ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    lacrima: človíčku, teď jsem si přečetla, co chov surikat obnáší. No hlavně, že nesmí být jen jedna. Takže by nás, mršky, převálcovaly. Ale stejně hřeším myšlenkou. Má akurátní sousedka si nedávno stěžovala, že otevřela dveře a z vedlejšího (mého) bytu se na ni DRZE dívala kočka. ( A tvrdí, že kromě kanárků jsou všechna zvířata šelmy - zřejmě akvarijní rybička je zárodečný žralok). Tak si představuji, že by otevřela dveře a na rohožce jí drze panáčkovaly surikaty.
     
  2. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    [​IMG]

    Hezky se vyspěte a zítra se na vás budu těšit. Dobrou...
     
  3. babioli

    babioli Stará škola

    Přeji krásné a slunečné ráno. Dnes tajemné stáje a ty potěší, teď už jen aby se z nich něco hezkého vyklubalo.:)
     
  4. Johnny

    Johnny Polobůh fóra

    Krásné ráno,tajemné stáje bobr,vlk,mýval,kráva,koza nic moc
     
  5. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Dobré ránko, závisláci.
    Dnes to vypadá na azůro. Konečně se možná trochu osluníme :D. Včera jsem po Rhb totálně odpadla, těžký gaučink. Dnes se těším na stromešky. Balík nekoupim, ale nějaká zlatka určo padne. Velmi mě potěšil dnešní kokos :inlove:, ale zatím to není kam dát. Podivila jsem se nad tím, že slivoňky a tamarind budou naposled. Vždyť je po nich stále taková sháňka o_O (no, ještě určo bude něco někdy v odměnách).
    Tak, teď nějakou snídaňu. Nacpat pupíčka ;) [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 26/6/15
  6. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Taky balík kupovat nebudu.Chybí mi baobab a oskeruše tak se snad zadaří.Stáje jsou zatím v liště.Ze zvířat mám všechno.Tak to nechám na indy.
     
  7. terkacheerka

    terkacheerka Znalec fóra

    jana563 to máš bezva že máš vše, mně toho chybí dost a tak doufám že se něco zadaří. hezký den vám všem přeji a už klušu do školy. ahoj Tera:)
     
  8. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Při podávání medicíny záleží na temperamentu psa a jak dlouho a pokolikáté to dostává. Pokud něco dostává třeba celoživotně, stanou se z nich profíci. Pak všechno jazykem vyženou z tlamky ven a pokud to dostanete do krku, tak vykašlou, vydáví. Nejlepší chvat je obejmout jednou rukou čumák a držet přivřenou tlamičku tak, aby mohl jen lehce pohybovat jazykem a polykat. Takže ne úplně napevno, ani moc volně, že by plival. Čumáček směřuje mírně nahoru. Potom se lehce odchlípne koutek a druhou rukou se tam dá stříkačka, zasune něžně k zadním stoličkám a pomaloučku se mačká píst. Když je to rychle, vytéká medicína ven. Pes prostě musí polykat, když ho ta stékající věc dráždí v krku. Na tekuté léky je to jediný 100% postup, jde o to jen to nacvičit.
    No a tabletky podávám zásadně obalené máslem, aby klouzaly do krku, zasunu co nejhlouběji a hned poté mám 2 - 3 pamlsky připravené k odměně, páč bez toho, že to pořádně zají, si nechá průměrně chytrý pes tabletku v krku a tiše vykašle/vydáví v jiné místnosti.
    Morče, nebo kůň nemají anatomii ku zvracení a můžou na ten nedostatek zaplatit životem, ovšem psi nosí místo v tašce mladým potravu v žaludku a ne vždy odhadnou stádium rozkladu nějaké mňamky, takže je příroda vybavila uměním si ublinknout kdy chtějí a jak moc intenzivně chtějí. Na to je třeba myslet, že si pes kdykoli cokoli vrátí z žaludku ven a odloží, takže vždycky se šikne dát 2-3 dobré pamlsky, aby si je chtěl nechat v žaludku.
     
