Den chrámových opic (16.5.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 15/5/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    DANKA722 - jj, máš pravdu ;)
    Za suroviny na 1 květ. čelenku a 1 věnec by Prepperka dostala po 1195 TBZ a 850 Kr. Za semleté dostala jen po 1116 TBZ a 744 Kr.
    Ztráta na semletých čelenkách je tedy 3871 TBZ a 5194 Kr a na věncích 316 TBZ a 424 KR :eek:
    A ptž mně to touhle dobou už taky nemyslí, tak nevím, jestli jsem to sčotla dobře o_O xD
     
    DANKA722 tohle ocenil(a).
  2. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    No jo....... a mám po radosti :sleepy:

    Tak nějak jsem předpokládala, že umleté bude mít větší hodnotu než surové, takže jsem to ani nekontrolovala. Asi jsem na Farmeramě ještě moc krátce na to, aby se má kůra mozková přizpůsobila místní logice. Ať žije selský rozum. :music:

    Naštěstí ta ztráta není taková, takže mi to žíly nedere, a vám dvěma pěkně děkuju :wuerg: - příště si to pořádně spočítám a nebudu jen předpokládat :p. Ne, vážně díky za nakopnutí, další zkušenost do sbírky.
     
    Milka66 a Skali tohle ocenili.
  3. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    o nič nejde, radšej utekaj na záchod, nemáš dobrú farbuo_OxD
     
  4. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Prepperka - ono je to asi jak u které akce. Ale přebytky nejsou většinou tak velké, takže ani ztráty. Na trhu farmář kolikrát projede daleko víc. Takže pohoda, klídek.....když nejde o život, že jo ;)
     
    Prepperka tohle ocenil(a).
  5. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Já dokonce myslela, že je to vždycky tak, že za umleté akční je po skončení menší zisk než když zbudou suroviny. Asi to tak bylo v některé z prvních akcí, které jsem dělala a pak už jsem to takhle brala jako hotovou věc ;)
     
  6. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Pak je tam ještě jeden aspekt - umletý produkt dává někdy na rozdíl od surovin TBZ.

    Například nedávná akce Plnou parou vpřed! Samotné suroviny pro 1 kolejnici by mi daly:
    1 958 BZ a 1 760 kr
    po umletí dala 1 kolejnice:
    1109 BZ, 1109 TBZ a 1479 kr

    Já jsem tam ocenila ty TBZ, které by u surovin nebyly vůbec, takže mi snížení BZ a kr nevadilo.

    Podobně třeba i akce Rock a robot. BZ nenaháním skoro vůbec, jsem už v 97 levelu a tam to přibývá hodně pomalu, tak nemám takovou motivaci. Ale na Baha jsou za každý postup zlaté banány, a protože ještě nemám otevřeno vše a postup přitom není tak nedostižný, je mi dobrý každý bodík. Takže raději v odměnách uberu BZ když za to dostanu nějaké TBZ.

    Ale jinak výhodnost mletí versus nezpracované suroviny skoro vůbec neřeším, protože akce často dodělám den dva před koncem, takže už na nějaké další pěstování nebo dohánění padátek nemám herní čas a nechávám zbytek surovin bez povšimnutí. U akce Den chrámových opic jsem byla hotová o několik dní dřív, padátek velký přebytek, tak jsem měla čas i důvod napěstovat pár sklizní akční navíc. Ale to byla výjimka, takže jsem vlastně moc nesledovala jak to bylo u minulých akcí. Teď se na to ale ze zvědavosti určitě zaměřím. Docela by mě zajímalo podle čeho ty protihodnoty RT stanovuje, zda-li je v tom nějaký hlubší záměr nebo prostě jen napíšou první částku která je napadne.
     
  7. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    Prepperka, a nemala by si lepšie, ako pestovať zbytočne 7350 akciových osemhodinoviek, hodiť na pole niečo, po čom je dopyt a kúpiť napr. punč?
    sme na rovnakom trhu ;);)
    [​IMG]
     
    GordonSargent tohle ocenil(a).
  8. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Danka, pro mě je každá akce, že zavřu oči o odcházím a co se děje s přebytkem ... však oni to nějak spočítají:)
    na trhu s nápoji jsme na tom podobně ,ale trh s pečivem u nás poněkud vlčíxD

    [​IMG] [​IMG]
     
    Pitrýsek47 a DANKA722 tohle ocenili.
  9. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Danka - vzato realisticky by to samozřejmě výhodnější bylo. Tuhle hru ale hraju pro svou zábavu, což znamená že si tu můžu dovolit i věci, které nemají reálný podklad, ale prostě mě jen baví (nebo naopak nebaví). A získávání BZ či TBZ z řemeslných výrobků mě prostě nebaví, to pro mne není výzva. Je to pro mě na roveň jako si ty levely koupit za reál v košíku. Jestli to někomu přijde ok, neberu mu to, ale já si to raději získám s holinkama a vidlema. Přijde mi to takové poctivější, a taky vím víc co jsem do toho musela vložit, abych třeba ten postup do dalšího levelu získala. Že to není jen jako lusknout prsty, ale stojí to práci a čas.

    Ale vím jak to myslíš, pro co nejrychlejší a nejsnazší progres je to hle cesta.
     
  10. nezmarka.cz

    nezmarka.cz Velvyslanec fóra

    Zdravím,
    akce byla ukončena, akční předměty a vypadávátka byly přeměněny a proto diskuzi zavírám.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.