VT: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem m2707, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  ašada1: Díky za vysvětlení, pochopit se to dá, ale ne každý na to má ;).
   
  moncicak7070 a bačkora85 tohle ocenili.
 2. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Pitrýsek47
  Když si vše zařídíš sám, je to v podstatě za letenku, půjčení auta na cca tři dny a nákup v supermarketu. Jinak nemáš kde utrácet. Brigádničím a můj měsíční příjem málokdy přesáhne 20 tisíc. Za dva roky nemám problém našetřit.
   
 3. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  ašada1: To ano, kdo touží, zařídí si to finančně, ale ne každý na to má třeba fyzicky...
   
 4. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Pitrýsek47
  Pokud je člověk na tom přiměřeně k věku zdravotně dobře, ani fyzička není takový problém, spíš je potřeba to umět v lodi. Po pohodových úsecích jsou občas krátké peřeje. Mám levou ruku po tříštivé zlomenině, tak mohu pádlovat jen na pravou stranu, ale vzhledem k tomu, že jsme pluli bez pádlování 7km v hodině a s pádlováním 9km (měřeno stopařem na mapy.cz), nechali jsme se v rovných úsecích jen unášet a odpočívali jsme. Na vodě jsme denně strávili cca 4-5 hod. Věkové složení letošní výpravy: 35, 63, 63, 68, 68, 78.
  Taky je potřeba to mít srovnané psychicky, ne každý unese pocit, že nejbližší pomoc je třeba 100km daleko pěšky přes neprůchodný prales a signál žádný. Když jsme tam byli poprvé, snažili jsme se najít na tábořiště místo, kde by nebyly stopy mědvěda a vlka. Po dvou dnech jsme pochopili, že takové místo neexistuje:p.
   
  Naposledy upraveno: 17/9/22
 5. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  ašada1: Právě, to taky, ale nechtěl jsem to slovo psát a udělal pár teček, ještě bys mně mohla napsat, že nejste žádní "magoři" a víte co děláte :D, ale lepší než lézt po skalách, nebezpečí číhá všude i na ulici ;).
   
 6. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Tuhle písničku zbožňuju. V rádiu mi ji pustili přesně včas, abych neusnula a nepropásla další sklizeň akčního plevele u mravenců. A ten klip k tomu nemá chybu...

   
  Naposledy upraveno: 18/9/22
 7. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  Poslouchat se to dá, ještě tomu rozumět, že bych se začal učit? :D
   
 8. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Několik jazyků už umíš, tak s anglinou by neměl být problém, nikdy není pozdě začít se něco učit... Kdyžtak na karaoketexty to jde najít od nadšenců jako skoropřeklad ;)
   
 9. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  :D Asi nebyl, ale já už učení nechci vidět ať studují jiní ;) díky, ale mezi nadšence nepůjdu, sociální sítě využívám jen v době "nejvyšší nouze" to já jen tak aby řeč nestála.
  Edit: Jen víc takových mravenčích akcí, lidi se odnaučí spát, budou podávat stále větší a větší výkon až z nich budou roboti, kam se to ženou? Kvůli obrázkům? :p
   
  Naposledy upraveno: 19/9/22
 10. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Ahojky, dnes byla (a je i teď) kosa jak blázen. A v Krkonoších už napadl sníh. Devatenáctého září a sněží. Jestlipak se Skali už dnes klouzala do práce? :oops:
   
  Naposledy upraveno: 19/9/22
  moncicak7070, bačkora85 a -Jara05- tohle ocenili.
 11. Milena1952

  Milena1952 Analytik fóra

  Zdravím všechny na tomto vláknu. Dlouho jsem nepsala a tak koukám jak se změnilo osazenstvo. Jsou tu nějací mladý důchodci:D V mém životě se hodně změnilo, ale farmě zůstávám věrná. Zatím se vyrovnávám s osamělým životem, je to hodně těžký.
  Zase se někdy ozvu. Tady mám pocit, že mě alespoň někdo poslouchá. Milena-.-
   
 12. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Se nečekaným odchodem mého muže se vyrovnávám pět let a stále to nepřebolelo. Když jsem si uvědomila, že už mluvím i s inventářem bytu, uvažovala jsem o znovupořízení kocourka. Pak jsem si ale podle letošního kalendáře spočítala, že bych mu musela na cca 150 nocí hledat náhradní ubytování, tak taková trapička kocourů ani kamarádů nejsem.

