Zastavárna, půjčovna

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Y_n_O, 22/10/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Na žádost mé spolupachatelky matlafous a šéfa pajdy:
  Tak jdeme řešit to, co nejde řešit v O&D, v půjčovně 1 atd.
   
 2. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Vlákno pro farmáře, kteří mají smůlu na novinky a chtějí plnit úkoly.

  Kdo cetl predchozi, je mu vse jasne. Kdo necetl, princip je vicemene jednoduchy:
  Spousta hracu chce plnit ukoly, ale ne kazdy ma vse potrebne k dispozici (napr.rychle ruzove vyrobny/neonove staje/nove chlivky atd.) a tak vznikl napad na jednoduchem zakladu: zapujceni toho co mam k dispozici jinemu farmari, ktery zapujcenou menitelnou vec pri pristi akci OaD vrati puvodnimu majiteli.

  Navrhovane podminky zapujcky:

  1)
  zadajici farmar bude: a) aktivni na foru nebo b) pokud aktivni neni, bude mit doporuceni od jineho aktivniho hrace, ktery se za nej (prispevkem primo ve vlakne) zaruci (pozn. prispevek rucitele je signalem pro pujcujici ochotne farmare, ze je mozne zadatele akceptovat)

  2)
  kazdy zadatel o zapujcku muze podat jednu zadost denne bez toho, aby ji behem dne menil nebo opakoval novym zadanim (pozn. zadost muze obsahovat vice polozek k zapujceni)

  3)
  ihned po provedeni vymeny (realizaci zapujcky) obe smluvni strany (stejne tak i pripadny rucitel) svoje prispevky smazou (pozn. vlakno tak zustane stale aktualni a prehledne pro ostatni farmare s tim, ze moderatori fora po ukonceni aktualni akce OaD zviditelni vsechny smazane prispevky v archivu, aby meli farmari prehled o zapujkach)

  4)
  pokud se budou chtit smluvni strany dohodnout na blizsich podminkach, budou tak cinit prostrednictvim soukrome posty (napr. pujcujici nebude zadat navraceni polozek zpet, prip. bude zadat "preposlat" pri pristim OaD polozky jinemu farmari apod.)

  5)
  do vlakna nebudou vkladany samostatne prispevky se seznamy polozek, kterymi ochotny hrac disponuje (pozn. hrac ochotny zapujcit reaguje pouze na konkretni zadost jineho farmare)


  Do vlakna by jako prvni napsal zadajici farmar napr. "Zadam o zapujceni krokodyla. Za tuto sluzbu nabizim MJS." Neni podminkou cokoliv nabizet - tento krok je pouze na vuli toho, kdo si chce danou vec zapujcit. Prvni majitel krokodyla, ktery by mel tohoto zajem zapujcit by odpovedel: "Zasilam krokodyla, pri pristi akci OaD prosim vratit". Obe smluvni strany maji v tu chvili moznost si debatu ve verejnem vlakne vyscreenovat pro sve potreby (uz jen treba proto, aby vedeli kdo, komu, kdy a co). Ostatni farmari by tak meli prehled o tom, ze krokodyl tomuto farmari byl jiz zapujcen a nasledne by bylo mozne oba prispevky smazat, aby vlakno zustalo stale aktualni a prehledne.

  Prosim o vase napady a pripominky, aby bylo mozne, pri pristi akci Obchoduj a daruj a za podpory moderatoru fora, tento projekt zrealizovat do funkcni podoby. Diky vsem :)
   
  Naposledy upraveno: 23/10/17
 3. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Takže jak to chápu já tak představa Vaše je taková to.

  Hráč xy napíše, že by potřeboval půjčit neonový kurník.

  Hráč AB napíše neonový kurník půjčím.

  Představa moje.
  Výše zmíněné je možné, ale po provedené zápůjčce oba hráči své příspěvky smáznou. K tomu technická, na herním fóru nejde trvale smazat žádný příspěvek, stává se pouze neviditelný hráčům - moderátor je schopen příspěvek vidět stále. Takže pokud nebude jiný doklad je moderátor schopen tyto příspěvky dohledat (doufám že to nebude potřeba moc často). K tomu moje představa číslo dvě. Hráč bude moci podat jen jednu žádost denně, bez toho aby ji během dne měnil nebo opakoval novým zadáním.
  Dokonce by to šlo udělat i tak, že moderátor po konci OaD všechny příspěvky opět zviditelní a archivuje v jedno určitém vlákně, tak aby jste i vy měli přehled co kdo a komu půjčil.
   
