Aktualizace v Rama obchodě (24.6.2020) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 23/6/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    A o čo tu vlastne kráča ??? xD Veď sú to len obrázky!;)
     
  2. panaboo

    panaboo Rádoby autor

    Dobrý podvečer, tak nejprve chci poděkovat za pochvalu, že se v téhle hře za tak krátkou dobu slušně orientuji, fakt je, že mne moc baví a snažím se pochopit její princip, nastudovat si taktiku a strategii (tohle forum je prostě studnice vašich vědomostí a zkušeností za ta léta, co hrajete). Chápu, že pro většinu z vás je to překvapení nemilé a máte proč být smutní, ale pro nás začínající je to jen další z tisíce balvanů na cestě k tom být každou akci lepší a lepší, nic víc a nic míň. Hezkou hru všem!

    Pozn. Ted jsem asi deset minut koukala na dekorace na hřbitově a víte co? Koupím si to SH i za floreny, když mi bude chybět, protože ten grafik, co ty dekorace "namaloval" si tu svoji misku rýže zaslouží. Všimli jste si někdy, že to kotě, co maluje duhu v dekoraci "duhové kouzlo" na vás celou tu dobu kouká, zda z té krásy máte stejnou radost jako ono?? Jo, nedává moc BZ, ani žádný produkt, má jen potěšit.
     
    Naposledy upraveno: 23/6/20
  3. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Peto121, ano, obrázky, ale věnujeme jim čas, peníze (někdo málo, někdo víc a někdo nic), tak rušení výhod ze hry je fujtajblíková záležitost a zavání a hraničí s lichvou xD
     
  4. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký večer, to je ale překvapení :sleepy: a jak tu píšete, i mě rama obchod občas vypomohl v nouzi v akcích a hlavně, když nebyl čas sklízet. No Prémium rušit nebudu, protože je za pár kaček výhodné a teď co čtu, bude hlavně u Obr stromečků se samosklizní stéblem chytající s šikovností a sklizní 2x za den každou zelenou kapku xD taky se mě to nelíbí a vlastně jste tu řekli všechno i za mě. Ale určitě je jasné, že RT bude farmičku neustále filtrovat, aby byl stálý zisk za jejich práci :p jsem fakt zvědavá na tu novinku, co chystají. Snad to se mnou nesekne ve skleníku mezi laskavcemxD .




     
  5. zejdy66

    zejdy66 Stará škola

    panabo-ale o tom to je,vždyť když jako začínající hráč budeš chtít dokončit nějakou akci na poslední chvíli,tak skočíš do obchodu a za farm.mince koupíš SH,SK nebo vrtulky a akci dokončíš.Farmářské mince se dají získat z úkolů v družstvu,z kola štěstí,z beden..... a když je budeš šetřit,tak se ti právě pro tyto situace moc hodí a nemusíš nic kupovat.Tak si myslím,že je to pro začínající hráče spíše pohroma;)
     
  6. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Vznikne iba väčšia priepasť medzi silnými a slabšími aké neočakávané...Akcie typu dožínky budú už len pre tých čo majú dekorky na krátenie chovu alebo neonové dekorky. Už vidím tých začiatočníkov čo šetria plodiny na dožínky v ktorých sa aj tak neumiestnia, recyklomat sa stane zbytočným a najväčšia akcia honička bude pre tých čo neminú SH na akcie počas roku. Trochu draho sme to schytali od RT za to, že sme získali Florenovníky a to ich ešte ani nezískali všetci. Radšej dúfajte, že v našej guli na veštenie máme pravdu a príde to, po čom všetci tak dlho túžime. bude aspoň ešte nejaká nádej na vyrovnanie síl.

    Edit. Tútu hru mám veľmi rád ale strašne sa mi nepáči ako tvorcovia podkopávajú začiatočníkom nohy, niektorí hovoria, že len malý kamienok :D toto je skôr obrovský šuter už majú ruky zviazané prakticky celé...
     
    Naposledy upraveno: 23/6/20
  7. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Hmm
    Nejprve někdo po velice těžké noci zavede do hry obrstromy.
    Za pár let ,zřejmě stejný člověk zapomene vyřadit z OaD neonové dekorace.
    A nasadí tomu korunu,když postupně umožní hráčům zakoupit 4x postřikovací dekoraci.o_O
    Teď chtěj někoho trestat,nebo něco napravovat?!?
    Stejně, rozdíly mezi hráči už se jim nikdy nepodaří srovnat.
    Pro mě se v podstatě nic nemění,dál si pojedu se svými obříky!8)
     
  8. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    GordonSargent: Opravdu? Superhnojivo je jedna z komodit navíc ta nejlevnější, ale z okamžité sklizně chlévů je možné vzít cokoliv. Super-stromy, tady jsou několik let v tom problém tak zásadní není a nebyl až zvířectvo přineslo velkou nerovnováhu.

