Čaj vyřeší vše (28.6. - 4.7.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 27/6/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    stibovam tak jak to je doopravdy? - visí ve mlýně nebo jsou ve stodole a nejdou dát do úkolu? To jsou dvě naprosto odlišné situace....fakt máš problém nebo jen tak remcáš?
     
  2. Krakenka66

    Krakenka66 Perspektivní autor

    taky mi visí 104 sáčků ve stodole a do úkolu nejdou......
     
  3. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Zdravím ve spolek,

    a není to tím že ve mlýně namelete Earl grey [​IMG] a v úkolu to po Vás chce sáček čaje [​IMG] .
     
    Pitrýsek47 tohle ocenil(a).
  4. martina19751

    martina19751 Analytik fóra

    Krakenka66 a stibovam a nepletete si umlety earl grey a vypadavatko sacek caje??
    tak pajda byl rychlejsi
     
    evainfo a Pitrýsek47 tohle ocenili.
  5. stibovam

    stibovam Pilný autor

    Určitě neremcám!!!Když se podíváš pořádně,tak mlýn ukazuje jaké množství máš hotové a kolik meleš a zrovna tak to hotové je ve stodole.Do ůkolu ale použít nejde a navíc jak čtu nejsem sama,tak neremcej a čti!!
     
  6. Krakenka66

    Krakenka66 Perspektivní autor

    No jasně :) špatně jsem koukla díky
     
    evainfo a danda-vnovis tohle ocenili.
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    stibovam já problém s dodáváním sáčků ani šálků s Earl Grey nemám.....ovšem pokud nedokážeš ani přesně popsat, co konkrétně a kam nejde dodat, tak asi nestojí za to, se tvým problémem zabývat
     
  8. stibovam

    stibovam Pilný autor

    Je,díky :eek:))
     
  9. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    stibovam Podekovat adminovi ti evidentne jde a co takhle umet se omluvit i beznemu uzivateli fora, ktery se ti snazi pomoct?
     
  10. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Já jsem tak spokojená, že se nemusím zapojit do této diskusexD Nemůžu mlít-ani mlet- protože nejsou padátka-sáčky-, vypadnou až ráno z dlouhodobek-doufám- a do té doby mi bude všechno jasné:D, když ne, přijdu se zeptat sem:p;)

    PS za vysvětlení samozřejmě poděkujio_O
     
  11. alunk

    alunk Aktivní autor

    Nepadá to, nepadá :( ani z borůvek :D Vypadlo 40 kusů, to znamená o 6 více než z čaje :D to mě nevytrhne :D
     
    evainfo, dana9494 a dasa1143 tohle ocenili.
  12. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Alunk, tobě napadá z čaje 34 kusů z celé farmy? Tleskám, já mám maximum 27, proto mě borůvky naopak potěšily, měla jsem je na noc na všech 3 plochách, pidipole, daly 63 sáčků. Dopoledne jsem dala řepku, ze 3 ploch dala 65 sáčků, obojí je plně srovnatelné s mnohem delší cibulí, takže i když to nejsou závratná čísla, tak až budu moct točit borůvky/řepku 3x denně, tak by to nutných 185 denně mělo dát. Podle Farmsčotu jsem zatím pořád v zóně "stíhám", to je vůbec poprvé od doby, kdy se účastním padátkové akce, takže si dělám mírné naděje, že by to poprvé mohlo ke konci opravdu napadat. Ani usmívat si netroufám, aby moje náhodné číslo náhodou neklopýtlo a nepředvedlo mi to, co mi včera předvádělo na mýtině, padátek kolem pěti z plochy není oč stát. :D
     
    evainfo, dana9494 a dasa1143 tohle ocenili.
  13. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Sovinka: Ahoj, co je to náhodné číslo? Myslí se tím to, co já jako slušný chlapec neznám.... náhodný "šest"? ,-) Víš proč si poprvé v zóně "stíhám"?, protože si konečně měla trochu slušnou přípravu (ono zelí, cukrovka a 12 hod chlévy není ještě top), pošoupla si poháry na vyšší úroveň (ikdyž 21 je ještě málo.... chce to ideálně aspoň 26,27) a máš legendu + pěstuješ bez prostojů. Zde je zavedená taková oblíbená "berlička" s názvem náhodné číslo, ale u vypadávátek tomu tak opravdu není a věř že vím co píšu. Ikdyž 90% hráčů bude tvrdit něco jiného ,-)
     
  14. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Casey27 máš naprostou pravdu v tom, že pokud hráč i v nižším levelu nepodcení přípravu, využije na maximum co má k dispozici a zamyslí se nad tím, co dělá ....funguje to a akce se stíhá. A jak je vidět, kdo si dá poradit a udělá co mu podmínky farmy dovolí, má padátka....
     
