Čaj vyřeší vše (28.6. - 4.7.) / Diskuze

Discussion in 'Archiv - Diskuze k akcím' started by pajda361, Jun 27, 2016.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. STYBI

    STYBI Velmistr fóra

    Krásné ráno přeji všem,
    také mi stále chybí cca 110 padátek, nicméně neházím flintu do žita, pěstuji dlouhodobky a pokud zítra ráno nebude napadáno vypomohu si našlechtěnými karafiáty s kaštanovým řádkem - přeci to ve finále nevzdám !!!
     
  2. rampusak

    rampusak Veterán fóra

    Nedalo mi to a akci jsem začala dělat někdy během pátku. Měla jsem napadáno 560 + - sáčků, mohlo jich být víc, flákala jsem jednu plochu žabek cca 2x na 1 ploše. Teď domelu poslední cosi ve mlýně, až na 1. úkol se muselo dělat vše. Bez SH, šetřím bo mi asi stromky nekakají tak jak mají :music:, ale do 10tisíc akčního to je fakt už levou zadní po těch marastech. Kdybych neměla ve stodole tolik střeliva v podobě padátek na to dlabu, teď už chci urvat i stonek, dekorky samy o sobě pro mě význam moc nemají. Hezkou propršenou neděli ale déšť je príma super se dýcha a to vedro bléé nic pro pracující lid co nesedí v klima kanclu ale maká. Páá
     
  3. Mkuře

    Mkuře Vážený autor

    Tak mi je už jasné,že zase nedodělám, njn poslední dobou ty akce nějak nedávám s vypadávátkama mám vždy skluz :cry:
     
  4. spuntka

    spuntka Magnát fóra

    Dobré ráno všem pilným farmaříkům.
    Tak mě chybí 130 vyskakovátek, ale budu sklízet ještě 2 plochy zelí a tak doufám , že něco napadá.
    Zítra ráno by mohlo být hotovo.
    Tentokrá je to s vyskakovátkama bída s nouzí.
    Držím palce všem kdo také ještě finišují.
     
  5. zemanka01

    zemanka01 Analytik fóra

    Co udělá jeden překlep :D :D Díky za zlepšení nálady :)

    Jinak jsem level 98, a taky s touhle akcí tentokrát trochu bojuju. A to se i v práci k farmě dostanu, ale vypadávátka jsou trochu problém i pro mě, která nikdy s vypadávátky problémy neměla. Naopak mi jich vždy dost přebývalo. Nyní mi schází už jen necelých 80, takže to dám, ale měla jsem teda obavy :)
     
  6. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Taky přeju všem pěkné nedělní ráno,
    mně po ranní sklizni dvou ploch špenátu a jedné zkusmo kosatců (včera dosažená nová plodina) chybí ještě 143 padátek, nasadila jsem cibuli, na noc potom dám opět špenát a věřím, že tohle už s jistotou dopadá. Nestihnu ovšem přípravu na další akci, nevadí mi to jen proto, že se jí neplánuju zúčastnit. Kdo hrát bude, velmi rozumím, že třeba využije nebo využil zrychlené řešení, kdybych vyšlechtěné plodiny měla a další akci bych chtěla taky, řešila bych to stejně.
    V téhle chvíli mám poprvé, co hraju vypadávací akci, pocit, že tahle akce pro mě skončí dobře. Snad si nepřivolám nějaký nenadálý propad ve vypadávátkách, teď už bych ho nevykompenzovala. Jak píše i krtekradek73, ten rozdíl ve sklizni padátek při stejně osazené farmě je poměrně velký a způsobuje, že nelze předem něco odhadovat s nějakou větší jistotou...
    Děkuju všem, kdo mi poslali a posílají vypadávátka, a všem, kdo ještě dokončují, přeju, ať to tam dopadá co nejdřív.
     
