Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Říjen 2019

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/9/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Byly by pro Vás přínosem nové filtry na magickém stonku?

  1. ano

    53 hlasy(ů)
    98.1%
  2. ne

    1 hlasy(ů)
    1.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    **** Určeno k archivaci ****
     
  2. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Název: Magický stonek - přidání filtrů

    ANO: 53 hlasů 98.1%
    NE: 1 hlas 1.9%



    Všichni nejspíš víme, že pomocník magického stonku nám umožňuje filtrovat jednotlivé řady podle kategorií tak, abychom lépe využili bonusů, jenž nám Nebe poskytuje. V přednastavených filtrech máme momentálně 8 kategorií:
    - Všechny
    - Oblíbené
    - Postupové
    - Rostlinné
    - Zvířecí
    - Předmětové
    - Neúplné řady
    - Ostatní

    Do kategorie „oblíbené“ si můžeme sami "vyfiltrovat" řádky, které nejvíce využíváme, jsou pro nás nejdůležitější, nejpřínosnější, jsou pro nás prostě TOP a nechce je sklidit nebo nesklidit v nevhodnou dobu.

    I přes tuto možnost mám osobně takových řádků už několik stran a filtr „oblíbené“ tak přestává být velice rychle přehledný, takže se mi poměrně často stává, že něco přehlédnu nebo nemám tolik času jednotlivé řady zkoumat a odkliknu si např. řadu s plus 1 bonusem na zeleninu v čase, kdy zeleninu vůbec na polích nemám popř. si odkliknu řádek dávající více BZ/TBZ z dekorací až po jejich sklizení a nebo si oseji farmu borůvkami a hodinu poté si sklidím řádek na rychlejší produkci borůvek.

    Navrhuji proto k osmi současným filtrům přidat nejlépe další 3, a to pod názvy:

    1) +1 bonus při sklizni, který nám vyfiltruje pouze řádky, které nám dávají +1 položku do stodoly při sklizni navíc např. +1 u zeleniny, ostatních plodin atd. (popř. +2 u slunečnice)
    2) Rychlejší produkce, který nám vyfiltruje pouze řádky umožňující rychlejší produkci dané komodity např. obecně v chlévech/výrobnách, u jednotlivých druhů (ve chlévech pro medvědy, kočky, myši) nebo rychlejší produkci zeleniny, jahod, malin, borůvek atd., popř. i k urychlení dekorací
    3) Více % z dekorací, který nám vyfiltruje pouze řádky s bonusem +XY % BZ/TBZ z dekorací (např. řádek Letecké závody přidávající +25% BZ/TBZ z dekorací po dobu šesti hod. a další a další)

    Pokud jsem obdobný přijatý nebo nepřijatý návrh přehlédla, pak se omlouvám.
    V opačném případě předem všem díky za hlasování. Reakce, samozřejmě, vítány! .-)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/10/19
  3. marianko77

    marianko77 Pilný autor

    osobne som za rozšírenie filtrov, ale ak by sa dalo aj pridať zoradenie podľa času. Ja osobne tom mám zoradené v obľúbených, ale z času na čas sa mi jeden - dva riadky samovoľne presunú na úplne iné miesto. takže áno.
     
    kytka50, vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  4. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Vítej, matlafousová...
    Osobně nevyužívám žádný filtr, jediný snad - neúplné. Nicméně hlasuji pro... ;)
     
    vilm4, ღSisinkaღ a matlafous123 tohle ocenili.
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Osobně využívám oblíbené na to, co nepotřebuji hlídat a ty co hlídám, tak mám na prvních stranách v jednotlivých kategoriích. Nevím jestli bych využíval takovéto kategorie, zatím jsem nehlasoval, uvidím ještě si to nechám projít hlavou ;)

    Fajn hru pezt
     
  6. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Pockej, to mi, prosim, trochu objasni jak to delas. Treba se dobereme nejakeho jednodussiho reseni za soucasnych podminek ;)
    Mam 100% mene radku nez ty. Z toho bez premysleni sklizim jen kategorii postupove a predmetove, protoze v rostlinnych, zvirecich a ostatnich jsou jak radky, ktere me zajimaji (jako plus % BZ z dekoraci, plus 1, zrychlovaci), tak i ty ktere me nezajimaji (jako plus BZ/TBZ pri slechteni, z obili na Baha, kvetin na farme a ja nevim ceho jeste). Jenze v kazde kategorii pak musim prochazet XY stran, abych zjistila, ktere ty radky chci sklidit a ktere ne. Kdyby mely vsechny radky aspon trvale urcene (nemenne) poradove cislo, tak si to clovek napise/zapamatuje, ale takhle jsem fakt vedle, jak jedle...
    Kdyz si vsechny nezajimave hodis do oblibenych, tak ti prece ale musi svitit (ke sklizeni) vsechno vsude, ne....? A musis projit kazdou (pro tebe) zajimavou kategorii po kategorii, abys zjistil, co kde sklidit a co ne....
     
