Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Únor 2020

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 2/2/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chci pomocníka na sklizeň beden?

  1. 1) Ano

    60 hlasy(ů)
    77.9%
  2. 2) Ne

    5 hlasy(ů)
    6.5%
  3. 3) Jsem spokojený(á) se stávajícím stavem

    12 hlasy(ů)
    15.6%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    **** Určeno k archivaci ****
     
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Název: Pomocník sklizně beden

    ANO: 60 hlasů 77.9%
    NE: 5 hlasů 6.5%
    JSEM SPOKOJENÝ(Á) SE STÁVAJÍCÍM STAVEM: 12 hlasů 15.6%


    Jelikož máme k dnešnímu dni ve hře už kolem 150 různých beden a neustále nám přibívají další a další, navrhuji,aby byla možnost vybrané(oblíbené) bedny sklízet kombajnem!
    Nejprve bychom si všechny bedny ve stodole roztřídili na oblíbené a ostatní(asi jako řádky v nebi).Poté by jsme vybranou(oblíbenou) kategori sklidili kombajnem na jedno kliknutí!
    Výhoda: člověk by se nemusel prokousávat nekonečnou lištou,úspora času
    Nevýhoda: Pokud bych chtěl vidět obsah sklizených beden, seznam by byl asi ukrutně dlouhej

    Nejprve bychom tedy označili všechny bedny v liště(postupně i ty budoucí)https://image.prntscr.com/image/ijC3PaYcQhSD4wa6Po2FAQ.png
    [​IMG]
    Pak by jsme zvolili kategorii oblíbené a všechny vybrané bedny najednou sklidili kombajnem.Nyní by nám v liště zůstaly již jen bedny,které chceme odklikávat ručně po pár kusech!! Například všechny bedny s lístky na obyčejné kolo štěstí,bedny s hnojivem,bedny oddannosti.....atd. (Jak by si to kdo nastavil.)Odpadá nekonečné hledání beden,hlavně po delší době,kdy si to už člověk nepamatuje.
    Nechal bych na RT nastavení kombajnu,ale nejlepší by bylo,kdyby šli sklízet pouze vybrané položky,aby nedocházelo k nechtěnému odkliknutí beden,kde by lístky a hnojivo vylítly komínem!!
    Předem díky za postřehy a poznámky k návrhu!:)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 10/2/20
  3. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Dávám ano,když člověk spěchá byla by to pomoc.Pro mě by to znamenalo,že už bych nemohl syslit každou novou bednu(jsem sběratel)...

    [​IMG]
    ...po každé si jednu bednu nechám.;)

    Ohledně zelených lístků by stačilo povolit neomezené množství jako je to u párty lístků.Ale to bychom potom asi chtěli i kombajn na kolo štěstí,jelikož těch zelených lístků je z beden dost.(9 let jsem točil po jednom lístku a když jsem tam viděl 99 ks,zhrozil jsem se,teď díky hráčům a diskuzím na foru točím - ,,zat" -> + ESC a je to za chvíli).
    Takže ano,ale pokud to nenavýší cenu pomocníků.
     
    k.vitek, evainfo a kaolín11 tohle ocenili.
  4. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Hmmm , na sběratele jsem zapomněl!;)
    Nejde jenom o zelené lístky,ale i o hnojivo,bedny oddanosti,čarodějné bedny atd. kde je lepší otevírat po pár kusech.Mám vypozorováno,že je opravdu lepší otevírat např.po 10 kusech.Posledně jsem tak získal 3 boostery úplňkové sklizně.Pokud odklikávám všechny najednou,tak nepříjde většinou nic!:sleepy: Pokud bych odkliknul kombajnem "nepotřebné" bedny(oblíbené),zůstaly by právě jenom tyhle důležitý!:) Většinou je odklikávám tak jednou za měsíc,až je jich trocha ve stodole.
     
