Diskuze k soutěžním fotkám "TOP3"

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem evalumar, 20/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Monča***

    Monča*** Komisař fóra

    Ahojky
    přináším svou nesoutěžní fotku

    TURECKO
    http://www.pictu.cz/image.php?di=PJHD

    Turecko-země dvou kontinentů,Evropy a Asie.Krásné moře, vysoké hory(Ararat), skalní města, antické i středověké památky snad krásnější než v Řecku a Itálii(žádné zákazy,na vše si můžete sáhnout),např.Trója, Pergamon, Efes a řeky Eufrat a Tigris
    Z této země pochází řada velmi důležitých zemědělských plodin - pšenice, ječmen, cizrna, čočka, fíky, třešně, višně, mandle, meruňky a lískové ořechy,ale daří se i citrusům,banánům,bavlně.Díky podnebí se úroda sklízí 2x ročně.
    Chovají se převážně kozy a skot,koně a velbloudi se používají na práci.
    Překrásné jsou plantáže tureckých růží z kterých se lisuje růžový olej.Na 1 kg oleje je potřeba 3500-5000kg růžových květů.Také se z nich dělá růžový med.Chutná opravdu jako růže.
    Turecký med tu ale nehledejde.Jejich národní sladkost-lokum,jsou želatinové kostky,většinou s příchutí růži a citronu,obalené v šíleném množství moučkového cukru(nic moc).
    Turecká pálenka-rakije,je skoro nepitelná.Ředí se 1:1 vodou.Tímto procesem zbělá jako mléko a chutná jako pendrek(to se docela dá pít).
    Mě osobně Turecko učarovalo a pokud rádi poznáváte a neláká Vás jen ležení na pláži,jeďte,no spíš leťte, se podívat.
     
  2. petusicek

    petusicek Pisálek fóra

    ahojky, akcia skončila, tak som narýchlo niečo zbuchla,
    kopec robotky, málo času na farmu:D:D

    Vybrala som si Nemecko, krajinú známu futbalom, pivom, párkami a Oktoberfestom..

    ID25193413
    chrám zlatých banánov

    krásny večer..
     
  3. evalumar

    evalumar Vévoda fóra

    Ahojky, fotečky máte zapsané, ještě si to po mně zkontrolujte. Hodně štěstí!

    -Lenka34-
    i tvůj obrázek už je zapsán
     
    Naposledy upraveno: 24/9/14
    Monča*** a lacrima tohle ocenili.
  4. -Lenka34-

    -Lenka34- Perspektivní autor

    prinášam aj ja svoju fotku, rozhodla som sa pre Španielsko, pre ktoré je typické jedlo paella, pestovanie olív, bavlníka, kukurice, citrusov...

    Španielsko

    nick: -Lenka34-, ID: 13457601, odmena: Noky Citrón
     
  5. majolenka

    majolenka Baron fóra


    Pekný neskorý večer,

    počúvla som Julinku a neurobila som súťažnú farmu, len som niečo ubrala a niečo pridala a tak vzniklo

    Česko II
    http://fa-usr-strg.bpcdn.net/gp/1/37/3/13708209_1411595300.jpg

    Chcela som si spraviť pamiatku na perníčky, boli naozaj vydarené a jedine čo som vedela bolo, že v Čechách je preslávený Pardubický perník a samozrejme je všeobecne známe že tam nedajú dopustiť na pivo. Už to vedeli aj "Starci na chmeli", keď spievali
    "Chmel je naše zlato"

    kmaja55 - ID 13708209 -dekorácia Pichnutie kopijou


     
    Naposledy upraveno: 24/9/14
  6. ajinkac

    ajinkac Zelenáč fóra

    Ahoj.
    Tak prosím taky o zapsání - děkuju.


    Vytvořila jsem Česko v lesíků :)

    Česko

    Id: 6242480 - Růžové prasátko (charitativní)
    [​IMG]
     
  7. Julinka11

    Julinka11 Hrabě fóra

    Příjemný den,
    moc krásné fotečky a mám velkou radost, že nás přibývá...:)


    >>Třinácté soutěžní kolo<<


    Může se stát, že zítra nestihnu oznámit konec soutěže, jelikož jsem mimo republiku. Pokud bych to nestihla, poprosím modičku, zda by takto neučinila místo mě..:)
    Užijte si krásný nadcházející víkend.
     
    ajic.zajic a alexandrakerulova00 tohle ocenili.
  8. Pachmina

    Pachmina Komisař fóra

    Přeji hezký den..

    už nejméně týden mám obrázek hotový.. ale nebylo mě dobře a tak jsem neměla nějak náladu..a moc jsem sem nechodila..no už je to lepší..jinak přemýšlela jsem kterou zemi bych ztvárnila..a nakonec jsem se rozhodla..že tu..ke které mám přece jen trochu blíž než k jiným..