    Kaolín má pravdu, je pozdě něco zachraňovat a toto rozhodnutí udělá více škody než užitku. Kdo možnost okamžité sklizně neměl, tak ho rozhodnutí nechává v klidu. BP od sebe odvrátí více hráčů, než kdyby do toho nezasahoval.

    A teď nerušit, jdu utrácet mince. 8)
     
  9. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Rušenie výhod,akýchkoľvek je vždy sprevádzané búrkou medzi komunitou hráčov.Ja hrám LEN štyri roky,nemám obr stromy,nemám frňákovník,neonky naháňam každé OaD,nekupujem kvapky,vrtuľky.....,ak akciu dokončím - hurá,ak nie - idem ďalej,veď zajtra aj bez nejakého stonku vyjde slnko! Idem si svojim slimačím tempom od akcie k akcii a som už za 200 lvl.Hra prechádza na nový systém a to niečo stojí,od RT sa ani nič iné nedá čakať! Takže,či si kúpim za rama mince v obchode SH 1x,alebo 10x je mi jedno.Tým netvrdím,že toto obmedzenie od RT je dobré,len to nejak neriešim.Keď to už bude otravné,tak s tým seknem,zruším konto a budem mať kopu voľného času.:);) Dúfam týmto nikoho neurazím! Myslel som to dobre.
     
  10. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    ani ja tejto zmene neprikývnem, tí čo si nahrabali majú, ostatní nech utrú, len sa čudujem, že s tým aj niekto súhlasío_O
    idem teda nakupovať, -migos- tam už je, idem ho chytiť za golier, nebude mať všetkoxD;)



    edit

    vladca, ešte vysvetli, čo má Rama obchod spoločné s "mám hotovo", ja len aby si niekoho neurazil, viem napr. o netopieroch:inlove:


    edit

    ešte jedno tu dám, pravé, slovenskočeské, "zdochla mi koza, susedovi nech skapú dve"...
     
    Naposledy upraveno: 23/6/20
  11. vladca

    vladca Stará škola

    Hrám túto hru už dlho (ale s jednou obrovskou pauzou), takže mi kopa vychytáviek chýba.
    S ramamincami sa potácam pravidelne zhruba okolo 1000-ky, sem tam kúpim z limitovaných SH, SK príp. ZSH.
    Ešte mám zablokované asi 2/3 ihriska a tam teda treba mincí habadej. Kolónku "bežné" pravidelne preskakujem ako nezaujímavú.

    Ale ak by som mal mincí neobmedzene alebo napíšem radšej "dostatok", tak by mi asi nevadilo, že nakupujem draho v bežnom.
    A táto zmena by sa ma teda riadne dotkla. Chápem hráčov, ktorých sa to dotkne, že budú nasrdení. Možno to bude mať jedno +.
    Nebudeme tak často vídať na fóre "mám hotovo" ledva 24hod po spustení akcie. Demotivujúce.

    A ešte jedna vec. Berte to ako krok, posun dopredu. Začali sme/ste stagnovať (na recyklomate, ramaobchode, medveďoch a pod.)
    a stagnácia vedie vždy ku koncu. Treba stále napredovať a takto nám/vám RT dalo šancu zase vymyslieť nejakú špecialitku, barličku, kľučku či "strelu za roh" alebo ako to nazvať a ukázať im, že sme lepší, šikovnejší a vynaliezavejší. Stále to programujú ľudia a ľudia robia chyby. A my tu budeme na to, aby sme ich našli a využili (aspoň dočasu) vo svoj prospech.
    ;););)

    Takže ... vykúpiť obchod (aspoň kto má na to) a od zajtra ... hurá zalietať do oblakov ... :)

    DANKA722:
    Nikoho som nemenoval a snažil som sa to napísať vo všeobecnej rovine tak, aby som ani nikoho neurazil. Ale ak treba, tak sa vopred ospravedlňujem.
    K veci ... ak som to správne pochopil, tak ešte stále je možné v ramaobchode zakúpiť opakovane a neobmedzene 50ks SH za 50 mincí (podobne aj vrtule 20ks/50mincí). Ak mám teda dostatok mincí, dokážem kúpiť povedzme aj 10k SH za pár minút a vraziť ho do akcie, ktorú mám hotovú za 1/4 času a možno aj menej ak mám ešte nejaké riadky a pod k tomu.
    A aby som nezabudol ... aj PL sú v tej istej kategórii ...
    PS: o netopieroch zase ja neviem nič :eek:
    PPS: ale určite mi vadí, že bola zrušená sejačka ... :cry:
     