 4. Mikeš

  Mikeš Titán fóra

  A hele, koukám, že jsem vás inspiroval. Mám čerstvě vyzkoušeno v praxi, ale jen na základě důvěry.
  :D
  A bude pak ještě někdo vůbec kupovat tajemno? To by RT mohl mít nižší tržby a nejspíš by nám to zarazil.
  A co se bude dít se zapůjčenou věcí, když hráč zmizí z jakýchkoliv důvodů ze hry?
  Sousedce jsem doporučil vymáhat zapůjčenou věc po pozůstalých.
  xD
   
 5. janaj

  janaj Dozorce fóra

  Bezva nápad. Uvidíme jak se ujme, bohužel novinky zasílat nepůjdou a do příštího OaD už můžou mít - ale i nemusí - lidi splněno.
  Za mě palec nahoru. :)
  Jooo, Mikešku, to už je holt riziko povolání, že někdo zmizí bez náhrady :D
   
 6. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  pajda361
  1) Pokud jeden z farmaru tj. majitel veci nebo pujcujici si prispevek nesmaze, tak co s nim? Nepridela to moderatorum praci?
  2) Predpokladam, ze myslis jeden prispevek denne, ve kterem by bylo mozno zadat vice veci...?
  3) Doklad o zapujce maji v tu chvili oba farmari a mohou si vyscreenovat, takze nepredpokladam, ze by vas moderatory nekdo zatezovat reklamacemi.
   
  Y_n_O, vilm4 a kerryhill tohle ocenili.
 7. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Pajdo, tím myslíš, že se příspěvky se smáznou po vrácení původnímu majiteli? Tedy po dalším OaD? Ptám se kvůli tomu, že já jsem fakt schopná zapomenout, nejen komu jsem co půjčila, ale i to, že jsem vůbec něco půjčovala :p Já věřím, že nájemci budou poctiví, ale může být výjimka anebo se může stát i něco, co nelze ovlivnit (např.při dalším OaD bude nájemce trčet nečekaně někde mimo signál ;))
  Jinak skvělý nápad, díky za něj:)
   
 8. Bezejmenný

  Bezejmenný Ikona fóra

  Moje představa je taková :
  Jeden přízpěvek denně.
  Pokud se daná věc zapůjčí, hráč buďto edituje svůj přízpěvek a napíše "hráči xy jsem zapůjčil .... " nebo přízpěvek smaže a dá nový (už opravený a editovaný)

  Nevím jak přesně bych to vysvětlil takže se o to ani nebudu pokoušet ale nebudu půjčovat víc jak řekněme 2 - 4 věci na jednu akci.
  Ne že bych neměl licence, ale je to jen můj osobní zákon.

  Může nastat situace kdy zapůjčím chlívek, který mi náhodou vyskočí z tajemné sazenice (dostáváme jich tolik že je to víc než možné)

  V takovém případě je možné zapůjčený chlívek ponechat hráči kterému jsem jej zapůjčil z jasným vzkazem ať ho pošle buď někam dál - prostě ho zdarma (!!!!) odešle někomu kdo jej potřebuje, nebo ho prostě vrátí mě a já jej poté odešlu jinam (ušetřilo by to moji licenci) což je v podstatě to samé.

  Zatím bych to ale nechal otevřené větší debatě která do příští akce dostane naprosto jasné pravidla a zákony.
  Dohledat jednotlivé nabídky půjde relativně snadno, protože i když smažeme naše postíky, tak pro moderátory jsou stále viditelné.

  Momentálně se to může zdát jako zajímavý návod jak se všichni můžeme navzájem pomoci.

  Když mě něco napadne tak ještě určitě napíšu.

  EDIT
  kiki : když ho nesmažeš ty tak tady zůstane jako doklad pro příští O&D aby bylo jasné co kdo komu půjčil.
   
