Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září 2018

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem PajoGamo, 7/8/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Líbí se vám.muj návrh.

  1. Jo

    1 hlasy(ů)
    100.0%
  2. Ne

    0 hlasy(ů)
    0.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. PajoGamo

    PajoGamo Zelenáč fóra

    Odměn je málo proč tedy odměny jestj e nezvysit napadlo mě že jak postupujeme tak můžete získávat další odměny za každou úroveň můžeme dostat například maly balíček obsahujici třeba;
    100 x Floreny
    1000000000x krejcary
    1000x pokus na kole Štěstí
    Nejaka dekorace.
     
    hranafarmu a Honzulka05 tohle ocenili.
  2. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Janina0971 tohle ocenil(a).
  3. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Název: Zvýšení prodeje šlechtěnců na trhu

    ANO: 78 hlasů 100.0%
    NE: 0 hlasů 0.0%


    Trh se šlechtěnci je skoro prázdný. Nejvyšší šlechtěnci na trhu se skoro neobjevují.
    Napadlo mě zvýšit jejich výskyt a to tím , že při šlechtění se bude krmit pouze jedným superkrmivem místo dvou. Očekávám , že se vyšlechtí větší počet šlechtěnců a tím se zvýší jejich nabídka na trhu, která je momentálně hodně špatná a jak každý může vidět na svém trhu je hodně prázdno.

    Je to jednoduché , ale z hlediska RT asi nesplnitelné, že ?

    Díky za názory a přeji, aby někdo už ten prázdný trh se šlechtěnci řešil .
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 11/9/18
  4. timonek.

    timonek. Pilný autor

    Sice sem návrh podpořil ale efektivnější řešení by bylo nechat tam nabídky alespon měsíc.;)

    Když už cena dosáhne tržních hodnot klesne počet kupujících , prodávající "neodhadne" poptávku zadá vysokou cenu (zadává první nabídku) a přijde o poplatek to taky část hráčů odradí.
    Jinak taky řeším šlechtěnce na výrobnu na trhu není a prodat se nevyplatí (kybermotýl)
     
  5. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Souhlasím, ale chtělo by popřemýšlet, proč vyšší šlechtěnci nepadají. Když se podívám na trh, je mi smutno. A vyššího šlechtěnce u sebe jsem neviděla jak jsou dva nebo tři roky dlouhé. Nepomáhá ani super parfém. Několikrát jsem to vyzkoušela, vím o čem mluvím. Takže celé šlechtění je hlavně demotivující pro hráče.
     
  6. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Myslím, že tenhle nápad by trh se šlechtěnci opravdu trošku rozhýbal. Další variantou by bylo zkrátit dobu mletí SK. Jde sice o placený prvek, ale už teď je možné ho získat i bez reálné platby, tak proč to neuvolnit ještě víc?
    Vzhledem k tomu, že trhy jsou mezinárodní a na všech je situace stejná (tj.vyšší šlechtěnce nikdo neprodává), předpokládám, že ani v jiných lokacích se SK ve velkém za reálné peníze příliš nekupuje a proto by to nemusela být zas taková ztráta na výdělku.
     
  7. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Danielaa25...
    Myslím že sis i sama odpověděla a myslím i velmi dobře.
    Vše co zmenší zisky ze hry je předem odsouzeno.
    A pokud by snad toto vedlo k zamyšlení ze strany RT vykompenzují to jinde.
    Prima hru všem.
     
  8. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Ahoj,
    sice jsem dal souhlasím, ale myslím, že efektivnější by bylo nastavení výchozích cen - třeba 10x vyšší.
     
    tydýtková, zejdy66 a Honzulka05 tohle ocenili.
  9. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Súhlasím s bropykem,ceny pre šľachtencov by mali byť regulované do určitej výšky,pretože je tu veľmi veľa hráčov,čo nemajú 15000000 mil.na nejaké zviera a šľachtiť môžu stále dookola,vyššie zviera pri šľachtení vypadne len OJEDINELE,aspoň u mňa to tak je.
     
    Tomi120, tydýtková a Honzulka05 tohle ocenili.
  10. maja.rada

    maja.rada Magnát fóra

    A na co je delux? Namísto runy. … tam bývávalo 20% na přeskok . Dala jsem ano - ovšem to sice zvýší počet šlechtění, ale stejně 0 šance na přeskok
     
  11. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Z hlediska hráče dávám ANO, ale nemá to naději na úspěch. Změnilo by to ekonomiku hry a obávám se, že takové návrhy nejsou povoleny...
    Nejvíc by pomohlo, kdyby maximální výchozí ceny šlechtěnce úrovně n (Cn) byly počítány podle vzorce maxCn = max(4 x maxCn-1*; maxCn*)
    Vysvětlení:
    Cn ... cena šlechtěnce úrovně n
    Cn-1 ... cena šlechtěnce úrovně n-1
    maxCn* ... maximální možná realizovaná cena šlechtěnce úrovně n
    maxCn-1* ... maximální možná realizovaná cena šlechtěnce úrovně n-1

