Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Listopad 2018

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/11/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Uvítali by jste možnost členění řemeslných produktů?

Anketa uzavřena 20/11/18.
  1. Ano

    100.0%
  2. Ne

    0 hlasy(ů)
    0.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  2. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Název: Zjednodušení volby vhodného BONUSU z řemeslného produktu

    ANO: 107 hlasů 100.0%
    NE: 0 hlasů 0.0%


    Ahoj v současné době máme cca 110 různých řemeslných produktů. Vybrat ten správný, který by jsme využili naplno, je náročné. Pamatovat si na co jsou, s čím nám pomohou je, alespoň pro mne, nemožné. Nemluvím zde o řemeslných produktech, které využíváme často a pravidelně, např. při akcích MJS (mrkvovo-jablečná směs) s vánočkou a bílou nevinností. Tam účinnost a využití mám zažité, ale o řemeslných produktech méně často využívaných.

    volba bonusu: současné nevýhody
    • ze stodoly přes možnost zásobárny = min 19x kliknutí než se dostanu ke kýženému bonusu v případě že je až poslední v řadě
    • z inventáře - pokud neznám přesný název též zdlouhavé hledání
    • z lišty aktivních bonusů - pokud neběží žádný z bonusů, lišta se nezobrazí

    Ráda bych navrhla možnost členění nejen ve stodole, ale také v tabulce "Aktivovat bonus" dle zvolení kritérií

    základní členění:
    • rostliny:
      • obilí
      • květiny
      • zelenina
      • ostatní plodiny
    • zvířata:
      • chlévy
      • dílny
    • stromy
    • BZ, TBZ
    • bonusy bez přidělené kategorie, pracovní název "bez slotové" (např. Pinki Pie koláč, Tiky maska)

    barevné členění:
    • bonus urychlení výroby komodity - zelený rámeček
    • bonus zvýšení zisku BZ či TBZ - modrý rámeček
    • bonus zvýšení výnosu komodity - červený rámeček
    Čili pokud chci v neděli sázet a sklízet tulipány, ráda bych měla možnost zadat kritéria, která mě umožní se lépe orientovat v bonusech
    po zakliknutí rostliny, květiny by mi v okně zůstaly jen vhodné bonusy na ztrácení růstu květin, navýšení sklizně atd.

    obr.
    prosím řemeslné produkty jsou pouze názorné, děkuji za pochopení

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 24/11/18
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Myslím si že je to dobrej návrh.A již včera bylo pozdě na jeho realizaci.
    Kdysi dávno jsem měl v komplu tabulku s nejdůležitějšími produkty,abych to nemusel pořád hledat.
    Nyní sem to omezil na pár produktů,který používám pořád a ty ostatní mě moc nezajímají,protože stejně je nemám kam dát.
    Docela dobrá by byla i stodolová police,kdyby měla možnost poskládat si produkty podle potřeb farmářů. A ne jako teď,kdykoliv tam vlezu jsou produkty na jiných místech.:p
    Jakákoliv změna bude lepší než současný stav!!Ikdyž nalezení požadovaných zkracujících produktů do stříbrných slotů, bude oříšek asi pořád.o_O
     
  4. myrda

    myrda Perspektivní autor

    Jednoznačně jsem pro. V tom množství si to samozřejmě nelze zapamatovat a na polici v tom hledat a u každého si nechat ukázat, na co je vlastně dobrý- to už je opravdu přes moji trpělivost.
     
  5. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Rozhodně to bude lepší než teď, i když po zavedení slotů (což pořád považuju za jedno z nejhorších rozhodnutí RT které postrádá smsl) používám jen MJs, protože nic jiného použít nejde. Sem tam i pár "něčeho" na zkrácení růstu, ale dokud nezruší sloty, je 99,9% řemeslných věcí na nic.
    Každopádně řazení podle kategorií bych okamžitě uvítal. Líp se pak prodávají věci na trhu a nemusím furt čumět do bubliny k čemu to je a jakou to má účinost na salát a jestli to odhání breberky z čtverců v obilí.

    kaolín : mám nervy pokaždé co potřebuju MJs a Pinky, protože hledat mezi 180 věcma je fakt super, hlavně když je to pokaždé jinde. To máš pravdu.
     
