Bahamarama update IV (14.3.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 13/3/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    V češtině má Eucalyptus název Blahovičník. Tak asi proto.
    Někdo ví, co koala jí, někdo neví, a na wiki taky papá blahovičník ;)
     
    babina51 a milostivas tohle ocenili.
  2. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Předesílám, že blahovičník mi nevadí, mám ho jako český název zažitý a je pouze nešťastné, že nebyl pod jedním názvem do hry už uveden, takto je to pro hráče bohužel matoucí, novinka a hned po pár dnech s velmi odlišným názvem, navíc blahovičník fakt asi tímto názvem nezná každý.

    Y_n_O, to je pěkné, že někdo ví, co koala papá, tak mi to prosím vysvětli z tvého úhlu pohledu. Máme strom s názvem blahovičník citronový, jeho plod je List eukalyptu. Papá tedy koala blahovičník, jak praví ten oblíbený zdroj wiki, nebo papá list eukalyptu?

    Chci tím hlavně říct, že to pokládám za nedotažené, chybkou se zřejmě stalo, že byl do hry uveden chybný název, ale takto si neodpovídá strom s plodem, logicky by měl být plodem list blahovičníku, když už blahovičník ve hře máme. Nebo tam vložit alespoň česky lépe Strom eukalypt, když už plod je podle toho označen... tohle působí ještě nehotovým dojmem a pokud se nesjednotí ještě dalším krokem, tak další prvek k matení hráčů.
     
  3. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ahojky, nemělo by se v družstvu změnit v úkolu Bublinkové trable, kde je napsán od Lvl 70 - od Lvl 93?
    Již to někdo psal, ale hned v první dodávce je heřmánek, který můžeš pěstovat až od levelu 93... Což je docela nepříjemné, protože to člověk přehlédne. A pak zjistíš, že budeš čekat ještě hóóóóóódně dlouho, než získáš recept na jasmínový bublinkový čaj, ačkoli jsi splnil 4. stupeň SPA.
    dodávky:
    "100x máta peprná, 100x heřmánek, 75x lilie, 50x zimní jasmín Lvl 70"
     
  4. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Já SPA 4lvl ještě nemám a tohoto jsem si vůbec nevšimla, to by mě tedy poněkud rozladilo. :sleepy: Myslela jsem, že toto je jen u "obyčejných" úkolů, ne u receptů, jejichž dostupnost je navíc ve hře omezená právě ve vazbě na level řemesla.
     
    babina51, milostivas a Apachie1 tohle ocenili.
  5. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Úkol "Lékařský zázrak" přinesl zázračně právě ty 3 chybějící banány a tak jsem mohla aktivovat i poslední rostlinku - Ibišek jedlý.
    Spotřebováno celkem 1950 banánů.

    S dostupností je to ještě horší u ptáka Kivi. Získat ho mohl i velmi nízký level v tajemných stájích, ale na výrobu krmiva s vavřínem musí čekat třeba rok dva, než se dostane do 95. lv. Výhoda je (a paradox), že ptáka lze koupit levněji než krmení pro něj.

    Alchymistu jsem pořídila teprve nedávno, ale bohužel jen o pouhé dva dny dříve než se objevily nové úkoly. Během těch dvou dnů jsem za pár kaček kupovala svitky a jejich svazky a byla v polovině čtvrtého. Po oznámení, že lze získat nový recept, ceny tak vyskočily, že už neutrácím, ale jen zvolna vyrábím. Nejde mi o nový recept, chtěla jsem se co nejrychleji dostat do 5.lv kvůli Ampuli růstu. No co nadělám, tak ji holt budu dál kupovat.
     
    Naposledy upraveno: 24/3/17
  6. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Mno....pravdou je, že jsem před chvílí dal vyrábět ve všech řemeslech. Ale. Pořád mám relativně málo cukru na výrobu MJS a ušaté marmošky. Získávám tak akorát soli pro výrobu cukýňáku a mrkvového chleba. Spa je príma na prodej produktů, květináře používám jenom na výrobu bubu kytky, přitom mám tisíce nevyužitých elixírů a drátů. A alchimie? I po vylepšení na ní kašlu a jako jedinou ji mám pouze na 4 LVL i když ve skladišti je skoro 87 tisíc mandragor. I když jsem teď dal vyrábět pár kadidel, mohou se hodit při příští děsivce.
     