 9. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  No jasně, ale jak píše Pajda, bude nutné příspěvky mazat - chápu, po pár OaD by v tom byl dost chaos - tak proto ten dotaz, jestli se budou mazat hned po zapůjčení anebo až po vrácení.:)

  EDIT: Jo, takhle by to šlo, jasně.
   
  Naposledy upraveno: 22/10/17
  Y_n_O, vilm4 a kerryhill tohle ocenili.
 10. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  kiki2305 Videla bych to tak, ze prispevky by se mazaly po prevedene vymene, jak pise pajda. Jinak by vlakno bylo behem akce neprehledne. Tvuj prispevek i prispevek druheho farmare nekde na pozadi zustavaji (ale jsou v tu chvili jiz neviditelne) a po ukonceni aktualni akce OaD by moderator vse zviditelni v archivu, aby meli farmari prehled o zapujkach.

  pajda361 Bylo by mozne udelat v tomto vlakne vyjimku citovani pod prispevkem, aby bylo naprosto jasne, komu co pujcuji v pripade, ze se objevi pod sebou dve stejne zadosti?
   
 11. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Matlafous123:
  1) nepřidělá, to není skrze moderátory, tento požadavek je jen skrze přehlednost tématu.
  2) ano
  3) uvidíme

  kiki2305: myslím tím ihned po realizaci zápůjčky tedy během aktuální OaD.

  Ostatní musím chvilku vstřebat.
   
 12. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Poslusne hlasim, ze mam od bezejmenneho zapujceny do pristi OaD 2 vyrobny arasidoveho masla ;) Zitra poslu najemne. Dekuji pekne! :)
   
 13. Esnyr

  Esnyr Aktivní autor

  Zajímavý nápad.
  Myslím že můžeme zcela otevřeně říci že valná většina chlívků, výroben a stromů, je takzvaná jednorázovka. Jsou dobré jen na pár úkolů a možná malé % na krmivo. Přidáváním stále nových a nových věcí udělalo úkoly naprosto nesplnitelné protože spousta hráčů už dávno rezignovala na to mít všechno dostupné už z toho důvodu že peníze nerostou na stromě a taky proto že jsou to všechno právě jen jednorázovky na pár úkolů.

  Půjčením se může hráč dost ke konečnému řešení nesplnitelných úkolů (z pohledu hráče smolaře kterému prostě spousta vzácných věcí není přána)

  Nejsem proti ale přijde mi zbytečné půjčovat třeba zde zmiňované výrobny másla od matlafousové, když Já jich třeba mám 5, mám dávno splněno (předpokládám že Bezejmenný má také splněno) a je tedy lepší jí výrobnu (nebo obě) prostě nechat a nechtít je zpět. Jestli je ona už potom nebude potřebovat, tak je pošle jinam a nebo je vymění za něco co ona potřebuje (Já už je nepotřebuju a tak je mi jedno co s nimi bude)

  Jiná situace je u nově zavedených Krokodýlů. Tam beru "půjčení" jako něco co má smysl a pokud je potřeba do úkolu 50 kusů (neberte mě doslovně. Netuším kolik je potřeba Krokodýlů do úkolů) tak beru to že si je půjčím, dám dohromady tolik kolik zvládnu a zase je vrátím. Pokud nebudu mít štěstí ani za rok a Krokodýl mi bude pořád chybět, můžu si jej znovu půjčit a udělat si menší zásobu pro strýčka příhodu (nedávná sháňka po svíčkách nám dala najevo že RT má divné myšlenkové pochody) a poté opět vrátím.
  Krokodýl tak udělá službu jakou má mít a nemusí hnít v liště jen proto že Já mám splněno, nebo mám zásobu a na ploše je mít nepotřebuju, ale je lepší jej mít a být vlastníkem kdyby náhodou byl někam potřeba. Takže využiju své dobroty a půjčím Krokodýla někomu kdo má smůlu a vím že mi ho zase vrátí.

  Možná to trochu ovlivní cenu na trhu.

  Myšlenka je dobrá. Rád podpořím.
   
