Úprava v družstvu (26.5.) / Diskuse

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 25/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    To je jasné, globální oteplení dorazilo i na farmu. Já se kouknul do úkolů a u mě se dost ochladilo.
    To bude asi tím že se blíží bouřky. Některé z úkolů jsou dost promáčené že je nejde ani rozpoznat.
    No snad se to upraví protože nerad používám lupu. Všem přeji krasný den.
     
    tydýtková a Shanigan tohle ocenili.
  2. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Já hraju krátce, takže nejsem tolik poznamenaná dlouhým zvykem na jednu podobu družstevních úkolů. S předchozí podobou družstva jsem neměla žádné potíže, pozitivně hodnotím možnost "dodat vše", i když jako začátečník to zatím nemám tolik příležitosti využít.
    Naopak postrádám aspoň orientační informaci o celkovém počtu úkolů v kategoriích, případně družstvu. Minulá verze byla stránkovaná, věděla jsem, že když mám 26 stran úkolů, tak jich je 75+1-3, v této chvíli ale vůbec netuším, v jakých číslech se pohybuju.
     
    Shanigan tohle ocenil(a).
  3. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Sovinka - přibližně v těch stejných jako předtím, protože za pár dnů k velké změně dojít nemohlo.
    My krátce hrající těch rozdělaných úkolů máme zkrátka spoustu. V družstvu jsem se vždy orientovala podle názvu úkolů, tudíž mně zmenšení obrázků nevadí. Stejně tak na trhu i ve stodole hledám podle názvů. A absenci počtu úkolů vítám, aspoň nevidím ta hrozivá čísla naznačující, kolik toho mám ještě před sebou.

    S novým družstvem jsem opravdu spokojená. Nemusím očima přejíždět úkoly, stačí nahoře proklikat jednotlivé úrovně a hned vidím, kde co ještě chybí. Šlechtění zvířat není mé oblíbené a šlechtit nemíním, dělám jen kukačky, tak právě ty jediné jsem si dala do "oblíbených", abych nemusela do šlechtitelských vůbec chodit. Řazení do kategorií je bezvadné, to opravdu chválím. Za včerejšek a dnešek jsem splnila spoustu úkolů, zelené "teploměry" napoví, kde chybí hodně a kde už jen málo. Tlačítko "dodat vše" nemá chybu, je to takový fofr, že ani nestihnu zkouknout nabízenou odměnu :D
     
  4. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Krakoramaja, je mi jasné, že během změny se počet mých úloh nezměnil, jde mi o to, že se stoupajícím levelem, případně aktivací plodin/zvěře na Baha se často zařadí nové úkoly a zatím jsem úplně nepřišla na to, jak to v nové grafice snadno rozpoznat. V předchozí jsem viděla změnu ve stránkování, zde si zatím myslím, že budu muset listovat a hledat, jestli je něco nového, což je pro mě uživatelsky méně příjemné. Počet úkolů je pro mě určitým zjednodušením k představě, kolik hvězd můžu získat a nehotové úkoly mě neděsí ani neodrazují :), to číslo mi sloužilo i k orientaci, zda mi úkoly stále rychle přibývají, nebo zda se moje plnění už alespoň rychlostí srovnalo s přírůstky...

    S novým družstvem jsem celkem spokojená, stejně tak jsem byla s předchozí verzí.
     
  5. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Jsem ráda, že nejsem sama, komu se nová úrava líbí:). K tomu, co píše krakoramaja, nemám co dodat, mám přesně ten samý názor. Jen bych se ještě pozastavila nad nářky, že je teď vše hrozně malé - já vidím opravdu špatně a malé mi to nepřipadá. Vlastně to odpovídá grafické úpravě tulidomků a tam si přece na toto nikdo zvlášť nestěžoval (tedy pokud se nemýlím, což taky není vyloučené;)).