    evainfo, dana9494 a krakoramaja tohle ocenili.
  15. stibovam

    stibovam Pilný autor

    Radu od tebe jsem nenašla,asi jsem jí přehlédla.Pokud jsi mě poradila,děkuji i všem ostatním mě problém nedělá,ale vadí mě když mě někdo hned napíše,že remcám,jde to slušně slušně..Ten můj dík jsem si ani nevšimla že je adminovi.
     
    evainfo a nolina22 tohle ocenili.
  16. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Casey27, hele, já si nemyslím, že jsem poprvé nepodcenila přípravu, protože ji dělám stejně už 4.akci, ale je holý fakt, že jsem poprvé mohla hodit na pole cukrovku a zelí, ač nejsou ještě top, tak už na ně mám level. :) Předtím kratší plodiny bohužel mohly být ten problém nedostatku, v tom ten rozdíl v přípravě opravdu je. Pěstování bez prostojů mi v rámci práce jde o něco hůř, než v akci se saponáty, kdy jsem měla čas, byla jsem poblíž computeru téměř vždy a jela jsem všechno vyčtené, jak jsem mohla (pravda tehdy lvl asi 63 a poháry 11+7 bez Legendy), ale víš co, chtělo by se mi celou duší souhlasit, že za pilnou práci je člověk odměněn. No uvidíme, jestli tentokrát přijde zlom, tak rozdíl proti minulé akci je Legenda a samozřejmě nové delší plodiny, což člověk na nižším levelu zrovna ovlivní nejhůř. Cením si, že sis důkladně přečetl můj příspěvek, děkuji a díky i za rady a povzbuzení.
    EDIT: Ještě jsem zapomněla dodat, že tentokrát poprvé můžeme pěstovat pouze na 3 plochách, předchozí padací akce byly volné i pro Baha, kde já neměla odemčený prales, takže ten rozdíl byl tím ještě markantnější. Tentokrát nevznikl...

    Jo, náhodné číslo - to měla být lehká nadsázka, přesněji by měl být náhodný prvek nebo tak něco, prostě to, co způsobuje, že dvě naprosto stejná pole na hlavní a divošce (202 pidi) hodí se stejnou plodinou jedno 5 a druhé 28 vypadávátek, což už se mi opakovaně podařilo. Takže o tento náhodný prvek nestojím, aby se na mě přilepil a svým náhodným výskytem způsobil, že se počet nejnižšího výpadu zvedne na více polí, naopak nechci zaplašit toho toulajícího se, co mi nosí ta vyšší čísla. Stejný náhodný prvek radši ani nezmiňuju, ten, který mi ve skleníku nedal za 3 týdny šlechtění borůvek (s nimi jsem začínala, jakože si to osahám, než odemknu první zajímavou pro mě plodinu = cibuli) žádný bonus, až v den, kdy jsem odemkla cibuli, mi padlo zvýšené vypadávání kladívek. Za další týdny šlechtění cibule jsem dosáhla dvou bonusů zkrácení času s vodou, občas střídám s růžemi, kdyby náhodou, ale právě ta NÁHODA, to tady skoro zakázané slovo, ta to má teda ostře pod kontrolou, protože prostě NÁHODOU nic. Tudíž moje možnosti - čekat, zkracovat (dělám občas za floreny, ale propadnout tomu nechci), čekat. Zákonitost v tom vidět nedokážu, spíš nechci :)
     
    evainfo a duna.duna1 tohle ocenili.
  17. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    No je to slabota, jsem zvyklej mit dvakrat vic vypadavatek nez je potreba na konci akce a ted mam i se startovacim bonusem jen 54%, takze to spis klesa k sobe a tedy ziskavam mene nez bych cekal... ALE uz mam komplet napestovany listi, takze muzu hodit neco delsiho a doufat, ze to pujde lip, i kdyz boruvky nedaj ani na strednich polickach co byva obvykle...
    Tak doufam ze je to jen nahode a ne novy trend, to bych i ty akce vypoustel, kdyz vidim nasledujici mesic, ze?