  9. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Nojo, to jsem taky slyšela, že když vám pes olizuje čumák, není to projev přítelství, ale žádost, abyste mu vyvrhli potravu. Něco jsme do čubajz dostaly, ale plive jak lama. Teď už moc nechraptí, zato začala kulhat na přední nožičku. Měla ji křivou už když jsme ji dostali, takže normální artróza, pro což máme my dva rodinní kriplíci hluboké pochopení.
    Hele, v kolika letech tak asi chlapi dostávají rozum? Dostala jsem fotky vnučky z porodnice a málem to se mnou seklo - i když jsem zařvala smíchy. Ten můj *** si šel pro dítě v černém triku s portrétem Dartha Vardera a nápisem I am your father.

    Myslela jsem že urážka rodinného příslušníka, který nehraje Farmeramu, není na tomto fóru vulgaritou. Neva, jistě si ten třípísmenný výraz domyslíte, zvlášť když začíná na V a končí na L. :D
     
    Naposledy upraveno: 26/6/15
  10. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Etologové rozlišují snahu olíznout na hodně podkategorií - žádost o potravu směruje ke koutku, výraz podřízení se a uznání šéfa je zase olíznutí brady zespodu a tisíc dalších modifikací - no jelikož sice své čubičky mám na klíně, můžou předmývat nádobí a spát v posteli a vůbec být rozmazlené, ale do obličeje si lízat nenechám, tak mi horlivě a láskyplně myjou uši

    A teda nevím, jestli rozum je vázaný na pohlaví, ale obecně jsou jedinci, kteří rozum nedostanou nikdy. Třeba já, dcera má 11 a začíná být ta rozumnější z nás dvou. I když na druhé straně dědečkovy nápady ji přišly dětinské už když nastoupila do školy...
    Pokud rozum někdy to nebohé dítě dostane, tak ji lituju, co bude s náma infantilně-senilníma ostudama dělat?
     
  11. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    [​IMG]
    Krásný páteční den a spoustu sluníčka a dobré nálady k tomu.
    U nás začaly prázdniny, děti dostávaly vystrko . Udělaly mi radost ,
    jsou to zlatíčka . Samé vyznamenání , to se cení a bábrdle to také
    ocenila. Aby ne...však jsou chytré po babičce...:p:p
    A teď si začneme užívat volna bez stresu , úkolů..prostě klídek.
    [​IMG]


    A téma muži? to je kapitola sama pro sebe...ale nekřivdit všem -
    i mezi nimi jsou světlé vyjímky. xD


    Co nikdy neuslyšíte vyslovit muže?

    - Nějak mi už nechutná pivo, nenalila bys mi zdravý hruškový džus?
    - Miláčku, tady máš dálkový ovladač, vyber si, který program chceš sledovat.
    - Sex není vůbec důležitý. Chci jenom, abys mě hladila a mazlila se se mnou.
    - Chceš podržet kabelku, aby sis mohla vyzkoušet ty šaty?
    - To je přece samozřejmé, že si chci vzít kondom.
    - To je fakt super, že s námi pojede tvoje maminka.
    - Kytky zaliji já, tys je zalívala včera
    - V tom filmu je příliš nahoty a sexu, přepneme to na nějaký romantický film, jo?
    - Nepojedeme nakupovat? Už jsme dlouho nebyli v supermarketu.



    Ze života

    Včera jsem pekla rebarborový koláč, ruce upatlané od těsta a zapomněla jsem si vystříkat plech sprejem na vymazání. A s těma zapatlanýma rukama říkám manželovi:
    "Mohl bys mi, prosím tě, vystříkat pekáč?"
    Jeho překvapený výraz vidím ještě teď a když se mě zeptal s mrknutím oka: "Teď když děti nespí?"
     
  12. Kašpárek

    Kašpárek Rádoby autor

    Tak ten zdravý hruškový: Zdravý bych vypustila vůbec a letět kvůli tomu vyžilému dědkovi do marketu vůbec pro nějaký džus.... Asi jako by mě požádal, abych mu to čerstvé točené donesla z hospody.
     