    vilm4 a ezzra tohle ocenili.
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    matlafous123

    Je to jednoduché, všechny postupové a předmětové mám v oblíbených to je jasné, a pak další takové, ve kterých je nezajímavý bonus také. Další věc je dána a to že sklízím hlavní sklizeň ráno, kdy sklízím skoro vše jen v rostlinných si vybírám co aktuálně potřebuji. A snažím se mít všechny důležité připraveny k hlavní ranní sklizni a druhou po cca 12 hodinách večer tam sklízím jen kategorii oblíbené a nějaký řádek v ostatních na body co vychází na 12 hodinový cyklus. Prostě mám podřízené sklízení řádků v 12 hodinových cyklech. Jindy řádky nesklízím, ani když začíná akce ve 14 hodin.
    Snad je to srozumitelné :p
     
  8. doben

    doben Ikona fóra

    Osobně to mám uspořádáno takto. Veškeré řádky, které mohu sklidit kdykoliv mám v kategorii Oblíbené. Řádky na dekorky mám v kategorii Ostatní, tudíž mi stačí, když jednou denně sklidím tuto kategorii před hlavní sklizní. Pokud potřebuji některé řádky z kategorie Zvířecí nebo Rostlinné, tak si je jednoduše najdu, jelikož spoustu řádků, které jsou v těchto kategoriích mám v oblíbených, tudíž jsou většinou aktivované. Proto není to hledání řádků poskytující bonus ke sklizni tak složité.

    Myslím si, že pokud by mělo dojít k přidání nových filtrů, tak by měly fungovat stejně jako kategorie Oblíbené, aby si je každý hráč mohl přizpůsobit podle sebe.
     
  9. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Aha, takze kategorie "oblibene" je pro tebe vlastne kategorie "neoblibene" a tu sklidis kdykoliv a zbytek v pravidelnem cyklu.
    Nj, to je u me asi ten problem, ze nesklizim pravidelne, ale tak, jak je to zrale.

    doben No a ja treba sklizim dekorky 2x denne, protoze mam vsude prakticky jen 11ti hodinovky a to, cemu ty rikas "hlavni sklizen" moje farma nezna (krom hlavni sklizne po 14 hod. pri akci).
     
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zatím jsem také nehlasoval,protože mám také všechny nedůležité řádky v oblíbených a ty sklízím průběžně celý den.Kategorii ostatní sklízím taktéž ráno před hlavní sklizní.Zbylé zvířecí a rostlinné sklízím ručně dle potřeby. Takže jsou neustále k dispozici.Důležité větve mám samozřejmě poskládané kvůli rychlé orientaci! Uvítal bych tedy oddělení řádků které navyšuji padátka do samostatné kategorie,stejně tak i zrychlení mletí krmiva.
     
    vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  11. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Jasne,... takze jde jen o to, ze ja nepochopila, ze filtr "oblibene" znamena ve skutecnosti "tuhy komunalni odpad" xD
     
  12. doben

    doben Ikona fóra

    matlafous vzhledem k tomu, že většinu těch řádků na dekorky nesklidíš dvakrát denně, tak stejně vždycky odklikneš jen to, co je zrovna zrále, ne? Tudíž to děláš stejně jako já, akorát mně to vychází všechno na jednu sklizeň.
     
    vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  13. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    doben Vetsina tech radku na dekorky ma tak rozdrbane casy, ze by se z toho jeden okotil, takze tve tvrzeni (jak te znam, nejspis fakty podlozene a spravne) nehodlam takhle na fleku bez vypoctu rozporovat ;)
    Zitra rano prehazu veskery odpad do "oblibenych" (ridit se intuitivne nazvem neni evidentne vzdy spravne) a zkusim se na to podivat z uhlu vyznavacu pravidelnych cyklu :)
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  14. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Kdysi, když jsem měl asi tak 15 větví, jsem se pokoušel to nějak využívat, ale od té doby co jich mám přes 200 (a to zdaleka nemám všechny) jsem už dávno vzdal nějaké pokusy o třídění a nebo sledování.
    V podstatě se mi to zdá nemožné, vzhledem k tomu že každý řádek má jinou dobu zrání a ještě i jiné bonusy a jinou dobu do znovuaktivace.

