Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Prosinec 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 4/12/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chceš, aby se ti na trhu ukazovalo i zboží, které máš v nula kusech?

Anketa uzavřena 28/12/17.
  1. ano

    96.5%
  2. ne

    3.5%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    +++ Určeno k archivaci +++
     
  2. youda69

    youda69 Rádoby autor

    Název: Rychlý sběr

    ANO: 115 hlasů 99.1%
    NE: 1 hlas 0.9%


    existuje rychlá setba, rychlá voda (zavlažování), tak proč ne rychlý sběr??? doporučil bych zavést tlačítko u sběru podobně jako u vody....míň únavného klikání a zbytečných prokliků....
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 26/12/17
    -.Barbara.59- a tony13021957 tohle ocenili.
  3. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    Tak za toto se postavím! Také mi to bere nervy, když mám na vedlejších farmách ruční sběr. A ještě u obyčejných bobků - to je také o uklikání...
     
  4. Beznoska

    Beznoska Velmistr fóra

    jednoznačně ano
     
  5. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Ano:)
     
  6. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Dal jsem samozřejmě ano, nicméně se obávám, že to nebude mít uspěch. Před asi tak 3 lety měli (podle pozdějšího vyjádření RT zprostředkovaného moderátory) někteří vybraní hráči možnost výše zmiňované "rychlosklizně" a také "rychlohnojení", "rychlosuperhnojení" a "rychloZuzihnojení" (já bohužel nikoli). V té době byly současně nějaké problémy s rychlostí hry (a kdy ne, že?). Podle vyjádření RT se na tom zpomalení prý podepsaly právě tyto možnosti "rychlo-..." kvůli zvýšeným nárokům na servery, takže po testování experimentu od toho ustoupili. Zůstalo naštěstí aspoň "rychlonapájení" chlévů a výroben (ne vždy tomu tak totiž bylo).
    Navíc se obávám, že RT by možnost "rychlosklizně" a podobných vychytávek v delším časovém horizontu mohlo pocítit na ekonomice hry (snadnější "rychlosklizeň" a pod. by asi méně motivovala hráče k zakoupení pomocníků), takže si nejsem jist, zda vůbec bude tento návrh předán dále, jakkoli bych si to pochopitelně přál asi jako každý hráč, který má rád své (nejen) karpální nervy... ;)
     
    Prepperka tohle ocenil(a).
  7. youda69

    youda69 Rádoby autor

    a ještě jedna prosba, vy co jste už hlasovali, oslovte prosím vaše sousedy ať se na to podívají, ne každý čte forum od a-z....předem děkuji...
     
    helenka1951 tohle ocenil(a).
  8. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Nevím, jak moc je to náročné na servery, ale mám dojem, že to existovalo u dřívější (nyní již neexistující) hry, která byla také od BP. Neměla tedy tolik hráčů - proto asi byla taky ukončena - ale znamenalo by to, že v zásadě to proveditelné je.
     
    Y_n_O tohle ocenil(a).
  9. Johnny

    Johnny Polobůh fóra

    určitě ano ;)
     
  10. hviezdička

    hviezdička Rádoby autor

    som za všetkými desiatimi :)
     
  11. babako

    babako Expert fóra

    Naprosto a samozřejmně ano.. Bez výhrad..;)
     
  12. Janina0971

    Janina0971 Baron fóra

    ano. ;) kiki2305 také pamatuji onu hru BP kde se sklízelo 1 klikem.
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pamatuje nás asi víc... ale samotná anketa je na dvě věci...
     
  14. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Název: Zobrazování nulových komodit na trhu

    ANO: 82 hlasů 96.5%
    NE: 3 hlasy 3.5%

    K podání tohoto návrhu mě inspiroval včerejší dotaz hráče Eliter v Dotazech nováčků. Snad tedy nejsem sama komu chybí dohledatelnost komodit, které mám v nulové hodnotě.

    Hru hraju něco přes rok, a od samého začátku postrádám možnost:

    1. jednoduše zjistit které produkty mi chybí - která zvířata, plody, řemeslné produkty,... pouze došly a potřebují doplnit.

