Dokonalost sama (18.11. - 24.11.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 17/11/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Že bych si potvrdila to, co tu mnozí už dlouho píšou, že navyšování BZ produkty nemá na padátka vliv? No, asi to tak bude.
    Předchozí sklizeň byla 53 kousků, zapomněla jsem dát mrkvový chléb. Teď jsem si vzpomněla, ovšem 6 kapek na hlavní a 7 na divošce mě překvapilo, protože předtím bylo 13 a 12. Tak jsem milý chléb zase zrušila a na mýtině se hned objevilo 13 krůpějí. Že by dvanáctikusový rozdíl udělal opravdu ten chleba? No uvidím, zítra to ještě vyzkouším. Třeba to byla náhoda...

    myška353 - měsíc hry by vliv mít nemusel, když padátka jsou jen z akčních plodin. Ale nemáš všechny celé plochy, tudíž méně "příležitosti" k vyskočení rosy a zřejmě tedy nemáš splněná aspoň nějaká procenta pohárů a vložené do Stromu moudrosti. A to dělá hodně velký rozdíl.
     
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    myška353 to má bohužel vliv dosti značný - protože po měsíci hraní nemůžeš mít aktivovanou runu Živoucí legenda, která má přímý a prokazatelný vliv na množství vypadávajích věcí. Do runy se dávají 2 poháry - Výstava a Chovatel, úkoly na ně máš v družstvu. Čím vyšší stupeň pohárů, tím vyšší pravděpodobnost na vyskočení věcí. Poháry fungují i samostatně na každé ploše, ale výhodou runy je, že jak do ní poháry vložíš, působí na celou farmu, na všechny plochy. pohár Výstava se dá splnit snadněji, doporučuju tam dávat plody stromů, je potřeba si propočítat poměr cena/protihodnota. Na mém trhu vychází dobře jeřabiny a třešně....ale je to individuální podle trhu. Pohár Chovatel je horší, je tam potřeba hodně zvířat.
    Zkus se podívat do vlákna Jak na vypadávátka v Uživatelském koutku ;), tam je popis, jak na Legendu....
     
  3. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Můžu se zeptat, jaký máš level? Klobouk dolů, že po cca měsíci hraní máš už pohopole, tak dobrá jsem rozhodně nebyla. Ale pokud nemáš ještě Živoucí legendu, tak věř nedávno zkušenému, že to na vypadávátka vliv má a bohužel nemalý. Pro mě akce do cca lvl 70 byly hodně kostrbaté a taky jsem ztroskotávala na padátkách.

    EDIT: Krakoramaja, s těmi zvyšovači BZ mám velmi podobnou zkušenost a už opakovaně, stále nevím, jestli jsou to mé dojmy nebo ne, ale už při některé z předchozích akcí byl kalendář, kde jsme otevřeli okénko 100%BZ navíc a tehdy jsem zaznamenala pokles vypadávátek za ten den cca o třetinu, jednou při cukiňáku též mírný propad, takže ten při akcích nepoužívám vůbec. Mrkváč občas ano a musím si na to dát pozor, díky moc za připomenutí, tentokrát jsem trošku pozapomněla, pojídala ho a už druhý den bádám, proč se mi neopakují lepší výsledky prvního večera akce.
     
    Naposledy upraveno: 20/11/16
  4. k.vitek

    k.vitek Titán fóra

    krakoramajo,
    to mám jako típnout Cukíno-jablečný koláč a Velikonoční marmošku? Budou vypadávátka vypadávat lépe?!?
    No, to jsem je mohla ušetřit...
     
  5. Auvajsik

    Auvajsik Pilný autor

    Prosím, opakovaně se tu píše o cukíňáku a mrkvovém chlebu jako o pomůckách, které ovlivňují padátka. Doteď jsem se s touhle radou nepotkala a měla jsem dojem, že jde v principu hlavně o čas pěstování, nikoliv o BZ. Něco mi někde uniklo? Poradíte mi, prosím? Případně poradíte, kam se podívat? Zkusila jsem je teď aplikovat - a počet ros se nijak nelišil od předchozích sklizní.
     