    Naposledy upraveno: 23/6/20
  12. goldedawn

    goldedawn Znalec fóra

    Tak to jsem tedy naštvaná na tyto změny.Naštvaná jsem byla vlastně,už když zrušili komiks-stroje,pak v Rama obchodě kupony,byť i za floreny,ale možnost tu byla.Premium si platím už nevím,jak dlouho,do beden vrážím taky sem tam reálné,nakupuju SK,SH-tak co by jste ještě chtěli?Farma zdarma.
     
  13. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Nikde jsem nebyla a neutrácela, stejně nebylo co , přece si musím něco nechat na horší časy...a co to má jako být zítra hotovo? :)

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 23/6/20
  14. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Už je těch změn nějak moc: zrušení komiksu, zrušení mixéru,"vylepšení" premia, obří množství BZ potřebných na postup po lvl 200.....
    A na druhé straně neustále stoupá množství požadované akční rostliny a padátek potřebných na splnění akce. Pro toho, kdo nemá obrstromy ani kaštanový řádek, byl Rama obchod opravdu taková KPZ. Jistě, že jde o zvýšení příjmů, což je normální, ale myslím si, že na špatném místě. Třeba šlechtění, kdyby tam byly nějaké přeskoky, určitě by se zvýšil nákup SK, ale na genetiku nebude nikdo vyhazovat peníze. Už delší dobu je tu poptávka po Jackově dárku, ten se taky platí, nebo kaštanový řádek by šel na odbyt a je svázaný se SH. Já osobně mám jasno. Kupovala jsem kombajn, premium (a to jen kvůli mým skvělým sousedům), nějaké TS a TCH, Jackův dárek a občas nějakého mazlíka. Teď začnu využívat nastřádané kupony a místo dřívějších nákupů budu kupovat balíčky SH, ale víc peněz rozhodně nedám. A až dojdou kupony, tak možná už nezaseju.
     
  15. naruto2002

    naruto2002 Vycházející hvězda fóra

    Aspoň mi zbude víc mincí na hřiště pro mazlíky,ale je pravda,že při honbě za florenovníkem jsem nákup SH za mince využila.Změna se mi nelíbí,ale stejně to je RT šumák,určitě mají moc dobře spočítané,co je pro ně nejlepší.A hráči farmy?Ty si nakonec zvyknou ,jako vždy;)
     
  16. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    GordonSargent, načo tu ukazuješ tie drobnéxD, áno, zajtra si švihni;)
    ;)
     
  17. Lenca_85

    Lenca_85 Osvícený autor

    Ja se pridavam k tem, kterym se zmena nelibi. Ale stejne nam to bude prd platny :) Za mince jsem nakupovala SH, SK. A pokud si RT mysli, ze me timhle donuti kupovat za real, tak nedonuti ;) Obejdu se. Beztak posledni dobou akce ani nezvladam plnit. Na to, v jakem jsem lvl se mi obcas zdaji nesplnitelne... Asi to je ale spis nekolikamesicni nonstop pritomnosti vsech deti doma :) Nerikam, ze do hry neinvestuju ani korunu, to bych kecala, ale i ja mam sve hranice :) A co si budem povidat, vetsina zmen je nevyhodna pro hrace. RT si z toho hlavu nelame, vsak ono se brzo zapomene, ze jo...
     
  18. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    xD zdary, nemůžeš se postavit do řady mezi normální smrtelníky farmáře, dnes večer budeš končit letecký den :D, ale ty si lítáš a kulíš kukadla pořád :p
    Mám mincí kolem tisícovky, kupuji SH,SK. PL, další plochy pro mazlíky, když je potřeba, koupil jsem dekorace (myš a nějakou chatrč), kterou vy už máte dávno z nějaké akce nebo za reál, červené hrochy a jezevce. Můžu koupit další, ale šetřím, co kdyby bylo něco co bych moc chtěl ;)
     