    ..ale abych řekla pravdu obrázek nevystihuje tu pravou atmosféru..ač je to už dávno..bože snad 100 let..tak si ho pořád pamatuji.. ten první pocit..když jsem vylezla z letadla.../tedy mimo ten že už nikdy nevlezu do letadla..a nazpět půjdu raději pěšky./..do nosu mě udeřilo v prvé řadě horko..ale ne jak u nás.. to prádelní..vlhké..ale takové suché..takové jak se jím chvěje vzduch..bylo tehdy 40 ve stínu..a kupodivu..jsem se vůbec nepotila..a bylo mě docela fajn..a to prosím.. horko živelně nesnáším..tedy pokud nejsem zrovna po krk ve vodě....no a pak asi vůně...taková zcela jiná..než tady.. říká se jí..vůně orientu...bylo to jako kdybych se ocitla na úplně jiné planetě..
    A tohle se dá těžko vystihnout..ještě s tím co mám k dispozici..tedy spíš..co nemám..Měla jsem v úmyslu použít na obrázek studnu/..vyschlá zem..stejně ani tak to nebylo ono/..a také jsem ji použila..bohužel..animace trvá chvilku..a já se za těch pár vteřin.. nebyla schopna zbavit...2 vyjetých oken..no a dalších 11 a půl hodiny..čekat nemíním...Takže jen tak..a obrázek okomentuji..aby bylo jasné..co..proč a jak..

    Pachmina Id: 1052665
    nevím..třeba..Draček Orochi..

    ten se mi minule u někoho líbil..

    .:Sýrie:.

    Obrázek by měl znázorňovat.. takovou imaginární syrskou farmu..v Sýrii se chovají ovce..kozy..velbloudi..a skot..chovají se arabští plnokrevníci..klik..pěstuje se bavlna ..která se také vyváží...známá je syrská pšenice..oproti naší tvrdší a prý kvalitnější..dále se hodně pěstuje cukrová řepa..cibule a brambory..také rajčata a kukuřice..ale daří se tam prakticky všemu..i melounům například..Sýrie je známá výrobou Damašku..ze které ho se vyrábí hlavně povlečení..a ubrusy../ ačkoliv původem tkanina pochází z Číny/..stromy..třeba známá je Syrská jedle..z užitkových stromů..prakticky vše..co si dovedete představit..takže vedle jabloní a hrušní..rostou citronovníky..pomerančovníky..datle..mandlovníky..broskvoně..a typické jsou olivové háje..klik.oslíci nebo muly se tu používají jako nosiči..či jako dopravní prostředek..klik
    Historických památek je v Sýrii halda.. no já jsem do obrázku zakomponovala pouze vodní mlýn..takzvané norie ..tjs..obrovská vodní kola čerpající vodu z velkých hloubek..syrské město Hamá..je známé právě spoustou vodních kol..z nich některá jsou stále funkční...nejznámější je asi norie Muhammadíja ..která má průměr 21 m klik..fauna je tu též pestrá..v obrázku jsem použila medvěda..původní Syrský medvěd..je to nejmenší poddruh medvěda hnědého..váží max 90-150kg..klik...z pouště Sýrie pochází také jeden drobný hlodavec..mazlíček spousty.. nejen dětí u nás..křeček syrský..klik ..a Pušmeralda..tou jsem znázornila orientální tanečnici..klik..což je také typicky arabské..no nebudu tu psát průvodce po Sýrii..bylo by to zbytečné..všechno se v pohodě dá vygooglit..kdo má zájem..

    ..a proč Sýrie a ne třeba Francie nebo Holandsko..protože jsem
    ani v jedné nebyla..a ani jsem si nevzala francouze ani holanďana..

    noční Damašek..panorama..

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 25/9/14
  9. lacrima

    lacrima Polobůh fóra

    Zdravím Pachmina , ahojínky,

    ve vláknui TOP3, kde jsi vložila svůj příspěvek se Sýrii , tam nejde kliknout ,
    tak jsem přešla tady , kde má správně být a tady také nic není. Těším se těším, že se podívám do Sýrie a kde nic tu nic. Tak mám smůlu a to jsem hrozně zvědavá ženská.