  6. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Tak mám 22 stříbrných papírů... no nic moc. Teď z té modré mi vypadlo z celé plochy 1x1 10 ros... a čekám na červenou, ta je za 25min. Na noc dám žlutou. A na 10pohopolích je žlutá, z tý je tak 4-6 ros... farmu jsem nebourala, nedělám to nikdy a akce dávám na dvou a půl polích vždy den před koncem posledních asi půl roku.
     
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Moje zkušenost s řemeslnými produkty na BZ , to znamená mrkvový chleba, cukeťák, velikonoční marmeláda, jarní věnec ...je taková, že na vypadávátka buď nepůsobí nijak a nebo působí negativně. Když se mi stane, že je vypadávání horší než průměr, okamžitě likviduju bonusy ze slotů. Rozhodně nezvednou množství vypadávátek - z tohoto pohledu jsou to vyhozené krejcary.
     
  8. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    k.vítek - je to moje čerstvá zkušenost, možná to byla náhoda, na tvé farmě to může být jinak.

    Auvajsík - zrovna nedávno jsem to četla od Caseye. A nikdy při akcích marmeládama neposiluji, to akorát teď, když nechci tratit na Baha TBZ (i když je mi už měsíc jasné, že do konce roku ta třístovka nebude)
     
  9. k.vitek

    k.vitek Titán fóra

    Nu, já si je všechny vyrábím... takže v tomto případě ráno před sklizní típnu. A podívám se na rozdíl, a pak sem písnu... Holt ta 100ka bude později 8) Dobrou!
     
  10. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Kytky pomalu dopěstovávám a rosy 3OO, ten nepoměr se hodně zvyšuje, ale s farmou nekončím, už jsem to kdysi na rok udělala a nebylo to kvůli zpackané akci.
    EliM77, k Tvému příspěvku 684, vždy jsem brala JC a obrovské stromy pouze jako zvýhodnění ke snadnějšímu plnění akcí, Ty proženeš citrony a do druhého dne máš napadáno i když akce trvá třeba týden, já doháním SH, protože farma mě do práce nedoprovází a tak i na noc dávám akční. Chápu, že jsi do JC investovala hodně, ale představa, že bych měla celý rok syslit růžové chlívky a pak je měnit za JC abych vůbec mohla dokončit akci, mně připadá poněkud děsivá. Ponechme JC a stromům jejich podpůrnou roli, která nám usnadňuje farmaření, ale nikoliv tu rozhodující.
    edit: krákoro, ve vlákně arboretum jsem dělala testít - vliv pěstování konvalinek na počet prken ve stodole, a ať jsem pěstovala bez podpůrných prostředků nebo s navýšením asi o 25O% tak na vypadávání to nemělo vliv, je to jen taková pověra:)
     
    Naposledy upraveno: 20/11/16
  11. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    krakoramaja: Ahoj, nevím jestli jsem dobře pochopil tvůj post pro Auvajsík?.... vždy a všude, kde jsem se k padátkům vyjadřoval, tak jsem psal, že hodnota BZ není podstatná pro jejich počet. Tím pádem používání všech řemesl produktů přidávajících +%BZ/TBZ je zbytečné (pokud ti nejde čistě o zisk BZ/TBZ).
     
  12. doben

    doben Ikona fóra

    GordonSargent JC nejsou jen o růžovkách jak si naprostá většina lidí myslí. Sehnat je výhodně není moc jednoduché, protože to většinou vyžaduje několik výměn a až pak výměnu něčeho za JC. Každopádně si myslím, že tato akce lze splnit i bez JC, ale bude to na těsno. Určitě to byl záměr RT, protože spousta farmářů celý rok syslilo na dožínky, tak radši padátka nebo koše koupí než aby jejich snažení bylo k ničemu. A to je zisk pro RT. Všem držím palce ať to zvládnou bez dokupování, protože to za ty odměny snad ani nestojí.
     