    V praxi by to bylo tak, že dokud by původní navržená maximální možná cena za šlechtěnce úrovně n byla nižší než čtyřnásobek maximální možné realizované ceny za šlechtěnce úrovně n-1, potom by maximální možná navrhovaná cena šlechtěnce úrovně n byla rovna právě tomu čtyřnásobku. Pokud by maximální možná realizovaná cena za šlechtěnce úrovně n překročila onen čtyřnásobek maximální možné ceny za šlechtěnce úrovně n-1, potom by se vzala ta vyšší z obou hodnot.
    Cena by tak více reflektovala ceny zdrojů, navíc šlechtěnci nižší úrovně jsou občas velice drazí (během některých akcí), takže by potenciální cena za vyšší šlechtěnce mohla rychle vzrůst. Ti, kdo by ovšem nabídli šlechtěnce úrovně n za maximální cenu v době nadměrného (dočasného) růstu cen šlechtěnců úrovně n-1, by riskovali, že se během týdne jejich nabídka nerealizuje. Hlavně by ale mohla cena poměrně rychle narůst, protože nižších šlechtěnců dosáhne při šlechtění dost lidí a dost lidí je nabídne na trhu.
    Hlavní výhodou by byla možnost ovlivnit startovní cenu vysokých šlechtěnců nikoli pouze nevýhodnou realizací obchodů s málo četnými vysokými šlechtěnci, ale prostřednictvím realizace obchodů s nižšími šlechtěnci.
    Obchod s vysokými šlechtěnci by se mohl snad takto opět rozběhnout...
     
    Naposledy upraveno: 3/9/18
  12. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Nápad je to skvělý, ale je to podle mě šlápnutí členům RT na všechna kuří oka.
    Ten si zisk z prodeje SK určitě sám dobrovolně nesníží.
    Nemyslím si, že jediným problémem prodeje vysokých šlechtěnců je jen jejich cena.
    Při současném nastavení šlechtění je asi problematické se vůbec k vysokým šlechtěncům
    rozumně "došlechtit" (v mém případě určitě).
    :D
     
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  14. NeoGenea

    NeoGenea Pisálek fóra

    Název : Zobrazení počtu plodů stromů při výběru stromů

    ANO : 45 hlasů 100.0%
    NE : 0 hlasů 0.0%


    Moj zlepsovaci navrhn je, aby sa v polozke, kde si vyberame, ktore stromy chceme vysadit , sa zobrazovalo, aj kolko plodin toho daneho stromu uz mame na sklade. Ziskame tak prehlad coho mame malo, a mozeme vysadzat. Nemusime kontrolovat v sklade kolko toho mam.[​IMG]

    Mohlo by sa to zobrazovat v lavom hornom rohu a pri pocte, by mohol byt obrazok plodiny. Aby sme vedeli rozlisit, co je pocet plodov a co je pocet stromov;)

    Dovolila som si spravit maly graf.navrh. :)
    https://ibb.co/jAzXAU
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/9/18
  15. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Ano, jednoznačně. Sama jsem už na něco takového myslela, ale nejen u stromů, ale i u zvířat a rostlin. Když chci pěstovat či chovat podle počtu, musím se nejdřív podívat ve skladu kolik kusů mám, zapamatovat si to a pak teprve jít do kombajnu, zase hledat co jsem to vlastně chtěla dát na pole. Jen u zvířat by to nemohlo být na tom místě kam navrhuje NeoGenea, protože tam je u zvířat počet krmení. Ale tak to už je drobnost, dalo by se to umístit do jednoho ze spodních rohů. Mně osobně by tato pomůcka hodně pomohla.
     
    milcok, Honzulka05 a tydýtková tohle ocenili.
  16. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Jooo ! To je přesně ono ! Přesně to chybí, a jak říká Prepperka - brala bych to nejen ke stromům. Nechtěla bys NeoGenea upravit anketu, aby se to vztahovalo na vše ?
     
    milcok a Honzulka05 tohle ocenili.
  17. NeoGenea

    NeoGenea Pisálek fóra

    Opravim Anketu:)taktiez by som to brala aj pri zvieratach...
     
    Honzulka05 a tydýtková tohle ocenili.
  18. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Pro větší přehlednost, bych k tomu dal rovnou tabulku. Po najetí na obrázek, by se zobrazilo to co do teď, teda že to je strom, ale taky by se zobrazilo kolik toho mám a jaké to má plody, protože takový chaos jako je ve stromech a jejich plodech, není snad ani před volbama v parlamentu. Každý pátý strom má jiné pojmenování plodů a k tomu se ještě přimotají stromy které se jmenují stejně nebo podobně.
    Už by to chtělo nějaký efektivnější přehled celkově o všem, nejen o počtu. Začínám se ztrácet úplně u všeho co je na farmě.
     
  19. NeoGenea

    NeoGenea Pisálek fóra

    Skusala som zmenit anketu, zial otazka sa uz zmenit neda... poobede zalozim vlakno s obdobou pre zvierata a skusim urobit aj graf.navrh.
     
    tydýtková a zahradnice4 tohle ocenili.
  20. NeoGenea

    NeoGenea Pisálek fóra

    Název: Zobrazení počtu zvířat při výběru stáje

    ANO : 54 hlasů 100.0%
    NE : 0 hlasů 0.0%


    Kedze spoluhraci by moj navrh co je pri stromov aplikovali aj u zvierat. Tak pridavam dalsie vlakenko.:p Navrh je, aby sa v polozke, kde si vyberame stajnu, sa zobrazovalo, aj kolko zvierat uz mame na sklade. Ziskame tak prehlad coho mame malo

    Mohlo by sa to zobrazovat tak ako som navrhla na obrazku a pri pocte, by mohol byt obrazok zvierata. Aby sme vedeli rozlisit, co je pocet zvierat a co je pocet stajni;)

    Takto moja skromna predstava:[​IMG]

    https://ibb.co/fOukVU
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/9/18
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.