VT: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 25/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. hansicek

hansicek Vážený autor

dnes šlachtenie za 1SK
    čo dávate do tulidomčeka?
    podľa oracula by to mali byť cicavce, alebo nastala nejaká zmena?

2. Y_n_O

Y_n_O Živoucí legenda fóra

hansicek, cicavce, plazy, ryby ;) Po týdnu, takže asi víkendovky od pátku do neděle. Peťo to tam dával opakovaně. Takže já za chvíli pohrnu do domku po 44 kusech od každého druhu, protože co je doma, to se počítá :)

3. evainfo

evainfo Živoucí legenda fóra

Hezký večer :) také chválím dárečky, je toho i s dnešním kódem docela dost a to se mi líbí :p také se mi líbí proslov na 12té narozeniny a je fakt, že máme nejlepší moderátory :D a všechny dekorky do stonečků na mě čekaly v liště a hned ráno jsem je použila na hlavní sklizeň ... paráda :p

4. INČUČUNA1959

INČUČUNA1959 Stálice fóra

K tomu není co dodat. Perfektně napsáno, musím se vždy smát, ale moderátoři jsou zlatí a trpělivě odpovídají. Všem děkuji, moc.

5. dinoalesi

dinoalesi Osvícený autor

Ahojky, takhle jsme vyřešili přikrmování ptáčku u nás, je to taková kapsa z kousku umělohmotného pletiva spojená stahovacími páskami, bylo to děláno narychlo, takže to není zrovna vizuálně přitažlivé (příště bych si s tím pohrála víc, ale nebyl čas), ptáčkům je to ale jedno, hlavně že je co do pupíku. Náplní je syrový špek, osvědčil se i vepřový ovar. Lojové kuličky z obchodu máme bez košilek v krmítkách, ale ty moc nezaujaly, je to vidět i na té lojové tyčince, která je zavěšená pod špekem, to jim prostě moc nejede, nejvíc milují slunečnici, té zkrmíme každý rok X kilo.
    Fotka je dost nekvalitní, focená mobilem na dálku a přes záclonu, nechtěla jsem vyrušovat od obědu, ale pro představu stačí ;) Chodí se tam živit nejen tento krasavec, taky sýkorkám to chutná, nejčastěji jsou tam vidět asi modřinky.

6. Pitrýsek47

Pitrýsek47 Orákulum fóra

Pěkné dinoalesi i ten strakapoud :) ještě se mi nestalo, že by ptáčkovi uvízla nožka v síťce (netvrdím, že se to stát nemůže), ale začali prodávat stejné balení koulí bez sítěk, včera jsem koukal jako vrána. Koule zmizí za dva dny a zůstane jen síťka. A co s nimi? Takové pletivo nemám, ale kousek králičího bych našel, to je situace. Krmítko mají, dávám i ovesné vločky, směs zrní, slunečnici, ořechy... myslím, že by se vyplatilo krmit čuníka než ty malé hladovce. Strakapouda jsem u krmítka neviděl, ale klove do kůry stromů vedle (duby, borovice) i žluna přiletí. Ale u nás je spíš jaro, sníh žádný a nad nulou.

7. dismirus

dismirus Vycházející hvězda fóra

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, zda někdo neví, jestli postřikovač umění lze posílat při OD.

vilm4 tohle ocenil(a).
  8. Skali

Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

dismirus - ahoj, nelze posílat ;)

vilm4 tohle ocenil(a).
  9. INČUČUNA1959

Výborný nápad, já jsem kouličky položila jen na stříšku na fošny a našla to sojka, včera jsem tam viděla i kosáky. Je tu zase bílo, už asi po šesté.

10. ašada01

ašada01 Velvyslanec fóra

Nezkoušel někdo z vás přesadit Sezónní kalich IX na jinou plochu, jestli stále dává 4x bedýnku? Díky

vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  11. dinoalesi

dinoalesi Osvícený autor

Já viděla dost smutnou fotku, kdy to ptáčka stálo život a prý se taky stává, že si tu nožku o to jen zlomí, odletí a někde pak umřou. Takže to já nemůžu dopustit, proto tohle řešení. Jinak určitě by to šlo i z toho králičího pletiva, ale paní ve zverimexu říkala, že se ty kuličky mohou dát do krmítek i jen tak volně. My ji tam máme, ale skoro vůbec neubývá, takže už bych je ani nekoupila.
    Děkuji, dala jsem to sem, že by to třeba mohlo někoho inspirovat. Sojka u nás nakukovala zrovna včera,nakonec ji něco vyrušilo, kosy jsem viděla naposledy na jabloni, na jablkách, ty už ale jsou fuč a že jich letos bylo, no a s jablkama jsou fuč i kosáci.
    Jj, klidně můžeš přesadit, dává až do konce aktuální sezóny.

12. evainfo

evainfo Živoucí legenda fóra

ašada01 já bych to neriskovala, taky můžeš přijít jak o bonus, tak i o bedýnky :D

no teď čtu že dává dál, takže dobrý ..

dinoalesi a vilm4 tohle ocenili.
  13. Y_n_O

Y_n_O Živoucí legenda fóra

evainfo, njn, zbytečně se neříká: "Důvěřuj, ale prověřuj." xD Já tento problém s poháry a dalšími proprietami ze sezon nemám. Páč plním sporadicky. Takže teď jen doufám, že současná akce mi přisype body, jsem na úrovni 29 a kousek... Kdybych nenacpala celou farmu do boje s větrnými mlýny v Dožínkách, byla bych měla už Yggdrasila na ploše. Leč jsem byla naivka, tož teď zvěř a produkty do sezony nedám a nedám a ono to plnění trvá a trvá... Snad to klapne ;)

Naposledy upraveno: 28/1/22
    vilm4, INČUČUNA1959 a evainfo tohle ocenili.
  14. škopková57

škopková57 Pisálek fóra

Ahoj,chci se zeptat jaká dílna vyrábí svíčky?

vilm4 a Apachie1 tohle ocenili.
  15. Apachie1

Apachie1 Velvyslanec fóra

dinoalesi, vilm4 a Peto121 tohle ocenili.
  16. Pitrýsek47

Pitrýsek47 Orákulum fóra

Zdravím ornitoložky, pletivo jsem zavrhl, k poranění může dojít i tam, je ostré. Budou bez koulí :) vyrábět je s otvorem na zavěšení nebudu, trochu nedomyšlená průmyslová výroba....

17. Skali

Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

Ahojte, já jsem si před pár dny objednala držák na lojové koule (z recyklovaného plastu) - na netu je poměrně slušný výběr a nestálo to ani stovku. Tak doufám, že tím místní opeřence potěším ;)

18. tomkova10

tomkova10 Pisálek fóra

Ahoj,chci se zeptat která dílna vyrábí bezpečnostní kužel a bublinky,děkuji

vilm4 tohle ocenil(a).
  19. Apachie1

Apachie1 Velvyslanec fóra

vilm4, .SilverAngel. a dinoalesi tohle ocenili.
  20. INČUČUNA1959

Zdravím všechny přes ptactvo, také už kouličky nebudu kupovat a pověsím na větývku kus vepřového sádla. To jim vydrží a hlavně se na to dostanou i ti mrňousci. Dnes máme umrzlo a sníh kupodivu po včerejším dešti vydržel, tak je bílo. Ale na ten držák se podívám. Stejně mi to nedá.