Cesty alchymie (8.7. - 14.7.2020) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 7/7/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. fany2020

    fany2020 Hrabě fóra

    Ahojky, při šlechtění mi na kole vypadlo 100% do stodoly, ale jak se má pěstovat, tak nic nevypadne, tím pádem se mi to opět vleče jako šnek, nemám ještě ani zelenou akční hotovou a čas ubíhá, někdo tady už má hotovo, jak je to možné?.
     
  2. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    Také ještě sázím AR Zelenou na Hlavní. A zatím jsem se do další barvy neposunula... To jen útěcha pro ty, kdo pěstují normálně ;)
     
    fany2020, matlafous123 a sovicka64 tohle ocenili.
  3. libakos

    libakos Polobůh fóra

    To,že je hotovo,k tomu napomohly 2 bonusy 100%výnosů z bedny,bonus za žetony na stromy , 1x 100% do stodoly,vlastní nastřádané vrtulky a SH .Myslím,že i to je normální pěstování bez nákupu;)
     
  4. alenal

    alenal Stálice fóra

    Teď jsem dodělala zelený jetel, otevřela jsem klíčem purpurový jetel. A chci se zeptat to musím čekat 5 hodin na 5 cibulek abych je mohla umlít a začít pěstovat? Při otevření jsem cibulky nedostala. V diskuzi jsem toto nenašla. Díky za odpověď.
     
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak se štěstí unavilo a stavilo se i na mé farmě. Včera večer (nebo dnes ráno, už nevím...) jsem si vytočila 2x +1 do stodoly a 100% k tomu. Na malá políčka bylo razdva, ale když jsem ráno šla na brigádu, zasela jsem kvůli těm 100% na pohopole. Cosik mi teď odpoledne před sklizní říkalo, ať to kolo ještě zkusím. A druhých 100% je doma. Sklizní 47 kousků z jednoho pole mám zelenou farmu z krku a jdu na hřbitov, na Baha jsem zasela Tiki maskou, mastí a esencí urychlený čajot na padátka. Vzhledem k tomu, že jsem rozpěstovávala zelený jetel včera večer kolem osmé, považuji to za můj dosavadní nějvětší bejbybům u rostlinek :) Držím pěsti všem, ať se Vám také daří :inlove:
     
    Naposledy upraveno: 9/7/20
  6. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    alenal - čekáš 5 hodin od spotřebování - semletí těch předešlých cibulek. Takže bys měla cibulky mít (pokud uběhlo 5 hodin od umletí těch zelených - což asi uběhlo). Zkus se odhlásit a znovu přihlásit a mrkni znovu, zda cibulky nemáš. Pokud nebudou, kontaktuj herní podporu.
     
  7. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Zde mám metodu, jak se domoci třeba i 15 semínek ze mletí ještě před rozpěstováním...
    Nejlépe to funguje u druhého úkolu (a asi jsem měl ten nápad popsat dříve, omlouvám se).
    Během plnění prvního úkolu, kdy jsem začal pomocí 5 cibulek, jsem po 5 hodinách zadal mletí semínek rostliny z prvního úkolu do dostatečně dlouhé časové řady ve mlýně (měl jsem na Baha mlýnu zadáno mletí na 24 hodin). Tím jsem spotřeboval 5 cibulek, ale ve skutečnosti jsem nemlel, takže po 5 hodinách jsem zadal dalších 5 mletí první rostliny z dodaných 5 cibulek, aniž bych je potřeboval. Dokonce se mi podařilo to nastavit tak, že za dalších 5 hodin jsem již měl splněnou 1. sadu úkolů (žlutou, nicméně na pořadí nezáleží), takže jsem mohl odemknout druhou sadu úkolů (opět na pořadí nezáleží - já volil zelenou) a stáhl mletí těch původních 10 semínek rostliny na první sadu úkolů => rázem jsem měl 15 cibulek a mohl je použít na mletí semínek do druhé sady... totéž jsem zopakoval během druhého úkolu, kdy jsem pokračoval v tomto fiktivním mletí rostliny (z druhé sady, ale šlo by to i z první). Po splnění druhé sady jsem zrušil mletí a rázem jsem měl více než 5 cibulek na semletí semínek do poslední sady úkolů.
    Takto jsem zcela v souladu s pravidly "obalamutil" systém, aniž bych musel být premium či kupovat nějaký koš...
    Jestli to někomu pomůže, budu rád - musíme si přece pomáhat, ne?:D

    PS: Měl jsem naštěstí jeden bonus a to +1 z pole na 6 hodin (sice ne po celou dobu akce, ale nemusí pršet, stačí, když kape). I tak (pravda za pomoci pohodlných polí na Baha a Farmě podpořených SH a ZH) jsem se teď dostal do fáze, kdy budu mít z cca 3,5 hodiny napěstovéno vše a budu čekat jen na bludičky (už mi jich chybí jen 392 kusů)... a to by bylo, aby ke mně nezabloudily v dostatečném množství!
     