    Takže jsem nehlasoval, protože je mi to už dávno úplně jedno.
    Prostě to odkliknu a co je tam za bonus, tak ten prostě jede a ani nevím co je zač.
     
    vilm4, GordonSargent a matlafous123 tohle ocenili.
  15. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    matlafous123
    To máš jedno,stejně většina honičů BZ má zaflákané parky pastima,pokladama,deštníkama,melodiema a dekoracema z kola štěstí.Takže opravdu sklízí 1x denně.Nejhorší jsou řádky,které zrají 24 hodin a jejich násobky!:p
    Fakt vyzkoušej dát "nepotřebné" řádky do oblíbených a usnadní ti to sklízení nebe.Zbylé si srovnej dle bonusů a máš to. Osobně mám např. v kategorii ostatní na prvních čtyřech místech větve na zkrácení dekorací,pak navyšující BZ,BBZ dle času aktivace,pak nepotřebné, a zase z druhé strany řádky na zkrácení mletí krmiva a pak řádky navyšující padátka a nářadí.Bohužel v současné době vše sklízím ráno jedním klikem kombajnu.Proto bych uvítal jejich oddělení!V rostliných na prvním místě kaštaňák,děsivkovej řádek,zeleninové větve,květinové větve,ostatní a obilí.(ale jen zkracující čas a navyšující počet,zbytek je v "odpadu") Vijímku tvoří řádek Tajemství bylinek III,ten mám úplně na konci a bohužel každý den klikám ručně,zde bych uvítal přesunutí řádku do ostatních!!Zvířecí obdobně,tj. nejprve zkracující chlévy a pak výrobny,zbytek odpad.;)
     
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    přidávám se k Bezejmennému, je mně to jedno. Vezmu to všechno naráz a je pokoj, dokonce jsem už jsem svou ranní sklizeň posunula na libovolný čas. Ovšem, někdy jsem překvapena co vlastně ty řádky dokáží, ale že bych si udělala nějaký manuál, co kdy proč a co za to a následně obsazovala sloty? Je to strategická hra, ale každý má jiné priority. Nehlasuji.:)
     
    Naposledy upraveno: 26/9/19
    vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  17. zahradnice4

    zahradnice4 Baron fóra

    Ahoj,já mám také všechny řádky u kterejch nemusím přemýšlet,zda-li je odkliknout , v oblíbených.Ale největší fuška,protože většinou klikám růčo,byla srovnat je podle času,abych nemusela zbytečně poskakovat.Ostatní jsem nechala v jednotlivých kategoriích a mám je různě poskládané např. podobně jako kaolín v ostatních: první jsou místa obsazený řádkama pro zkracování času u dekorek,pak zvýšení počtu bodů z dekorek,zvýšení padátek, bodů ze všeho, pak z jen farmy,pak jen z Baha a pak různé a nakonec mám řádky na děsivku.
    Nejhorší je přesun nového řádku z konce oblíbenejch,kam se většinou zařadí nový řádek třeba na 25 místo mezi 20ti hodinové a to mám v oblíbenejch "jen" 92 řádků.
     
    evainfo, vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  18. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Vy jste mi teda dali! :D Vyhazet oblibene z oblibenych, nahazet do oblibenych neoblibene a skakat a skladat v jednotlivych kategoriich radky podle priorit... jestli tohle nebude fungovat tak jednoduse, jak mi tu slibujete, tak me klepne to rovnat zpatky xD;)
     
  19. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Tak jsem hlasovalo ano a to hlavně pro matlafosku, kterou vítám zpět na farmě :inlove:, je vidět, že budeš přes zimu zase i hrát. Mě by se hodil jen jeden filtr navíc a to nazvaný třeba na neoblíbené, kde bych měla jen ty, které odklikávám růčo a těch je opravdu maličko, ve srovnání s oblíbenými, kde mám všechny, které sklízím naráz. Ale když nebude filtr, vůbec mi to nevadí, bo už přesně vím, co rozkliknout v kategoriích, tj. třeba rostliny a plody, abych sklízela +1 z květin. Ostatní, jako třeba obilí nevyužívám, bo je sklízím až po odkliknutí řádků a to +1 se mi automaticky načte a je vymalováno, tak asi tak
    :p:music:
     
    vilm4 a matlafous123 tohle ocenili.
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    evoku57 Dekuji (i vsem ostatnim, kdo hlasovali), minimalne pres zimu urcite, takze si delam trochu poradek a zjistuju kde mam rezervy a co nevyuzivam na max. Kdyby byl navrh realizovan, budu mit samozrejme radost a kdyby nebyl, i tak diky vsem za postrehy! Stonek uz mam prehazeny dle Vasich rad - snad to bude lepsi a treba aspon tahle diskuze pomuze ostatnim se v tom Nebi trochu vic orientovat ;)

    Nj, kdyz ja to zaflakala do dvousteho lvl na sklizen 2x denne (zrovna se je chystam presouvat na chvili na Bahu, pac je ve skluzu).
    [​IMG]
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.