VT: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem m2707, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Prepperka, jak kdosi kdysi řekl nebo napsal - život píše romány. Tohle prostě nevymyslíš, to se stane.
    Také Ti přeji, i Tvým blízkým, aby letošní Vánoce byly klidnější :) A nejen ty Vánoce, celý rok, zasloužíte si to, jako každý jiný :)
     
  2. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Je to dvanáct let, kdy svět a hudební scénu opustila tato dáma s neskutečným hlasem. Ať za jejím koncem života bylo cokoliv, zanechala tady spoustu krásné hudby a to stačí na to, abychom si ji pamatovali.

     
  3. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    Bože, ten hlas!!! :inlove: Vždycky se mi zježí chlupy po celém těle. Nádherný hlas si měla, Whitney!
     
  4. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Smutný výročí. Ten její hlas, jeho síla, rozsah, energie která z něj čiší... Píseň "I will always love you" jsem ještě neslyšela v lepším podání než od ní. A líbila se mi i jako herečka, roli v Osobním strážci jsem jí naprosto věřila. Šikovná ženská. Škoda že odešla předčasně, ale i tak zanechala výraznou stopu. Aspoň pro mě. Díky Y_n_O za to připomenutí.
     
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Prepperka, těch smutných výročí je mnoho. Znáš Klub 27? To jsou všichni, kteří odešli moc brzy...
     
  6. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Y_n_O nikdy jsem ten pojem neslyšela, ale teď jsem to protáhla wikinou, takže už vím. Je to zajímavé. Smutně zajímavé. Až z toho mrazí. Sice tam píší, že statisticky ten věk vzhledem ke smrti nijak nevyčnívá, ale opticky je to jasné. Jak člověk vidí ta jména v tak dlouhé řadě pod sebou... Škoda že tu nebyli dýl. I za tak krátký život toho dokázali, a kolik by toho ještě bývalo bylo kdyby tu byli 2x tak dlouho? 3x? Škoda, společnost je tak ochuzena. Potřebujeme básníky, spisovatele, bardy - jsou naším hlasem. Ale zase dík aspoň za ten krátký čas, i tak nás stihli ovlivnit.
     
    kocieva, Y_n_O a bačkora85 tohle ocenili.
  7. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Prepperka, jsem ráda, že jsem Ti rozšířila obzory a získala jsi nové informace. Někdy se divím, jak a proč se mi takové věci v hlavě udrží, když je potřeba řešit praktické záležitosti a běžný život :)
    Asi mám v té věci na krku dostatečně velký šuplík na zbytečnosti...
     
  8. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    O tom, co si člověk pamatuje a co ne, mi chvíli vyprávěj. My jsme doma hodně filmoví, zkouknem skoro všechno a mnohé i vícekrát. A vždy mne udiví, když člověk někdy přepne tv na vedlejší kanál a tam uvidí náhodné dvě vteřiny z náhodného místa náhodného filmu, ale pakliže jsme měli tu čest ho už vidět, skoro hned nám naskočí jméno a často i kdo v něm hraje. Vždycky si říkám, zvlášť u těch filmů, které jsme viděli jen jednou a třeba už před lety, jak je možné, že ho člověk pozná skoro hned v prvním záběru? Jaktože nepotřebuju vidět aspoň 5 minut? No, ale co jsem to chtěla koupit v kauflu, to marně mezi regály vzpomínám. :wuerg: A nebo ještě lépe - přinesu citróny, které, jak jsem slastně zapomněla, jsem koupila už minule, ale tu cibuli jsme zapomněla minule i teď. :music:
     
  9. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    O tom nakupování mi povídej xD Týden jsem kupovala sůl xD Vždycky jsem vzala něco jiného, ale na sůl jsem si vzpomněla zase až doma.

    Taky jsem hodně filmová, seriálová, knížková... Ale abych si po pár vteřinách vzpomenula po jednom shlédnutí na název filmu, režiséra, herce - musí to mít jen dva důvody: moc se mi líbil nebo to byl totální propadák :) U knih je to lepší, tam si pamatuu ty super i ty propadáky i něco mezi tím, protože i v braku se občas najde něco zajímavého :)
    V tomhle je geniální moje starší dcera. Knihy, hudba, filmy, seriály, komixy, mangy... Stačí napsat dvě otázky, co si z toho pamatuju a letí mi odpověď. Chtěla bych mít její paměť. I na blbosti.