    Těším se , až si link opravíš , že se podívám.
    Všem vespolek přeji krásné odpoledne, prima hru a úspěšnou tvorbu.
    [​IMG]
     
    Olina59 a ajic.zajic tohle ocenili.
  10. Pachmina

    Pachmina Komisař fóra

    Ahojky Lacrimko..já vím..já tu dneska jaksi zmatkuji..ale moc se netěš..není to nic moc..:)
    jdu smazat ten původní příspěvek ..jestli to jde..Také přeji hezké ..u nás v Brně..upršené odpoledne..
     
    ajic.zajic tohle ocenil(a).
  11. Monča***

    Monča*** Komisař fóra

    Pachminko-jseš moc skromná.Fotka je krásná a taky jsem si krásně početla.
    Jsem moc ráda,že píšete komentáře.Něco se dovědět a hlavně se inspirovat,třeba kam na příští dovolenou nebo si jen snít.Jako já o Finsku a vidět ho z ptačí perspektivy.Bohužel mám jen jeden rybník a ten je na Finsko dost málo,takže fotečka vznikla jiná.
    Mějte se krásně a ještě tvořte.Pa
     
    ajic.zajic tohle ocenil(a).
  12. .helm.

    .helm. Vycházející hvězda fóra

    Dobrý den vespolek, tak tady je můj pohled na farmerama Kanadu.
    Ráda bych se tam jednou podívala, je to země s krásnou přírodou a mnoha jezery. Hlavním rostlinným znakem je samozřejmě javorový list, a když se řekne Kanada vybaví se mi los (ne ten stírací:) a zima, no a vše tu na farmě máme...takže:

    nick: .helm. ID:41899202
    odměna:Zimní čarovná sněhová koule
     
  13. evalumar

    evalumar Vévoda fóra

    Dobrý večer ve spolek :)
    fotečky zapsány, račte si to po mně, prosím, zkontrolovat. ;)

    Julinko,
    můžeš být bez obav, zítra to pohlídám, počítám s tím.
     
    Monča***, ajic.zajic a nona2222 tohle ocenili.
  14. sweetyKatie

    sweetyKatie Pisálek fóra

    Ahoj všem :)

    přináším svou soutěžní fotečku inspirovanou úžasnou Brazílií, zemí velmi rozmanitou, kde každé jednotlivé město je malou zemí samo o sobě. V každém městě trochu liší zvyky, tradice či národní jídlo. Je to jediná země v Americe, kde se mluví portugalsky.

    Rio de Janeiro je v celé Brazílii turistickým centrem číslo jedna. Říká se, že Cariocas (místní obyvatelé) milují své pláže, sambu,
    fotbal, pivo, třtinový rum a zábavu více než kteříkoli jiní lidé na světě. Rio je dále známé především svými plážemi.
    Copacabana patří mezi nejslavnější pláže světa a je dlouhá 4,5 km. Návštěva Brazílie by měla určitě zahrnovat výlet na tzv. Cukrovou homoli (390m); jízda nahoru lanovkou nabízí nezapomenutelný pohled na město umístěné mezi mořem a horami.

    Největší řekou země a celého světa je Amazonka s délkou 7 062 kilometrů. Amazonský deštný prales je největší džunglí na světě s nejbohatší flórou a faunou. Celá síla oblasti pochází z Amazonky, která každoročně zaplavuje tisíce km2 vodou.


    Nejdůležitějšími pěstovanými plodinami jsou káva, sisal a pomeranče, ve sklizni těchto plodin zaujímá země 1. místo na světě.


    sweetyKatie Id: 20595226 Valentýnský kohout
     
  15. nona2222

    nona2222 Perspektivní autor

    Ahojte :) prinášam do topky Mexico - krásnu rôznorodú exotickú krajinu s 96 miliónmi veľmi srdečných obyvateľov.
    Svetu dala kukuricu, chilli papričky, ale aj moriakov. Maliarku Fridu Kahlo, ale aj množsto pamiatok na Mayov i Aztékov.
    Údajne v každom Mexičanovi sa dodnes skrýva kus Maya :))) Na jednu významnú mayskú pamiatku sa často pozeráme aj vo
    Farmerame - je to " El Castillo "(hrad) v Chichen-Itza, ktorý je jedným z nových siedmich divov sveta

    [​IMG]
    a mne osobne Mexico dalo aj guacamole, rýchle vytvorené a skvelé jedlo z avokáda :inlove: - tak môj obrázok berte trochu aj ako poctu
    slávnej mexickej kuchyni ;)xD preto som doň dala všetky možné plodiny, ktoré sa v Mexiku pestujú a máme ich i na farme (kukurica, proso, fazuľa, rajčiny, bavlna ..) ale i typické buky (borovice a cédre sa nedali) a aj chovné zvieratá (kone, moriaky, kozy, ovce, kravy, prasiatka)
    a pre mňa prekvapivé - typické sú i orly ... a v rozsiahlych dažďových pralesoch samozrejme aj orchidey ...