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    zemanka01 i když jsou ta písmenka vedle sebe....jseš si jistá, že jde o překlep? :pxD
     
  8. dasa1143

    dasa1143 Imperátor fóra

    Včera odpoledne a večer jsem nebyla na příjmu,nebyly dlouhodobky na noc, tím pádem ráno nenapadalo:cry:takže i když jsem 95, tentokrát nesplním:p;)
     
  9. zemanka01

    zemanka01 Analytik fóra

    čarodějka

    taky už mě to napadlo :D
     
  10. atriadk

    atriadk Rádoby autor

    ahojte o čom to je ked z celej urody vypadne jeden čajovy sačok dokedy si bude RT z nas robit dobry den:p dakujem peknu hru
     
  11. jajina2000

    jajina2000 Zelenáč fóra

    Od začátku akce mi vypadlo asi 350 vypadávátek. Dnes po sklizni cibule na všech polích 39!!!! Poradí někdo? Děkuji
     
  12. kubíkpytlík

    kubíkpytlík Aktivní autor

    Ty bláho, to je adrenalin, co? .... napadá-nenapadá, našli-nenašli, loupit-neloupit, sežrat-nesežrat .....

    ještě nám jich chybí 190 ..... bude to asi s odřenejma ušima, ale doufám, že bude ;)

    jinak lvl 98 a s padátkama problém normálně nemáme, naposledy asi před rokem a půl :sleepy:

    je asi fakt dost přivřenej kohoutek a hlavně tady musíte udělat všechno a nejde nic vynechat :(
     
  13. nezmarka.cz

    nezmarka.cz Velvyslanec fóra

    Ahoj jajina2000,
    rady jak na vypadávátka se tu objevují každou akci. Záleží hodně na tvém levlu a jaké plodiny můžeš pěstovat, na pohárech, v nejlepším případě na kolik máš hotovou legendu. Hodně rad je i v: Jak na "vypadávátka" - rady a zkušenosti
     
  14. Monča***

    Monča*** Komisař fóra

    Ahojky. Odkryla jsem tajemno-vlci a mišpule xl. To nikde neudám,snad ani zadarmo.
    Padátka taky chybí,ale jedu nějak lážo plážo,tahle akce mne nějak neoslovila.Pokud teda nebude na stonek,zbudou dekorky-které nemám kam dát,vlastně v liště je místa dost.
    Krásnou sluníčkovou neděli.
     
  15. blondmary

    blondmary Magnát fóra

    Flákala som akcičku ,
    ale mám pekne opálenú kožičku.
    Padátok mi chýba dvesto,
    musím spraviť správne gesto.
    Šľachtený cesnak nasadím
    a do zajtra zameškané dohoním.;)

    Všetkým ktorí ešte finušujú držím silno prsty .
     
  16. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Ahoj.... to je přesně jak jsem ti psal, že co člověk to taktika a jiné myšlení. Já zase nevidím jediný důvod dělat přípravu před nadcházející akcí.... natož použít SH na urychlení této akce abych tu přípravu stihl. Proč se budu snažit o padátka, když jimi není podmíněno získání odměn? Proč dávat stromy jen kvůli splnění této akce.... pokud je tam nechci z jiného důvodu? Jsou to jednoduché počty: čas, padátka, BPH, kr a to hlavní.... trh ,-) Proto mě celkem překvapila krakoramaja, která si myslím hraje takticky a přesto to popohnala a jde do přípravy..... třeba chce zkusit kolik jí napadá? ,-) A neberu to z pohledu hráče co má plnou stodolu, ale jako hráč co má 00 prd a je "začátečník"... jen s mým myšlením.... no jo klasika.... proti proudu :)

    EDIT: Právě proto jsem psal z pohledu hráče co má 00 prd ,-) Tak jinak a podrobněji. Právě proto, že chceš dodělat tuhle akci, tak je jasné že potřebuješ použít noční sklizeň dlouhodobek na sáčky a nemůžeš dát večer všude stromy. Navíc si nejsem jist, zda máš tolik kvalitních stromů na osazení všech ploch a legendu taky nemáš super. Ikdyby, tak po sklizni přípravy bez JC se slušnou legendou (27-28 a to nemáš) odhaduji cca 160-170 padátek. To máš 66000 BPH.... tj např cca 530ks mišpulí, planiky, samary..... a při současné ceně na mém trhu to je 65000kr. Samozřejmě počítám i s tím, že by ta sklizeň hodila i cca 2300ks plodů a protože určitě namáš tolik vysokých stromů vezmu průměr těch 125 jako mají ty planiky atd... takže jejich nákup je dalších cca 280000kr.... celkem tedy 345000kr. Na jejich zisk mně stačí např prodej 2300 sojových bobů což nejsou ani 2 otočky (s MJS) po 2:30 oproti 20hod stromů a noční dlouhodobky máš v klidu. Si na tom stejně jako s přípravou, jen si ušetřila 15hod času ,-) A tu MJS ti několikrát zaplatí prodej těch bobů navíc... ty 2 otočky jsou cca 3400ks ,-) Ale to by spíš patřilo do jiného vlákna.... snad mod prominou... ,-)
     