  19. larelay

    larelay Analytik fóra

    Tak si vás tu čtu a nestačím se divit. Fakt tolik povyku kvůli obrázkům a něčemu, co má být relax a třeba odreagování?
    Je pravda, že jsem to nevyužívala. Rama mincí nemám zase tolik. Prošvihla jsem recyklomat, chystala jsem se na to příště, tak to bohužel, ale beru to jako výzvu. Asi to bude chtít pořádně zabrat, pokud budu chtít plnit Dožínky (to už jsem měla zabrat tak před půl rokem :)). Když já prostě na změny a překážky koukám jako na výzvu. Doporučuji, mnohem líp se s tím žije. A jde to naučit :)
    Nejásám, když vidím, kolik lidí (a většina nemá potřebu sem něco psát) se to dotklo.
    Osobně mám pocit, že ta hra teď byla velmi easy, zejména pro ty, co hrají dlouho, mají na to čas, investují, přemýšlejí. Myslím, že to byla výhoda hlavně pro ně a ty nůžky byly hodně otevřené. Nováčci žádné rama mince asi moc nemají... vrací se to trochu zpět a ti s výhodami (stromy, okamžitá sklizeň zvěře, tak to ani nemám) na tom byli o hodně líp než začátečníci, ale pořád budou. Nevíme, co nachystají příště (tím myslím - třeba něco dobrýho). Na paniku je času dost. Ono to zase půjde.
    Já jsem s hrou spokojená. Už tak dlouho nekupuji pomocníky a SK, což jsem dřív dělala pravidelně - nemusím, padá to z beden, stejně jako párty lístky. V tomto mi přijde, že se to celkově hodně zlepšilo.
    Určitě jsem ale pro konečně zavést to, po čem hráči volají už tak dlouho. Další sloty, mixér byl zajímavý, i když se mi v něm nedařilo. Ubrat počet kytek z akcí, změnit je trochu (tak 2/3nový nebo poloviční počet kytek u akcí v základu a těžkou verzi pro borce, ale s opravdu zajímavými odměnami). Těch možností je víc...
    No, a nakonec možná se to po zpětné vazbě vrátí...
    Fakt jsou v životě horší věci. A koukám, že ta revoluční nálada a jakési nahromaděné napětí, co celosvětově teď všude je, je i tady. Ach jo :(
     
  20. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    No "byli jsme před Rama obchodem, budeme i po něm!"

    Někdo možná dokonce vyřkne obávané "Byli jsme před Farmeramou..." - Já ne!

    Prostě se obejdu bez možnosti nákupu 50 SH za 50 rama mincí apod. (nakonec jsem tuto možnost opakovaného nákupu určitých komodit v podstatě ani nevyužíval a jen teď před koncem této možnosti na základě upozornění jsem něco do zásoby nakoupil).
    Když se změní podmínky (naštěstí pro všechny), není problém. Kdyby to postihlo jen někoho, problém by tu byl...
    Nicméně ani mně se tato změna nelíbí, protože ve Speciálních položkách mám koupeno vše, v Limitovaných by muselo být něco, co nemám (a to by zase naráželo na ekonomiku hry v oblasti tajemných stájí či sazenic) a ve standardu prostě koupím to, co bude k dispozici...
    Hrál jsem i bez Rama obchodu, budu hrát i po něm...

    PS: To varování ohledně letošní TOPky mírně pokřivené hráči se zásobami některých zvířat možná zhatí mé plány (chystal jsem "ataku na kljetku"), protože bude velice riskantní bez výdobytků okamžité sklizně stájí bojovat o umístění v TOPxxxx. Škoda, že mě nepostihl stejný nápad v době, kdy šlo ty neonové dekorace darovat a obchodovat - asi bych si taky spokojeně pomlaskával. Na druhou stranu doufám, že takových hráčů (s okamžitou sklizní stájí) nebude moc.

    Doplnění po inovaci Rama obchodu:
    Ještě jsem někdy okolo 13:30 (tj. před renovací) přece jen zakoupil něco SH do zásoby (abych zkusil využít čerstvě vyšlechtěné pohanky s její Láskou k SH) a teď po cca hodině po renovaci jsem se podíval, jak to vlastně v tom obchodě vypadá...
    [​IMG] [​IMG]
    Zdá se, že jsem svými nákupy půl hodiny před renovací systém totálně zmátl (ostatní limitované položky např. SK - viz druhý obrázek - tam mají dle mého správně uvedeno 0/2... domníval jsem se, že nákup provedený před "zmršením Rama obchodu" by se do vyčerpaného limitu neměl počítat a že tam taky bude ještě možnost 2 nákupů). Možná interpretace je, že jsem tím utratil 19x50 rama mincí za celkem 450 SH... Stejně je však zajímavé, že podle zobrazeného stavu se mi vlastně podařilo překročit limit!xD

    Ale na druhou stranu je mi to jedno - své touhy po předzásobení SH jsem tímto uspokojil, takže mě RT jen tak svými "nápady" nedostane!
     
    Naposledy upraveno: 24/6/20
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.