Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Listopad 2020

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/11/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jste pro to, aby byla provedena změna zobrazení v pořadí TOP1000 dle návrhu v obrázku?

  1. Ano

    9 hlasy(ů)
    100.0%
  2. Ne

    0 hlasy(ů)
    0.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    **** Určeno k archivaci ****
     
  2. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Také nejste nadšeni z toho, když potřebujete při listování pořadím pracně hledat hraniční hodnoty TOP1000, TOP3000 či TOP5000 (tam to jde jednoduše, ale u těch prvních dvou to je složité a pomalé)?
    Navrhuji drobnou změnu (v podstatě jen grafickou) zobrazení výsledků akcí typu TOP1000...
    Změna spočívá v tom, že vybrané hraniční hodnoty jsou zobrazeny v dolní části rolovacího seznamu, který místo 6 položek zobrazí pouze 5 položek a zbude tak místo pro mnou navrhovaný přehled.
    [​IMG]
    Výhody:
    1) Hráč by nemusel pracně hledat
    , jak daleko v hodnotách protihodnoty je od jím zvolené hraniční hodnoty.
    2) Nově zobrazované údaje jsou v herním systému (po aktualizaci) stejně k dispozici, proč je tedy nezobrazit rovnou?
    3) Nebude-li hráč rolovat a hledat jím požadovanou hodnotu, minimálně jemu se sníží nároky na datové toky (zde se mohu mýlit, nevidím do té černé skříňky, jak je naprogramovaná).
    Nevýhody:
    1) Kromě nutnosti naprogramovat nově okno s pořadím o žádné nevýhodě nevím.
    Přitom by šlo víceméně pouze o grafickou změnu, protože hledané údaje jsou k dispozici.
    2) Navrhovaná změna nemá žádný dopad na ekonomiku hry.

    PS: Nečiním si nárok na patent na rozum, chtěl jsem tímto jen rozvířit diskuzi nad tím, jak usnadnit hráčům hru, aniž by to mělo dalekosáhlé následky pro datovou náročnost a žádné pro ekonomiku hry...
     
    duna.duna1 tohle ocenil(a).
  3. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    A jak k tomu přijdou ti, kteří se chtějí umístit do 3000 nebo 5000 pozice?:p to už by byly řádky tři. Myslím, že si to každý rád ohlídá, to je ta síla adrenalinu ke konci, proto jsem dala ne, na vlastní kůži vyzkoušeno a ten adrenalin stojí za to
     
  4. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    evoku57
    Přijdou k tomu tak, že si to mohou i tak "narolovat"
    (pouze jen stránka s výsledky nebude obsahovat 6 záznamů. ale jen 5).
    Mimochodem, všimni si, že na tom obrázku s mým návrhem jsou kolonky pro zobrazení stavu hráče na hranici TOP1000 (vlevo), TOP3000 (uprostřed) i TOP5000 (vpravo), takže to je přívětivé nejen pro hráče, usilující o TOP1000...
    Chápu, že se můj návrh nemusí někomu líbit, od toho je ta anketa.
    Kdyby existovala jiná rychlá a hlavně přesná možnost, jak zjistit ty hraniční hodnoty, sem s ní... ale takto trvá hledání mezních hodnot tak neskutečně dlouho, že mezitím dojde k aktualizaci...
    A k tomu adrenalinu - víš že existují i hráči s vysokým krevním tlakem? ;)
    Já bych nerad prožil srdeční či mozkovou příhodu...
    Navíc o ten adrenalin pochopitelně nepřijdeš - jen budeš mít lepší přehled o tom, jak si vedeš...
     
    Naposledy upraveno: 30/11/20
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Příde mi to nějaké moc složité. Nestačilo by pouze přidat okno ,do kterého bych si napsal požadovanou pozici a hned by mě to tam po napsání hodilo?!? Stejně jako při hledání ve stodole.
     
  6. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Souhlasím, i to je možnost... Hlavně aby to bylo rychlé přesné...
    Chtěl jsem, aby nemusela být nějaká odezva od hráče směrem k systému hry (input: požadovaný level Output: pozice). Můj návrh předpokládá jen pevné zveřejnění 3 mezních hodnot bez nutnosti komunikace hráčův PC - datový server.
     
  7. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Tak to se omlouvám, ale nevšimla jsem si, že je to pro všechny:eek:. Ale i tak, prožívala jsem adrenalin s vysokým krevním tlakem, ještě neléčeným a zvládla jsem to, není to až tak, že by někoho trefilo, vždyť to nejde prožívat, jako že jde o život
     
  8. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak už je můj návrh zřejmě bezpředmětný:
    [​IMG]
    Takovou rychlost vyřešení problému jsem tedy nečekal... dávám jedno velké +.
    Zavedli možnost zobrazení "Má soutěž", během níž se zobrazí jen interval, ve kterém se hráč nachází => rychlý posuv nakonec (či na začátek v případě intervalu 1000-3000) ukáže hráči, jak si v TOPce stojí...
    Zdá se, že můj návrh je možné poslat do věčných lovišť, nakolik toto je ještě lepší.

    Možná je možné vlákno s diskuzí ukončit, protože RT nalezl promptně vhodné řešení.
     
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj jan.svatek

    Toto řešení má napomoci rychlejšímu načtení seznamu. Jiná oprava bohužel v tak krátkém čase není možná.
    Pokud si přeješ vlákno zamykám.

    Fajn hru pezt

    [​IMG]
     
    jan.svatek tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.