  6. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    [​IMG]
     
  7. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Se vším souhlasím, mně navíc ještě vadí, že ve slotech nejsou názvy produktů. Nepochopitelné.
    Takže ano !
    edit: A díky :-D
     
    Naposledy upraveno: 13/11/18
  8. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    Mě to příjde jako dobrý nápad dávám ano
     
  9. Beznoska

    Beznoska Velmistr fóra

    Super nápad - ano
     
  10. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Docela pěkný nápad, uvidíme zda se dočká realizace.
    Nicméně bych jen doplnil, že bonusovou lištu je možno mít trvale viditelnou, i když tam právě žádný bonus neběží, a to volbou v nastavení hry.
    Osobně právě využívám k použití řemeslných produktů právě tuto lištu, není tam tak náročné hledání, jako například v zásobárně.

    Fajn hru pezt
     
  11. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Ak sa toto zrealizuje, tak už nepotrebujem žiaden ďalší vianočný darček - pri rýchlosti nášho RT tým nemyslím tohtoročné Vianoce ;)
     
  12. larelay

    larelay Analytik fóra

    Skvělý nápad a jak všechno hýří barvami. Barva je pro mne jako ženskou důležitá :)
    A kdybys Pavlínko ještě někdy vymyslela něco podobného na třídění dekorací, tak to by bylo naprosto dokonalé, žádný vánoční "dáreček", ale pořádný dar.

    Milka66: tolik optimismu :) Akorát se obávám, že problém u RT nebude v rychlosti, když chtějí, všechno je "vcukuletu" :)

    EDIT: anickamalirka: já ti věřím. A pokud v tom spolku nejsi, pak je to jen kvůli nedostatku času :) Co to pojmout jako výzvu?
     
    Naposledy upraveno: 14/11/18
  13. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Ahoj, všem děkuji :)
    Petz: děkuji za doplnění již jsem si aktivovala :) také používám nejvíce bonusovou lištu, ale "bezslotové" dohledávám v zásobárně a někdy v inventáři.
    larelay: jo dekorace to je kapitola pro menzáky :))
    Hezký večer a děkuji za podporu :)
     
  14. nanyblacks

    nanyblacks Vážený autor

    Skvělý nápad a potřebný. Díky za něj. N.
     
  15. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Dobrý nápad, pořád listovat a vyhledávat mě taky zrovna moc nebaví...
     
  16. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Moc by pomohlo, bezva.
    U dekorek by mě stačilo třídění na 1x1, 1x2, a 2x2.
     
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Ahojky anickomalírko :) jsi mě tímto návrhem potěšila a hlavně myslím na expertní dodávky v družstvu, kdy má některý úkol v jednom dodání naráz jak květinky, tak obilí a pěstuji podle toho, kdy se na farmu dostanu - krátké, nebo dlouhé rostlinky. Ve slotech je těch bonusů vážně moc a taky dlouho hledám ty pravé ořechové a hlavně u ostatních plodin zapomínám na melounovou magii, které mám čtyři stovky ... no kdo si to má pořád pamatovat xD :p určitě jsem pro ...
     
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pavlínko, skvělý nápad. Já bych třeba v zásobárně uvítala i obyčejné zjednodušení z jedné souvislé poličky na pět samostatných na jednotlivá řemesla, produkty, které k čemu využívám, si už pamatuji. Ty to máš tzv. blbuvzdorné... :inlove:
     
    Naposledy upraveno: 13/11/18
  19. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Tak-či onak, nápad je to úžasný.:inlove:
     
  20. nanynkacheerka

    nanynkacheerka Rádoby autor

    mně se to moc líbí. Nany
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.