    Last edited: Jul 3, 2016
  17. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Casey27, ono to nebude jen co člověk, to taktika a myšlení, ale i co konkrétní akce, to změna v myšlení ;). Rozumím ti, nicméně z pohledu hráče, který nemá ve stodole skoro nic a potřebuje tím pádem uplatnit ta vypadávátka coby protihodnotu (=můj případ), včasné vysazení stromů na plochu význam má. Potřebovala bych je vyházet dnes večer, aby od začátku akce vypadávátka skákala. To udělat nemohu, protože noční úrodu potřebuju pokud možno neztenčenou, tudíž sázka na nejdelší plodinu na jinak holé ploše a v pidipolích je moje šance to dokončit. Pokud by pro mě ta akce byla důležitá a zároveň mi dnes navečer scházelo pouze dosažitelné množství vypadávátek, klidně bych cestu zrychlení s SH použila, to se týká pouze osobních priorit. Pro mě coby začátečníka má řádek s přijatelnou produkcí BZ+TBZ 2x denně svou cenu, jinou, než by měl pro hráče, který má podobných řádků desítky. Ale jak vidíš, já jsem se předem rozhodla, že ovocnou akci tlačit nebudu (nemám ještě ani level na cukrový javor, k tomu téměř nulové zásoby plodin, které průběžně peru do poháru, k tomu účelu jsem i nakupovala a žádné extra zásoby krejcarů na jednorázový výdej tohoto typu po nakupování na 750 hvězd v posledních týdnech tam taky nemám), tím pro mě nemá naléhavost sazení stromů, aby bylo víc plodů a pak i ta vypadávátka... Navíc nemám tak velké puzení mít nové stromy, nevyšly mi ani novinky z posledních tajemnic, ani předtím ze Stromboly, neměla jsem štěstí, nemám spoustu starších stromů, tak několik dalších pro mě ještě mnoho neznamená - v tomhle se nutně musíme jako hráči mezi sebou lišit. Spousta lidí má potřebné miliony protihodnoty ve stodole a může jen počítat, kolik stromů nejlépe vzít ;).

    EDIT: Aha, konečně chápu, že gró sdělení je v tom, že množství padátek z přípravy se dá snadno nahradit :), no, v tom máš jistě pravdu. Moje úvahy jsou už od začátku ovlivněné rozhodnutím do akce nejít. Ty to znáš jistě dobře "kdo chce, hledá způsoby..." Já ovocnou akci nechci a tudíž jsem nic nehledala...
     
    Last edited: Jul 3, 2016
  18. disquotek

    disquotek Perspektivní autor

    Ahoj před 2 dny jsem postoupil na 83l hurá mam karafiaty tak jsem si hafo nakoupil a rychle do skleníku na všech plochach jsem měl pohopole a sadil karafiaty použil jsem EL.ČD,LSH ,vanočka a nevinnost abych akci dokončil tak jsem poctivě sadil a sklizel co 3h tak jak to tu psala Pavča67 a mam hotovo už moc SH nemam tak na noc jsem dal velka pole bez SH a ted rychle vysadit na všechny plochy stromy :)
     
  19. Veram14

    Veram14 Aktivní autor

    Mě chybí 350 vypadávátek, teoreticky bych už je měla dávno mít (dlouhodobky, poháry, runa, Citron.....) a nemám. Nějak mi to je jedno, asi tím vedrem :)
     
    maribeja, petaM2001 and babina51 like this.
  20. zdenkaamirek10

    zdenkaamirek10 Osvícený autor

    Tak včera celý den u dcery na zahradě. Dala jsem delší rostlinky,večer posklízela a úkol dokončila. Protože jsem se vrátila před chvílí, zasadím všude stromky a uvidím, jak to půjde s dalším úkolem. Těm co ještě plní, přeji ať to padá, těm co mají splněno gratuluji
    Odtajnila jsem tajemničky - ježek a kamenná pinieXXL
     
    Last edited: Jul 3, 2016
Thread Status:
Not open for further replies.