    Naposledy upraveno: 9/7/20
  8. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Skali mohu sa opítat,dodělal jsem hlavní louku,otevřel jsem děsivku a chcu umlet ale mám jen 5 cibulek místo 10,je to chyba nebo to tak má být,mám Premium tak si myslím že by všude by mělo být 10 cibulek že děkuji.Nic jsem ještě nemlel.

    http://prntscr.com/teua1d
     
  9. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    jan.svatek: nehraješ náhodou šachy? Ty jsi génius, přechytračil jsi počítač :)

    EDIT: já jsem na tom s logickým uvažováním mizerně, takže dvojitá poklona ;)
     
  10. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123 - ahoj, je to tak v pořádku - systém doplňuje cibulky do počtu pěti kusů (těch deset dostali hráči s prémiem jen na začátku).
     
    smoulinek123 tohle ocenil(a).
  11. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Yno
    Závodně jsem šachy nehrál... ale rád přemýšlím nad tím, jak využít vlastnosti systému pro své dobro. On RT tím mletím semínek, zdánlivě nevýhodným pro hráče, vlastně hráčům umožnil, aby si "přilepšili", a přitom nemuseli nic kupovat. Chtěli nám to zpestřit, ale to si u mě naběhli na virtuální vidle!
    Kdysi v dávnověku jsem objevil, že v jednom úkolu, kdy vyskakovala kukaččí vejce z chovů zvířat, že jdou snadno a velice efektivně použít ve stromu moudrosti na zlepšení té runy nahoře (dodávala se protihodnota zvířat a závěrečné úkoly byly dost náročné na dodávky v tehdejších poměrech na farmě). Tak jsem se s tou fintou podělil s ostatními a následně po nějakém čase zrušil RT vyskakování kukaččích vajec a zavedl na kukaččí vejce alias kukačky stáje a následně výrobny a šlechtění. Tak nějak jsem tehdy "přispěl k rozvoji Farmeramy", dá se říct... co taky čekat od hráče, který tu farmaří již přes 9 let, že?
     
  12. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak já sem s kukačkama v úkolech přestala bojovat, tehdy jsem byla nějaký ten rok mimo a teď to nestojí za to plnit..
    Ale stejně jsi borec, hledáš skulinky i tam, kde by neměly být xD
    Za tři minutky mám první sklizeň rostlinek nekardinálské barvy na krchově, tak snad se dnes kousek poposunu díky těm bonusům i tam, do práce na brigádu jdu až zítra na dvě odpoledne, tak můžu vesele ponocovat :)
     
  13. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    jan.svatek
    Jestli sem to dobře pochopil ,mohl bych se tvým způsobem dostat i na 20 ks cibulek.Ale to bych akci musel plnit se zpožděním?!? Takhle sem po pěti hodinách akce čekal na připsání posledních cibulek ,abych zpřístupnil třetí část akce.
    Pro příště zvolím taktiku takovou,že na první úkol dám semlít 2 semínka,na druhý to samé a na třetí mě zbude jedno.Nebudu muset čekat ,až se systém uráčí mě dát další cibulky.
    Ono je ve finále úplně jedno,jestli dám 5 nebo 2 semínka.Protože u dvou semínek mám po první sklizni 20ks,po druhé už 200ks a mám osivo na celou farmu!
     
  14. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Skali tak že to není každém mletí tech 10,myslím na ty 3 rostliny
     
  15. papulice

    papulice Veterán fóra

    proč máme tolik tinktury,když potřebuji jen 5,rozpěstuji a už nepotřebuji?děkuji za vysvětlení...
     
    Batory tohle ocenil(a).
  16. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    kaolín11
    Samozřejmě, že to v celkové spotřebě SH a ZH nebylo vůbec podstatné... ale, jak jsem napsal, beru to vlastně trochu jako sport, takže proč nevyužít vlastností hry, když mi to umožňuje?
    Na Farmeramě mě ostatně baví (hlavně) to, že je do značné míry vypočitatelná (odhlédnu-li od různých náhodných bonusů a náhod z beden či šlechtění) a že je nenásilná. Střílečky mě prostě neberou!
    Takže jsem rád, když mohu nějakým nápadem usnadnit hru někomu jinému, kdo třeba nemá ta kvanta SH a ZH z obrovských stromů a dalších vychytávek, které jsem během 9tiletého pinožení na Farmě nastřádal.
    Samozřejmě, že pro nás "dinosaury Farmeramy" to je naprosto jedno, zda osejeme 5, 10, 15 či naopak 2 či dokonce jen 1 semínko. Vždy si nějak poradíme, protože máme zásoby všeho možného v takovém množství, o jakém se "služebně mladším" hráčům možná ani nezdá.
    Tím spíš jsem rád, když zrovna jim mohu nějak pomoci...

    papulice
    Tinktury ve velkém množství máme podle RT kvůli premium a platícím hráčům... a podle mě i kvůli "filutům" (hlásím se dobrovolně), kteří využijí vlastností hry pro své dobro (viz výše "návod na zvýšení počtu cibulek pro mletí rostlinek ve druhé a třetí sadě úkolů").
    RT chtěl mít jistotu, že nedojde k tomu, že by hráč nemohl dohrát hru kvůli nedostatku tinktur...
     
    Naposledy upraveno: 9/7/20
  17. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    papulice - kuk TADY

    smoulinek123 - ne, je to tak, jak jsem psala výše.
     
  18. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Skali děkuji :) tak to rozjedu na plný plyn a jedeme dále,děsivka musí padnout zítra do večera :cry:
     
  19. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Tak mám napěstíno a hotovo.Chybí jen padátka a to hodně.Napadalo mě jen na stonek a 1 dekorku.
     
    Y_n_O a -Jara05- tohle ocenili.
  20. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já pro jistotu nemyslím vůbec. Dokončila jsem zelenou spirálu a jdu na další. Na Bahamě jsem zasela dlouhou rostlinu kvůli padátkům a hurá na Děsivku . No co myslíte, že jsem odemkla? Jasně, že Bahamu, kterou nechci. A teď už musím.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.