale ještě se mi nějaké stromy najdou na ploše. Plním úkoly rád a některé stačí splnit jen ve stříbru - dodávky zvířat a plodin ze stodoly. Ne že bych je neměl...
    Vzhledem k času, jsem si teď uvědomil, že to budou dva zasekané dny, minimálně! Jde totiž o to nesklidit, než odstartuji časovku, chichi.
     
    Naposledy upraveno: 23/1/18
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Za celou dobu hraní mám výroben mraky,schované v liště.Nikdy je žádným vlakem neposílám.
     
  4. fanda2008

    fanda2008 Zelenáč fóra

    Tak na to se fakt těším, mám totiž rád časovky a úkoly s nízkou obtížností a množstvím odměn. To dáme!
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  5. lase2

    lase2 Magnát fóra

    no s tou obtížností to na nízkou tedy nevidím, i když v popisu akce je to tak uvedeno :)
     
    švestinka, hanynkach a alena1480 tohle ocenili.
  6. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak je jasné, že s touto akcí budou mít menší problém ti, kteří mají např. více Výroben či Arboret a to nejlépe plně vytuněných, protože jim výrobny zaberou méně místa (např. červená střižna dává 2 klubka vlny => 2 červené střižny + 6 třeba oranžových dává potřebných 10 klubek vlny a zabírá pouze jeden prostor 2x2. Pokud má někdo druhou vytuněnou Výrobnu (já ne) a třeba růžovou výrobnu králičí vlny, ten může podobný trik využít i tam (ale kdo z nás to má?). Mně ty výrobny třeba zaberou celkem 12 polí 2x2 na Mýtině (vytuněná Výrobna s 1 červenou střižnou ovcí + 7 oranžádami či žlutými + 1 oranžová střižna volně + 10 výroben angorské vlny taktéž volně).

    Mléko a kozí mléko budu mít ze stromů (stačí 3 od každého druhu, 2 z toho vždy pozuzené).

    Takže zbývá se přenést přes stříbrný 5. úkol (dodat 200x jablko, 200x švestka, 200x vlašský ořech, 200x moruše ze sklizně během 24 hod.). K tomu je potřeba buď 50 ks stromů bez pozuzení od každého druhu = jedna plocha, např. vedlejší louka nebo 40 ks nebo 40 ks s pozuzením od každého druhu.

    Takže asi obětuji Vedlejší louku na stromy (jabloně, švestky, vlašáky a morušovníky) a na Mýtinu dám výše zmíněnou kombinaci výroben usazených částečně do Výrobny a částečně volně + Arboretum se 3 stromy s kozím mlékem + 3 vajíčkové stromy (u obého 2 stromy pozuzím* => 4+4+2=10).

    Takže mi to zabere na chvíli celou Vedlejší louku a na Mýtině 1x Výrobna + 1x Arboretum + 1 střižna ovcí + 10 výroben angorské vlny = 13x plocha 2x2. Vedlejší louku pro splnění zlatého a diamantového úkolu využiji po splnění souběžné akce (napěstovat akční plodiny v požadovaném množství snad nebude až tak velký problém), zvlášť pokud použiji MJS + políčka 1x1...

    Pochopitelně situace těch, kteří produktové stromy nemají, je poněkud tristní. Asi budou muset obětovat něco ze zásob SK...

    Poznámka*:
    Vím, že stromy v Arboretu bude jednodušší pozuzit najednou (zisk celkem 12 vajec + 12 kozího mléka), ale jde to postupným vkládáním 2 + 2 stromů do Arboreta, následným pozuzením Arboreta a dodáním 1 + 1 stromu na zbylá volná místa udělat i tak, že získám přesně 10 + 10 vajec a kozího mléka. Nakonec asi půjdu přece jen cestou nejmenšího odporu a pozuzím Arboretum naráz...

    Poznámka 2:
    Teď jsem s údivem zjistil, že mám pouze 2 stromy s kozím mlékem. :p
    Co se dá dělat - 2 kozí mlékárny to spraví...;)

    Nakonec jsem se rozhodl obětovat Mýtinu na výrobny a stromy. Zcela výjimečně zde nebudu nic pěstovat, takže nehrozí předčasná sklizeň spolu s polními plodinami...
     
    Naposledy upraveno: 23/1/18
  7. alena1480

    alena1480 Pisálek fóra

    Ahoj. Tak nízká úroveň to opravdu není. Akci plnit nebudu. Poslední dobou nedělám žádnou akci. Chci hrát farmu v klidu a odpočinout si u toho a ne abych se honila a stresovala u toho, ještě s časovým úkolem. Stačí stres v práci, s 12ti hodinovou pracovní dobou i o víkendech to fakt nestíhám. Doma si chci odpočinout!
     
  8. Michal303

    Michal303 Pisálek fóra

    A na co dávají hvězdičky? Mám jich přes dva tisíce a není je za co utratit.
     
    margitka89, Zoufálkov a hanynkach tohle ocenili.
  9. hanči54

    hanči54 Stálice fóra

    No,vidím to černě.Všechno zbourat,hodně počítat a hlavně zapsat!!!! a sklidit podle plánu RUČNĚ!!!!A teď hurá do stodoly udělat inventůru.Hlavně nezapomenout připočítat počet zvířat do výroben.H.
     
    hanynkach tohle ocenil(a).
  10. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Dopoledne pěstovat raději mátu, která chybí ;) s tou první akcí bude takové práce, že tato mne fakt nevzrušuje, budu mít co dělat, abych za 6 dní splnila tu první, která je o něčem
     
  11. stěby

    stěby Velvyslanec fóra

    Přemýšlím, jakou parádu udělám se svými sedmi morušovníky :oops:. Asi si budu muset udělat výlet s prkenicí do kvelbu :D.
     