  [​IMG] Zorro von Prígl
   
  Naposledy upraveno: 20/9/22
 13. Skali

  Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

  Ahojky všem,
  u nás těsně pod horami zatím bez sněhánků. Počasí je jak na apríla - chvíli leje, chvíli svítí Oskar, fučí tu jak na vídrholci. Jsem prostydlá z práce, doma je taky zima jak v morně... Takže čajík s medem a zázvorem, paralen.... A objednala jsem si teplé bačkory z ovčí vlnou, bo mě ukrutně zebou nohy. Na topnou sezónu si budeme muset ještě počkat. Máme krajový a ještě podsklepený byt, tak to stojí za prd. Večer si přitápíme alespoň maličko elektrikou :sleepy:
   
 14. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Ašadko, stačí pořídit dávkovač krmení a fontánu. A určitě nejsi z domu víc než tři až pět dnů (pokud nejedeš na řeky do zámoří, to by už ta náhradní péče byla potřeba), takže i kvalitní podestýlka do kočíčího záchodku vydrží. Zvířátka vnímají čas jinak než my a ty zbývající dny a nocí byste si užili hezky tulituli spolu... ;)
   
  Naposledy upraveno: 20/9/22
 15. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Zorro vydržel sám doma i týden, dostal hezky naservírováno 7 misek granulí a 7 misek s vodou (a ještě kastrol s vodou, kdyby si misky vylil), aby věděl, kolik času zbývá. Toalety jsem mu na týden dávala tři. Porce dodržoval, když jsme se jednou vrátili už po třech dnech, měl sežrané tři misky. On totiž granule nerad, žral je jen, když nic jiného nebylo a ještě s nechutí.
  Jenže na příští rok už mám naplánováno 2x 8 dnů hory, 14 dnů tábor, 3 týdny dovolená, zatím 3x 10-14 dnů vařím pro cestovku a to mám zatím plán jen do konce srpna. Víkendovky nepočítám. To by vůči kocourovi opravdu nebylo fér.
   
 16. GordonSargent

  GordonSargent Ikona fóra

  ašada, a jseš si jistá že si to myslí i Tvůj kocour? Den poté co jsem ho přinesla z útulku se zastavil u domácího a nechal si přepsat nájemní smlouvu, u PRE zvýšil zálohy na elektřinu, protože topná sezona se protáhne a s povděkem přijal, že místo mříží a obyčejného sisalového škrábadla ma několik desítek metrů přírodního korku. Kočičí trávu, kdeže nejdříve mně sežral nolinu na kterou jsem byla hrdá že se mně po letech podařilo dosáhnout dlouhých a vlnitých listů. A když jsem se na pár dní vzdálili tak nás přivítal pohledem... tak už jste zpátky? Mohli jste ještě chvilku pobýt. Zajímavé je, že to vždy bylo z mého křesla. Trochu mě považoval za vůdce smečky, nelez do mé postele a křesla, zbytek smečky když se mu zachtělo buď seděl na zemi nebo se v pelechu uskromňoval. Kočka je jako dítě, které pošleš na tábor. Ty se trápíš jsetli má co jíst, jak je o něj postáráno a ono si na Tebe ani nevzpomene:)
   
  Naposledy upraveno: 21/9/22
 17. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  To Zorro nás z cest vítal za dveřmi kočičím zpěvem (mňoukat neuměl), ale jen co jsme otevřeli, ostentativně se usadil doprostřed předsíně zády k nám, jako že je uraženej, že jsme ho tam nechali samotného. Ale vydrželo mu to jen chvíli, pak už se lísal. Pokud to šlo, brali jsme ho sebou. Jednou byl s námi týden na horách. Bydleli jsme s kamarády, ti zase vzali fenku (pouliční směs). Zatímco jsme lyžovali, ti dva na nás čekali na pokoji. Vycházeli spolu velmi dobře, někdy spali i v jednom pelíšku. Když byl čas jídla, hnali se vždycky k nesprávné misce, Bětka sežrala Zorrovo a Zorro Bětčino. On byl Zorro taky jak pes, poměrně snadno se naučil povely jako sedni, vyskoč, nesmíš, přiběhl na zavolání a jakmile viděl, že se chystáme ven, chtěl taky. Přes den spával v naší ložnici, ale když jsme šli večer spát, sám se zvedl a odkráčel do svého pelíšku v hale.
   
 18. GordonSargent

  GordonSargent Ikona fóra

 19. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Na muziku není čas, lovím pajdátka, ještě mi jich na řádek chybí přes čtyři stovky, ono z těch pohopolí, na kterých jsem pěstovala akční plevel, moc nenapadalo :)
  Ale když, tak tuhle, moje oblíbená moderátorka z rádia Pusa:


  EDIT: titulky jsem k Jožinovi nepotřebovala, povedlo se ;)
   
  Naposledy upraveno: 23/9/22
 20. k.vitek

  k.vitek Hvězda fóra

  Zkusím to, třeba se mi to povede vložit 8)

  Jen píseň uvedu... mladší 10letý synek před chvílí přišel a "Mami, víš, která písnička je nejotravnější?" (před chvílí poslouchal CD z pracovního sešitu z angličtiny, tak nevím, co se mu vybavilo :inlove: )

  Co Vám budu povídat, dohledala jsem a vložím Vám ji, abyste se taky pokochali :p
  Jinak tady máte i karaoke s českým textem :music:
  https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/chordettes-the/lollipop-161630

  Ehm, je to chytlavý jak bodlák 8)