 14. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Ahoj, upravila jsem prispevek s podminkami podle pozadavku pajdy + jsem pridala 2 technicke podminky, aby nedochazelo k zahlcovani vlakna debatami prip. seznamy ochotnych hracu s nabidkami. Prosim o pripadne pripominkovani.

  EDIT: Jeste bych navrhovala ve vlakne zakazat zadat o rucitele, aby zde nebyly prispevky typu: "Chci pujcit ruzove vejire, prosim zaructe se za me nekdo".
   
  Naposledy upraveno: 23/10/17
 15. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Jo, tohle poslední je, myslím, hodně praktický bod. Samozřejmě, že taková žádost je nesmyslná, ale určitě by se objevily, takže tomu rovnou předejít, je rozumné.
  Jsem hrozně zvědavá, jak to bude fungovat :)
   
 16. -pechfógl-

  -pechfógl- Živoucí legenda fóra

  Je na místě obava, že až to všechno vytuníme - vyladíme, BP nám to zatrhne, protože by přicházeli o zisk?
   
  Y_n_O, Apachie1 a vilm4 tohle ocenili.
 17. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Tak bychom pak museli požádat farmarime.cz, aby nám tam založili podobnou sekci :D
   
  Y_n_O, Apachie1 a vilm4 tohle ocenili.
 18. Milka66

  Milka66 Veterán fóra

  Ono to "zaručenie sa" za hráča, ktorý nie je zvlášť aktívny na fóre, je dosť ošemetná záležitosť. Myslím, že naozaj zaručiť sa môže len niekto, kto dotyčného pozná dobre osobne a v prípade nevrátenia zapožičanej veci by bol schopný aj zjednať nápravu - zapožičané zohnať a vrátiť majiteľovi. Z toho mi vychádza, že záruku tu môže dať len pár hráčov, ktorí majú v rodine ďalšieho farmára (mama sa zaručí za dcéru, manželka za manžela, atď. ...). Zaručiť sa za niekoho iného je asi zbytočný risk pre požičiavajúceho aj ručiteľa. Inak nápad veľmi oceňujem a preverí nám, či je to s ľuďmi a ich cťou ešte O.K., alebo K.O. ...
   
 19. mituli

  mituli Polobůh fóra

  Jak jsem psala ,nápad super ale jsem po zkušenostech velký skeptik ,tak tomu nevěřím.Ale to je jen moje chyba,kdo dotoho půjde tak mu držím palce at to dopadne dobře.Moc by mě mrzelo kdyby ti fajn farmáři byli zklamaní ikdyž je znám jen podle nicku.
   
  Y_n_O a vilm4 tohle ocenili.
 20. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Milka66 Mas pravdu, nicmene rozhodnuti, za nekoho se zarucit, je na zvazeni kazdeho hrace. Kazdy sam vi, kam je/neni ochoten zajit a do koho vlozit svou duveru. Ja mam treba sousedku sona1234. Na foru aktivni neni, nikdy jsem ji osobne nevidela a presto bych byla ochotna ji rucit s tim, ze pokud by danou duveru zklamala, potom jsem pripravena pripadnou nahradu za ni prevzit a vratit se sveho. Ja ze sveho v takovem pripade totiz vratim "jen virtualni omalovanku"... ona by zklamala opravdovou duverou, skutecny mezilidsky vztah, byt zalozeny na virtualni znamosti. A ja radsi prijdu o omalovanku nez o to, venovat svuj cas cloveku, ktery za to nestoji.

  -pechfógl- Otazkou je, zda by BP opravdu prichazel o zisk.... dle meho nazoru ti, co napr. novinky kupuji je budou kupovat/ziskavat v akcich dal a ti, co si je nasledne pujci, tak z tech by, s nejvetsi pravdepodobnosti, nikdy BP prijem stejne netekl... aspon tak se na to divam ja. Plnim sice akce, takze napr. humry vc. cerveneho upgradu mam a mohu je nabidnout nekomu, kdo si je do pristi akce nasysli, ale do tajemna nedam, ze samotneho principu zahlceni, ani korunu, at tak, ci onak.
   
  Naposledy upraveno: 23/10/17
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.