    Sovinko, když se objeví nový úkol, objeví se také právě ten vykřičník (tedy asi budeme muset trochu počkat, než se vychytají mouchy, já dnes měla vykřičníky všude, včetně ukončených úkolů xD)
     
  6. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Zda je něco nového poznáš jednoduše podle úplně bílého teploměru, případně podle vykřičníku u úkolu. Buď roletkou projet všechny "zahájené" (lepší název by byl "vše") nebo jen překlikat kategorie.
    Hraji o tři měsíce déle než ty a moc dobře si pamatuji honbu za hvězdičkami.
     
    Sovinka tohle ocenil(a).
  7. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Zda je něco nového poznáš kliknutím na ikonku kalendáře nebo co to je (zápisník, notes) v rolovací liště u úkolů (akce). Vyjede jen nový úkol.
    Malé mi novot nepřipadá a chce to proklikat a zjistit co kde a jak.

    krakoramaja: asi máš pravdu, bude to jen k akci
     
    Naposledy upraveno: 29/5/16
  8. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Pitrýsek47 - Opravdu vyjedou i nové faremní úkoly? Domnívala jsem se, že se to bude týkat pouze akčních. Myslím, že nový děsivkový úkol tam nebyl, že tam byl a je jen ten hrachový.
     
    Sovinka tohle ocenil(a).
  9. Janie83

    Janie83 Pilný autor

    Já se přidávám k těm, kteří změnu chválí, a popravdě moc nechápu ty neustálé nářky (hlavně to, že by zrovna kvůli tomuhle někdo chtěl s farmou skončit o_O ). Já mám opravdu dost tragický zrak, ale zmenšení písma a ikonek bych si ani nevšimla, nebýt toho, že jsem si to přečetla tady v diskuzi. Družstvo mi teď naopak připadá o dost přehlednější, jsem nadšená z tlačítka Dodat vše a hlavně z kategorie Oblíbené, protože ve starém družstvu mě neskutečně otravovalo neustále hledat úkoly, které mám rozdělané.
    Jedinou výtku bych měla k tomu, že nám zmizel počet věcí, které chybí k dodání do úkolu. Teď si to musím pracně vypočítávat. Ale tak, třeba tohle ještě vychytají ;)
     
  10. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Vzhledem k tomu, že nikdy nedělám částečné dodávky, ale vždycky dodám až celý požadovaný počet, tak mi ani toto nevadí. Jen očima porovnám obě čísla a pokud mám ve stodole větší (u rostlin plus případných 200 na další setí), tak jen kliknu na "dodat".
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  11. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Já mám spoustu úkolů nezačatých, tudíž úplně bílý teploměr mi říká právě toto- úkol nebyl mnou zahájen, nikoliv to, zda je "nový", tj. zda jsem ho už viděla, četla požadavky na mne.
    Nejde mi teď o nové úkoly, akční či stálé, ty jsou ve hře avizované a myslím, že je těžko při denní hře přehlédnu. Jde mi o úkoly, které se mi otevírají při vzestupu levelu nebo aktivací nového zvířete/rostliny na Baha. Ty mohou být ve hře už dávno a nevím, jestli se mi budou řadit skutečně nahoru v seznamu, předpokládám, že ne. Dřív pro mě byla rychlá kontrola - počet úkolů se změnil. Mně tohle trochu k přehlednosti schází, naopak plus možnost "dodat vše", takže jak jsem psala už prvně, suma sumárum spokojenost s oběma verzemi, zásadní výhrady jsem neměla a nemám ani teď...

    Nerozumím ale tomu, proč mám téměř u všech úkolů tu plachtu s vykřičníkem, to nějak postrádá smysl, mít 3/4 úkolů tímto označené. A nepřišla jsem na to, na co mě to vlastně upozorňuje, i když jsem se snažila.
     
  12. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Ty vykřičníky jsou právě u těch nezačatých úkolů. Snaž se do každého dodat aspoň něco (splnit 1. stříbrný), ony pak zmizí.
     
  13. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Tak zvětšit trochu ikony a bude to dobrý :music:

    Do oblíbených jsem si hned dal pár úkolů které jsem ani moc neplnil, protože mě nebavilo je pořád hledat.
    Konečně mám přehled o tom co je v jaké fázi.