  5. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Bedýnky odklikávám každý den, tak přemíra beden - třeba s lístky na kolo u mě není. Dobré by to bylo na klasické bedýnky děsivky, produkty, rostlinky, zvířata, nářadí a podobné ... mezi důležité bych dala kromě beden hnojiva s bonusem i bedny s KR, po troškách dají i víc melounků - z vlastní zkušenosti. No přesto bych si hodně bedýnek raději vychutnávala osobně :p, ale pokud bude možnost dát do "oblíbených" to co chci, proč néé :p nápad skvělý a já si ráno před hlavní sklizní s tímto pár minut navíc pospím ;)




     
    jindrasofr a goldedawn tohle ocenili.
  6. goldedawn

    goldedawn Znalec fóra

    Bedny taky odklikávám každý den,občas po dvou až třech dnech,ale jak psala evainfo-čím míň beden,tím větší překvápko.Mě snad každý týden vyletí z kreajcarových melounek i dva,ale jednou vyskočilo dvacet mega.Pomocníka bych brala.Takže ANO.
     
    evainfo, modro.ocko22 a jindrasofr tohle ocenili.
  7. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Přiznávám, že zrovna tohle moc neřeším. Občas prostě jdu do inventáře a bedny otevřu. Stejně, až na světlé výjimky, nemám tucha, co všechno která bedna může obsahovat. Názvy jsou spíše přibližné :p. Mnohem víc bych uvítala cosi jako "kombajn na KŠ", asi jako hodně z nás.
    Na druhou stranu, proč ne, jestli to někomu pomůže, takže hlasuji ano.
     
    evainfo a jindrasofr tohle ocenili.
  8. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    satelit Přemýšlel jsem nad tvou sběratelskou vášní a myslím,že tvou sbírku by to nijak neohrozilo! Prostě by jsi do oblíbených umístil pouze bedny ,které získáváš každodenním sběrem.Ostatní by jsi seřadil dle počtu a sklízel podle potřeby ručně, jako doposud.Takže by jsi sbírku neustále doplňoval.;)
    evainfo Obdivuji tvou houževnatost! Od pátečního dne,kdy jsem provedl svůj sklízecí sběr beden( v liště zbylo asi 6 různých druhů beden), jich mám zase v liště 80 ks,počet se ještě zvíší odkliknutím bedny beden. Představa , že tohle odklikávám každý den , mně teda děsí! A bude hůř. Dny kdy jsem obdivoval každej hřebík, či šlechtěnce,jsou dávno pryč.
     
    Naposledy upraveno: 4/2/20
  9. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    kaolín11 asi by ses smál vidět můj pravidelný ranní rituál při ranní směně ... vstanu, pustím noťas a jeho čištění. Mezi tím prohrábnu zuby, vlasy a podobně. Postavím na kafe a zapnu farmičku, dodělám reálnou vizáž (svojí) xD U kávičky sklidím stonek, odklikám bedýnky, projedu lístky na kole, naplním bonusy v liště, sklidím mazlíky a jdu na celou sklizeň farmičky, kdy mám občas z kola navíc zvířátka, či stromky :p Celkem asi 35-37 minut, protože kafčo je dost horký xD no návrhu dávám ano proto, že každé ulehčení pro nás na farmičce je rozhodně dobrý.
     
  10. raddre

    raddre Baron fóra

    za mně ano i když postupuji podobně jako evainfo, jen vynechávám ranní kávičku(na rozdíl od normálních lidí mně uspává)a stonek sklízím až před sklizni farmy
     
    kytka50, kaolín11 a evainfo tohle ocenili.
  11. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Já dala taky ano a popravdě řečeno jsem si naivně myslela, že výsledek ankety bude jednohlasné ANO, vždyť takový pomocník se za určitých okolností může občas hodit i těm, kteří si to raději odklikávají ručně, přece není nikde napsáno, že jinak než kombajnem bedny sklidit nepůjdou. Za mě není co řešit, bezva nápad ;)

    Edit: kaolín11 já myslím, že ono to k tomu "bednombajnu" spěje, jen je otázkou kdy, podle mě čím dřív, tím líp :D
     
    Naposledy upraveno: 5/2/20
    kytka50, evainfo a kaolín11 tohle ocenili.
  12. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Po pravdě řečeno,také to nechápu. Ale nadruhou stranu,když jsem kdysi dávno psal, že by bylo dobrý mít kombajn na stonek, tak se tomu skoro všichni smáli.Že prý než budem mít 100 řádků,nikdo hrát nebude. No a dnes je jich přes 400 a sklízet bez kombajnu si asi nikdo představit nedokáže. Podobně to časem bude vypadat i u beden. Dneska jsem to opět počítal a mám v liště opravdu 80 různých beden(nejsou tam ale všechny,protože některý přibudou odkliknutím určitých beden).Do konce roku by jich mohlo být 90,příští rok 100........o_O
    Ze začátku jsem byl také nadšený z každý bedny,ale teď tedy opravdu, až na vyjímky , ne!:eek:
     