    Naposledy upraveno: 23/3/17
  7. milostivas

    milostivas Znalec fóra

    já alchymistu ignorovala od samého počátku...až před nedávnem,po vylepšení jsem ho vytáhla na level 5.. a teď už využívám jeho produkty,zvlášť ty na zkrácení doby růstu bo u dlouhodobek typu šípek,sedmikráska,vodnice,hořec,čtyřlístek atd to už dělá s hnojem a vodou celkem pěknou úsporu času..
     
  8. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    milostivas - co konkrétně používáš na zkrácení? Nějak mi tyhle produkty utekly. Alchymistu ještě nemám ani aktivovaného a zkumavky ještě nějakou dobu vybalovat nebudu, ale občas bych mohla něco koupit na trhu. Hlavně když jsou potřeba vypadávátka se to otelí, stihne se tak napěstovat víc dlouhodobek.
     
    tydýtková, milostivas a kiki2305 tohle ocenili.
  9. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Já alchymistu taky nemám, ale šmejdila jsem v popisu ve FAQ a vypadá to, že na urychlení růstu funguje z jeho produktů skoro všechno. Tedy různé recepty na různé typy plodin, ale je toho hromada.
     
    tydýtková a Prepperka tohle ocenili.
  10. milostivas

    milostivas Znalec fóra

    Prepperka

    jak píše kiki,lektvary jsou na prodloužení téměř všechny..jsou rozděleny na kytky,zeleninu,ostatní plodiny a obilí a jak pro farmu tak pro baha..baha zatím nevyužívám..využiju farmu,jsou do stříbrného slotu,ten mám volný vždycky... když chci pěstovat zeleninu tak po dozrání před sklizní aktivuji stonek s +1 plodina navíc a dávám elixír osudu - 4% a kámen mudrců 6% zrychlení.. pro kytku aktivuju řádek na zrychlení kytek a dávám elixír života 4% a zdroj života 6%.... na ostatní je dobrý prach mandragory 4% a aroma lásky 6%...obilí jsem zatím nedělala,ale taky jsou tam - zázračná tinktura 4% a sérum štěstí 6%.... ty čyřprocentní jsou na šest hodiny ty šesti na osm hodin..dávám aby to vyšlo na 24 hodin. snad jsem to vypsala správně a nepomotala názvy :) u těch dlouhodobek to opravdu už je znát,bohužel přesně to momentálně nevím :) :)
     
  11. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Pěkný souhrn milostivas, supr!
    Ještě bych dodala, že existují různé mixy ve SPA, nahážu tam tři různé řemeslnické výrobky a ono to vykouzlí pěkné bonusy nejen + % v BBZ či BZ ale i urychlovátka času na obilí, ostatní, zeleninu i květiny ;)

    [​IMG] [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 24/3/17
  12. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Já využívám mixy ze Spa a podle toho pak dávám elixíry.U dlouhodobek je to fakt znát.
     
  13. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    A že se ptám, jak ten šejkr vlastně funguje? Konkrétní vložené kombinace dávají nějaký předvídatelný výsledek, nebo cokoliv tam vložím, může zcela náhodně vyplivnout cokoliv? Já jsem to ještě nevyužila, většinu nápojů nakupuju, pokud potřebuju, vyrábět můžu zatím málo, taky nemám SPA tak dlouho, takže ještě pomalu skládám do kupy zásobu elixírů, jak souběžně vařím kvůli postupu. Ale pokud by to dávalo předvídatelné výsledky, tak by to rozhodně stálo za hřích - ale to asi nedává, že? Při zálibě této hry v náhodách na entou...