    ... a takmer by som zabudla na pre nás nezvyčajný veľký mexický sviatok - Deň mŕtvych - ktorý má korene u Aztékov - počas neho sa všetci Mexičania vydajú na cintoríny a až do rána jedia, pijú a spievajú na hroboch svojich milovaných na oslavu ich života . V r. 1993 UNESCO vyhlásilo tento sviatok za svetové nehmotné dedičstvo ...

    ... a Mexico má samozrejme aj krásne a slávne pláže , veď susedí s dvoma oceánmi - ale pláže sa mi už skutočne nezmestili, tak som tam vopchala aspoň malý bazénik xDxDxD

    nona2222 ID 44262577
    chrám zlatých banánov

     
    Naposledy upraveno: 25/9/14
  16. fialka40

    fialka40 Pilný autor

    Ahojte.

    Tak musím uznať, že téma bola pre mňa teda riadny oriešok, čo oriešok, normálne veľký orech 8). Mala som čo robiť, aby som si vybrala kúsok z tej našej úžasnej planéty. Nakoniec som sa rozhodla pre krajinu, ktorá patrí (aspoň sa to hodne uvádza, osobne som tam nebola) k najzaujímavejším a najexotickejším na Zemi. Je to krajina, v ktorej žijú unikátne zvieratá (klokany, koaly, ježura, vtákopysk, pes dingo, pštros emu a kazuár), rastú unikátne rastliny, ktoré vzdorujú ohňu a suchu a sú stálozelené (eukaplypty, akácie). Sú tu údajne jedinečné ekosystémy, ktoré nikde inde na svete nenájdete. A hoci väčšina povrchu tejto krajiny je púšť alebo polopúšť, nájdete tu nielen kamenné monolity, ale aj tropické dažďové lesy, národné parky či morské rezervácie a unikátny podmorský koralový systém pod záštitou UNESCO. Dokonca som našla informáciu, že až 85 % rastlín, 84 % cicavcov, viac než 45 % vtákov a 89 % pobrežných rýb je endemických, tzn. že ich prirodzene nenájdete nikde inde na Zemi, lebo inde už vyhynuli. No neznie to úžasne? :)8);)

    Takže môj obrázok sa volá: Austrália.

    http://www.ulozisko.sk/obrazky/698515/Australia.png

    Prosím o zápis do zoznamu, stíham, to len tak - tak :oops:. Ďakujem.

    ID 19868497, dekorácia Chrám zlatých banánov
     
  17. Ria30.

    Ria30. Guest

    Dobré ránko:)
    Obrázky doplnené,budem rada ak si to ešte prekontrolujete,či je všetko ako má byť;).
    A tí,čo ešte váhajú,majú čas do 12:00 h.
     
  18. luculinka85

    luculinka85 Pisálek fóra

    Ahojte, tak este stiham na poslednu chvilku s mojou fotecku do poctu...stale som si myslela ze mam cas a nakoniec to stiham len tak tak...vase farmicky a hlavne napady su super...vsetci mate moj obdiv ze s tym malom co mame k dispozicii na farme ste vykuzlili take krasne obrazky...keby to bolo na mne, tak dam odmenu vsetkym ;)

    Ja som sa nakoniec rozhodla pre Francuzsko a konkretne jeho jednu velmi znamu cas - Provensalsko - ktore je zname predovsetkym levandulou, ale aj slnecnicou a kde je vzduch krasne prevonany rozmarinom...

    Provensalsko
    luculinka85
    Id: 25488824

    a odmenu "odkukam" od prispevku najblizsie (kedze vobec netusim aku) - Chram zlatych bananov


    Krasny zbytok tyzdna prajem vsetkym a este krajsi vikend...u nas su hody tak sa uz teraz tesim na cigansku a burcak :D
     
    Julinka11, nona2222 a Monča*** tohle ocenili.
  19. evalumar

    evalumar Vévoda fóra

    luculinka85:
    Baže stíháš! Obrázek přidán. :) Zdravím všechny soutěžící, deadline se nám kvapem blíží, tak kdo ještě váhá, má posledních pár minut na vložení svého soutěžního příspěvku.

    Edit 12:00: Soutěžní kolo je ukončeno.
     
    Naposledy upraveno: 26/9/14
    Olina59 a annacer tohle ocenili.
  20. fialka40

    fialka40 Pilný autor

    Ahojte.
    Krásne obrázky ... tak aby sa uchovali ...

    [​IMG]
    :)8)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.