    Písmo se mi nezdá moc malé. Podle mě je stejně velké jako všude no ale můžu se mýlit.

    Ale vadí mi to posouvání úkolu při dodávání "všeho" na další stupeň. Musím si překliknout zpět na ten stupeň který plním.

    Celkové hodnocení - 7/10.
     
  14. Janie83

    Janie83 Pilný autor

    Já měla ty vykřičníky u všech úkolů (i začatých), když jsem poprvé otevřela nové družstvo. Všechny jsem je proklikala (nemusí se nic dodávat, aby zmizely), abych se těch vykřičníků zbavila a od té doby mi tam vykřičník naskakuje vždy s novým úkolem (např. teď při akci nebo nový úkol v děsivce).
     
  15. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Ano, já měla vykřičníky zprvu u všech úkolů, i u načatých. Nyní je mám vždy po přihlášení na farmu u všech nezačatých - když rozkliknu, vykřičník zmizí, po novém přihlášení tam ale opět je. Dneska jsem zase měla vykřičník i u částečně splněných úkolů v děsivce, prostě pro mě maglajz. Možná prvotní mouchy a má pravdu Kiki, že si to musí sednout, já dosud bádala, jaký to má význam, když je vykřičník pokaždé u něčeho jiného ( a téměř vždy u většiny úkolů).

    Edit: jen pro úplnost dodávám, že pravidelně čistím jak systém, tak prohlížeč a paměť flashplayeru, zrovna provedeno včera večer, takže ráno by tam nemusely žádné relikty z předchozích změn být.
     
    kiki2305 a skalara.v tohle ocenili.
  16. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Smysl těch vykřičníků mi teda zůstal utajen. Je tam, kliknu na úkol - zmizí, znovu se přihlásím - a je tam zase o_O
    Jinak jsem do pár úkolů dodala, abych to odzkoušela. Zatím se mi to moc nezamlouvá, ale to je asi tím, že je to nové a budu si muset zvyknout.
    Co je fajn, že se dá dodat najednou a nemusí se s tím chudák farmář otravně mrcasit :D

    Edit: Tak a teď jsem se znovu přihlásila a už ani jeden vykřičník o_O
     
    Naposledy upraveno: 29/5/16
    kiki2305, Sovinka a krakoramaja tohle ocenili.
  17. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Teď jsem objevila pro mě zajímavost u úkolu "Na konci světa". Dodáno nemám nic vzhledem k absenci leknínu a vykřičník u něj nemám. Je možné, že to je z důvodu, že ve stodole Maté mám. Vykřičníky jsou už jen u čtyř časovek jako noemovka apod..
    Zvláštní, že mně se nekontrolovaně vykřičníky neobjevují jako vám ostatním. Jsou celou dobu jen u těch časovek.
     
    Naposledy upraveno: 29/5/16
  18. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    U mě už nejsou vůbec - vykřičníky zřejmě žijí vlastním, skrytým životem ;)
     
  19. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    já teda nevím ale já žádné vykřičníky nemám ani jsem žádné neměla ani u nových ukolů
     
  20. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Znovu jsem se přihlašovala. Pokud by vykřičníky zůstaly tak, jak jsou v této chvíli, pak je mám pouze u úkolů, kde mi chybí zdrojový výběh nebo výrobna, nebo stromy. Nemám je vůbec v inventáři, u úkolů, kde jen nemám zdrojové věci na ploše, nyní vykřičníky nemám. Tak uvidíme, jestli to takto už zůstane. Musím říct, že počet vykřičníků se oproti minulým dnům zredukoval tak na čtvrtinu a pokud to takto bude, tak je to fajn upozornění - nemáš zdroj, musíš jedině z trhu nebo dobudovat... Jen tedy pouze má domněnka, zatím to bylo po každém přihlášení na novou teorii...
     
    krakoramaja a kiki2305 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.