    EDIT: důkaz tady mám. Poslala jsem jí poptávku po písničce, kde se borka učí skákat přes švihadlo a pak machruje na náměstí. No, song byl poslán. Tuším ho tenkrát kvitek chtěla doporučit synovi na trénink mládeže...
     
    Naposledy upraveno: 14/2/24
  10. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Tak to já si víc pamatuju právě ty filmy. Knihy čtu moc ráda, ale mám lepší vizuální paměť, což mi pak u těch knih trochu chybí. Vím třeba že jsem je četla, ale děj bych dohromady nedala.

    U těch filmů mě štve hlavně manžel. Vždy mám radost že jsem našla nový kousek co jsme ještě neviděli, on se zeptá na název a hned mi odříká celý děj. I u filmů co jsme roky neviděli. Já třeba v průběhu filmu poznám že jsem ty obrazy z něj už někdy viděla, ale děj, a především konec, si teda nepamatuju. Pro mne je každý už zkouknutý film jako poprvé. :D
    ---------------------

    Teď se těšíme do kina na Dunu. Já teda z té jedničky tak unešená nebyla - kamera, kompozice, hudba bezva, ale dějově mi tam některé věci neseděly. I tak se na zajímavé prostředí na velkém plátně těším, jen doufám že kvalita nepůjde dolů jak to někdy u pokračování bývá. Zato manžel se nemůže dočkat. Jako malý četl knihu a s bráchou měli nakoukaný i ten původní film z roku 1984, takže pro něj je to srdcovka, kterou mu nemůže zkazit ani názor náročné manželky. xD
     
    k.vitek, bačkora85 a Y_n_O tohle ocenili.
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Dunu miluju, knihy, původní film, i minisérie z roku 2000 a 2003. :inlove:
    Taky si nenechám ujít, ať to dopadne, jak to dopadne :)
     
    bačkora85 tohle ocenil(a).
  12. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Nevím jestli máš playstation, ale jestli jo a nemáš poslední Syberii (Syberia the world before), tak si ji určitě kup a zahraj. Je to jako film, krásný děj plný zvratů, nádherná hudba, akce, romantika, i jsem si u toho poplakala. Krásný příběh a k tomu moc pěkné a nápadité puzzle a různé hádanky. Je sice už 2 roky stará, ale dostala jsem ji až teď k vánocům a tak jsme ji dohráli teprve teď před pár dny. Určitě doporučuju, skoro lepší než Farmerama. :p
     
    k.vitek a bačkora85 tohle ocenili.
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    PSko zůstalo u mladých, když jsem se stěhovala, jako většina mého majetku, od nábytku přes bílou techniku až po ty elektronické vychytávky. Tam to využijí lépe. xD Ale nalákala jsi mne, budu šetřit a pořídím znova PS i hru :)
    Ale můžete mi někdo vysvětlit, proč ve tři odpoledne, když jsem se už snažila usnout, zvonily na kostele zvony? A tu snahu usnout mi překazily?
    Chjo, to bude hustá noční, esi rychle nezaberu...
     
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Možná se tady najde někdo, kdo je starší než tahle skladba a pamatuje si ji. Je o dva roky starší než já, ale znám ji, tuhle dvojku jsem si zamilovala se skladbou Bridge Over Troubled Water.
    Mno, teď dostala další nový kabátek a je to boží :)
    Taky někdo zremixoval jednu písničku od Smokie, ale nechce se mi to už hledat.
    Jo, kdyby před padesáti, šedesáti lety nepsali skvělou muziku, nebylo by dnes co hrát xD xD xD

    EDIT: teď mi dobliklo, proč jsou zremixovaní Disturbed. On ten Cyril původní verzi totiž asi vůbec nezná, škoda :)
     
    Naposledy upraveno: 26/3/24 v(e) 7:21 AM
    -Jara05-, .SilverAngel. a bačkora85 tohle ocenili.