    kytka50, evainfo a dinoalesi tohle ocenili.
  13. larelay

    larelay Analytik fóra

    Tož já jsem Vám (kaolínovi11) teda to ano také přidala, když to někomu pomůže... ale tak hrajeme každý jinak. Já třeba na bedny koukám až v okamžiku, kdy nestíhám akci (což je tedy vždy, ale zbystřím různě v průběhu). Takže vlezu do lišty, protočím zelené lístky (jindy to nedělám) a jdu hledat bedny, ve kterých by mohly být párty lístky. Když mě nějaká jiná zaujme, tak si ji otevřu. A jinak si to nechávám na dobu, kdy nemám co dělat (tak 1x ročně), nebo něco hoří (potřebuji nářadí). Vůbec mi nevadí, jestli je to "zboží" v bedně nebo v zásobárně nebo v čem. Prostě bedny skoro neotvírám. Podobně ani nemám v nebi rozházené řádky do nějakých oblíbených apod. Kombajn samozřejmě užiju, ale beru to šmahem. A bedny jsou pro mě pořád překvapení, já se občas umím dojmout i nad jablíčkem :) Vánoční dárky taky neberu nějakým rychlosběrem. Pro mě jsou to pořád bedny s překvapením, stejně jako tajemničky, jen nečekám žádné velké terno :)

    Edit: tak jsem si to teď spočítala, těch 80 mi přišlo dost, napočítala jsem jich 79 druhů. Kdo by to byl řekl? A na některé radost pohledět :)
     
    kytka50 a evainfo tohle ocenili.
  14. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Jednoznačně ANO.
    Při otevírání beden postupuji zatím tak, že do filtru nejprve napíši řetězec bede a zobrazené bedny beden otevřu. Pak je ideální napsat řetězec štěs (bedna štěstěny) a otevřít. A nakonec použiji filtr bed (všechny bedny) a otevírám postupně všechny bedny kromě bedny s hnojivem (jen při akutním nedostatku hnoje během drahoty), bedny oddanosti (čekám, až jich bude 50). Bedny se zelenými lístky otevírám jen po snížení počtu zelených lístků na aspoň 50-60.
    Označení beden, které bych klidně sklidil kdykoli, bych tedy rozhodně přivítal, byť i stávající stav (s využitím filtrace) je celkem uspokojivý. Ale mohlo by být líp => proto jsme volil ANO.
     
  15. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Také bedny otevírám přes filtr podobně jako jan.svatek a označení na potřebné a méně potřebné je mi jeví jako dobrý nápad.Za mě ano
     
    evainfo, jindrasofr a kaolín11 tohle ocenili.
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Ovšem že ano, mě to neublíží a jiným pomůže. Ty "zajímavé" bedny je nejlépe otvírat denně. Malý experiment s bednou s krejcary stačil, tisíc beden za měsíc nedá tolik krejcarů jako pár desítek denně. A pokud jde o bedny s hnojivem, které si šetříte na dobu když cena na trhu vyletí, tak zároveň přicházíte o zajímavý bonus do zlatého slotu.
    [​IMG] pokud je otvírám denně, tak je tam velice často 2x, když po delším čase většinou jen hnůj.Platí to i párty lístky:)
     
  17. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Název: Přidání tlačítka v expresu

    ANO: 150 hlasů 99.3%
    NE: 1 hlas 0.7%

    Ahoj všichni,

    ráda posílám expres, ale odrazuje mě neustálé vyhledávání své oblíbené kombinace chlévů, které chci vlakem poslat. Proto jsem se rozhodla pro podání tohoto návrhu.

    Je to jednoduché přidání tlačítek Použij předchozí výběr a Reset

    Když to funguje u tombol tak proč by to nemohlo jít u vlaku

    vlak_tlacitko.png

    Přeji fajn hru a těším se na vaše ohlasy
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 1/3/20
  18. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Zdravím, super nápad. Ještě bych tam dal tlačítko na přidání počtu poslání nákladů jako je u tomboly.


    Hezkou hru ...
     
  19. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    -migos- popravdě jsem o něm taky přemýšlela, ale měla jsem strach aby to nebylo už moc "výmyslů" xD
     
  20. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Pokud budou chtít tak ho tam mohou přidat, akorát by tam nebylo koupit, ale -poslat-. 8)

    [​IMG]



    [​IMG]
    EDIT: pezt - Jasný vždyť vyzvedávání je za FLoreny, sem na to nějak přeskočil :oops:.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

     
    Naposledy upraveno: 9/2/20
    vilm4, pezt a Farmářka_X tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.