Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Únor 2019

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem FOFR00, 28/1/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíš s tímto návrhem?

  1. Ano

    27 hlasy(ů)
    62.8%
  2. Ano se změnami na ikoně

    4 hlasy(ů)
    9.3%
  3. Nesouhlasím

    12 hlasy(ů)
    27.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. FOFR00

    FOFR00 Pisálek fóra

    Název: Zjednodušení Trhu

    ANO: 27 hlasů 62.8%
    ANO se změnami: 4 hlasy 9.3%
    NE: 12 hlasů 27.9%


    Ahoj farmáři, chtěl bych navrhnout jednoduchou změnu pro jednodušší ovládání a orientaci na trhu.Při otevření Trhu třeba ve městě se nám zobrazí

    [​IMG]
    Pro zjednodušení a rychlejší orientaci chci navrhnout, aby se sloučily všechny 3 sekce - Přehled produktů, Vlastní zboží na trhu a Nabídnout zboží - do jediné.
    Stačí jen přidat ke každému produktu na ikonu vlastní tlačítka.
    Například:
    [​IMG]
    kde pod tlačítkem Koupit se klasicky zobrazí nabídka produktů hráčů na trhu, pod Prodat budu moci nabídnout zboží, tak jako ve 3. sekci doposud a pod Moje zakázky se ukážou moje vlastní nabídky jako v prostřední sekci.
    Samozřejmě to jde v ikoně i jinak uspořádat, ale to už bych nechal na RT, pokud s tímto návrhem budou souhlasit i hráči. Možná bych tam přidal ještě informace o počtu produktů ve stodole, ale ten se zobrazí po stisku tlačítka Prodat.
    Myslím, že je to opravdu jednodušší a i praktičtější, tak to zvažte a napište svůj názor.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 5/2/19
    bursuk59 tohle ocenil(a).
  2. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Když už si tady odklikáváš vlastní návrhy, tak měl alespoň fantasii a nedávej si stejné jméno jen s jiným číslem na konci. A nějak nechápu, proč sis 2x dal "Ano" a 1x "Ano se změnami"
    Schyzofrenie ?

    PS : jako u mnoha podobných návrhů nehlasuju. Mě to vyhovuje tak jak to je.
     
    Honzulka05 a -Kuteno- tohle ocenili.
  3. FOFR00

    FOFR00 Pisálek fóra

    Protože moje 2 děti v době, kdy jsem zakládal účty, se chtěly jmenovat stejně jako já, musel jsem to rozlišit. Stejné jméno ještě neznamená jeden hráč!!! A o fantazii nám tady chce kázat někdo, kdo si neumí vymyslet jméno?! Pokud chceš opravdu jen nesmyslně prudit, dělej to s rozmyslem.
     
    Honzulka05, Jonsdorf a Mikeš tohle ocenili.
  4. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Davam NE, protoze trh potrebuje uplne jine upravy, nez kosmeticke.
     
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Dala jsem ne; jak zmínila matlafous, trh by potřeboval jiné změny, než pár tlačítek.
     
    babako, -Kuteno- a kiki2305 tohle ocenili.
  6. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Taky dávám ne a z důvodů stejných, co uvádí příspěvky nade mnou.
    Co mě ale zaráží je to, že po tom, co jsem zaškrtla NE, má tato volba celkem 2 hlasy - i kdyby takhle nehlasoval nikdo další, měla by mít alespoň 3, ne?o_O
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  7. irsko

    irsko Aktivní autor

    Já dala ano... překážet mi to nebude a jestli to někomu pomůže, tak proč ne (občas mě tu překvapuje dávání ne jen proto, že je jim to vlastně jedno, ale nevyužijí to).

    ono to bude stejně jedno a nic se nestane, kdysi dávno tu byl návrh Prodej zboží přímo z přehledu, získal dost velkou podporu hráčů a RT nic. Docela by mě zajímalo, který poslední návrh RT nějak zpracovalo... mám pocit, že oddělení stromů na trhu :)
     
  8. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Na můj vkus je to až moc překombinované v jedné položce abych měla tři, tak jak trh je mi vyhovuje, takže nehlasuji ;)
     
    Honzulka05 a -Kuteno- tohle ocenili.
  9. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Hlasoval jsem NE.
    Zdůvodnění:
    1) Jednou z metod, jak
    například nakupovat hnůj či nízké šlechtěnce v době nedostatku, je posun na položku vpravo (u hnoje Maska mývala) a pak překlikávat doleva doprava a při objevení nabídky se pokusit nabídku realizovat (být rychlejší než konkurence a komoditu koupit). Návrh neřeší, jak by toto fungovalo (možná stejně, nechtěl bych ale riskovat, že by tato možnost vlivem změn na trhu nedej Bůh zmizela).
    2) Kolik mám nabídek dané komodity, zjistím jednoduše i ve stávajícím systému kliknutím na tlačítko "Vlastní zboží na trhu". Protože zpravidla toho moc nenabízím, a když už ano, tak si i přes svou stále chatrnější paměť jsem schopen to zapamatovat (mimochodem díky za hledání předmětů v současné akci), nepotřebuji navrhovanou změnu.
    3) Tlačítka vedle sebe zvýší pravděpodobnost nesprávné volby (především na tabletu či mobilu).
    4) Proč měnit něco, co dle mého názoru naštěstí funguje celkem dobře?
    5) Pokud by něco trh skutečně potřeboval, tak by byla poněkud větší volalita cen (rychlejší nárůst ceny u nových komodit by znamenal zvýšení počtu nabídek na trhu a trh by se možná rozhýbal například i mezi šlechtěnci - to by ale RT musel něco takového realizovat - domnívám se, že takovou změnu nechce kvůli tomu, že se obává, že by někteří hráči raději šli na trh než do "tulipaneláku", kde utrácí své zásoby SK).
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Škoda že dávají všichni NE... Zapomínají že tu nejsou sami...
    Nenech se odradit nikým kdo sic můžou ale nedělají nic a klidně na ně nereaguj.
    Myslím že jakákoli změna je k lepšímu.​
     
  11. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Dávám ano, protože jakékoliv potřebné úpravy trhu se vzájemně nevylučují.
     
  12. šebejda

    šebejda Baron fóra

    za mne ano->to překlikávání mne neba
     
  13. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    Já asi hlasovat nebudu,nebudu zde psát druhou možnost hlasování (ne) radši nehlasuji
     
  14. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  15. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Koupit a prodat na jedné ikoně bych brala. Kouknu se na současnou cenu, přepnu na nabídnout zboží a musím listovat, než to najdu, nebo vypsat do vyhledávače a pak zase smazat a napsat jiné pro další prodej - obojí hodně zdržuje.
    Vlastní zboží na trhu bych do toho ale nepletla.
     
    bursuk59, Poki1409 a kaolín11 tohle ocenili.
  16. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Návrh v podstatě nic neřeší.Spíše bych tedy uvítal,kdybych moh prodávat ihned po najetí z daného produktu.A ne jak d.e.b.i.l neustále překlikával z nabídek do přehledu zboží a naopak!:p
     
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Dala jsem ano, protože to ničemu rozhodně neuškodí, bude to při sobě, rychleji a levněji skoupím, co potřebuji ... třeba hnůj, nebo zásoby do akce xD
     
    bursuk59 a Honzulka05 tohle ocenili.
  18. Poki1409

    Poki1409 Aktivní autor

    Dávam áno :)
     
    bursuk59 a Honzulka05 tohle ocenili.
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj FOFR00

    Děkujeme, návrh nesplnil předepsané podmínky pro předání RT.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám
    [​IMG]
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.