    2. jednoduše zjistit které komodity mi úplně chybí - nemám ani ty chlévy či stromy jako takové (například když je nezískala z tajemných)

    3. najít položky na trhu na stránce na stejném místě - někteří možná více využívají okénko pro vyhledávání, ale mně osobně (a snad nebudu sama) vyhovuje spíše listování trhem. Mám fotografickou paměť, takže se mi lépe pamatuje, když tu kterou komoditu vidím v souvislosti s těmi ostatními, zvlášť když nehledám přímo některou konkrétní, ale spíše procházím nabídky hledaje co bych koupila za výhodnou cenu, a porovnávám to se svými zásobami, takže překlikávám od sebe do veřejných.
    Hlavně u šlechtěnců mi vadí, že ty co nemám mi tam úplně chybí - v jakém jdou pořadí si z hlavy nepamatuju, a překlikávat pořád na FAQ nebo do tulidomku je otravné (a zbytečné).
    ---------------------------------------------
    ---------------​

    Navrhuji aby se na trhu v sekci "Nabídnout zboží" ukazovaly i ty komodity, které náleží k mému levelu, ale mám je na nule. Nyní se tyto komodity na trhu (ani ve stodole) nezobrazují, a objeví se až když mám alespoň 1 kus. V sekci "Přehled produktů" toto již funguje, takže předpokládám, že by nemuselo být technicky náročné to zprovoznit i v "Nabídnout zboží". A já bych hned viděla co mi kde chybí (ať už že nemám tu komoditu vůbec, nebo mi jen chybí samotné produkty).

    Takto to teď vypadá v sekci "Přehled produktů" a já bych brala kdyby to tak vypadalo i v sekci "Nabídnout zboží" (růžové čtverce).
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 26/12/17
  15. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Jsem pro všemi čtyřmi.
    Pěkná představa, ale nejspíš ze známých důvodů neprojde.
    :D
     
  16. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Pekný večer,
    nápad je to skutočne dobrý, len sa mi zdá, že by bolo jednoduchšie, keby sa to zobrazovalo v stodole.Jednoducho by tam boli všetky položky, ktoré by hráč mohol vlastniť vo svojom lvl a aj zo záhadných chlievov, či stromov, ale boli by na nule.Takže by sme mali prehľad o tom, čo máme, alebo nemáme a ak máme , čo treba doplniť.
    Ja sama často vôbec neviem, čo mi chýba - hlavne pri stromoch. Často neviem, ktoré kam patria (Farma - Bahama) a v stodole by to bolo jasné.
    Ale aj tak dávam áno.
     
  17. youda69

    youda69 Rádoby autor

    jenom takové shrnutí:
    farmerama obsahuje 11 hracích ploch (pole+dekorace) a magický stonek
    pokud budu počítat na každou hrací plochu v průměru 180 polí, tzn.
    11×180=1980 polí, což při sklizni kliinete 2x, což nám vyjde 3960
    kliknutí při plné sklizni (šílenost???), připočtu magický stonek s
    cca 180-ti řádky, zde klikneme při plné sklizni stromku 7x na stránku,
    což dělá 7x60=420 kliknutí, takže naklikáme 4380x při plné sklizni
    (šílenost???, ne - tvrdá realita), nepočítám zde nějaké klikání dárků,
    obchod, úkoly, dárky atd...
    z toho důvodu bych neměl obavy, že majitelé utrpí nějakou újmu na
    kombajnu, klikat se bude muset i nadále, jenom méně... a jak budou
    přibývat další a další herní plochy a řádky na mag.stonku, tím více a
    více... pokud jsem se někde seknul, tak se omlovám...
    takže oslovujte další hráče a hlasujte :)
    hezkou hru a ještě hezčí svátky.... klikač youda...
     
    -viliem- tohle ocenil(a).
  18. youda69

    youda69 Rádoby autor

    jenom taková úprava od lubici.... také zobrazení ve stodole, ale v návaznosti na inventář, tzn. pokud mám v inventáři např. slepice a ve stodole nic - blikající nula.... no i tak pro srandu - ano...
     
    vilm4 a modro.ocko22 tohle ocenili.
  19. zlobrr

    zlobrr Zelenáč fóra

    hlasuji jednoznačně ANO
     
    -viliem- tohle ocenil(a).
  20. ell1956

    ell1956 Komisař fóra

    Jsem pro
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.