  13. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Ahoj..... až budu příště podávat nějakou meducínu, tak se stavíš a ukážeš mně to ,-D Nemáš to tak daleko. Vzhledem k tomu, že jsem donedávna měl bordeaxskou dogu a teď mám bullmastifa (juniora necelý 4m- to by snad ještě šlo), tak mě představa toho co popisujěš pobavila.... jak tou jednou rukou držím tu širokou a krátkou tlamu.... snad jedině že bych jí dal "kravatu" :-D Máš i pro mě nějakej "fígl"... myšleno v dobrém abych nemusel příště provádět judo. Já to řešil v případě totálního odporu následovně: znehybnění (zalehnutí) mou váhou, narvání předloktí do tlamy (aretace čelisti a jazyka) a následně stříkačka léku do krku a pak druhá vody + ten pamlsek po na "zajezení" ,-D
    [​IMG]
     
  14. bubák1960

    bubák1960 Velmistr fóra

    Chacha,to je dobré,ale flexka psala něco o přivřené tlamičce.Ta tvoje držtička Casey je větší kalibr.Takový mazánek se prostě musí přeprat.:)Je zajímavé,že u těch menších nemám problém do nich dostat prášek nebo jiné léčivo.Asi to bude jejich nenažraností,ale Bubák z té své veliké mordy ten prášek vždycky nějak dostane a pomocný pamlsek sežere.Pak nastupuje hrubé násilí a uražení až na půdu.U koček bych už mohla maturovat.Podávání léků mám zmáknuté.To vždycky zamachruju v práci,jedna klientka tam má kocoura Vaška a při odčervování jim to předvedu a sklízím obdivné pohledy.Taky při 12 kočkách si nemůžu dovolit nějaké diletanství,že ano.Teď zrovna Kamila dostává ATB a než jdu do práce tak nemám čas tu kozu kočičí přemlouvat.
    A k těm našim hochům:pan manžel neustále třímá ovladač od TV a jednou vyrazil z obýváku s ovladačem místo telefonu a hodlal s ním odjet neznámo kam.Byl mu odebrán;)Ale až venku u brány.Až jednou v tom křesle u TV zakoření tak se bude divit.
    No a že jsme u podávání léků a u chlapů tak pána zmohla bolest hlavy,nabídla jsem mu šumivý acylpyrin.Jsem nevěděla,že ho zhltne vcelku.Přilepil se mu v krku a manžel si šuměl až do půlnoci.:)Vypil asi 3litry vody,ale na bolest hlavy zapoměl.Měla jsem jen strach aby mě nehonil ať seženu pomoc jako ten kohout co ležel v oboře s nohama nahoře.Až došuměl tak to svedl na mě,že jsem ho špatně informovala.No,vděku se jeden nedočká.....xD
     
  15. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Turner a Hooch :inlove:

    Já ty obříky miluju, měla jsem šarplanince, to sice není moloss, ale hovado taky veliké. Klidně přijedu se nechat oslinit.
    U těchto velikostí už nepoužívám stříkačku, ale lžičku, nebožáka posadím do kouta prdelkou, mýma kolenama jistím psí ramena u krku (my ženské si nechráníme rozkrok) a mám 2 ruce jen a jen na tlamu. Pokud drží zavřenou tlamu, tekutinu liju za škraňu a masíruju krk, aby polkl, pokud ji otevře, tak to naliju na jazyk a zvednu hlavu čumákem co nejvýš.
    Ono stárnu, ty malé krysy mám rozmazlené a někdy s nima i zabojuju, ale když jsem měla regulérní vlkošedou tichou zbraň, tak byla poslušnost nutností, jelikož v té době jsme měli cca stejně kilo, tak to bylo jen a jen o poslušnosti. Sílu měl větší. Proto když jsem řekla sedni, tak seděl a sama jsem mu zaškrtila nohu, napíchla žílu, pustila škrtidlo a aplikovala injekci do žíly (alergik). A nehl se, čistila jsem mu zuby srpkem, cokoli sama a když bylo sedni (uprostřed místnosti), tak seděl a mohla jsem řezat.
    V podstatě pokud by byl vychovaný, tak i tu krátkou širokou tlamičku udržím v pozici mezi palcem a prostředníčkem :music:
    Jdu naštudovat vkládání fotek a pokusím se.
    [​IMG]
    Tady už je mu 10 a síly se vyrovnaly, on je vetchý stařík a já mám 30kg nahoru.
     