  12. Krakenka66

    Krakenka66 Perspektivní autor

    štěby jsme na tom stejně... :oops:
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  13. mamba54

    mamba54 Stará škola

    Určitě udělám 1. a 2. úkol, o 3. a 4. pouvažuju, ale časovky:(, ty nemám ráda, odměny mě neoslovily, kdyby byly kupony na delší dobu, tak o tom budu uvažovat, ale takhle nee-.-
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  14. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Miluju hrace s prazdnou stodolou (pro dnesek uz jsou oskubani, pokracovani zitra) xD a miluju casovky! Po letech me RT "donutil" bourat o_O:inlove:, takze vse pripraveno a zitra ve 14:05 je hotovo krom 5. diamantoveho a 6. zlateho a diamantoveho (na ne uz neni na farme misto), ale dalsi noc je v klidu dorazim ;)
     
  15. bukotesko

    bukotesko Pisálek fóra

    Zdravím.
    Čo ak sa tie časovky dajú zkrátiť na polovicu? A to tak, že pri spustení akcie sa práve zoberie prvý zber, ktorý už bude pripravený deň vopred a do zostávajúceho času + produkty na skrátenie sa urobí 2. otočka /takto úlohy u výrobní majú možnosť urobiť aj tí, ktorí plačú, že nemajú dostatok výrobní, alebo chcú zastavať menej plochy/
    5 strihární snáď postaví každý........ale to je len môj odhad, nespoliehať sa na to ako na hotovú vec :)

    ahoj pavca67 5. a 6. úkol je všetko časovka, nie len mlieko

    edit
    stěby
    , ty si iný lvl. ako já :)....práveže to píšem preto, lebo ja som dlhodobo plnil časovky do družstva poctivo.............kruci, žeby som bol jediný? už chytám farmársky komplex :)
    .
     
    Naposledy upraveno: 23/1/18
    tydýtková tohle ocenil(a).
  16. stěby

    stěby Velvyslanec fóra

    Měsíce si v klidu házím přebytečné šlechtěnce do bezedné Výrobny, a ejhle, jak rychle jsem si rozšířil o 2 baráčky dříve nepotřebný šmajchlproduktdomek xD:D. Zařvala u toho docela slušná řádka běžné zvěře, ale stejně byla ve stodole už skoro zcepenělá, tak co s tím, že? Ještě, že jde do těch úkolů narvat i tropy, tam mám zásobárnu přetékající. Když jsem se nepouštěl do TOPky, zkusím udělat průvan teď. Kolikrát jsem přemýšlel, jak by to vypadalo všechno to vyházet do úkolů nebo na trh a začít (skoro) od nuly, jen s nadstandardně macatým kontem. Až mi prdne cévka radostí z toho, že přelezu do klubu stovkařů, možná se do toho pustím a všechny zásoby do mrtě vybílím 8);). To bude jízda, až všechny kytky a zvířata budou v počtu 5 ks, a najednou po mně v nějaké akci budou chtít dodat třeba 200 ks řeřichy xDxDxDxDxDxDxD...



    bukotesko
    - takhle snad uvažuje každý, ne? Žádný příčetný farmář by nespustil časovku a pak nedal zrát výrobny nebo stromy :music:.
     
  17. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Tak menit obsah vyroben nebudu, kdo si to ma pamatovat... a k druhe akci mam volnych jen 2.5 plochy, mohl bych vytrhat prales, ale stale to neresi hlavni problem - mit dost casu na to dat stromy pro jeden a vyrobny pro posledni ukol... jasne ze nemam chlivky, ale naradi plno, takze to neni problem...
    Jenze proc se trapit, o BZ mi nejde, pokud bych chtel, mam plno mazliku ale pouzivam je jen velmi malo, takze tenhle radek by to taky nevytrhnul...
    Nejspis dalsi akce do ktere pujdu jen kdyz budu mit naladu, ale jen ty zasoby rostlin a plodu...
     
    bukotesko tohle ocenil(a).
  18. babako

    babako Expert fóra

    Hezký večer,
    já jí prostě zlomím a akci rozjedu,časovky asi nebudou problém,jen budou chvilku zabírat místo dodávané produkty.. Ať se daří všem..;)
     
  19. hanči54

    hanči54 Stálice fóra

    Tak u toho sedím celé odpoledn a zjišťuji,že bez přípravy to nepůjde.Ten,kdo má ve stodole si ušetří místo i čas.Nemusí dopěstovat chybějící zvířata a plodiny.Jak jsem zjistila,mělo by stačit 10 výroben,5 stromů s mlékem a vajíčky,100 stromů od každého(lepší xl-18h).Takže-přijdu z práce asi 14.30,dodám ze stodoly,sklidím první várku do časovky,rozpěstuju,nasázím co je potřeba a večer příprava na druhý den.Mezi tím baha pěstuje akční.Prohlídla jsem stodolu,udělala inventůru,pak jsem si řekla,že jsem závislák a měla bych jít žehlit.Ale stonek je stonek.Jen si musím na NTB nechat výstrahu NESKLÍZET!!!!!!Všem,kdo se do toho pustí,přeji šťastnou ruku,trpělivost a hlavně NESPĚCHAT,na všechno je dost času.A když to nestihneme RT to po čase zpřístupní,buď za FL,nebo za Kč.Přeji hezký večer,pevné nervy a hodně úspěchů při plnění úkolů.H.
     
    tydýtková a hanynkach tohle ocenili.
  20. karbar

    karbar Vévoda fóra

    Tuto akci udělám asi jen po 3 úkol. Nemám výrobny na ovčí vlnu a stavět v dílně je nebudu, potřebuji prkna na rozšíření těch velkých domů.
     
    Apachie1 a hanynkach tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.