    EDIT: Aní, právě jsi mi vysvětlila, proč je na trhu čokonápoj k sehnání často levně - je z řádku v nebi, tak to už rozumím :). Já ho kupuju a konzumuju denně 5 povolených k vylepšení, tak na nějaký ten mix by se vyzkoušet mohl, pokud bude cena na trhu příznivá :)
     
    Naposledy upraveno: 24/3/17
  14. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Sovinka tak ty bonusy jsou předvídatelné, dole je lištička a čim je více zelenější bude se jednat o vyšší bonusy, ale pamatuj jde o náhodu, takže pravidlo to býti nemusí...
    můžou být různé 10% 20% 30% zkrácení obilí, 10%, 20% zelenina, 10%, 20% květiny atd.
    sice se zde jedná o náhodu, ale nikdy se mi nestalo, že jsem získala méně, nežli jsem vložila.
    Například jsem se uklikla a uvařila 50 smootie ze zelené trávy na trhu ho nikdo nechce a řádek z nebe mi dává čoko nápoj, tak ty tam sypu skoro furt :)))
    ty bonusy jsou oproti lektvarům razantně vyšší, vyzkoušej uvidíš ;)

    viz tu

    https://board-cs.farmerama.com/index.php?threads/bahami-spa.14362/#post-186475
     
  15. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    anickamalirka - díky za příspěvek, přesvědčila jsi mně že to asi taky zkusím. Zatím jsem neměla odvahu, přišlo mi škoda lektvarů do nejistého výsledku. Ale jestli říkáš že výsledek bývá (nebo dokonce s jistotou je) lepší, tak do toho jdu.
    A co se týká toho smoothie z trávy, tak u nás na trhu je nejlevnější za 19 000, což mi nepřijde zas tak špatný. ;)
     
  16. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Prepperka uznej :) 20% bonus zelenina (z mixu ze Spa dejme tomu 60000 Kr za nákup smootie z trávy)
    + z lektvarů na zeleninu 6 +4% (cca 100000+20000), voda a hnůj (mimo akci za pakatel) a z deseti hodinovky je 5ti hodinovka s výtěžností MJS (100000), na třech plochách + strašácký řádek z nebe +1. prodloužím pinki Pie koláčem o 30%
    tj. náklady 280000 kr
    (202+202 +184) * 5 ks = cca 2400 kusů čistá ruka * 380 za kus květáku = cca 900 000 kr
    čili návratnost hned v první otočce stihneš za den 3x to je čistý zisk zhruba 2,700000 kr jen na květáku ;) za den aniž by jsi u toho musela sedět ;)
     
  17. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    U nás je smoothie z trávy nejlevnější za 34 tis., což už tak skvělé není :). Já si to nechám na někdy - až bude čas, jestli chápu správně, tak bonus, který vymixuju, jde rovnou v té chvíli do slotu, takže mi třeba "ucpe" diamant pro MJS... zkusím to někdy mimo akci, až nepůjde o tolik :). Vypadá to jako zábavná hračka, tak na to určitě dojde. :)

    Anickamalirka, my novější nemáme ani strašákový, ani květinový řádek... zatím nebyla nabídnuta možnost koupě a nasbírat se už nedalo... takže o tohle máme my méně. ;)
     
  18. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    anickamalirka Nemit uz neco upito, tak ti asi rozumim a zaridim se podle toho, protoze na prvni pohled to vypada fakt zajimave ;)

    Sovinka Pokud mas slot obsazeny, nabidne ti to premenit bonus v kousky ovoce, ktere se daji dal vyuzit.
     
  19. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Matlafousku, to vím, že se to umí přeměnit na kousky ovoce, tak tedy postupovat tak, že mám volné jen ty sloty, do kterých bych chtěla získat bonusy? Ale chápu aspoň dobře, že bonus naskakuje hned po vymíchání? Protože já mám nejčastěji čas večer, ale co na noc s bonusem - musím si to předem pořádně naplánovat. :)

    EDIT: Aha, v tom seznamu bonusů jsou právě bonusy diamantové, zlaté i stříbrné, tak jsem myslela, že to skáče úplně libovolně.
     
    Naposledy upraveno: 24/3/17
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Sovinka Nejlepe mixovat pred osetim. Z mixeru padaji nahodne (okamzite aktivovane) bonusy, takze tezko planovat, co ti padne. Bonusy jsou stribrne, takze pokud mas stribro obsazene, nabidne ti mixer nektery stavajici bonus nahradit. Pokud ho nahradit nechces, prevede se bonus v kousky ovoce.

    EDIT: Aha, asi michame pate pres devate resp. alchymistu a spa manazera :)
     
    Naposledy upraveno: 24/3/17
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.