  13. slootr

    slootr Baron fóra

    Hm, tak jsem dosklízel. Mám všechny kytky, ovšem padátek přesně půlku (75 namletejch papírů, 14 ros navíc). Takže odteď budu jen honit padátka. Vopruz, akční už nepotřebuju. Ale aspoň z ní budou mraky BZ a Kr :)
     
  14. pompo68

    pompo68 Znalec fóra

    K dokončení mi chybí asi 640 ks. Přitom od stěhování JC po mini pole na všech plochách jsem zkusil vše co je v mých možnostech a je docela smutné ale zase nic nového pod sluncem že se snaha takto odmění. Koše kupovat nebudu to si raději koupím kombajn a snad příště nebude místo můžete si koši přilepšit že je pro dokončení musíme koupit. Všem ostatním co pokračují zdárné dokončení a Top farmářům co nejlepší umístění.
     
  15. myška353

    myška353 Pisálek fóra

    Jsem levl 61, už jsem dřív farmu hrála 2 roky, pak jsem si dala pauzu na 4 roky a založila nový účet, takže si trochu pamatuju, co je důležité, všechno mám otevřené, kromě poslední plochy na plantáži. Legendu na rostliny mám na 11té úrovni a pouze na hlavní louce....do umístnění ve stromu mi chybí stovky hvězd )))) Teď jsem sklidila modré kaly a 14kusů rosy, tak to asi nebudu lámat přes kolínko ...nejde, nejde ;)
     
  16. slootr

    slootr Baron fóra

    Jako soráč, ale co to je? Ukazuje mi to v TOPce nějaký 983. místo. Ale já o nějakou TOPku fakt nestojím. To tam prostě budu automaticky když si splním akci? Co to je za za vopičárnu? Abych se teď bál, že se mi asi pře dvěma měsícema podařilo na trhu ulovit několik hodně tisíc plodů stromů (švestky, hrušky, nevim co ještě, ale splnil jsem si tim velkohangár) za 0,10 krejcaru za kus? Tenkrát mi to přišlo jako bezva věc, teď z toho může bejt problém, až mi přijdou domu Číňani manuálně kontrolovat boty, ponožky a já nevím co ještě.

    Fakt hrubá nespokojenost. Kdo chce do TOP, ať tam jde. Kdo nechce, toho tam, prosím, nestrkejte.

    Děkuji předem za kladné vyřízení :)
     
    Naposledy upraveno: 20/11/16
  17. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    myška353 ten pohár Výstava stěhuj - je to sice opruz, ale funguje to, jen nesmíš zapomenout vždycky před sklizní dát F5, takže: usadit pohár, dát F5, sklidit - přesunout na další plochu, dát F5, sklidit....a tak pořád dokola, dokud se nedostaneš na vrchol Stromu moudrosti a neaktivuješ Legendu
     
  18. tatkanas1

    tatkanas1 Obyvatel fóra

    Akce hotova a už je naházeno do sudu, rezerva je dostačující, přeji vše aby akci splnili celou
     
  19. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Pokud byste chtěli dělat pokusy s padátkama (a vlivem produktů... mazlíků... na ně), museli byste ten pokus páchat delší dobu. A za stejných podmínek - stejná plocha + stejná kytka+ stejná velikost polí....atd. Za jeden den je výsledek k prdu, bo ráno to padá jinak, odpoledne a večer taky jinak. Navíc každá plocha dává jinak padátek...atd....

    K akci: u mě dobrý [​IMG] Ale už abych to měla z krku -.-
     
  20. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Pomalu končím s pěstováním a nemám ani 300 padající rosičky, očička by spala a budou spát. Takže si laxně něco napěstuju, dodám a skončím v půlce a vůbec mi to nevadí. Do TOPky nechci, sama mám málo a jestli to má být taková vějička od RT, že jako do zblbnutí budu sázet akční, nejlíp se SH, abych nakonec zjistila, že musím něco dokupit (a přece jsem do toho dala tolik úsilí, tak to musím obětovat pár kaček), tak nee. Pokud to je nastaveno tak, jak je, tak pro tak ubohou odměnu se nepřetrhnu. Ono nejenom šrajtofla rozhoduje, taky, jestli chci u toho pořád sedět a tupě točit jakési barevné kornoutky. A stresovat se do poslední minuty? Ne, já hraju pro relax a že mě baví hledět na ty veselá zvířátka ve chlívcích a výrobnách.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.