    Naposledy upraveno: 26/6/15
  16. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Casey27--ten je nadherny(a),ja mela Neapolskeho mastina,bohuzel se nedozivaji moc vysokeho veku,holky musim vam rict,ze me dedek tak nastval,ze ho asi musim dat pryc;),ja se tu pachtim s obedem(rizky naruby)a jeste to neochutnal ,uz remca,ze chtel klasiku a jestli to bude vubec k zradlu atd...,previt jeden,no a pak pry hezky den,prdlajs bubak1960-mam taky jednu story,dedek si spletl svoje tablety na cukr a polknul tablety kockam na odcerveni,no a taky jsem za to mohla ja
     
  17. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Hele, Bubáku, nekecej žes nevěděla ;) xD
    Mituli - tak dej dědka do útulku a ochoč si jiné zvířátko ;)
     
  18. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    mituli: Bohužel byla... cca před 2 měsíci odešla... jj jak píšeš nejsou tu s náma dlouho... měla 9 a srdíčko už to nedalo :-(

    flexka: Taky řešení... budu muset vyzkoušet... teda doufám že nebudu muset, ale co kdyby. Ona byla vychovaná, poslušná a šlapala jak hodinky... stačilo se jen podívat a naznačit... jen když jí něco "nevonělo", tak bylo umění to do ní dostat a následovalo "judo" ,-D

    EDIT: mituli: Vím jak ti bylo (nezapomeneš)... taky jsem psa už nechtěl, ale pak se to nějak sešlo a je doma "juniorka"... původem z Anglie narozená na Slovensku žijící na Moravě a gurmán z Francie ( šneci, žáby...)... asi jí brzo tu mordu zašiju :-D
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 26/6/15
  19. mituli

    mituli Polobůh fóra

    skalara.v-asi by to bylo nejlepsi reseni,ale ted je ockovanej,odcervenej--takovejch penez,tak si ho necham(obed spapal) Casey27,ja ho mela 12 let a nemohl na zadni nohy,bylo to pro me moc tezke a bolestive,od te doby psa nemam:cry:
     
  20. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Ahojte, nedá se mi to nepřidat, i když do důchodu ještě pár let mám, ale moje spolužačky už mají vnoučky (zato já dvě holky na prvním stupni ZŠ), tak by mi to snad mohlo projít ! :)
    Máme taky doma půlčlověka - tibetskou španělku, 8 měsíců, a jak Casey psal o své žravé juniorce, tak se mi vybavila naše Happy, ta sežere všechno co se dá, teď je nej-nej shnilá tráva po sekání, tím si asi čistí žaludek od všech těch sežraných průpisek...
    Že prej máme nosit košík, ale to mi zase přijde drsný, když ...se ji snažíme hlídat xD
    Ale jinak je šikovná, nedávno jsme byli na Jánošíkových dierach, zvládla žebříky, my taky, a bylo vidět, že se jí i delší výlety dost líbí, není to lenivec.
    ...
    mituli, casey, ostatní: je mi líto vašich pejsků, achjo..
    flexka: díky za rady ohledně podávání léků, to se cení! Chystám se na čištění zubů (já vím, že je pozdě!), takže tvé rady tak nějak přizůsobím zamýšlenému účelu... uvidím, ta naše je podle rasy velký kliďas, ale tvrdohlavá!
    Jo, a holky už vymyslely, jak se jmenuje nemoc, kterou už doma všichni trpíme: je to hepynózní hepytída !
    EDIT: Díky Viky, je fakt, že jsme na to trochu na výletě pozapomněli,ale kus cesty jsme ji nesli, protože jsou tam takové ty pochůzí rošty nad vodou, a po těch se menším miláčkům špatně jde..
    No je to ještě batolátko (telátko!) :)
     
    Naposledy upraveno: 26/6/15
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.