    Vypadavat ma 185 sacku/den, v tuto chvili ma byt 405 ([3.ukol]+85 ) nebo chybet 705, mam 606 (chybi 504 ), mam 54% hotovo.
    Stav listku : idealne 2919 kusu (1334/den, [2.ukol]+1119 kusu ), mam 9904 z 8000 (123% ).
    Zatim uplynulo 36% casu, zbyva 91 hodin.
    Nezapomenout na Earl Grey z mlyna, chce jich 145 po 5 minutach! (celkem 13 hodin)
     
    kristinabesinova tohle ocenil(a).
  18. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Sovinka: Netvrdil jsem u dřívějších příprav podcenění, ale prostě si neměla dostatečnou délku plodin a v kombinaci bez legendy a menší % u pohárů už je to dost znát. Co se týká prostojů... myšleno tak, že někdo dá na noc akční 5hodinovku a farma třeba dalších 5 hodin "stojí". Není to o tom si přizpůsobit reál život Farmě, ale Farmu reálu a dle možností si to naplánovat ,-) Samozřejmě pokud má někdo 5 dní 14-ky v práci, tak to pak nedá.... ale je to hra a hra je zábava ve volném čase. Nečetl jsem pouze příspěvky k této akci.... tak nějak celkově se občas podívám jak ti to jde a kam tě směřují rady zde na foru. Já osobně bych udělal některé věci jinak, ale každý máme svou taktiku a myšlení ,-) Navíc chápu, že na nováčka je toho horem dolem a těžko dokáže posoudit co je prioritní a co odložit na později. Od toho by měl mít kvalitního mentora, jenže to bych se zde zase rozepsal k mentoringu a to je jiná vesnice ,-) Neboj ono to půjde... hlavně zvedni ještě % pohárů. Těch rozdílů u jednotlivých sklizní a polí se nezbavíš.... ale není to náhodný prvek .-) Vysvětlení by bylo na román nebo debatu u kulatého stolu :-D

    EDIT: Ty sem ten náhodný prvek musíš propašovat ,-) Jasně že jsou ve hře náhodné prvky a skleník je jedním z nich. Jen pro info... mně trval bonus "láska k SH" u pórku delší dobu než ty hraješ :-D
     
    Naposledy upraveno: 30/6/16
  19. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Po dalším dni čajové akce se zdá, že mohu na stav ve svém čajníku pohlížet celkem optimisticky:
    8001/8000 čajových lístků (100%)
    675/1110 čajových sáčků (60.8%)

    a z toho umleto
    145/145 Earl Grey (100%)
    Všem přeji, aby jim po sklizni vonělo ve stodole co nejvíce čajových sáčků.
     
    evainfo, dana9494 a kometak96 tohle ocenili.
  20. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Casey27, díky moc. Máš pravdu, ohledně podcenění se mi v hlavě něco seskládalo čtením tvého a Čarodějky příspěvku rychle po sobě, Čarodějka tam podcenění přípravy zmínila v lehce jiném kontextu, moje syntetická mysl byla příliš vpředu. Plnění akcí ve velkém vytížení chápu naprosto, pro tyhle situace právě vnímám jako megapřínos možnost mít něco jako kaštanový řádek a vyšlechtěnou plodinu s láskou k SH (plus mlsy jako vánočka a nevinnost), pro tyto hráče to podle mě je právě ta možnost si taky zahrát, když např. polovinu akce nemohou a napěstovat plodiny si stihnou za dostupný čas. K tomu, co dělám - jasně, něco je rozdíl v uvažování a celkové neznalosti :), něco je i cesta zkoušení možnosti, např. když tu psala služebně mladší krákora Mája, že jí dobře reagují chlívky, tak mi to nedá a zkusím, i když tuším a následně zjistím, že u mě ty chlívky opět ne, neb moje farma se chová jinak, občas zase nezkusím, když se bojím, že to bude ještě horší, než už situaci mám a každé padátko mi chybí. Je mi jasné, co mi sděluješ. Mentora si úplně přimalovat nemůžu, ale tady na fóru je spousta užitečného a v dobrém napsaného, jen na to musí být ten čas a třeba nutnost kouknout i do archivních vláken z jiných akcí, což bych právě kvůli času asi nebyla nikdy otevírala coby už ukončené a pro mě tudíž nepřínosné, nebýt toho, že v běžících akčních vláknech se opakovaně zmiňuje, že téma padátek se už řešilo... a řešilo... a tak jsem otevřela a ono opravdu řešilo a ledacos se tam člověku složí. Poháry nepouštím ze zřetele, RT mi škrtlo do rozpočtu tím vyhozením tolika úkolů náročných na plodiny i zvěř najednou a atraktivních pro mnoho hráčů, trh je vybagrovaný, takže je to teď zdlouhavější, ale co, ono se potřebné nakonec sejde, byť pomaleji. A ten "nenáhodný" prvek vyzývám, aby šel skleník blokovat zase k někomu jinýmu, že už jsem si za uplynulé 2 týdny jistě vysloužila alespoň jeden malý, absolutně nedůležitý bonusík, který i když nepotřebuju, už alespoň znovu nepadne a zvýší se šance pro ty potřebné. Tak jo, jsem s těmi nenáhodnými náhodami smířená, jak nejlíp umím. :)
     
    avotram tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.